Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 7 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nudności: Pytania do specjalistów

Co znaczą dreszcze, wysoka gorączka i wzdęcia?

Witam nagle dreszcze i gorączka, 39 stopni przez dwa dni. Potem już tylko nudności i wzdęcia. Co to może byc. To już cztery dni
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy ból brzucha może być związany z moją drastyczną zmianą diety?

Od ponad 10 lat cierpię na problemy z jelitami tj. nagminne wizyty w toalecie, biegunka przy każdej sytuacji stresowej, nagłe bóle brzucha czy nudności itp. Ponad 3 lata temu wykonano mi pierwszą kolonoskopię, gdzie stwierdzono przewlekłe zapalenie jelita grubego.... Od ponad 10 lat cierpię na problemy z jelitami tj. nagminne wizyty w toalecie, biegunka przy każdej sytuacji stresowej, nagłe bóle brzucha czy nudności itp. Ponad 3 lata temu wykonano mi pierwszą kolonoskopię, gdzie stwierdzono przewlekłe zapalenie jelita grubego. Niestety nie udało się zbadać całego jelita. W ramach leczenia przyjmowałam Xifaxan, Tribux oraz Debridat. Zalecono mi także dietę lekkostrawną. Po kilku dniach leczenia niektóre objawy minęły , na krótki czas. Niestety po kilku tygodniach powróciły a ja z powodu wielu innych dolegliwości zdrowotnych (w międzyczasie stwierdzono boreliozę, mikrogruczolaka przysadki, przewlekłe zapalenie węzłów chłonnych) całkowicie zaniedbałam jelita. Ponieważ jaki czas temu moje objawy jelitowe znowu się nasiliły postanowiłam zrezygnować ze spożywania glutenu (nie jem od 13 dni) a także od 4 dni przyjmuję preparat Sanprobi Super Formuła. I tutaj pojawia się mój problem. Dokładnie na drugi dzień od pierwszej dawki Sanprobi i po 10 dniach od rozpoczęcia diety bezglutenowej zmienił mi się całkowicie rytm wypróżnień. Mianowicie do tego czasu wypróżniałam się nawet kilka razy dziennie, zdarzały się dni, gdy musiałam skorzystać z toalety po każdym posiłku, natomiast od kilku dni wypróżniam się co drugi dzień i to gdzieś w połowie dnia a nie jak do tej pory z rana. W trakcie bezglutenowej diety pojawiły się kilkakrotnie bóle pod prawym żebrem. Nie są bardzo silne ale powodują dyskomfort. W międzyczasie raz wystąpił także bardzo silny ból w podbrzuszu do tego stopnia, że nie mogłam się wyprostować. Po około godzinie przeszło. Proszę o radę, czy moje obecne objawy tj. zmiana rytmu wypróżnień czy ból brzucha mogą być związane z moją drastyczną zmianą diety czy może świadczyć to o czymś poważnym i wizyta powinnam pilnie zgłosić się do lekarza? Dodam jeszcze, że mam 30 lat i mój tata od kilkudziesięciu lat choruje na zespół jelita drażliwego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można odróżnić migrenę od bólu na tle nerwicowym?

Od szkoły podstawowej miewam silne bóle głowy. W szczycie nasilenia towarzyszą im silne mdłości i często nadwrażliwość na zapachy. Ból zlokalizowany jest głównie w prawej skroni, ale rozlewa się na czoło, prawą część szyi i ramienia. Pomaga uciskanie prawej... Od szkoły podstawowej miewam silne bóle głowy. W szczycie nasilenia towarzyszą im silne mdłości i często nadwrażliwość na zapachy. Ból zlokalizowany jest głównie w prawej skroni, ale rozlewa się na czoło, prawą część szyi i ramienia. Pomaga uciskanie prawej skroni oraz masaż karku, a wymioty przynoszą znaczną, choć chwilową ulgę. Kiedyś ból pojawiał się zwykle rano, w weekendy. Lekarz raczej stawia na migrenę, ale czy można ją odróżnić od bólu na tle nerwowym? Czy opisane objawy faktycznie wskazują na migrenę i czy można ją jednoznacznie potwierdzić? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Dlaczego czuję ból w przedniej części głowy?

Od ponad tygodnia pojawil sie u mnie bol glowy glownie w gornej, przedniej czesci i na czole. Nie mam goraczki, nos - jedna dziurka dosc czesto zatkana, ale nie moge jej wydmuchac. Czuje sie oslabiona, od czasu do czasu mam... Od ponad tygodnia pojawil sie u mnie bol glowy glownie w gornej, przedniej czesci i na czole. Nie mam goraczki, nos - jedna dziurka dosc czesto zatkana, ale nie moge jej wydmuchac. Czuje sie oslabiona, od czasu do czasu mam nudnosci. Bralam ibuprom zatoki, niestety za bardzo nie ma poprawy. Prosze o porade?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy zgłosić się do lekarza na badania, po uderzeniu w tył głowy?

Witam, dziś ok 16.30 upadłam podczas jazdy na łyżwach i uderzyłam się w tyl głowy dość mocno. Oprócz bólu głowy tępego promieniującego w stronę czoła i uszu nie mam innych objawów. Nie było utraty przytomności może trochę zle samopoczucie i... Witam, dziś ok 16.30 upadłam podczas jazdy na łyżwach i uderzyłam się w tyl głowy dość mocno. Oprócz bólu głowy tępego promieniującego w stronę czoła i uszu nie mam innych objawów. Nie było utraty przytomności może trochę zle samopoczucie i trochę cofało mi się kilka razy ale bez nudności. Lekkie zawroty. Czy powinnam się zgłosić do lekarza na jakieś badania czy bez większych objawów sprawę pozostawić? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Anna
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co mogę jeszcze zrobić, aby sobie pomóc i skąd ten wrzód?

Witam.Od czterech miesięcy mam problemy trawienne nie mogę zjeść surowych warzyw i owoców tłustych pokarmów.Mimo diety lekkostrawnej mam mdłosci kruczenia przelewania w brzuchu i drrszcze.Gastroskopia wykazała wrzód niecały centymetr na dwunastnucy,bakteri brak.Od stycznia biorę Ipp40.Co mogę jeszcze zrobić aby... Witam.Od czterech miesięcy mam problemy trawienne nie mogę zjeść surowych warzyw i owoców tłustych pokarmów.Mimo diety lekkostrawnej mam mdłosci kruczenia przelewania w brzuchu i drrszcze.Gastroskopia wykazała wrzód niecały centymetr na dwunastnucy,bakteri brak.Od stycznia biorę Ipp40.Co mogę jeszcze zrobić aby sobie pomóc i skąd ten wrzód.Dodam że schudłam już 8 kg .
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wardenga
Mgr Joanna Wardenga

Co może oznaczać ból w klatce piersiowej u 19-letniej osoby?

Witam, mam 19 lat i od jakiegoś czasu odczuwam ból w klatce piersiowej po lewej stronie, ból lewej ręki a szczególnie w nadgarstku,który promieniuje do ramienia , nudności i brak możliwości w pełni nabrania powietrza. Jaka może być tego przyczyna ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy po takim czasie, kiedy zupełnie nie odczuwam negatywnych skutków wstrząsu, mogę pić alkohol?

Witam, dwa miesiące temu miałam zderzenie na snowboardzie, podczas którego straciłam przytomność na kilka minut, później miałam mroczki przed oczami, zdiagnozowano wstrząs mózgu, jednak nie miałam nudności i nie musiałam brać żadnych tabletek przeciwbólowych, bo głowa bolała mnie 2/3... Witam, dwa miesiące temu miałam zderzenie na snowboardzie, podczas którego straciłam przytomność na kilka minut, później miałam mroczki przed oczami, zdiagnozowano wstrząs mózgu, jednak nie miałam nudności i nie musiałam brać żadnych tabletek przeciwbólowych, bo głowa bolała mnie 2/3 dni i nie aż tak mocno. Na tk wszystko było w porządku żadnych krwiaków. Moim pytaniem jest czy po takim okresie czasu kiedy zupełnie nie odczuwam negatywnych skutków wstrząsu mogę pic alkohol?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Czy to zwykłe zatrucie pokarmowe, infekcja układu pokarmowego?

Dwa dni temu wieczorem dwie godziny po zjedzeniu m. In. Ogórka i popiciu go wodą ( nie wiem czy ma to znaczenie) nagle poczułem się źle, zrobilo mi się gorąco, dostałem nudności. Udało mi się zasnąć, rano obudziłem się z... Dwa dni temu wieczorem dwie godziny po zjedzeniu m. In. Ogórka i popiciu go wodą ( nie wiem czy ma to znaczenie) nagle poczułem się źle, zrobilo mi się gorąco, dostałem nudności. Udało mi się zasnąć, rano obudziłem się z wzdetym brzuchem, bólem jelit. Pomogła nospa. Późnym popołudniem dostałem biegunki. Kał był lekko bardziej cuchnący niż zwykle, bardzo wodnisty, doszły silne wzdęcia, przelewanie w brzuchu. Dzisiaj nadal mam wzdęty brzuch, lekki stan podgorączkowy, ciągle przelewanie w brzuchu, po wypiciu czegokolwiek robi mi się gorąco, mam nadal biegunki - byłem już w toalecie ok 10 razy, leci że mnie woda o kolorze i zapachu kału. Czy to zwykle zatrucie pokarmowe/ infekcja układu pokarmowego, czy coś wymagające pilnej konsultacji lekarskiej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Co oznacza ból brzucha u osoby stosującej Pantopraz?

Witam, od 3 dni boli mnie brzuch w prawej dolnej części w pobliżu biodra. Nie występuje podczas siedzenia, teraz nasila się przy gwałtownych ruchach, chodzeniu, ucisku. Brzuch jest miękki, przy podniesieniu prawej nogi i położeniu nie boli, nie mam mdłości,... Witam, od 3 dni boli mnie brzuch w prawej dolnej części w pobliżu biodra. Nie występuje podczas siedzenia, teraz nasila się przy gwałtownych ruchach, chodzeniu, ucisku. Brzuch jest miękki, przy podniesieniu prawej nogi i położeniu nie boli, nie mam mdłości, ani gorączki - żadnych innych objawów. Lekarz rodzinny od razu stwierdził, że to wyrostek, dał skierowania na badania krwi, jednak wyszły w normie. Od wczoraj biorę Pantopraz apap herbatkę z dziurawca (karmię piersią), ale póki co nie widzę bardzo znaczącej poprawy (jest lepiej, bo wcześniej bolało nawet przy niewielkim ruchu). Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy wzdęcia i biegunka przy zapaleniu żołądka to norma?

Witam. Miałam ostatnio robioną gastroskopię i wyszło że mam zapalenie żołądka i dwunastnicy i bakterie Helicobacter pylori. Dostałam leki ale objawy nie ustępują. Rano strasznie boli mnie brzuch i mam mdłości. Ciągle czuje się wzdeta, mam biegunkę i ogólnie... Witam. Miałam ostatnio robioną gastroskopię i wyszło że mam zapalenie żołądka i dwunastnicy i bakterie Helicobacter pylori. Dostałam leki ale objawy nie ustępują. Rano strasznie boli mnie brzuch i mam mdłości. Ciągle czuje się wzdeta, mam biegunkę i ogólnie nie mam siły. Nie wiem czy to tak musi być? Czy to może złe leki? Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Czy zawroty głowy są powiązane z wyniki badania krwi?

Kobieta, 36 lat. Zawroty głowy, niskie ciśnienie -max 90/60, niskie tętno spoczynkowe 55, kurcze mięśni, czasem drżenie mięśni, bole stawów, sucha skóra, anemia z niedoboru żelaza, niestrawność, mdłości, brak miesiączki. ACTH wynik 8, KORTYZOL 11, TSH... Kobieta, 36 lat. Zawroty głowy, niskie ciśnienie -max 90/60, niskie tętno spoczynkowe 55, kurcze mięśni, czasem drżenie mięśni, bole stawów, sucha skóra, anemia z niedoboru żelaza, niestrawność, mdłości, brak miesiączki. ACTH wynik 8, KORTYZOL 11, TSH 2, FT4 0,55, FT3 0,68, ESTRADIOL 21 PG/ML, FSH 6, LH 4,90, POTAS 5, WAPN 10,30, SÓD 133. Czy moje objawy są powiązane z tymi wynikami? Co może być przyczyną tak złych wyników hormonów? Dodam, że nie odchudzałam się, mam dzieci. Przez ostatni rok byłam 9 razy chora, miałam wysokie gorączki.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Jak interpretować wynik badania TSH i czy świadczy to o nadczynności tarczycy?

Witam. Od dawna już robiło mi się słabo. Jednak od początku stycznia mój stan bardzo się pogorszył. Doszedł wysoki puls, czasem nawet bardzo wtedy prawie mdleję. Ból w klatce, nudności, silne zawroty głowy, nawet na leżąco, mrowienie i drętwienie... Witam. Od dawna już robiło mi się słabo. Jednak od początku stycznia mój stan bardzo się pogorszył. Doszedł wysoki puls, czasem nawet bardzo wtedy prawie mdleję. Ból w klatce, nudności, silne zawroty głowy, nawet na leżąco, mrowienie i drętwienie kończyn. Rtg, ekg i usg serca nic nie wykazało. Holter wykazał tylko wysoki puls. Internista podejrzewał Hashimoto, następujące wyniki tego nie wykazały: TSH 1.440 norma 0.270 - 4.200 Ft3 5.19 norma 3.66 - 6.72 Ft4 21.6 norma 12.4 - 20.4 a-TPO 11 norma <34 a-TG 22 norma <115 Wit D 8.4 norma 30-100 Dostałam beta blokery, które obniżają puls, ale nie eliminują reszty dolegliwości. Zastanawiam się czy te wyniki nie mogą świadczyć o nadczynności tarczycy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży u osoby po poronieniu?

Witam, 11.02.18 poronilam 6/7tygodniowa ciążę. 18.02.18 przestałam krwawic i zaczęliśmy z mężem regularnie współżyc. 2.03.18 robiłam test domowy ponieważ byłam ciekawa czy wykryje jeszcze hormon. Test wyszedł negatywny. 17.03.18 zrobiłam kolejny test, źle się czuję mam mdłości i... Witam, 11.02.18 poronilam 6/7tygodniowa ciążę. 18.02.18 przestałam krwawic i zaczęliśmy z mężem regularnie współżyc. 2.03.18 robiłam test domowy ponieważ byłam ciekawa czy wykryje jeszcze hormon. Test wyszedł negatywny. 17.03.18 zrobiłam kolejny test, źle się czuję mam mdłości i ból piersi. Na teście pojawiły się dwie kreski. Test powtórzyłam i znowu dwie kreski. Termin u ginekologa mam 5.04.18 Od poronienia nie dostałam jeszcze miesiączki , czy jest możliwe abym znowu była w ciąży? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jak poradzić sobie z bezsennością w wieku 18-lat?

Witam. Od kilku dni mam straszny problem mam 18 lat i męczy mnie bezsenność ciągłe bóle brzucha wzdęcia wymioty nudności brak okresu brak apetytu i osłabienie ( ciążę wykluczam na starcie bo nie współżylam od pół roku jak nie lepiej ) proszę o pomoc.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego miewam bóle żołądka?

Witam mam problem co jakis czas co 2-3 miesiace miewam bole zoladka na czczo po jedzeniu bol jest gniotacy klujacy skurczowy gdy wezme tabletke pomaga na 2-3 godziny po tym czasie bol wraca usg mialam robione pare razy i zawsze... Witam mam problem co jakis czas co 2-3 miesiace miewam bole zoladka na czczo po jedzeniu bol jest gniotacy klujacy skurczowy gdy wezme tabletke pomaga na 2-3 godziny po tym czasie bol wraca usg mialam robione pare razy i zawsze wychodzi dobre bol nie daje spac w nocy do tego doszla 2 dniowa biegunka i nudnosci
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karolina Meszek
Lek. Karolina Meszek

Czy mogę mieć nerwicę lękową z depresją?

Witam Mam 30 lat i od 3 miesięcy prawdopodobnie nerwice lękowa z depresja. Ciągle ogarnia mnie lęk że coś mi się stanie zachoruje albo umrę. Mam już dość tego stanu w przeszłości wiele przeszłam ale teraz mam wspaniałego męża... Witam Mam 30 lat i od 3 miesięcy prawdopodobnie nerwice lękowa z depresja. Ciągle ogarnia mnie lęk że coś mi się stanie zachoruje albo umrę. Mam już dość tego stanu w przeszłości wiele przeszłam ale teraz mam wspaniałego męża i kochanego synka wszytko mi się układa i boję się że zaraz się to skończy. Drentfieje mi kark, głowa mi cała pulsuje, mam przyspieszony odech, duszności i mdłości. BYŁAM u psychiatry dostałam leki ale nic nie pomagają.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Co znaczą wymioty po omdleniu?

Jakieś dwa tygodnie temu na uczelni przytrafila mi sie pewna sytuacja. W pewnym momencie zrobilo mi sie slabo. Wyszedlem do toalety. Nagle wziely mnie dreszcze calego ciala zaczalem sie trzac. Po wstaniu z toalety mialem zawrpty glowy i nudnosci. Mialem... Jakieś dwa tygodnie temu na uczelni przytrafila mi sie pewna sytuacja. W pewnym momencie zrobilo mi sie slabo. Wyszedlem do toalety. Nagle wziely mnie dreszcze calego ciala zaczalem sie trzac. Po wstaniu z toalety mialem zawrpty glowy i nudnosci. Mialem przyspieszone bicie serca i oddech. W pewnym momencie zdretwialy mi dlonie do tego stopnia, ze mialem trudnosci z ich wyprostowaniem. Pani dyspozytorka z pogotowia stwierdzila ze to hiperwentylacja. Po powrocie do domu i do tego czasu za kazdym razem jak ide na uczlnie mam wrazenie ze sytuacja sie powtorzy. Robi mi sie slabo, cialo mi dretwieje, mam nudnosci, nie moge sie skupic na zajeciach. Ostatnio znowu wrocily dreszcze (mimo ze nke mam goraczki) uczucie ze chce mi sie wymiotowac, jestem senny i oslabiony. Pani lekarka stwierdzila ze to jakas infekcja kazala brac neosine forte, wysypiac sie i dobrze odzywiac. Przed chwila mialem isc na zajecia ale bylem strasznie obolały. Jak wrocilem wzial mnie odruch wymiotny i jedyne co zwrocilem to kupka piany. Jestem w kropce nie wiem co robic. Boje sie ze przez to zawale semestr.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co jest powodem zatkania nosa od 5 tygodni?

witam. od ok.5tygodni mam ciagle zatkany nos, w dzien w roznym stopniu, po nocy calkowicie, doslownie zabetonowane. wydzielina raz rzadka, raz gesta. zawsze przezroczysta. laryngolog po badaniu powiedziala, ze nie widzi zadnej wydzieliny. badanie rtg, ktorego dzis wynik odebralam... witam. od ok.5tygodni mam ciagle zatkany nos, w dzien w roznym stopniu, po nocy calkowicie, doslownie zabetonowane. wydzielina raz rzadka, raz gesta. zawsze przezroczysta. laryngolog po badaniu powiedziala, ze nie widzi zadnej wydzieliny. badanie rtg, ktorego dzis wynik odebralam wykazalo "niewielkie przyscienne zacienienia w rzucie zachylkow zebodolowych zatok szczekowych. poza tym zatoki oboczne nosa prawidlowo wyksztalcone, powietrzne". czekam na wizyte u laryngologa. ale od 2 dni mam ciagle wrazenie, ze cos mi siedzi w gardle, mdli, drazni, ale to nie angina, bo gardlo mam czyste, lekko czerwone, nie boli. co jakis czas draznienie powoduje kaszel, i czuje, ze cos sie ponizej gardla odrywa. poza tym nic mi nie jest. czy kaszel i uczucie mdlosci moga byc od sciekajacej wydzieliny ? mam 11miesieczne dziecko, boje sie, ze je zaraze. prosze o interpretacje wyniku... dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznaczają bóle skroni?

Witam mam pytanie odnosnie bólu glowy w skroniach i nudności i wymioty. Czy to migrena? Robilam nie dawno tomograf glowy ale nic złego nie wykazało na szczęście jednak ból wraca czesto . Lekarz przepisal mi nimesil i szczerze nic... Witam mam pytanie odnosnie bólu glowy w skroniach i nudności i wymioty. Czy to migrena? Robilam nie dawno tomograf glowy ale nic złego nie wykazało na szczęście jednak ból wraca czesto . Lekarz przepisal mi nimesil i szczerze nic mi to nie pomaga. W rodzinie pojawily sie juz migreny czy to moze byc genetyczne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko
Patronaty