Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozdrażnienie: Pytania do specjalistów

Czy można tak przedłużyć L4?

Dzien dobry. Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim od pulmonologa z powodu trudnego przebiegu astmy. Zwolnienie lekarskie konczy się 9 września, tu czuję się lepiej, objawy ustępują. Zrobiłam okresowe badania krwi. Wróciła mi nadczynnosc tarczycy z wynikiem tsh 0.005. Nie... Dzien dobry. Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim od pulmonologa z powodu trudnego przebiegu astmy. Zwolnienie lekarskie konczy się 9 września, tu czuję się lepiej, objawy ustępują. Zrobiłam okresowe badania krwi. Wróciła mi nadczynnosc tarczycy z wynikiem tsh 0.005. Nie mam kompletnie sił, mam kolatanie serca, jestem rozdrazniona, włosy wypadają mi garsciami. 4 wrzesnia mam wizyte u endokrynologa. Czy lekarz endokrynolog wystawi mi zwolnienie podczas gdy trwa jeszcze te pierwsze?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czym może być związane zaburzenie widzenia?

Witam, mam od paru już lat problem z zaburzeniem widzenia - problem występuje od bodaj 2017 roku, nie wydaje mi się, żeby się on pogłębiał, a jeżeli tak, to nie drastycznie. Ciężko będzie mi wytłumaczyć na czym problem polega, ale... Witam, mam od paru już lat problem z zaburzeniem widzenia - problem występuje od bodaj 2017 roku, nie wydaje mi się, żeby się on pogłębiał, a jeżeli tak, to nie drastycznie. Ciężko będzie mi wytłumaczyć na czym problem polega, ale spróbuję - przy zmianie punktu obserwacji, a zwłaszcza przy patrzeniu horyzontalnym na boki, oczy "zachodzą mi mgłą" na sekundę-półtora, towarzyszy temu specyficzne uczucie rozdrażnienia oka, poza tym zwiększona wrażliwość na światło, ekranu monitora komputera zwłaszcza. Nie jestem tego pewien, ale jest to moja jedyna poszlaka, że problem ten pojawił się niedługo po wejściu na leki przeznaczone na niedoczynność tarczycy (począwszy od Euthyrox-u, chyba 25mg, następnie 50mg, kończąc na 100mg Letrox-u). Wybrałem się więc do okulisty w pierwszej kolejności, który wykonał wszystkie podstawowe badania, które okulista wykonuje przy pierwszej wizycie, wliczając to badania po zakropleniu oczu tym specyfikiem poszerzającym źrenice - okulista stwierdził, że nie żadnego problemu nie widzi i polecił mi wizytę u neurologa, do którego również się wybrałem i zostałem skierowany na rezonans głowy celem zdiagnozowania jakiegoś problemu na tle neurologicznym - według badania też wszystko w porządku, więc neurolog nakazał mi powrót do okulisty. Zanim wróciłem do okulisty, idąc jedyną poszlaką na którą wpadłem, czyli że problem pojawił się po wejściu na leki na niedoczynność tarczycy, wybrałem się również do dwóch różnych endokrynologów po dwie opinie na temat leków na których teraz jestem, wyczytawszy w internecie, że rzadkim co prawda efektem ubocznym, ale jednak występującym, są zaburzenia widzenia właśnie - obaj endokrynolodzy powiedzieli mi, że to na pewno nie przez te leki, a dla pewności zmienili mi jeszcze Euthyrox na Letrox, co problemu nie rozwiązało. Wybrałem się więc do najlepszej okulistki u mnie w okolicy według portalu znanylekarz, opisując cały problem tak jak powyżej, wliczając w to wszystkie wizyty u reszty specjalistów i starając się wytłumaczyć problem tak dokładnie jak tylko mogę, ponownie zostały mi przeprowadzone wszystkie rutynowe badania i cytując Panią doktor "nie wiem co Panu dolega", stwierdziła, że być może jakieś mięśnie w oku są problemem, gdyż prowadzę tryb życia typowego komputerowca - praca i wszystkie hobby polegają na siedzeniu przed ekranem monitora, a towarzyszy temu też nocny tryb życia. Napisałem tutaj, licząc jeszcze na jakieś porady, chociaż podejrzewam, że niewiele tym wskóram. Dziękuję za przeczytanie całości i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy leki na tarczycę mogą wywołać nerwowość?

Czy letrox 75mg i novothyral 75mg pół co drugi dzień może powodować nerwowość?Jak tak to jakie inne tabletki na niedoczynność które nie beda tak wpływały.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Rozdrażnienie

Co robić z napadami lęku w depresji?

Witam zmagam się z depresją z napadami lęku .. Biorę doraźnie afobam Propranolol 2 razy dziennie Magneb6 forte Oraz arketis tylko tak psychiatra jest na urlopie a mi skończył się arketis i od kilku dni nie biorę i czuje się... Witam zmagam się z depresją z napadami lęku .. Biorę doraźnie afobam Propranolol 2 razy dziennie Magneb6 forte Oraz arketis tylko tak psychiatra jest na urlopie a mi skończył się arketis i od kilku dni nie biorę i czuje się okropnie nie wiem czy to nawrót czy skutek że przestałam brać leki mam bóle głowy senność nie mam siły na nic mam napady płaczu rozdrażnienie krzyczę bez powodu czasami czuję takie dziwne uczucie jakby łupanie w głowie ciężko mi to określić nazwac i w tym momencie zaczynam mieć atak paniki że umieram i trzęsą mi się ręce Nie mogę normalnie funkcjonować jak poleżę albo sie prześpię przez chwilę jest okej ...zadzwoniłam do psychiatry i powiedziała że mam iść do lekarza rodzinnego i on powinien jedno opakowanie mi wypisać bo ona jest na urlopie Jestem załamana przestraszona nie wiem co się dzieje bardzo się boje nie chce żeby mi się coś stało zaczynam panikować proszę o jaką kolwiek odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

W jaki sposób działa ten lek?

Biore lek Sulpiryd w dawce 50 raz dziennie na depresję.Jestem po nim miła dla wszystkich .Po jakiś 8 godzinach jak lek przestaje działać robię się nerwowa rozdrażniona i płaczliwa.Mam pytanie czy lek ten w takiej dawce zwiększa czy zmniejsza poziom dopaminy?Zastanawiam się czego mi brakuje .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Na co wskazują te wyniki badań u 46-latka?

Dzien dobry.W wywiadze Hipoglikemia reaktywna 4 lata , tearz badanie krzywa cukrowa Glukoza 81,20 mg/dl(70-99), Glikoza po 1 h -142 mg/dl, glukoza po 2h -92 mg/dl (<140) , insilina 7,5 uLU/ml (2,6-24), Insulina po 1 h 96,7 uLU/ml, insilina po... Dzien dobry.W wywiadze Hipoglikemia reaktywna 4 lata , tearz badanie krzywa cukrowa Glukoza 81,20 mg/dl(70-99), Glikoza po 1 h -142 mg/dl, glukoza po 2h -92 mg/dl (<140) , insilina 7,5 uLU/ml (2,6-24), Insulina po 1 h 96,7 uLU/ml, insilina po 2h 42,6 uLU/ml (test z 75 g glukozy ) endokrynolog zapisał mi glucophage 1 tyd 500 mg do obiadu , potem do kolacji 500 mg , po 3 tygoniach 1000 mg obiad i 1000 mg kolacja. Objawy zlewne poty po jedzeniu , nadmierna potliwość .W tescie w 4 godzienie dopadło mnie :zlewne poty , nerwowość, trzasace rece , słabo, okropny ból głowy przesło po cukierkach .Co ja mam ? Co mi dolega? W badaniach rosnący PTH mimo zawania vit d.Pytanie drugie posiew moczu. 10 3 CFU/ml ziarniaki Gram ( ) z rodzaju stapchyloccus- czy to się leczy?Czy po metforminie boli brzuch ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy leki na bezsenność powodują te objawy?

witam mam 18 lat ostatnio zostały przepisane mi leki na bezsenność jest to trazodon w dawce 50 mg 30 minut przed snem, śpię po nim dobrze, problem pojawia się drugiego dnia, kiedy mój stan jest zmienny, raz jestem strasznie... witam mam 18 lat ostatnio zostały przepisane mi leki na bezsenność jest to trazodon w dawce 50 mg 30 minut przed snem, śpię po nim dobrze, problem pojawia się drugiego dnia, kiedy mój stan jest zmienny, raz jestem strasznie zlękniony, czasem nachodzi stan euforii, a czasem pobudzenia psychoruchowego, przez te objawy czuję w pewien sposób odrealnienie od rzeczywistości jestem rozdrażniony, pogubiony, zdarza się gonitwa myśli, jak wiemy nastepna rozmowa z lekarzem może być nawet za dobry miesiąc, bardzo proszę o możliwie jak najszybszą pomoc, odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam zawroty głowy i rozdrażnienie?

Dzień dobry, mam 24 lata, od kilku miesięcy nie czuję się najlepiej. Odczuwam ogromną senność w ciągu dnia, zmęczenie nawet po dniu wolnym od pracy, rozdrażnienie, często występują bóle głowy, czasami zawroty, mam też zdiagnozowaną od kilku lat tachykardię... Dzień dobry, mam 24 lata, od kilku miesięcy nie czuję się najlepiej. Odczuwam ogromną senność w ciągu dnia, zmęczenie nawet po dniu wolnym od pracy, rozdrażnienie, często występują bóle głowy, czasami zawroty, mam też zdiagnozowaną od kilku lat tachykardię zatokową którą leczę Concor Cor 3,75mg ale od pewnego czasu odczuwam ją jeszcze bardziej. Wykonałam badania i wyszło mi podwyższone TSH na poziomie 5,56 ale hormony FT3 3,83 i FT4 14,20. Podwyższone są też płytki krwi 534 tys oraz cholesterol całkowity 237, HDL 99, LDL 98 i triglicerydy 200. Glukoza w normie 88. Proszę o poradę co należałoby dalej zrobić
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy TSH u 24-latki jest nieprawidłowe?

Ostatnio wykonałam badanie TSH i wyszło mi na poziomie 4,02. Mam 24 lata. Występuje duża senność, bóle głowy, irytacja, nerwowość. Niby wynik mieści się w normie ale słyszałam że u młodych kobiet powinno być TSH dużo mniejsze. Przyjmuje... Ostatnio wykonałam badanie TSH i wyszło mi na poziomie 4,02. Mam 24 lata. Występuje duża senność, bóle głowy, irytacja, nerwowość. Niby wynik mieści się w normie ale słyszałam że u młodych kobiet powinno być TSH dużo mniejsze. Przyjmuje od kilku lat tabletki antykoncepcyjne. Sprawdzałam w wynikach z poprzednich lat to w wieku 20 lat tez miałam TSH 4,02. Czy powinnam iść do endokrynologa?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego moje objawy nasiliły się i jak się ich pozbyć?

Dzień dobry, mam 20 lat, od około pół roku zmagam się z problemem senności w ciągu dnia i zmęczenia. Śpię 7-9 godzin dziennie. Od około miesiąca problem jakby się nasilił, obecnie występuje każdego dnia i łączy się z utrudnioną koncentracją,... Dzień dobry, mam 20 lat, od około pół roku zmagam się z problemem senności w ciągu dnia i zmęczenia. Śpię 7-9 godzin dziennie. Od około miesiąca problem jakby się nasilił, obecnie występuje każdego dnia i łączy się z utrudnioną koncentracją, problemami z pamięcią, wahaniami nastroju, potencją, rozdrażnieniem, chrapaniem, pobudkami w nocy i poranną suchością w jamie ustnej. Badania tarczycy w normie, podejrzewam u siebie bezdech senny. Mam krzywą przegrodę nosową i duży język, co jest czynnikami zwiększającymi ryzyko. Dlaczego objawy nasiliły się od miesiąca i obecnie bardzo utrudniają mi życie? Co mogę zrobić (oprócz operacji przegrody)? Jak potwierdzić moje przypuszczenia diagnozy bezdechu? Badanie polisomnograficzne? Tomografia komputerowa zatok? Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Edyta Sekuła
Lek. Edyta Sekuła

Co oznaczają te plamienia środcykliczne u 21-latki?

Witam, od 6 dni obserwuję u siebie brunatne plamienia. Rozpoczęły się 20 dnia cyklu, zaczęło się od kłującego bólu po lewej stronie brzucha, trwało to około 10 minut. Przez kolejne dni występowały brązowe plamienia, nie były one jakoś specjalnie intensywne,... Witam, od 6 dni obserwuję u siebie brunatne plamienia. Rozpoczęły się 20 dnia cyklu, zaczęło się od kłującego bólu po lewej stronie brzucha, trwało to około 10 minut. Przez kolejne dni występowały brązowe plamienia, nie były one jakoś specjalnie intensywne, ale też nie bardzo skąpe. Moje cykle są dosyć długie, te najkrótsze trwają 33 dni, natomiast najdłuższe nawet 43 dni. Czy jest możliwe aby było to plamienie owulacyjne? Dodam też, że każdy stosunek jaki odbywam z partnerem jest zabezpieczony, zabezpieczamy się z partnerem, stosując prezerwatywy i jesteśmy ostrożni. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Ostatnie 2 tygodnie były dla mnie stresującym okresem, w związku z tym doświadczyłam dużo stresu co przyczyniło się tez do tego, że mało jadłam w tym czasie. Czy również ten stres i przemęczenie mogło się przyczynić do wystąpienia takiego plamienia? Obecnie jestem w 26 dniu cyklu, plamienie nadal występuje natomiast jest już znacznie lżejsze. Dodam również, ze przed wystąpieniem plamienia miałam dużo energii i czułam się bardzo dobrze, natomiast teraz czuję lekkie rozdrażnienie i spadek energii. Obserwuję też troszkę większą twardość piersi, tak jakby zbierała się w nich woda. Często takie objawy mam przed wystąpieniem miesiączki. W poprzednich cyklach miewałam takie śródcykliczne plamienia, jednak były skąpsze i trwały 1-2 dni. W związku z tym, chciałabym zapytać z czym może mieć związek takie plamienie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak poradzić sobie z obecną sytuacją i nerwowością?

Witam. Jestem nauczycielką w klasie 1. Dzieci są niezdyscyplinowane, nie słuchają nikogo, przeszkadzają mi w trakcie zajęć, co bardzo mnie męczy. Coraz częściej nie mam ochoty chodzić do pracy, wracam z niej wykończona i tylko czekam na jakiś wolny dzień.... Witam. Jestem nauczycielką w klasie 1. Dzieci są niezdyscyplinowane, nie słuchają nikogo, przeszkadzają mi w trakcie zajęć, co bardzo mnie męczy. Coraz częściej nie mam ochoty chodzić do pracy, wracam z niej wykończona i tylko czekam na jakiś wolny dzień. Jestem też bardzo nerwowa, mimo że na co dzień byłam osobą dość spokojną. Co z tym zrobić? A może przesadzam i to minie?
odpowiada 1 ekspert:
mgr Maciej Mizera
mgr Maciej Mizera

Jakie zaburzenie psychiczne mogę mieć?

Witam. Chciałam się poradzić. Od pewnego czasu jestem rozdrażniona, często płacze, unikam ludzi. Wychodzę z domu tylko wtedy gdy naprawdę muszę, są momenty, że boję się każdego dźwięku w domu, od razu się wzdrygam. Żeby umówić siebie czy syna do... Witam. Chciałam się poradzić. Od pewnego czasu jestem rozdrażniona, często płacze, unikam ludzi. Wychodzę z domu tylko wtedy gdy naprawdę muszę, są momenty, że boję się każdego dźwięku w domu, od razu się wzdrygam. Żeby umówić siebie czy syna do lekarza zbieram się nawet dwa tygodnie żeby zarejestrować wizytę telefonicznie, nie patrzę ludziom w oczy. W sytuacji stresowej trzęsą mi się ręce a czasami i całe ciało mi chodzi. Myślę o usunięciu całkiem Facebooka żeby nie kontaktować się z ludźmi. Zwyczajnie nie umiem już pisać z ludźmi. Jestem w trakcie rozwodu a z synem chodzę po lekarzach bo podejrzewają autyzm. Poszłabym do psychologa czy psychiatry ale mnie nie stać na wizytę. W czasach gimnazjum jeździłam do psychiatry bo nie wychodziłam w ogóle z domu. Stwierdził u mnie fobie społeczną i depresję. Zauważyłam też że czasami mam zachowania jak przy nerwicy natręctw. Irytuje mnie też mlaskanie, stukanie, pukanie. Stresuje się gdy ktoś dzwoni domofonem. Bardzo dużo czytam. Co mam zrobić żeby sobie pomóc. Chce być zdrowa dla siebie i syna.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego nie odczuwam w ogóle emocji?

Od 2 lat i 10 miesięcy nie odczuwam lęku - w ogóle emocji. Jest tak od leczenia szpitalnego i środowiskowego, czyli w podanym czasie. Nie jest tak, że nie niepokoję się wcale, bo nie straciłam rozumu tylko jednak w sytuacji,... Od 2 lat i 10 miesięcy nie odczuwam lęku - w ogóle emocji. Jest tak od leczenia szpitalnego i środowiskowego, czyli w podanym czasie. Nie jest tak, że nie niepokoję się wcale, bo nie straciłam rozumu tylko jednak w sytuacji, w której powinna podnieść się adrenalina, ja nie przeżywam i się nie boję - nie jestem w stanie wzbudzić w sobie strachu. Stosowałam przez ponad 2 lata od 2019 r. lek Xeplion - ostatnio 75 mg, teraz nie stosuję już tego leku, bo nowy lekarz zmienił mi leki, a za to biorę pregabalinę - Preato - 187, 5 mg dziennie, flupentyksol - Fluanxol - 3 mg. Proszę powiedzieć, dlaczego nie odczuwam lęku, czy to dlatego, że przez leki nie odczuwam emocji? Przed leczeniem, gdy miałam tylko obniżony nastrój i duże rozdrażnienie, złość odczuwałam emocje. Kobieta, 35 lat
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Aniceta Kijewska
Mgr Aniceta Kijewska

Jakie powinnam zastosować leczenie, by poczuć się lepiej?

Dzień dobry. Wraz ze zdiagnozowaniem jaskry uległo modyfikacji leczenie na depresję i bezsenność. Teraz stosuję Tritico 150 1x1, Ketrel 25 1x1, Depakine 500 3x1, Od 3 m-cy nie wysypiam się. Nie mogę zwiększyć Tritico ze względu na znaczne pobudzenie i... Dzień dobry. Wraz ze zdiagnozowaniem jaskry uległo modyfikacji leczenie na depresję i bezsenność. Teraz stosuję Tritico 150 1x1, Ketrel 25 1x1, Depakine 500 3x1, Od 3 m-cy nie wysypiam się. Nie mogę zwiększyć Tritico ze względu na znaczne pobudzenie i zle samopoczucie. Próbowałam 1x2 Tritico i 1x2 Ketrel również nie pomaga. Jestem bardzo pobudzona, cały dzień boli mnie głowa, czuję się rozbita, cały czas zmęczona, odczuwam mdłości. Zastosowano lek Nasen pół tabletki. Przespałam cała noc ale przez dzień mdłości nabrały na siłę wraz z wyżej wymienionymi objawami. Większość dni spędzam w łóżku. Jestem rozdrażniona, nie mogę się skoncentrować. Płaczę. Zupelnie nie mam odporności psychicznej. Wydaje mi się, że oszaleję. Na depresję choruję od dziecka. Leczę ja kilkanaście lat. Więcej niż 3x mialam epizody depresyjne trwające po 8 m-cy, gdy nie wstawałam z łóżka. Proszę o pomoc. Jakie powinnam zastosować leczenie, by poczuć się lepiej i powrócić do normalnego funkcjonowania sprzed zdiagnozowania jaskry. Ten stan trwa od 3 m-cy.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

W jaki sposób mogę naprawić swój błąd?

Dzień dobry, Szukam odpowiedzi na problem natury psychologicznej. Zapytam bezpośrednio, czy osoba, którą narażałem na stres, nerwy, brak zaufania przez moje zachowanie wobec niej mogła się zmienić na gorsze? To znaczy z bardzo łagodnej i dobrej osoby, stać się nerwową... Dzień dobry, Szukam odpowiedzi na problem natury psychologicznej. Zapytam bezpośrednio, czy osoba, którą narażałem na stres, nerwy, brak zaufania przez moje zachowanie wobec niej mogła się zmienić na gorsze? To znaczy z bardzo łagodnej i dobrej osoby, stać się nerwową i wybuchową? Ona twierdzi, że moje traktowanie jej tak ją zmieniło. Czy mogło się tak stać? A jeżeli tak, to w jaki sposób rozmawiać, by naprawić swoje winy i pomóc wrócić żonie do jej dawnego stylu bycia?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Anna Firkowska
Mgr Anna Firkowska

Z czego wynikają te wszystkie problemy?

Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z... Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z boku), drażliwość, nerwowość. Ponadto mam podejrzenie choroby tarczycy, bez zmiany trybu życia w ciągu roku przytyłam 15 kg, mam też trądzik( najczesciej krostki wychodzą na skroniach, policzkach, okolice nosa, na czole sporadycznie, oraz czasem na dekolcie, plecach i ramionach. Występuje również u mnie bezsenność, problemy z zasypianiem i budzeniem się z rana ( czy jest to 6 czy 8 godzin bez znaczenia) , chroniczne zmęczenie ciągłe niewyspanie, szybkie męczenie się, jakieś dziwne bóle mięśni przy jakimś wysiłku, wieczorne szumy uszne, zaburzenia koncentracji, problem ze skupieniem się i zapamiętywaniem.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak poprawić wyniki badań hormonalnych u 31-latka?

Dzień dobry, Mężczyzna 30l 112kg wagi, wysportowanej budowy ciała. Kilka lat temu eksperymentowałem ze środkami typu testosteron propionat, oraz innego rodzaju sterydami. Po kuracji nie wykonywałem odblokowania własnej produkcji testosteronu licząc na to, że wszystko samo wróci do normy.... Dzień dobry, Mężczyzna 30l 112kg wagi, wysportowanej budowy ciała. Kilka lat temu eksperymentowałem ze środkami typu testosteron propionat, oraz innego rodzaju sterydami. Po kuracji nie wykonywałem odblokowania własnej produkcji testosteronu licząc na to, że wszystko samo wróci do normy. Na dzień dzisiejszy jestem osobą bardzo ospałą, brak energii jest przytłaczający. Nie ważne czy w ciągu doby śpię 8h, 12h zawsze budzę się tak samo zmęczony. Do tego dochodzi rozdrażnienie oraz brak libido. Zrobiłem badania na które skierował mnie lekarz pierwszego kontaktu, pokazałem mu wyniki i otrzymałem skierowanie do endokrynologa, niestety czas oczekiwania jest druzgocący, umowie się na wizytę prywatnie jednak wcześniej chciałbym zapytać, czy endokrynolog rzeczywiście pomoże na moje przypadłości. Jaka terapię może zastosować oraz czy być może lepsza będzie wizyta u lekarza innej specjalizacji. Moje wyniki Estradiol 16 pq/ml Testosteron 2,36 ng/ml Kortyzol 16,5 uq/dl Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te leki mogą powodować tego typu problemy?

Proszę powiedzieć, czy leki pregabalina - Preato 75 mg i flupentyksol - Fluanxol - 3 mg powodują problemy z pamięcią, czyli że np.: zapomina się wiele rzeczy i czy powodują też rozdrażnienie, złość lub agresję? Kobieta, 35 lat
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pomóc bliskiej osobiez depresją?

Dzień dobry, mam pytanie związane z depresją i miłością. Zaczęłam być z chłopakiem, który ma depresję jak był na terapii i widywał się z psychologiem, nawet brał leki. Wszystko było super, był bardzo opiekuńczy i nie widział świata poza mną.... Dzień dobry, mam pytanie związane z depresją i miłością. Zaczęłam być z chłopakiem, który ma depresję jak był na terapii i widywał się z psychologiem, nawet brał leki. Wszystko było super, był bardzo opiekuńczy i nie widział świata poza mną. Taki stan trwał około 11 miesięcy. Później przestał widywać się z psychologiem i brać leki z powodu naszego wyjazdu za granicę. Mieliśmy tam trudniejszy okres dla nas obojga i po 6 miesiącach wróciliśmy do Polski. Już pod koniec wyjazdu chłopak zaczął zachowywać się trochę inaczej, był bardzo rozdrażniony, już nie taki czuły i opiekuńczy. Po wielu próbach rozmowy powiedział, że źle się ze sobą czuje i już mnie nie kocha, albo że sam nie wie. Mówił, że chyba minął mu okres zakochania i już nic do mnie nie czuje. Wszystkiemu temu towarzyszyły okresy zamknięcia w sobie, tików nerwowych i tłumaczenia że dawałam mu siłę do życia, a później zaczęło być gorzej miedzy nami i już mu tej siły nie daję, a on tak rozumiał miłość, więc teraz już mnie chyba nie kocha. Doszło do tego, że mówił, że nie czuje do mnie więcej niż do znajomych. Odmawiał też spotkań z psychologiem, bo dla niego to bez sensu skoro to nic nie daje. Po tym okresie zaczęło być lepiej i powiedział mi, że on ma po prostu inne podejście niż ja, ale mu na mnie zależy i wydaje mu się że mnie kocha, ale nie chce tego ciągle mowić, bo boi się być zraniony jak wcześniej (kiedyś mówił to codziennie kilka razy). Teraz znowu zaczyna mu być gorzej i czuję, że zaczyna mnie znowu odpychać, mówiąc że czuje się źle z samym sobą i musi to naprawić, a jak jest ze mną to tego nie może robić i brakuje mu czasu na „zebranie się w sobie”. Ja od początku staram się go zrozumieć, ale moje przekonywania, że powinien pójść do psychologa nic nie dają, a on zaczyna mnie odpychać, mówiąc że ma za mało czasu i źle się czuje ze sobą. Powiedział nawet, że jestem pierwsza i jedyną osobą, która go rozumie i akceptuje a on pomimo to jest nieszczęśliwy na tym świecie. Wydaje mi się, że jego definicja miłości jest taka, że dzięki mnie powinien chcieć żyć i jeśli tak nie jest to znaczy że miedzy nami jest źle. Mam pytanie związane z tym jak mu pomóc oraz czy moje przypuszczenia mogą być słuszne?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty