Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 6 , 6 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność: Pytania do specjalistów

Gdzie szukać pomocy w mojej sytuacji?

Objawy od jakiegoś czasu się nasilają. Bezsenność,Ból głowy , zawroty,Uderzenia gorąca,Kłucie w klatce piersiowej "Gula" w gardle , Potrafię się " zawiesić " coraz częściej , Zmienne nastroje ( teraz się śmieje a zaraz mogę okrzyczec córkę bo np... Objawy od jakiegoś czasu się nasilają. Bezsenność,Ból głowy , zawroty,Uderzenia gorąca,Kłucie w klatce piersiowej "Gula" w gardle , Potrafię się " zawiesić " coraz częściej , Zmienne nastroje ( teraz się śmieje a zaraz mogę okrzyczec córkę bo np skacze na łóżku) Zamartwiam się na zapas , negatywne myśli . Nie potrafię sobie wyobrazić pozytywnego zakończenia głównie w pracy. Stresująca praca . Humorki pracodawcy. Obrazanie/wyżywanie za plecami od tempych/ pierdolonych księżniczek. Traktowanie jak powietrze jednego dnia a drugiego jak gdyby nigdy nic . Wieczne niezadowlolenie i pretensje. Natomiast Życie osobiste. Wychowuje sama córkę. Opłaty(raty) ,mieszkanie itp wszystko na mojej głowie. Nie mam żadnej pomocy finansowej od rodziców. Kiedy wynajęłam mieszkania było puste . Musiałam wziąć na raty podstawę rzeczy. Rodzice rozwiedli ale wciąż mieszkają razem ( taka decyzja sądu ) się jak byłam dzieckiem. Zbytnio się nie interesowali mną i siostra. Najważniejsi byli bracia , pupilki. Tata pił i się awanturował. Wyzywał . Między rodzicami wiecznie były awantury i w sumie to mieli nas gdzieś. Każde z nas robiło co chciało. Siostra się wyprowadziła jak skończyła 18 lat i z nikim nie utrzymuje kontaktu. Jeden brat wyprowadził się za granicę i kontakt sporadyczny a drugi brat zmarł 4 lata temu w wieku 29 lat ( alkoholizm ) zawał serca. Czuję że sytuacja od jakiegoś czasu mnie przerasta. Zrobiłam się płaczliwa. Nie potrafię nad tym zapanować. Niewiem gdzie szukać pomocy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mogę leczyć te zaburzenia snu?

Dzień dobry, Od 18 kwietnia mam problem ze snem. Do tego dnia mój sen był rzekłabym wzorowy. Nigdy nie miałam problemu z zasypianiem i bez problemu przysypiałam 8 godzin. Niestety teraz mój sen jest rwany, często budzę się w... Dzień dobry, Od 18 kwietnia mam problem ze snem. Do tego dnia mój sen był rzekłabym wzorowy. Nigdy nie miałam problemu z zasypianiem i bez problemu przysypiałam 8 godzin. Niestety teraz mój sen jest rwany, często budzę się w nocy, od 5 dni nie mogę zasnąć, a dzisiaj w ogóle nie śpię. Przyznam szczerze, że biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z bezsennością, a w zasadzie ich brak sytuacja ta zdecydowanie mnie niepokoi. Od kilku dni stosuję melatoninę kiedy nie mogę już zasnąć, natomiast przestaje ona przynosić skutek. Poproszę o pomoc.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę jednocześnie przyjmować te leki?

Mam nerwicę lękową i nerwicę natręctw. Objawy stresu pourazowego. Biorę parogen i pragiolę. Od kilku tygodni cierpię na bezsenność. Czy mogę jednocześnie przyjmować parogen, pragiolę i bromazepam?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy mogę łączyć ze sobą te wszystkie leki?

Czy mogę jednocześnie przyjmować parogen, pragiolę i bromazepam? Mam nerwicę lękową i nerwicę natręctw. Mam lęki, ataki paniki, objawy stresu pourazowego. Teraz dodatkowo doszła bezsenność. Od ponad roku biorę parogen i pragiolę. Czy można łączyć bromazepam z parogenem i pragiolą? Jest to bezpieczne?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie inne jeszcze badania mogę zrobić przy tych objawach?

Witam, Od kilku lat odczuwam bóle kości w całym ciele. Objaw ten ulega nasileniu po posiłkach. Badanie gęstości kości wykazało osteomalację. Ból kości jest również przy ucisku. Lekarz uznał że dopóki nie ma osteoporozy to tylko stosować witaminę D i... Witam, Od kilku lat odczuwam bóle kości w całym ciele. Objaw ten ulega nasileniu po posiłkach. Badanie gęstości kości wykazało osteomalację. Ból kości jest również przy ucisku. Lekarz uznał że dopóki nie ma osteoporozy to tylko stosować witaminę D i wapń. Pojawiają się zesztywnienia kończyn po bezruchu. Dodatkowo często po posiłku pojawia się ból w prawym górnym rogu brzucha oraz prawie zawsze gorzkość w jamie ustnej. Mam dodatkowo problemy ze wzrokiem, w polu widzenia widoczne są ciemne plamy - lekarz ocenił jako męty ciała szklistego i nic groźnego jednak to nasila się i mnie niepokoi. Jest też niski kontrast widzenia oraz suchość oczu. Występuje u mnie bezsenność i ogromne zmęczenie i trudności z koncentracją. MR wykazał zwapnienie szyszynki. Proszę o wskazanie jakichś kierunków diagnostyki. Dotychczasowa szczegółowa diagnostyka endokrynolgoiczna nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Prawidłowe są poziomy witamin, oraz podstawowe badania krwi, moczu, próby wątrobowe, poziom bilirubiny. Badanie USG i TK jamy brzusznej nie wykazały nieprawidłowości. Wykluczono celiakię. Gastroskopia wykazuje jedynie nadżerki. Kolonoskopia brak poważnych zmian. Dodam jeszcze że mam podwyższone ciśnienie krwi. Waga jest prawidłowa. Zdaję sobie sprawę że trudno udzielić pomocy przez internet z tak ograniczonego obrazu ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie badań jakie można wykonać. Myślałem o badaniu poziomu cytokin ponieważ nie wychodzi mi stan zapalny z OB ani CRP ani obrazu białych krwinek ale jednocześnie czuję jak mój organizm jest niszczony przez coś aktywowane posiłkami, jakby tworzył się stan zapalny. Było robione naprawdę dużo badań i wyniki są na ogół prawidłowe.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy leki nasenne mają wpływ na kondycję mózgu?

Czy długotrwałe zażywanie leków nasennych z grupy Z (Zolpidem, Zaleplon itd.) może zniszczyć mózg? Cierpię na bezsenność, którą leczyłem różnymi lekami z różnym skutkiem. Trauma wywołana skutkami bezsenności spowodowała, że zacząłem zażywać powyższe leki kompulsywnie i z nawyku (z... Czy długotrwałe zażywanie leków nasennych z grupy Z (Zolpidem, Zaleplon itd.) może zniszczyć mózg? Cierpię na bezsenność, którą leczyłem różnymi lekami z różnym skutkiem. Trauma wywołana skutkami bezsenności spowodowała, że zacząłem zażywać powyższe leki kompulsywnie i z nawyku (z obawy przed wystąpieniem nawrotu bezsenności). Zauważyłem u siebie pogorszenie nastroju, większą drażliwość, objawy nerwicowe jak duszności, lęki czy bóle brzucha, moja uwaga i pamięć również uległy odczuwalnemu pogorszeniu. Bardzo się boję o siebie. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy w takim wypadku powinnam skonsultować się z endokrynologiem?

Witam, już ponad rok temu zaczęły dziać się z moim organizmem trochę niepokojące rzeczy. Po pierwsze: boleśnie przechodziłam zawsze pierwszy dzień miesiączki, na tyle, że nie byłam nigdy w stanie ruszyć się z domu, a leki przeciwbólowe przyjmowałam masowo, by... Witam, już ponad rok temu zaczęły dziać się z moim organizmem trochę niepokojące rzeczy. Po pierwsze: boleśnie przechodziłam zawsze pierwszy dzień miesiączki, na tyle, że nie byłam nigdy w stanie ruszyć się z domu, a leki przeciwbólowe przyjmowałam masowo, by coś pomogły. Od roku te bole pojawiaja mi się już na tydzień przed miesiączką, codziennie, gnie mnie w pół w losowych momentach i jest to dokładnie ten sam ból, jaki odczuwalam zawsze przed okresem. Czekam już na wizytę u ginekologa, jednakże z tymi bólami zeszły się inne problemy. Ciągle odczuwanie zimna, wypadające włosy, waga skoczyła potężnie w górę (nie mogę jej zbić dieta i ćwiczeniami), bezsenność (konsultowana z lekarzem psychiatrii, przyjmuję leki, pomagają) i przede wszystkim trądzik, ktory nigdy u mnie nie występował. Na poczatku zjawił się na policzkach i żuchwie, były to bolesne stany zapalne, piekło i bolało, nie dało się spać. Udało mi się to ujarzmić na policzkach doborem odpowiedniej pielęgnacji, ale na żuchwie nadal pojawiają się bolesne, spore grudy, głęboko pod skórą i nie znikają, nie przechodzi to nawet na jakiś czas. Przeczuwam hormony, chcę wybrać się do endokrynologa, zrobiłam badania z krwi - wszelkie, jakie polecano mi przed wizytą u tego specjalisty. Wszystkie wyszly w porzadku. Jedynie morfologia nieco mi się nie podoba, przez podwyższone leukocyty, erytrocyty i trombocyty (te trzy parametry zawsze są u mnie ponad normą, lekarze rodzinni kazali się nie przejmować, mówiąc, że mój organizm pewnie walczył ostatnio z infekcją - ale i wtedy i teraz - byłam zdrowa). Czy w takim wypadku, jeśli wyniki hormonalne są w porządku, powinnam zawracać głowę endokrynologowi?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mój cykl trwał tylko 22 dni?

Moje cykle zazwyczaj trwają 28 dni Dziś rano dostałam nagle okres 6 dni przed terminem. Zawsze mam jak w zegarku, czy upały i brak snu mogły go zaburzyć. Nie biorę leków, nie wpolzyje A twal tylko 22 dni.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można się pozbyć natrętnych i niechcianych myśli?

Czy można się pozbyć natrętnych, niechcianych myśli? Już w wieku 20 kilku lat miałem lekką nerwicę natręctw, przejawiającą się w sprawdzaniu, czy poprawnie wykonałem czynność. Gdy czytałem albo liczyłem coś ważnego, np. wyniki testu, często robiłem to 2 razy,... Czy można się pozbyć natrętnych, niechcianych myśli? Już w wieku 20 kilku lat miałem lekką nerwicę natręctw, przejawiającą się w sprawdzaniu, czy poprawnie wykonałem czynność. Gdy czytałem albo liczyłem coś ważnego, np. wyniki testu, często robiłem to 2 razy, żeby mieć pewność, że się nie pomyliłem. W 2019 roku cierpiałem na bezsenność i przez 5 miesięcy przyjmowałem lek Trittico w dawce 25 mg. Kilka tygodni po tym, gdy przestałem go brać, pojawiły się u mnie silne natręctwa - pojawiły się myśli, że mogę się zsikać, bo zwieracze pęcherza nie będą działać prawidłowo. Zacząłem zwracać uwagę na różne odczucia z brzucha i sprawdzać, czy nie oznaczają one nieprawidłowego działania pęcherza. Kilka miesięcy później zacząłem się bać, że się zsikam, bo będę chciał to zrobić, że z jakiegoś powodu, pod wpływem jakiegoś impulsu to zrobię. Jakieś 2 lata temu te obawy zaczęły ustępować wyparte przez inne obsesje. Oto przyszły mi do głowy myśli typu "co za dzień", "dziwny świat". Początkowo pojawiały się sporadycznie, nie lubiłem ich, nie chciałem tych myśli. Kilka miesięcy temu myśli te zmieniły treść, tak jakby umysł dostosował się do mojego życzenia. Zamiast "co za dzień" myślę "co za cień", a zamiast "dziwny świat" jest myśl "dziwny świt". Niestety, myśli te pojawiają się u mnie bardzo często, wypowiadam je automatycznie (w myśli) kilkaset razy dziennie". Nie potrafię się ich pozbyć ani o nich zapomnieć. Czy przyczyną mogą być jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu mojego mózgu?
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek

Dlaczego mam te poważne problemy z zasypianiem?

Co mogę zrobić jeżeli od ok 2-3 tygodni nie potrafię normalnie spać (ostatnio zasypiam nawet o 5 nad ranem) jestem śpiąca w ciągu dnia ale nie mogę zasnąć ani w nocy ani w dzień. Mam bardzo rozbiegane myśli i nie potrafię tego opanować. Jak mogę na to zaradzić?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Czy suplement diety zaburza sen?

Witam biorę na noc od miesiąca chela- Mag B6 i zaczęłam cierpieć na bezsenność czy magnez moze mieć na to wplyw? Do tej pory nigdy nie miałam kłopotów ze snem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy leki na bezsenność powodują te objawy?

witam mam 18 lat ostatnio zostały przepisane mi leki na bezsenność jest to trazodon w dawce 50 mg 30 minut przed snem, śpię po nim dobrze, problem pojawia się drugiego dnia, kiedy mój stan jest zmienny, raz jestem strasznie... witam mam 18 lat ostatnio zostały przepisane mi leki na bezsenność jest to trazodon w dawce 50 mg 30 minut przed snem, śpię po nim dobrze, problem pojawia się drugiego dnia, kiedy mój stan jest zmienny, raz jestem strasznie zlękniony, czasem nachodzi stan euforii, a czasem pobudzenia psychoruchowego, przez te objawy czuję w pewien sposób odrealnienie od rzeczywistości jestem rozdrażniony, pogubiony, zdarza się gonitwa myśli, jak wiemy nastepna rozmowa z lekarzem może być nawet za dobry miesiąc, bardzo proszę o możliwie jak najszybszą pomoc, odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy kofeina jest groźna dla dzieci?

Dzień dobry, Czy żelek zawierający prawie 2 mg kofeiny (dokładnie 1,82 mg) spożyty przez 5-latka o godz. 13:00 mógł spowodować u niego bezsenność o godz. 20:00? Dziecko nie chciało spać przez kilka następnych godzin. Dodam, że tego dnia było chore... Dzień dobry, Czy żelek zawierający prawie 2 mg kofeiny (dokładnie 1,82 mg) spożyty przez 5-latka o godz. 13:00 mógł spowodować u niego bezsenność o godz. 20:00? Dziecko nie chciało spać przez kilka następnych godzin. Dodam, że tego dnia było chore na ospę wietrzną i skarżyło się na swędzącą wysypkę, w czym upatruję przyczyny jego bezsenności. Niestety z moim zdaniem nie zgadza się żona. Czy taka dawka kofeiny przyswojona przez 5-latka może źle wpłynąć na jego zdrowie? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Arkadiusz Ciołkowski
Mgr Arkadiusz Ciołkowski

Jak panować nad emocjami?

Problem z kontrolowaniem emocji szybko popadam ze skrajności w skrajność Każdy wybuch emocji po którym zrobię coś złe drugiej osobie następuje poczucie leku ze zrobiłem złe, często pojawia się panika, bezsenność i bezsilność zamieniająca się w wewnętrzny lament. Często... Problem z kontrolowaniem emocji szybko popadam ze skrajności w skrajność Każdy wybuch emocji po którym zrobię coś złe drugiej osobie następuje poczucie leku ze zrobiłem złe, często pojawia się panika, bezsenność i bezsilność zamieniająca się w wewnętrzny lament. Często towarzyszy mi natłok myśli typy czemu tak zrobiłem czemu tak zareagowałem . Również natłok myśli dotyczy drugiej osoby czemu tak ona robi czemu się izoluje ode mnie, czy efektem moich zachowań jest jej zachowanie, czemu robię złe, czemu nie potrafię zrozumieć wszystkiego. Czuje się osamotniony . Nie potrafię zaakceptować myśli ze druga osoba ma prawo wyboru ma prawo działania i nie mam wpływu na to . Boje się odrzucenia, zdrady, zranienia choć sam ranie swoim zachowanie. Boje się „stracić kontrole na wszystkim „ . W sytuacji gdy to następuje zaczynam „atakować” swoim zachowaniem poprzez uwagi, komentarze nawet bo przez swoje zachowanie typu robieniem na złość, postawienia na swoim za wszelka cenę . Nie potrafię się pogodzić ani sb poradzić z ta sytuacja. Osoba która kocham odsuwa się ode mnie i coraz bardziej izoluje . Nie potrafię zrozumieć ze nie mogę wymagać jak sam nie daje od sb . Staram się dać jak najwiecej dobrego ale wszytko zmienia kierunek moich działań kiedy zaczynaja się dziać właśnie te złe myśli, panika, brak zrozumienia . Kiedy następuje jeden z powyższych objawów wtedy dochodzą pozostałe i wszystko się kumuluje. Sam chce zaufania a boje się zaufać bo pojawia nie niepewność . Nie potrafię osiągnąć satysfakcji seksualnej z moja partnerka ale to moja wina przez zbędne komentarze . Mam zbyt duże oczekiwania i tez z tym nie potrafię sb poradzić
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Marciniak
Mgr Joanna Marciniak

Czy taka bezsenność jest niebezpieczna?

Witam, mam problem od trzech dni spałam 9 godizn. Mam nerwice i stany lękowe nie mogę przez nie spać. Jestem obecnie za granicą i mam że sobą tylko tabletki ziołowe, które nie bardzo mi pomagają. Boję sie, ze do końca... Witam, mam problem od trzech dni spałam 9 godizn. Mam nerwice i stany lękowe nie mogę przez nie spać. Jestem obecnie za granicą i mam że sobą tylko tabletki ziołowe, które nie bardzo mi pomagają. Boję sie, ze do końca wyjazdu (6dni) dalej nie będę sypiać i coś mi się stanie. Co mam robić w takiej sytuacji. Czy mogę umrzeć jeśli dalej nie będę spać? Proszę mi pomóc jestem już spanikowana.
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med. Lech Popiołek
dr n. med. Lech Popiołek

Czy te objawy świadczą o zaburzeniu psychicznym?

Od 3 lat towarzyszy mi ciągłe podenerwowanie jak przy nerwicy, którą chyba mam. Wcześniej od czasu do czasu, ale obecnie trochę też napada mnie rozdrażnienie bez powodu, nerwy. Mam obniżony nastrój i bezsenność - śpię, ale 6 godzin, bo... Od 3 lat towarzyszy mi ciągłe podenerwowanie jak przy nerwicy, którą chyba mam. Wcześniej od czasu do czasu, ale obecnie trochę też napada mnie rozdrażnienie bez powodu, nerwy. Mam obniżony nastrój i bezsenność - śpię, ale 6 godzin, bo więcej nie mogę i nie czuję wyspania się tylko ciągłe zmęczenie, przybicie. Co może być przyczyną rozdrażnienia bez powodu? Czy jest to objaw nerwicy, depresji, psychozy? Kobieta, 34 lata
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy mogę zwiększyć samodzielnie dawkę tego leku?

Witam serdecznie chciałbym spytać od ponad 2tygodni zażywam miansec 30mg na noc.Ze względu na stwierdzona depresję nawracająca od 2014roku. W listopadzie przeszłam covid problem bezsenności i depresji powrócił na nowo.Lekarz mówił że jeśli nie będzie poprawy to można zwiększyć dawkę... Witam serdecznie chciałbym spytać od ponad 2tygodni zażywam miansec 30mg na noc.Ze względu na stwierdzona depresję nawracająca od 2014roku. W listopadzie przeszłam covid problem bezsenności i depresji powrócił na nowo.Lekarz mówił że jeśli nie będzie poprawy to można zwiększyć dawkę .Do przychodni nie idzie się dodzwonić a ja teraz nie mam jak podjechać do miasta .Co robić mogę zwiększyć dawkę do 60mg naprawdę męczę się i wybudzam w nocy.A rano mam dyżur 12h.Prosze o pomoc czy mogę zastosować 60mg do czasu kiedy będę mogła udać się do lekarza osobiście
odpowiada 1 ekspert:
mgr Adam Zajączkowski
mgr Adam Zajączkowski

Czy mogę mieć początki menopauzy?

Witam mam 37 lat i od czerwca źle się czuję mam uderzenia gorąca, poty, bezsenność, częstomocz, osłabienie, wypadają mi włosy,stosowałam wiele lat Limetic czy to początki menopauzy i czy mogę brać htz jeśli w ciąży miałam cholestaze ciążową.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Jak skutecznie leczyć bezsenność?

Witam, mam 20 lat i miesiąc temu rzuciłam palenie marihuany, które towarzyszyło mi około rok, gdyż zobaczyłam, że coraz gorzej na mnie działa. Od tego czasu doświadczam dużej bezsenności - problemy z zaśnięciem (najczęściej przez gonitwę myśli trudną do opanowania... Witam, mam 20 lat i miesiąc temu rzuciłam palenie marihuany, które towarzyszyło mi około rok, gdyż zobaczyłam, że coraz gorzej na mnie działa. Od tego czasu doświadczam dużej bezsenności - problemy z zaśnięciem (najczęściej przez gonitwę myśli trudną do opanowania przed snem), problemy z utrzymaniem ciągłości snu, płytki sen. Doświadczam również problemów z pamięcią, koncentracją oraz niektórymi dniami problem z przyswajaniem informacji (co może być w sumie wynikiem bezsenności oraz przebodzcowania). Wróciły mi również nerwicowe lęki, które marihuana wcześniej skutecznie wyciszała. Miewam również spadki nastroju utrudniające mi czasem funkcjonowanie, lecz nie utrzymują się one stale i zazwyczaj raczej mój nastrój jest w zdrowo-szczęśliwej normie. Czy są to objawy odstawienia? Ile czasu umysł oraz organizm wracają do normy po odstawieniu? Jak mogę sobie przez ten czas pomóc - w samej bezsenności, oraz w procesie odtruwania organizmu po marihuanie, aby np. sam proces przebiegał sprawniej? (dieta, nawyki, coś podobnego?)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Z czego wynikają te wszystkie problemy?

Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z... Witam! Mam problemy z miesiączką. Nie miałam przez 3 miesiące, później przez pół roku było w miarę regularnie co ok. 28-29 dni. W tym miesiącu spóźnia mi się już prawie 2 tygodnie, dodatkowo występuje nieustanny ból piersi przy dotyku(najbardziej z boku), drażliwość, nerwowość. Ponadto mam podejrzenie choroby tarczycy, bez zmiany trybu życia w ciągu roku przytyłam 15 kg, mam też trądzik( najczesciej krostki wychodzą na skroniach, policzkach, okolice nosa, na czole sporadycznie, oraz czasem na dekolcie, plecach i ramionach. Występuje również u mnie bezsenność, problemy z zasypianiem i budzeniem się z rana ( czy jest to 6 czy 8 godzin bez znaczenia) , chroniczne zmęczenie ciągłe niewyspanie, szybkie męczenie się, jakieś dziwne bóle mięśni przy jakimś wysiłku, wieczorne szumy uszne, zaburzenia koncentracji, problem ze skupieniem się i zapamiętywaniem.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty