Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność: Pytania do specjalistów

Czy można łączyć ze sobą oba te leki?

Choruję od kilku lat na depresję z bezsennością bez większej poprawy. Ostatnio psychiatra przepisał mi Wellbutrin 300 na dzień i Mirtagen 30 na noc. Bezsenność pojawiła się już dawno i nie jest związana z przyjmowaniem Wellbutrimu. Wcześniej brałam na dzień... Choruję od kilku lat na depresję z bezsennością bez większej poprawy. Ostatnio psychiatra przepisał mi Wellbutrin 300 na dzień i Mirtagen 30 na noc. Bezsenność pojawiła się już dawno i nie jest związana z przyjmowaniem Wellbutrimu. Wcześniej brałam na dzień duloksetynę 120 na dzień i deprexolet 45 na noc. Czy aby na pewno można łączyć Wellbutrim z Mirtagenem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Dlaczego odczuwam takie napięcie w nodze?

Witam, od ponad 9 miesięcy mam problem. Wszystko zaczęło się w marcu kiedy po przebytej chorobie w nocy zaczęło mi wibrowac jakby pulsować w żyłach w jednej nodze, kilka dni wcześniej odczuwałam w niej ciągłe napięcie. Myślałam, ze samo przejdzie... Witam, od ponad 9 miesięcy mam problem. Wszystko zaczęło się w marcu kiedy po przebytej chorobie w nocy zaczęło mi wibrowac jakby pulsować w żyłach w jednej nodze, kilka dni wcześniej odczuwałam w niej ciągłe napięcie. Myślałam, ze samo przejdzie lecz nie przeszło, a owe "wibracje" przeniosły mi się na całe ciało, w nocy mialam zrywy kończyn, miałam wrażenie jakby prąd przechodzil mi przez ciało do tego doszły mi kolatania serca, bezsenność i napady paniki z spowodowane tym co wyżej opisałam. Neurolog zapisał mi leki psychotropowe (pramolan) na kilka miesięcy, nie zlecił dodatkowych badań, poza badaniami krwi, które poza podwyzszonym wpadniem wyszly okej, stwierdzil że to nerwica, w trakcie brania leków bylo nieco lepiej, lecz po odstawieniu leków wrócilo wszystko z mam wrażenie zdwojoną siłą i w dalszym ciągu się męczę. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy mogę wziąć mniejszą dawkę leku?

Witam, otrzymałem od lekarza na problemy z zasypianiem (lęk przed zasypianiem, bezsennością) Trittico Cr 75 mg. Zalecenie było takie, żeby zacząć od 25 mg (tabletki można dzielić na 3 części). Jednak nie mogę się przełamać i boję się wziąć od... Witam, otrzymałem od lekarza na problemy z zasypianiem (lęk przed zasypianiem, bezsennością) Trittico Cr 75 mg. Zalecenie było takie, żeby zacząć od 25 mg (tabletki można dzielić na 3 części). Jednak nie mogę się przełamać i boję się wziąć od razu taką ilość (nie wiem jak zareaguje mój organizm). Czy mogę 1/3 tabletki (25 mg) podzielić na jeszcze mniejsze części? Z tego co czytałem nie powinno się dzielić tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Oczywiście mowa tu tylko o zażyciu za pierwszym razem, później spróbowałbym 25 mg.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co może być przyczyną tego przewlekłego zmęczenia?

Dzień dobry, jestem 25-letnią kobietą. W październiku 2020 rozpoczął się u mnie epizod depresji, polegał na silnej bezsenności, z którą zmagałam się trzy miesiące – spałam po około ¾ godziny na dobę. Od stycznia lekarz psychiatra dobrał mi lek,... Dzień dobry, jestem 25-letnią kobietą. W październiku 2020 rozpoczął się u mnie epizod depresji, polegał na silnej bezsenności, z którą zmagałam się trzy miesiące – spałam po około ¾ godziny na dobę. Od stycznia lekarz psychiatra dobrał mi lek, który działa i śpię normalnie – jest to Mirtor 15 mg (biorę pół tabletki). Brałam także Mozarin, ale nie pomagał na obniżony nastrój, brak energii, bezsenność i problemy z koncentracją dlatego. Od prawie czterech tygodni biorę Venlectine, przez tydzień 37,5; potem przez dwa tygodnie 75, a od środy 10.02 - 150, bo wciąż nie widzę różnicy. Korzystam także z psychoterapii, która od wystąpienia tego epizodu, zdaje się nie przynosić poprawy w samopoczuciu i poziomie energii. Najtrudniejsze dla mnie jest to, że bardzo szybko się męczę, a jeśli mam choć trochę aktywniejszy dzień - np. wczoraj kilka godzin się uczyłam i byłam na spacerze z koleżanką to szybko choruje - bóle gardła, stany podgorączkowe (co jakiś czas, przez kilka dni od kilku tygodni). Mam bardzo mało energii i trudno mi na co dzień funkcjonować, jestem tym bardzo sfrustrowana. Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego i robiłam morfologię krwi, badanie moczu, TSH i wszystko wyszło w normie. Mam też niedoczynność tarczycy Hashimoto, ale TSH było w normie. Nie czuję się sobą. Co może być przyczyną tego przewlekłego zmęczenia? Czy to może być skutek uboczny wenlafaksyny? Jeśli tak, to czy może on minąć?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Justyna Szukalska
Mgr Justyna Szukalska

Dlaczego mam mroczki przed oczami mając 19 lat?

Od dokładnie dwóch tygodni źle się czuję, mam wrażenie jakbym nie mogła wziąć pełnego oddechu, miewam mroczki przed oczami, mrowienie kończyn, zmęczenie i jednocześnie bezsenność. Osiemnaście temu oddawałam krew. Ogólnie na parę dni przestałam mieć mroczki, ale dzisiaj, po... Od dokładnie dwóch tygodni źle się czuję, mam wrażenie jakbym nie mogła wziąć pełnego oddechu, miewam mroczki przed oczami, mrowienie kończyn, zmęczenie i jednocześnie bezsenność. Osiemnaście temu oddawałam krew. Ogólnie na parę dni przestałam mieć mroczki, ale dzisiaj, po zakończeniu miesiączki objawy się ponownie nasiliły. Zastanawiam się czy to ma związek z oddaniem krwi, czy może powstała u mnie anemia. W poniedziałek mam iść na morfologie krwi i zastanawiam się czy jest to bezpieczne znów "upuszczać krew" jak tak się czuję? Ale z drugiej strony jak jej nie zrobię, nie dowiem się, co mi dolega
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy bezpieczne jest przyjmowanie tych dwóch leków jednocześnie?

Witam Przyjmuje lek Pramolan 100mg rano oraz Ketrel 25mg na wieczór. Mam stwierdzoną nerwicę lękowa oraz nieograniczone zaburzenia snu (bezsenność) Chciałbym zapytać czy bezpieczne jest przyjmowanie tych dwóch leków jednocześnie i po jakim czasie mogę spodziewać się pozytywnych skutków? I... Witam Przyjmuje lek Pramolan 100mg rano oraz Ketrel 25mg na wieczór. Mam stwierdzoną nerwicę lękowa oraz nieograniczone zaburzenia snu (bezsenność) Chciałbym zapytać czy bezpieczne jest przyjmowanie tych dwóch leków jednocześnie i po jakim czasie mogę spodziewać się pozytywnych skutków? I przez jaki czas dane leki powinny być przyjmowane. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Czy mogę spożywać niewielką ilość alkoholu?

Witam Z powodu nerwicy lękowej i bezsenności od tygodnia spożywam lek Pramolan 100mg (jedną tabletkę rano i jedyną po południu. Wieczorem przyjmuje lek Ketrel (kwetapina) Chciałbym zapytać czy od czasu do czasu mogę wypić niewielka ilość alkoholu np. piwo lub... Witam Z powodu nerwicy lękowej i bezsenności od tygodnia spożywam lek Pramolan 100mg (jedną tabletkę rano i jedyną po południu. Wieczorem przyjmuje lek Ketrel (kwetapina) Chciałbym zapytać czy od czasu do czasu mogę wypić niewielka ilość alkoholu np. piwo lub dwie lampki wina. Jeśli nie, to jakie mogą przyjść przewidywane konsekwencje w związku z takim działaniem. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak rozumieć ten opis MR głowy u 33-letniej kobiety?

Witam proszę o interpretację wyniku MR głowy z kontrastem ( wizyta u neurologa dopiero za 3 miesiące) bóle głowy, bezsenność 3- krotnie pogorszenie widzenia trawajace parę minut a ostatnie utrzymało się około miesiąca ( mgła w jednym oku ) oraz... Witam proszę o interpretację wyniku MR głowy z kontrastem ( wizyta u neurologa dopiero za 3 miesiące) bóle głowy, bezsenność 3- krotnie pogorszenie widzenia trawajace parę minut a ostatnie utrzymało się około miesiąca ( mgła w jednym oku ) oraz z drętwienie prawej stopy i prawej dłoni. Podejrzenie SM i skierowanie na MR. Wynik W obrębie trzonu ciała modzelowatego na poziomie stropów komór bocznych widoczne drobne hyperintensywne w obszarach T2 i FLAIR zmiany ogniskowe średnicy 2-4mm miejscowo o pasmowatej morfologii. Pojedyncze zmiany o zbliżonej morfologii widoczne także w istocie białej w okolicy rogu czołowego i trójkąta lewej komory bocznej . Czy taki wynik może jednoznacznie wskazać na SM ? Jakie badania powinnam jeszcze wykonać
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co może być przyczyną tych problemów ze snem i bólu głowy?

Witam, mam problemy ze snem, ciężko jest mi zasnąć, często wieczorami miewam bóle głowy. Bezsenność męczy mnie od dłuższego czasu a teraz doszły powiedziałabym regularne bóle głowy wieczorami vojuz w ogóle utrudnia mi zasypianie. Stosowałam różne środki nasenne... Witam, mam problemy ze snem, ciężko jest mi zasnąć, często wieczorami miewam bóle głowy. Bezsenność męczy mnie od dłuższego czasu a teraz doszły powiedziałabym regularne bóle głowy wieczorami vojuz w ogóle utrudnia mi zasypianie. Stosowałam różne środki nasenne z apteki lecz większość z nich prawie w ogóle nie działała. Co może być tego przyczyną?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Czy stres wywołuje bezsenność?

Czy dlugotrwaly stres powoduje bezsennosc i problemy ze snem, mianowicie zauważyłem że największy stres mam na noc gdy trzeba iść spać... Biore agomelatyna egis, 0-0-1 w 2019 bralem mix wenlafaksyne triticco egzysta bez poprawy był też aciprex wcześniej, depakine... Czy dlugotrwaly stres powoduje bezsennosc i problemy ze snem, mianowicie zauważyłem że największy stres mam na noc gdy trzeba iść spać... Biore agomelatyna egis, 0-0-1 w 2019 bralem mix wenlafaksyne triticco egzysta bez poprawy był też aciprex wcześniej, depakine chrono sulpiryd, lekarz powiedział że to problem psychologiczny, czy to oznacza że nie ma leku który mi pomoże na samą noc żeby problemu z zaśnięciem nie było i sen był regenerujący a nie jak dotychczas czuje sie wyczerpany, kiedyś psycholog powiedziała mi że to się skończy zawałem, udarem i chyba do tego to wszystko dąży, nie wiem czy szukać dalej pomocy bo bralem duże dawki leków nie miałem skutków ubocznych ani też nie było problemu z zejścia z leków.. Czy jestem lekooporny i nie ma dla mnie pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Dorota Nowacka
Mgr Dorota Nowacka

W jaki sposób odstawić ten lek na bezsenność?

Proszę o poradę jak odstawić lek Hydroxyzinum Vp 2mg/ml. Biorę lek na bezsenność przez ok. 3 miesiące, na początku brałam 2x2ml, teraz wzrosła tolerancja i żeby poczuć efekty biorę 12 ml w dawkach podzielonych tak 2 godziny przed snem.... Proszę o poradę jak odstawić lek Hydroxyzinum Vp 2mg/ml. Biorę lek na bezsenność przez ok. 3 miesiące, na początku brałam 2x2ml, teraz wzrosła tolerancja i żeby poczuć efekty biorę 12 ml w dawkach podzielonych tak 2 godziny przed snem. Obecnie zmniejszam dawkę do 8 ml ale czasem wybudzam się w nocy i nie mogę zasnąć jednak chciałabym zrezygnować z brania tego leku w bezpieczny sposób. Jakie dawki powinnam brać żeby organizm nie zareagował źle na nagłe odstawienie? Proszę o poradę.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Jerzy Koblowski
Lek. Jerzy Koblowski

Co właściwie może mi dolegać?

Nie wiem co mi dolega Naprawdę mam duży problem z określeniem co mi tak właściwie jest szukałem na różnych stronach odpowiedzi jakiejkolwiek Warto zacząć od tego że od najmłodszych Lat miałem dość mocno nasilony lęk przed śmiercią oraz utraty bliskich... Nie wiem co mi dolega Naprawdę mam duży problem z określeniem co mi tak właściwie jest szukałem na różnych stronach odpowiedzi jakiejkolwiek Warto zacząć od tego że od najmłodszych Lat miałem dość mocno nasilony lęk przed śmiercią oraz utraty bliskich wraz z wiekiem to nie mijało w pewnym momencie zacząłem odczuwać że można w łatwy sposób umrzeć mimo że nigdy nie miałem myśli samobójczych to żyje w leku że coś może się stać i wyjście z domu jest samo w sobie ryzykiem że stanie mi się krzywda . Więc zacząłem obsesyjnie się bać że coś mi się wydarzy przy tym wszystkim pojawiają się duże bóle głowy oraz problemy z rozmawianiem z ludźmi . Nie potrafię z nikim o tym porozmawiać czasem zdarzyło mi się coś wspomnieć o tym rodzicom ale uznali że mi to przejdzie. Przy tym wszystkim pojawia się u mnie bezsenność i z mojego odczucia nadpobudliwość w jakimś stopniu więc wszystko wyrzucam w twórczy sposób (artystyczny ) też bardzo często mam koszmary których wolę jednak nie opisywać ale głównie polegają na dziwnych dźwiękach przykładowo piszczenie lub jakiś hałas szybko potrafię się wtedy obudzić z dużym poczuciem niepokoju . Do tego wszystkiego dochodzi ciągłe poczucie niespełnienia że muszę coś tworzyć coś istotnego ze sobą robić ze nie mogę marnować czasu by w pewien sposób móc się dowartościować oraz poczuć wewnętrzny spokój . W skrócie muszę ciągle znajdować w sobie spokój i jakoś się wyciszać ale jest to ciężkie próbowałem się zaakceptować że już taki jestem ale czując się dziwnej z dnia na dzień nie pozwala mi myśleć że coś się zmieni . Cały czas żyje z nadzieją że poznam osobę która mnie zrozumie bym mógł z kimś wreszcie porozmawiać (bo może tyle czasem wystarczy co zwykła rozmowa ) Nie lubię do siebie dopuszczać myśli że mam problemy ze sobą bo powoduje to że się czuje słabszy co odbija się na moim samopoczuciu więc każdego dnia próbuję jakoś żyć i udawać że wszystko jest w porządku . Postanowiłem to napisać tutaj bo z psychologiem w ogóle nie potrafię rozmawiać jest mi wtedy o wiele ciężej .
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Alicja Maria Jankowska
Mgr Alicja Maria Jankowska

Jak leczyć taką bezsenność u syna?

Syn 27 lat nie śpi od kilku lat ,ostatnio w ogóle nie śpi. Chodził do psychiatry ,żadne leki nie zadziałały ,zmienił lekarza i zmienił leki bez żadnej poprawy . Od kilku dni nie je ,nie da rady pracować. Gdzie mam... Syn 27 lat nie śpi od kilku lat ,ostatnio w ogóle nie śpi. Chodził do psychiatry ,żadne leki nie zadziałały ,zmienił lekarza i zmienił leki bez żadnej poprawy . Od kilku dni nie je ,nie da rady pracować. Gdzie mam szukać pomocy ,czy jest jakaś klinika prywatna ,gdzie się Nim zajmą porządnie i będą skuteczni w pomocy.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Co może znaczyć mój stan psychiczny?

Dzień dobry. Nie wiem jak opisać mój problem. Mam 22 lata. Studiuję. W tym roku postanowiłam spróbować studiować jednocześnie 3 kierunki. Z jednego zrezygnowałam kilka dni przed sesją bo byłam zmęczona i trochę stchórzyłam. Stawiam sobie wysokie wymagania i balam... Dzień dobry. Nie wiem jak opisać mój problem. Mam 22 lata. Studiuję. W tym roku postanowiłam spróbować studiować jednocześnie 3 kierunki. Z jednego zrezygnowałam kilka dni przed sesją bo byłam zmęczona i trochę stchórzyłam. Stawiam sobie wysokie wymagania i balam sie slabych stopni. Ponadto moj stan psychiczny ostatnio się pogarszał. Ale najgorzej się czułam po tej sytuacji. Trwa to już miesiąc. Objawy są takie: nie mam ochoty niczego robić co do tej pory sprawiało mi przyjemność, uwielbiałam się uczyć, osiagalam sukcesy a teraz czuję się niekompetentna. Doszlo do tego że mam myśli samobójcze, problemy ze snem : albo bezsenność, sen krótki z koszmarami (w których najczęściej ktoś próbuje mnie zabić) albo sen nadmierny, do tego bóle głowy, bardzo silne, głównie w skroni. Brak koncentracji, nie mogę się skupić na tym co robię. Odczuwam żal, bardzo często płacze. Odczuwam poczucie beznadziei. Jak przyjdzie mi to dawne uczucie mobilizacji i zadowolenia to trwa dosłownie chwilę, a po tym czuję się jeszcze gorzej. Mam chwile zadowolenia z siebie, cieszę się kiedy bawię się z psem, czasem się śmieje, żartuje więc wydaje mi się że powinnam wykluczyć depresję. Ale nie wiem jak sobie pomóc. Nie mam w tej chwili środków na wizytę u lekarza. Wiem, że nie wolno diagnozować przez internet, ale może mała podpowiedź co to może być? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Justyna Szukalska
Mgr Justyna Szukalska

Co robić z tym bólem głowy przy chorej tarczycy?

Wtórna niedoczynność Tarczycy Witam mój lekarz powiedział że mogę mieć uszkodzona przysadkę mózgową wynik Tsh 0,05 i prawidłowe t3 i t4. Biorę Letrox 150 i Novothyral 50 ponieważ mam niedoczynności w przebiegu hasimoto . Mam bóle głowy które po tabletkach... Wtórna niedoczynność Tarczycy Witam mój lekarz powiedział że mogę mieć uszkodzona przysadkę mózgową wynik Tsh 0,05 i prawidłowe t3 i t4. Biorę Letrox 150 i Novothyral 50 ponieważ mam niedoczynności w przebiegu hasimoto . Mam bóle głowy które po tabletkach nie przechodzą bezsenność rozdrażnienie codziennie mam różne dolegliwości, przestały mi rosnąć włosy na głowie bardzo wolno rosną pod pachami i na łonie a na nogach i rękach jak by się po ścierały. Miałam problemy z miesiączka od 2 miesięcy są regularne po czyszczeniu, były podejzenia bo plamienia długo trwale wcześniej polipy. Od miesiąca mam nagle Nadciśnienie a przez całe życie niedociśnienie. Usg tarczycy wskazuję na hasimoto i niedoczynność. Na wizytę u endo muszę czekać dwa miesiące chodź jest pilne. Proszę mi coś więcej napisać na ten temat dziękuję pozdrawiam Mam 40 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego mam te kłucia w obrębie ciała?

Witam mam 20lat od kilku lat mam co jakiś czas kłujące bóle w różnych miejscach na ciele, od palca u nogi, po głowę, przedramię, udo, czy nawet w okolicy oczodołów itp. Mam wrażenie jakby bolały mnie kości(ciężko mi to wytłumaczyć... Witam mam 20lat od kilku lat mam co jakiś czas kłujące bóle w różnych miejscach na ciele, od palca u nogi, po głowę, przedramię, udo, czy nawet w okolicy oczodołów itp. Mam wrażenie jakby bolały mnie kości(ciężko mi to wytłumaczyć więc mogę się mylić), ból mogę określić w skali 2-4/10, przeważnie jest raczej denerwujący, niż faktycznie boli. Zwykle utrzymuje się przez cały dzień, najdłużej trzy dni z dłuższą przerwą do następnego epizodu, w czym co parę/paręnaście minut zmienia się jego lokalizacja, czasem występuje w kilku miejscach na raz. Dodatkowo, chroniczne zmęczenie i skrajności od braku snu po nadmierną senność, skłonność do zawrotów głowy siniaków(czasem czuję się jakby pojawiały się z nikąd. Więcej objawów raczej nie ma.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy mogę przyjmować melatoninę przed snem?

Witam, Leczę się na depresje i stany lękowe od mc lekiem sertraline 50 mg. Niestety nadal źle śpię. Czy mogę wspomóc sen melatonina?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza u mnie wypadanie włosów i senność?

Witam, mam 19lat od marca nie miesiączkuje, jestem senna, ciągle zmęczona i nie mam nawet ochoty wstawać z łożka. Cierpię na bezsenność, wahanie humoru i zmęcznie prawie przez caĺy czas, w dodatku wypadają mi garściami włos y. Czy to może być coś poważniejszego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego nagle pojawiają się te zawroty głowy?

Czym mogą być spowodowane zawroty głowy, które pojawiły się bez wyraźnej przyczyny? Pojawiają się od tygodnia, z dnia na dzień są coraz częstrze. Jestem mężczyzną, mam 25 lat, nigdy nie miałem problemów z układem równowagi. Dodam tylko, że ostatnio nie... Czym mogą być spowodowane zawroty głowy, które pojawiły się bez wyraźnej przyczyny? Pojawiają się od tygodnia, z dnia na dzień są coraz częstrze. Jestem mężczyzną, mam 25 lat, nigdy nie miałem problemów z układem równowagi. Dodam tylko, że ostatnio nie uderzyłem się w głowę. Czy może być to spowodowane brakiem należytej ilości snu i odpoczynku, ewentualnie przewiania?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te wszystkie objawy mogą sugerować nerwicę i by wynikiem stresu?

Dzień dobry, Od około półtora miesiąca męczą mnie pałace bóle stóp i dłoni, szczególnie dłoni, wybudzają mnie w nocy. Do tego parestezje w nogach i rękach (kłucie, pieczenie, swędzenie). Rano budzę się z silnym napięciem nerwowym, potem to napięcie jakby... Dzień dobry, Od około półtora miesiąca męczą mnie pałace bóle stóp i dłoni, szczególnie dłoni, wybudzają mnie w nocy. Do tego parestezje w nogach i rękach (kłucie, pieczenie, swędzenie). Rano budzę się z silnym napięciem nerwowym, potem to napięcie jakby "kumuluje się" w dłoniach/stopach, następnie odczuwam w dłoniach i stopach jakby rażenia prądem, łaskotanie, silny ból i potem to parzenie. MRI głowy i szyi bez zmian, przewodnictwo nerwowe bez zmian, morfologia, elektrolity bez zmian, w przeszłość tężyczka, teraz próba ischemiczna ujemna (pojedyncze wyładowania). Silny stres, niepokój i bezsenność od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Czy te wszystkie objawy mogą sugerować nerwicę i wynikać ze stresu? Jestem osobą bardzo wrażliwą, nerwową, emocjonalną. Czy warto wykonać jeszcze jakieś badania? Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek.  Anna Smuga-Szrajber
Lek. Anna Smuga-Szrajber
Patronaty
Ważne tematy