Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta: Pytania do specjalistów

Na jakim etapie łysienia można wykonać przeszczep włosów?

Na jakim etapie łysienia można wykonać przeszczep włosów? Mam 20 lat i zauważyłem, że zrobiły mi się zakola. Niewielkie, ale widoczne. Nikt w rodzinie nie łysiał, więc to zapewne skutek stresu i nieodpowiedniej diety. Zanim pójdę do dermatologa chciałbym się... Na jakim etapie łysienia można wykonać przeszczep włosów? Mam 20 lat i zauważyłem, że zrobiły mi się zakola. Niewielkie, ale widoczne. Nikt w rodzinie nie łysiał, więc to zapewne skutek stresu i nieodpowiedniej diety. Zanim pójdę do dermatologa chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle szansa, żeby zrobić to tak szybko, czy może to jest trochę bardziej skomplikowane.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agata Selwa
Lek. Agata Selwa

Czy mogę wykonywać jakieś lekkie ćwiczenia?

Witam, jestem 23 letnim aktywnie trenującym mężczyzną. Uprawiam zawodowo hokej na lodzie. Jestem po ostrym zapaleniu wątroby typu A. Początek choroby 28 listopada 2017 roku - ALT 1968, AST 2148 po wyjściu ze szpitala 15 grudnia 2017 roku - ALT... Witam, jestem 23 letnim aktywnie trenującym mężczyzną. Uprawiam zawodowo hokej na lodzie. Jestem po ostrym zapaleniu wątroby typu A. Początek choroby 28 listopada 2017 roku - ALT 1968, AST 2148 po wyjściu ze szpitala 15 grudnia 2017 roku - ALT 203, AST 82 Bilirubina 27 29 grudnia 2018 roku - nieznaczne powiększenie wątroby. w moim przypadku nastąpił drugi rzut choroby 29 stycznia 2018 -ALT 1032, AST 372 5 luty 2018 - ALT 690, AST 290 Bilirubina 3,50 15 luty 2018 ALT - 760, AST 324 Bilirubina 2,50 3 marca 2018 - ALT 827, AST 344 Bilirubina 1,50 Obecnie 27 marca 2018 - ALT 544 Przedłużające się cholestatyczne wzw. typu A, bez cech niewydolności wątroby. Zalecenia: - rozszerzenie diety - oszczędzający tryb życia Leki obecnie stosowane: essentiale forte, sylimarol Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wykonywać jakieś lekkie ćwiczenia? Mam tu na myśli 'pompki' , delikatna jazda na rowerku, streching, joga.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy spożywanie nabiałów zaostrza WZJG?

W zeszłym roku w październiku zaczęłam jeść w dużych ilościach kefiry i jogurty greckie (nawet dwa dziennie w sumie). Po jakimś tygodniu mój organizm się zbuntował i zaczęłam mieć biegunki. Oczywiście myślałam, że jest to objaw pożądany, więc nie... W zeszłym roku w październiku zaczęłam jeść w dużych ilościach kefiry i jogurty greckie (nawet dwa dziennie w sumie). Po jakimś tygodniu mój organizm się zbuntował i zaczęłam mieć biegunki. Oczywiście myślałam, że jest to objaw pożądany, więc nie przestawałam spożywać jogurtów. Intensywność biegunek spowodowała, że sparaliżowała moje życie. Więc odstawiam jogurty, ale mleko w diecie zostaje. Od października do grudnia na zasadzie "mleko - kara" zauważamy w domu, że nie mogę w ogóle spożywać mleka i jego przetworów. Zjedzenie małego kabanosa z dodatkiem laktozy nasila moje objawy. Dodanie mleka do kawy powoduje biegunkę. I co się dzieje dalej ...odstawiam mleko i ilość biegunek się zmiesza, można powiedzieć, że zaczynają się luźne stolce, a nie biegunki, a obecnie unikanie mleka i jego przetworów powoduje powrót do normalności bez leków asamax. Moje pytanie, kiedy mogę mówić o zaostrzeniu czy nawrocie choroby WZJG skoro ja tak naprawdę chyba tego nie przeżyłam. Wystarczy, że dodam mleko do kawy i ja mam "nawrót choroby"? Bez zmiany diety nie miałam żadnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wprowadzenie tak dużej ilości pokarmów jogurtowych spowodowało u mnie rozchwianie ilości i konsystencji wypróżnień. Czy można pomylić WZJG z alergicznym zapaleniem jelita? Przyczyna WZJG nie jest znana (podobno), jednakże ja przyczynę swoich luźnych stolców znam. Nie chcę wyprzeć choroby tylko zależny mi na diagnozie. Jak to się zazwyczaj objawia u osób chorujących na WZJG, czy tak samo jak u mnie? produkt alergiczny wywołuje chorobę, czy najpierw występują dolegliwości jelit spowodowane WZJG, a potem ujawniają się alergie i inne nietolerancje pokarmowe, w skutek WZJG? Jest to dla mnie cenna informacja pozwalająca na zrozumienie o jaki "nawrót", "reemisje" w chorobie WZJG chodzi?
odpowiada 1 ekspert:
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn

Dlaczego od kilku miesięcy nie schudłam?

Dzień dobry, Mam 25 lat, od 3 stycznia jestem na diecie, jem regularnie co 4 godziny zdrowe posiłki i ćwiczę 4 razy w tygodniu (ok.40 min, treningi wzmacniajace Mel B dwa razy w tygodniu po tych ćwiczeniach biegam ok.20min tempem... Dzień dobry, Mam 25 lat, od 3 stycznia jestem na diecie, jem regularnie co 4 godziny zdrowe posiłki i ćwiczę 4 razy w tygodniu (ok.40 min, treningi wzmacniajace Mel B dwa razy w tygodniu po tych ćwiczeniach biegam ok.20min tempem ok 5km/h), przez dwa miesiące schudłam 4 kg (waga wyjściowa 62kg,173 cm wzrostu) i ubyło pare cm.jednak od miesiąca nie schudłam nic, z wymiarów też "poszło" ok 0,5 cm z każdego miejsca.Od półtorej miesiąca nie jem w ogóle słodyczy i słonych przekąsek (wcześniej raz w tyg. zdarzało się), czasem ( raz na tydzien,dwa) zjadłam coś bardziej kalorycznego typu pizza.Nie jadam mięsa(tylko jaja i ryby). Staram się pić dużo wody z cytryną.Często mam wzdęcia i zaparcia.Co może być przyczyną tak długiego bo aż miesięcznego zastoju? jestem załamana ponieważ na prawdę wkładam w tą dietę całe serce a efektów brak. Bardzo proszę o poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co oznaczają częste bóle głowy u osoby z dietą wegetariańską?

Ostatnio mam problem z częstymi bólami głowy. Mimo, że nie są one bardzo silne, uniemożliwiają mi podejmowanie większego wysiłku fizycznego. Jest to pewien dyskomfort w ciągu dnia. Staram się prowadzić dosyć zdrowy tryb życia. Myślę, że odżywiam się poprawnie.... Ostatnio mam problem z częstymi bólami głowy. Mimo, że nie są one bardzo silne, uniemożliwiają mi podejmowanie większego wysiłku fizycznego. Jest to pewien dyskomfort w ciągu dnia. Staram się prowadzić dosyć zdrowy tryb życia. Myślę, że odżywiam się poprawnie. Ostatnio przeszłam na dietę wegetariańską (około miesiąc temu). Suplementuję jednak wiele witamin i staram się spożywać wiele produktów z wysoką zawartością białka, żelaza i witamin z grupy B. Co może być przyczyną tego typu bólu głowy?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
Dr n. med. Magdalena Nowaczewska

Czy osoby, które mają problemy z zatokami powinni stosować jakaś dietę?

Czy osoby, które mają problemy z zatokami powinni stosować jakaś dietę?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Katarzyna Gediga
Mgr inż. Katarzyna Gediga
Dotyczy: Dietetyka Dieta

Co powoduje ból i kłucie pod żebrami?

Witam Od pół roku odczuwam ból (kłucie) obustronnne,czasami jednostronne z mniej więcej na wysokości zakończenia żeber z tyłu pojawiający się nawet po chwili chodzenia.Miałam robione usg jamy brzusznej:nerki,wątroba,trzustka wszystko w normie.tsh,alat,aspat w normie.Leki rozkurczowe typu buskopan,despa,nospa nie dają żadnego rezutatu.Dieta lekko strawna też nie.paracetamol ani ibuprofen również nie pomagają.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę jeść ogórki kiszone i konserwowe, jeśli mam stan przedcukrzycowy?

Witam mam stan przedcukrzycowy i pani ginekolog która prowadzi moją ciążę powiedziała żeby poszukać diety dla cukrzyka w internecie. Niestety są i jest tu bardzo dużo i różnych opinii i deet. Nie wiem z jakich stron się sugerować. A chodzi... Witam mam stan przedcukrzycowy i pani ginekolog która prowadzi moją ciążę powiedziała żeby poszukać diety dla cukrzyka w internecie. Niestety są i jest tu bardzo dużo i różnych opinii i deet. Nie wiem z jakich stron się sugerować. A chodzi mi najbardziej o to czy mogę jeść ogórki kiszone , konserwowe, budynie z proszku na jakim mleku oczywiście bez dodatku cukru?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Katarzyna Gediga
Mgr inż. Katarzyna Gediga

Dlaczego odczuwam nieprzyjemny ból w dole pleców, w okolicach lędźwi?

Witam. Od ok. dwóch tygodni odczuwam nieprzyjemny ból w dole pleców, w okolicach lędźwi. Mam przez to problem nawet ze schyleniem się. Dodatkowo od 8 dni zażywam NeoFuraginę, ponieważ zauważyłam u siebie ból w czasie oddawania moczu i częstsze... Witam. Od ok. dwóch tygodni odczuwam nieprzyjemny ból w dole pleców, w okolicach lędźwi. Mam przez to problem nawet ze schyleniem się. Dodatkowo od 8 dni zażywam NeoFuraginę, ponieważ zauważyłam u siebie ból w czasie oddawania moczu i częstsze parcie na pęcherz. Pomimo brania furaginy ciągle odczuwam potrzebę oddawania moczu (nie boli) oraz zauważyłam, że mocz bez furaginy (kiedy minie kilka godzin od wzięcia tabletki) jest bezbarwny. Co może mi dolegać? Czy to może być choroba nerek? Dodam, że kilka miesięcy temu lekarz zalecił mi zażywać bardzo dużą dawkę witaminy D (12000j.) jednak od ok. tygodnia zażywam 2tys j. Zauważyłam u siebie wzrost wagi - ok. 5kg, bez zmiany diety (nawet bardziej uważam na to, co jem). Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Czy dziecko z Hashimoto powinno mieć dietę?

witam,córka ma zapalenie typu Hashimoto,czy powinna stosować dietę,ma 9 lat
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co jest powodem bólu nóg u 22-latki?

Dzień dobry. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo już nie mam siły a czas mnie goni, bo w lipcu muszę być okazem zdrowia. Od wakacji mam problem z nogami. Trudno jest to opisać, po prostu mnie bolą. Czuje jakbym miała... Dzień dobry. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo już nie mam siły a czas mnie goni, bo w lipcu muszę być okazem zdrowia. Od wakacji mam problem z nogami. Trudno jest to opisać, po prostu mnie bolą. Czuje jakbym miała wiecznie zmęczone nogi, jakbym przebiegła maraton. Wieczorem kładę się spać jakbym przeszła nie wiadomo ile kilometrów a rano budzę się i jest to samo. A im więcej chodzę tym gorzej. Jeśli siedzę w domu, nigdzie nie wychodzę a nawet jeśli są to niewielkie dystanse to ich nie czuje, albo niewiele. Z kolei im dłużej chodzę tym ból się nasila i promieniuje mi jakby do kolan, nie wiem, wtedy nie jestem w stanie iść. Muszę stanąć, albo usiąść i wtedy jest trochę lepiej. Przejdę kawałek i znowu to samo. A ja nigdy nie miałam problemu z nogami, dużo chodziłam, biegałam, chodziłam na zumbę. W tej chwili nie robię nic, i ograniczyłam chodzenie do minimum. Nogi nie puchną. Problem zaczął się ok. 8 miesięcy temu, kiedy wróciłam z zagranicy gdzie pracowałam przy zbiorach. Byłam tam miesiąc, praca stojąca, więc nogi dawały o sobie znać, ale tak normalnie. Po powrocie ból nóg pojawiał się co jakiś czas, raz mnie zaczęły boleć w schronisku jak byłam na spacerze z psami, że nie umiałam wrócić, drugi raz gdy wracałam do domu. W tamtym okresie brałam antykoncepcję – Nuvaring a potem zmieniłam, bo było podejrzenie, że to przez nie mnie bolą nogi, na Vibin, które i tak ostatecznie odstawiłam. Również w tym czasie zaczęła mnie boleć szczęka przez ósemkę i przestałam jeść ryby, bo byłam i jestem diecie wegetariańskiej, tylko wcześniej jadłam ryby. A wegetarianką jestem od ponad 3 lat, może 4. Moment w którym nogi zaczęłam czuć codziennie, zaczęły mnie boleć non stop to okolice grudnia. Chodziłam wtedy na jogę, przestałam i się pojawił codzienny ból, który jest do teraz. I dodatkowo ok. miesiąc temu pojawił mi się zakwas na prawej ręce po wysiłku, że miałam problem z podniesieniem jej do góry i od tamtej pory dalej do końca nie jest dobrze. Pierwsze badania jakie miałam to była morfologia, która wyszła ok i lekarz rodzinny przypuszczał, że być może jest to chromanie przestankowe. Ortopedo-chirurg stwierdził, że być może jest to wina antykoncepcji i podejrzewał zakrzepy. Badanie Dopplera żył i tętnic nic nie wniosły, wszystko piękne i drożne. Lekarz, który robił mi Dopplera tętnic powiedział, że to być może ból nóg jest od kręgosłupa, że na jakiś nerw coś uciska albo awitaminoza więc zrobiłam zdjęcie rtg odcinka L-S z którego wyszło, że mam pogłębioną lordozę, ale mam ją od dawna, tylko ze się pogłębia. Z racji tego, że nie jem mięsa, a ostatnio jem więcej posiłków wegańskich niż wegetariańskich zrobiłam badania krwi pod kontem wegetarianizmu, białko, witamina B12, witamina D itp. I wyszło ok., chyba. 15 kwietnia mam rezonans magnetyczny odcinka L-S. I nie wiem co robić dalej, pomocy.. Ratujcie. Co może powodować ten ból? Mam 22 lata.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy ja mogę wypić słaba kawę po laparoskopowym usunięciu ciąży pozamacicznej?

Jestem tydzień po laparoskowym usunięciu ciąży pozamacicznej , rany szybko się goja czuje się dobrze nie boli mnie brzuch zalecono mi dietę lekkostrawna ale lekarz jakoś bardzo nie naciskał na te dietę , czy ja mogę wypić słaba kawę raz dziennie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

Jakie szczepy Bifidobacterium wybrać?

Szanowni Państwo, jestem po antybiotykoterapii (rifaksymina) po zdiagnozowaniu SIBO (na szczepy produkujące wodór). Oprócz diety FODMAP lekarz zalecił znalezienie probiotyków z Bifidobacterium, najlepiej infantis i breve. Nie jest to jednak tak łatwe - prawie wszystkie środki są bowiem kilkuszczepowe. Prosiłbym... Szanowni Państwo, jestem po antybiotykoterapii (rifaksymina) po zdiagnozowaniu SIBO (na szczepy produkujące wodór). Oprócz diety FODMAP lekarz zalecił znalezienie probiotyków z Bifidobacterium, najlepiej infantis i breve. Nie jest to jednak tak łatwe - prawie wszystkie środki są bowiem kilkuszczepowe. Prosiłbym więc o pomóc w doborze jednego z trzech: 1. Bifidob. lactis, bifidum, longum, breve. 2. Bifidob. infantis, longum, breve BŁONNIK JABŁKOWY (niestety nie jest on polecany w FODMAP) 3. Bifidob. bifidum, longum Lactobacillus gasseri (większość lactobaciilus nie są polecane w moim przypadku, natomiast o szczepie gasseri nigdzie nie odnalazłem takich informacji, jedynie o korzyściach z nim związanych) Będę bardzo wdzięczny za pomoc, przeczytałem bowiem sporo publikacji i nie udało mi się jasno ustalić odpowiedzi.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy z powodu stosowania suplementów dla sportowców ALAT może podskoczyć do wyniku 800?

Witam, czy od suplementów diety dla sportowców (odżywki białkowe, boostery , kreatyny itp.) ALAT może podskoczyć do wyniku 800 (pierwsze badanie 400 drugie, 3 dni później wykazało 800)? Bo wg. lekarzy taki poziom ALATU (i Aspat 120) to wina odzywek proteinowych.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Kaszyca
Mgr Katarzyna Kaszyca

Jakie są wskazania przy stosowaniu suplementów?

Dzień dobry. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie stosowanego obecnie przeze mnie suplementu diety. Jest to magnez Olimp Chela-Mag B6 Forte 250 mg. Instrukcja mówi: "Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku, popijając dużą ilością wody i/lub na ok. 1... Dzień dobry. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie stosowanego obecnie przeze mnie suplementu diety. Jest to magnez Olimp Chela-Mag B6 Forte 250 mg. Instrukcja mówi: "Zalecana dzienna porcja: 1-2 kapsułki dziennie po posiłku, popijając dużą ilością wody i/lub na ok. 1 godz. przed snem lub inaczej po konsultacji z lekarzem." 1. Co należy rozumieć w tym przypadku przez dużą ilość wody? Czy wystarczy 200-250 ml, czy może chodzi raczej o 400-500 ml? 2. Odnośnie zażycia "na ok. 1 godz. przed snem", czy producent miał na myśli, że nie trzeba w takim wypadku zjeść przedtem posiłku (można, ale nie jest to konieczne)? 3. Czy na krótko po przyjęciu kapsułki po posiłku i jej popiciu, np. po czasie 30-90 minut, można zjeść kolejny posiłek/większą przekąskę (naturalnie pomijając owoce i napoje, których nie należy zażywać w pobliżu pory przyjmowania leków/suplementów)? 4. Nieraz słyszałem, że magnez najlepiej wchłania się w małych dawkach. Tymczasem jedna kapsułka tego preparatu ma zawierać aż 250 mg magnezu w dobrze przyswajalnej, postaci chelatu. Zalecenie na nim uznaje nawet możliwość przyjęcia 2 kapsułek naraz. Czy ze względu na taką dawkę w jednej tabletce, ten preparat ostatecznie nie jest świetną propozycją z magnezem i lepiej już zakupić/stosować przykładowo jego odpowiednik z dawką 100 mg (2,5 razy mniej na tabletkę)?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Czy mogę jeść twaróg i kaszę manną?

Witam mam zdiagnozowanie przewlekle zapalenie błony śluzowej żołądka. Przyjmuje conrtroloc 20 raz dziennie i staram się przestrzegać diety. Ile czasu trwa leczenie czy cały czas zażywać conrtroloc. Wystarczy że zjem słodycz jakąś od razu wzdęcia i brzuch powracają. Czy mogę jeść twaróg i kaszę manną?

Co mogłabym jeszcze ulepszyć, by schudnąć?

Witam. Chcialabym schudnac, mam niestety duza nadwage, zaczelam od zmiany diety, od kilku dni jem regularnie 5razy dziennie, dodalam tez wiele owocow i warzyw, przestalam jesc slodycze. Co moglabym jeszcze ulepszyc by schudnac? Mam 35lat , waze 98kg, wzrost 165cm. Dziekuje za wszelka pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Katarzyna  Podrażka-Kurcewicz
Katarzyna Podrażka-Kurcewicz

Co powoduje podwyższony poziom cukru i co oznacza wynik badania hemoglobiny glikowanej HbA1C?

Witam, jestem w 32 tc i jest to moja druga ciąża. W badaniach wyszło że mam cukrzycę ciążową. Diabetolog kazał mi przejść na dietę bazującą na wymiennikach węglowodanowych. Odrzuciłam całkowicie wszystkie zakazane pokarmy. Powinnam jeść 7 posiłków dziennie... Witam, jestem w 32 tc i jest to moja druga ciąża. W badaniach wyszło że mam cukrzycę ciążową. Diabetolog kazał mi przejść na dietę bazującą na wymiennikach węglowodanowych. Odrzuciłam całkowicie wszystkie zakazane pokarmy. Powinnam jeść 7 posiłków dziennie ale jem tylko 4. W ciągu dnia poziom cukru jest w normie a rano na czczo ta norma jest zawsze przekroczona. Powinnam mieć między 70-90 a mój wskaźnik pokazuje 93 czasem 95. Dlaczego tak się dzieje.? Diabetolog zlecił badania hemoglobiny glikowanej HbA1C wynik wyszedł 5,1 oraz witaminy 25-OH D3 i tu wynik jest 34,8. Co to oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Czy dieta pomoże na stan po operacji narządów rodnych?

Witam. Moja mama 66 lat miała w maju 2017 roku raka macicy G2. Po operacji wycięto narządy rodne wraz z węzłami pachwinowymi. Obecnie puchnie jej noga wcześniej osłabienie , brak apetytu, stany podgorączkowe. Po wynikach: Ob i crp za wysokie... Witam. Moja mama 66 lat miała w maju 2017 roku raka macicy G2. Po operacji wycięto narządy rodne wraz z węzłami pachwinowymi. Obecnie puchnie jej noga wcześniej osłabienie , brak apetytu, stany podgorączkowe. Po wynikach: Ob i crp za wysokie /nie znam wartości bo wyniki u lekarza ogólnego/ hemoglobina 11. Mamę ciężko do specjalisty nakłonić tak więc mam pytanie czy dieta można tu cos zdziałać masażami nóg by opuchlizna schodziła. Proszę o odpowiedź dopóki nie trafi do specjalisty. Pozdrawiam i dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

czy możliwe jest uczulenie na pot?

Od jakiegoś czasu mam krostki najpierw miałam jest tylko w okolicach kostek a teraz wyskakują np. Dwie na ręce lub trzy na brzuchu mam 16 lat i uprawiam dużo sportu gram w siatkówkę półkę Niżna dużo biegam, tańczę prowadzę życie... Od jakiegoś czasu mam krostki najpierw miałam jest tylko w okolicach kostek a teraz wyskakują np. Dwie na ręce lub trzy na brzuchu mam 16 lat i uprawiam dużo sportu gram w siatkówkę półkę Niżna dużo biegam, tańczę prowadzę życie aktywnie jednak nie mam żadnej diety czy możliwe jest to uczulenie na pot cxy może coś innego co mam z tym zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty