Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytania do specjalistów

Jak usunąć tę brodawkę na piersi?

Dzień dobry. Jestem przed pierwszą wizytą u lekarza dermatologa. Na pierwszej wizycie mam mieć konsultacje dotyczące brodawki na piersi. Na skierowaniu mam napisane, że brodawka jest do usunięcia. Czytałam w internecie o nowych metodach usuwania, które są bezbolesne. Czytałam o... Dzień dobry. Jestem przed pierwszą wizytą u lekarza dermatologa. Na pierwszej wizycie mam mieć konsultacje dotyczące brodawki na piersi. Na skierowaniu mam napisane, że brodawka jest do usunięcia. Czytałam w internecie o nowych metodach usuwania, które są bezbolesne. Czytałam o metodach zamrażania, laserowego usunięcia, usuwania kremami i maściami. Proszę o poradę. Jaką metodę wybrać w gabinecie, aby nie było żadnych powikłań na zdrowiu. O co mogę jeszcze zapytać lekarza? Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy po ekstrakcji zęba trzeba unikać aktywności fizycznej?

Dzień dobry :) Mam pewne zapytanie do lekarza. Jestem po zabiegu chirurgicznym usunięcia zęba 8 górnej. Przeczytałam, że trzeba unikać zajęć fizycznych. Czy wolno normalnie chodzić np. do sklepu czy na spotkanie? Lekarz mówił, że szew ma być 3 tygodnie.... Dzień dobry :) Mam pewne zapytanie do lekarza. Jestem po zabiegu chirurgicznym usunięcia zęba 8 górnej. Przeczytałam, że trzeba unikać zajęć fizycznych. Czy wolno normalnie chodzić np. do sklepu czy na spotkanie? Lekarz mówił, że szew ma być 3 tygodnie. Poproszę o więcej informacji i zaleceń. Czy po tym okresie 3 tygodni można już wrócić do normalnego życia, czy są też jeszcze jakieś pewne zastrzeżenia? Nie chcę mieć powikłań po zabiegu. Czytałam w internecie, że wielu ludzi niestety miało takie powikłania, nawet cięższego typu. Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek
Lek. dent. Karolina Wapniarska-Wawrzaszek

Czy przez to obniży się skuteczność antykoncepcji?

Czy VENO 333 Complex obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kiedy najlepiej zrobić usg piersi?

Witam serdecznie, W przyszłym tygodniu około wtorku mam dostać okres i chcę zacząć przyjmować tabletki anykoncepcyjne. Kiedy w mojej sytuacji najlepiej wykonać USG PIERSI?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy to badanie lewego barku?

Proszę o interpretację MR: Badanie MR lewego barku Staw obojczykowo-barkowy prawidłowy. Niewielki obrzęk guzka większego w przyczepie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Poza tym struktury kostne stawu bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej Prawidłowa ilość płynu w stawie ramiennym. Typ I wyrostka barkowego.... Proszę o interpretację MR: Badanie MR lewego barku Staw obojczykowo-barkowy prawidłowy. Niewielki obrzęk guzka większego w przyczepie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Poza tym struktury kostne stawu bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej Prawidłowa ilość płynu w stawie ramiennym. Typ I wyrostka barkowego. Wysokość podbarkowa około 7mm Obrzęk błony maziowej w kaletce podbarkowo-podnaramiennej grubości 3 mm Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego - obrzęk ścięgna, drobne zwapnienia przy przyczepie ścięgna; ciągłość zachowana. Ścięgno mięśnia podgrzebieniowego - prawidłowe Ścięgno mięśnia podłopatkowego - prawidłowe Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia - zachowane; płyn w pochewce ścięgna poniżej bruzdy międzyguzkowej Więzadło kruczo-ramienne, kruczo-barkowe i kruczo-obojczykowe o prawidłowym przebiegu i budowie Wydrążenie stawowe łopatki prawidłowego kształtu. Obrąbek stawowy bez widocznych cech uszkodzenia Mięsień naramienny prawidłowy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego miesiączki nadal nie ma?

Witam. Niepokoję się ponieważ zrobiłam już 2 testy wyszły negatywne a miesiączki ani śladu. Ostatni okres miałam 13 czerwca. Zawsze trwa 7 dni i jest regularnie. Staramy się o dziecko. Ponadto czuję lekki jakby ucisk na lewym jajniku. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy warto podjąć leczenie w mojej sytuacji?

Mam 34 lata. Moje życie to historia ciągłych porażek. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie nerwicę i dwubiegunówkę, ale przerwałam leczenie, bo uległam przekonaniu, że leczenie jest dla słabeuszy którzy wymyślają sobie choroby, a po prostu życie takie jest -... Mam 34 lata. Moje życie to historia ciągłych porażek. Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie nerwicę i dwubiegunówkę, ale przerwałam leczenie, bo uległam przekonaniu, że leczenie jest dla słabeuszy którzy wymyślają sobie choroby, a po prostu życie takie jest - nie ma lekko. Przerwałam studia, poszłam do pracy fizycznej. Przez 8 lat pracowałam dzień w dzień z weekendami na taśmie na umowę zlecenie. Mieszkam u babci, co potęguje u mnie poczucie nieudacznictwa. Nie mam znajomych. Od części sama się odseparowałam, ci którzy wiedzieli co się u mnie dzieje, odeszli z powodów jak sądzę statusowych. Byłam w 2 krótkotrwalych związkach, w których moi partnerzy traktowali mnie jako darmową zabawkę seksualną, a ja myślałam,że jesteśmy w związku... Upokarzana, błagałam żeby mnie nie zostawiali. Utaciłam całkowicie zainteresowania wczesnej młodości - nie mogłam czytać, od kilku lat nie obejrzałam żadnego filmu, bo mnie to nudzi i niecierpliwi. Wolny czas spędzałam śpiąc albo chodząc jak zwierzę w klatce po pokoju i rozmawiając ze sobą. Poznkeważ odczuwałam bardzo silną potrzebę rozwoju, czytałam na siłę i robiłam notatki, żeby całkiem nie zidiocieć. Żeby przełamać swój lęk przed szukaniem innej pracy i pustką w CV intensywnie przez 3 lata uczyłam się sama języków, czytając i słuchając, codziennie zapisywałam nowe słówka i wkuwałam w pracy. Dwa lata temu rozpoczęłam studia filologiczne. Zrobiłam ogromne postępy i zaczynam widzieć w nieco lepszych barwach swoją przyszłość. Ale jest jeden problem. Ciągle muszę walczyć ze swoimi negatywnymi myślami: że jest już za późno, że jestem żałosna w porównaniu z rówieśnikami. Tak jakby były we mnie dwie osoby. Ostatnio przepłakałam cały dzień po tym jak usłyszałam od babci, że wykładowcy mnie przepuszczają z litości, bo widzą taką "bidę" i starą babę. Czy jest konieczność podjęcia leczenia? Bardzo się boję, że stracę motywację

Czy to jest torbiel koroea nerki?

Co to jest torbiel korowa nerki? Czy to po prostu torbiel prosta na korze nerki? Jakie moga byc skutki krwawienia do torbieli korowej i czy ma to zwiazek z nowotworem? Dodam, że nie ma zadnych dolegliwosci ze strony nerek
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą takie skurcze i krwawienie?

Witam. 1 lipca dostałam okresu, skończył mi się 5. 6, 7, 9 i 14 lipca uprawiałam seks z narzeczonym bez zapezpieczenia. 9 lipca tez byłam na wizycie u ginekologa, gdzie powiedział mi ze moja owulacja będzie 13 stycznia (po USG... Witam. 1 lipca dostałam okresu, skończył mi się 5. 6, 7, 9 i 14 lipca uprawiałam seks z narzeczonym bez zapezpieczenia. 9 lipca tez byłam na wizycie u ginekologa, gdzie powiedział mi ze moja owulacja będzie 13 stycznia (po USG) . Od 15 do 17 lipca bardzo boli mnie podbrzusze, dziś 17 natomiast poczułam skurcze i dostałam krwawienia. Czy wie ktoś o co może chodzić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć ta dolegliwość przy masturbacji?

Witam, przychodzę tutaj do was o nietypowa pomoc dość krępująca dla mnie. Mam 18 lat i jestem dziewica. Od 2 lat masturbuje się a od 2 Miesięcy używam do tego wibratora. Podczas używania wibratora zauważyłam ze 2 minuty przed orgazmem... Witam, przychodzę tutaj do was o nietypowa pomoc dość krępująca dla mnie. Mam 18 lat i jestem dziewica. Od 2 lat masturbuje się a od 2 Miesięcy używam do tego wibratora. Podczas używania wibratora zauważyłam ze 2 minuty przed orgazmem popuszczam mocz raz mało raz dużo. Po prostu Nwm o co chodzi. Dodam jeszcze to ze zauważyłam, że zmieniło mi się miejsce w pochwie jeśli chodzi o dochodzenie. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być zaawansowany trądzik różowaty?

Witam! Mój mąż ma na twarzy coś jakby trądzik, jak jest gorzej-nasilenie to pojawiają się bardzo duże ropne grudki bolące i swędzące które pękają po jakimś czasie i wypływa z nich ropa. Czy to może być zaawansowany trądzik różowaty? A może to jakaś inna forma trądziku?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy z taką przypadłością mogę oddać skok na bungee?

Jestem przed operacja przepukliny pachwinowej prawej jest ona wchłanialna z tego co lekarz mnie informowal . Ale termin na operacje jest oddlegly a na codzien póki co normalnie pracuje jeżdżę samochodem po prostu funkcjonuje i pytanie mam następujące czy z... Jestem przed operacja przepukliny pachwinowej prawej jest ona wchłanialna z tego co lekarz mnie informowal . Ale termin na operacje jest oddlegly a na codzien póki co normalnie pracuje jeżdżę samochodem po prostu funkcjonuje i pytanie mam następujące czy z taka przypadłością mogę oddać skok na bungee? Czy nie pogorszę sobie sytuacji tym skokiem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może znaczyć taki opis jelita?

Jelito górne z przewlekłym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej z domieszką granulocytów kwasochłonnych-co to oznacza? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak zachować ciągłość antykoncepcji?

Witam Przyjmowane dotychczas tabletki Aidee 21 tabl. (: 2 mg dienogestu oraz 0,03 mg etynyloestradiolu ) zostały mi zmienione na Mywy 24 4 tabletki ( 3 mg drospirenonu 0,02mg etynyloestradiolu ) . Dostałam zalecenie zeby te nowe tabletki zacząć po... Witam Przyjmowane dotychczas tabletki Aidee 21 tabl. (: 2 mg dienogestu oraz 0,03 mg etynyloestradiolu ) zostały mi zmienione na Mywy 24 4 tabletki ( 3 mg drospirenonu 0,02mg etynyloestradiolu ) . Dostałam zalecenie zeby te nowe tabletki zacząć po 7 dniowej przerwie na krwawienie . Czy to prawidłowy sposób przejścia ? Dawka etynyloestradiolu jest mniejsza , Czy mimo wszystko powinnam zacząć bez przerwy na krwawienia nowe opakowanie zarz po skończonym poprzednim ? Proszę o odpowiedz wiem ze istnieją dwa rozwiązani ale które zachowa ciągłość antykoncepcji ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę brać cytrynian magnezu w ciąży?

Witam, Jestem w 9 tygodniu ciąży czy mogę brać cytrynian magnezu w dawce 375 mg dziennie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy trzeba brać antykoncepcję w tej sytuacji?

Dwa testy na menopauzę dodatnie . Estradiol 17,8 pg/ml FSH 52.60mlU/ml. Czy muszę stosować antykoncepcję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak się przygotować do tych badań ginekologicznych?

Dzień dobry. Za niedługi czas mam mieć wizytę u ginekologa. Mam mieć przeprowadzane badania różnego typu po raz pierwszy. Jak się przygotować? A także czy są one bolesne? Poproszę o wszelkie informacje. Dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mówią te wyniki hormonalne?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku FT4 - 0, 83 ng/dl TSH 3 Generacji 1.1518 mlU/l Dziękuję z góry
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę bez obaw brać ten lek w ciąży?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży lekarz stwierdził że nie podoba mu się mój śluz zalecił mi lakcid intima, ale na ulotce pisze że nie może być stosowany przez kobiety w ciąży ? Czy mogę je stosować ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Ginekologia Ciąża

Gdzie z takim problemem udać się dalej?

Witam. Mam nietypowy problem. Jakiś czas temu dozdałem uczucia jakby porażenia prądem w głowie. Skutki tego są Co najmniej dziwne bo domniemam że został uszkodzony układ limbiczny albo coś odpowiedzialnego za tworzenie pozytywnych emocji w glowie ponieważ wiele rzeczy jak... Witam. Mam nietypowy problem. Jakiś czas temu dozdałem uczucia jakby porażenia prądem w głowie. Skutki tego są Co najmniej dziwne bo domniemam że został uszkodzony układ limbiczny albo coś odpowiedzialnego za tworzenie pozytywnych emocji w glowie ponieważ wiele rzeczy jak np kontakt z dziewczyną nie daje MI żadnych pozytywnych odczuć tylko ból a wcześniej tak nie było. Jakby pozytywne emocje odczucia jakie kolwiek w głowie zostały wyłączone. Byłem u neurologa rezonans głowy nic nie wykazał. Gdzie z takim problemem nietypowy udać się dalej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty