Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania neurologiczne: Pytania do specjalistów

Dlaczego w niektórych momentach mam nierówne źrenice?

od 2 lat (około) w niektórych momentach wg mnie mam nierówne źrenice. Czytam, że to może być coś poważnego (guzy mózgu, tętniaki), ale i zupełnie nic... Że zdarza się to u osób nerwowych, lub może to być zespół... od 2 lat (około) w niektórych momentach wg mnie mam nierówne źrenice. Czytam, że to może być coś poważnego (guzy mózgu, tętniaki), ale i zupełnie nic... Że zdarza się to u osób nerwowych, lub może to być zespół Addiego. Nierówność jak już widzę jest ona w ciemnych pomieszczeniach, gdy źrenice się rozszerzają. Byłam z tym u neurologa, potwierdziła lekarka tę nierówność, ale nie dała żadnych badań, stwierdziła, "ze to nic". Źrenice prawidłowo reagują na światło, ta "większa" reaguje jakby ciutkę później, ale to dosłownie minimalnie. Badanie neurologiczne przebiegło bez zastrzeżeń. Temat odpuściłam, ale co jakiś czas on wraca i sobie wkręcam te wszystkie patologie....Czy gdyby cos było nie tak, to po 2 latach by się pokazało? Czy może to być Źrenica Addiego? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Czy zgodnie z tymi objawami to może być jakiś nowotwór?

Witam. Od ponad 3 tygodni boli mnie glowa-raz z tylu,raz w skroni do tego również występuje mrowienie kończyn i nudności. Morfologia OB crp są w normie. Badanie neurologiczne i tomograf głowy również. Jeden z neurologów rzucił hipotezę że może być... Witam. Od ponad 3 tygodni boli mnie glowa-raz z tylu,raz w skroni do tego również występuje mrowienie kończyn i nudności. Morfologia OB crp są w normie. Badanie neurologiczne i tomograf głowy również. Jeden z neurologów rzucił hipotezę że może być to neuralgia nerwu trójdzielnego,udałam się z tym do fizjoterapeuty który podejrzewa ale neuralgię nerwu potylicznego. Jestem po jednym masażu ból niestety nie ustąpił. Ból jest umiarkowany,tępy, nawet nie na tabletkę przeciwbólowa ale bardzo przeszkadza. Bardzo boje się że to nowotwór więc stres też nie pomaga. Czy ktoś może mi napisać co to moze być? Może ktoś miał podobnie?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Łucja Fitchman
Mgr Łucja Fitchman

Ból głowy po prawej strony od ciemienia

Od około dwu miesięcy bolała mnie głowa po prawej stronie od ciemienia. Ostatnio zauważyłem wyłysiały placek o wielkości kciuka i wgłębienie w czaszce. Dermatolog potwierdził plackowate łysienie w tym miejscu. Wykonane badania w szpitalu neurologicznym wskazują na skrajne niski... Od około dwu miesięcy bolała mnie głowa po prawej stronie od ciemienia. Ostatnio zauważyłem wyłysiały placek o wielkości kciuka i wgłębienie w czaszce. Dermatolog potwierdził plackowate łysienie w tym miejscu. Wykonane badania w szpitalu neurologicznym wskazują na skrajne niski poziom witaminy d3 ale nie badano mi głowy fizykalnie. Czy to może być przyczyna demineralizacja kości czaszki? dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznaczają bóle kolan u 29-latki?

Witam, Od kilku lat zmagam się z bólami lędźwiowymi i silnym bólem kolan, szczególnie często prawego kolana. Około 5 lat temu sporadycznie zaczęły pojawiać się u mnie opuchlizny na prawej połowie twarzy, zwłaszcza duży obrzęk pod prawym okiem.... Witam, Od kilku lat zmagam się z bólami lędźwiowymi i silnym bólem kolan, szczególnie często prawego kolana. Około 5 lat temu sporadycznie zaczęły pojawiać się u mnie opuchlizny na prawej połowie twarzy, zwłaszcza duży obrzęk pod prawym okiem. Dolegliwości nasilily się 3 lata temu, gdy urodziłam dziecko. Muszę wspomnieć że był to porod siłami natury, ale ze znieczuleniem zewnątrzoponowym. W czasie gdy zakładano mi cewnik, doszło do krwawienia i choć za drugim razem udało się założyć cewnik bez komplikacji, to od porodu ból w tamtej okolicy jest bardziej dokuczliwy, pojawił się też suchy kaszel, który pozostał do dziś. Kaszel ustępuje na kilka tygodni, a potem znów wraca. Mimo badań neurologicznych, konsultacji u reumatologa i badań u okulisty, oraz kilku wizyt na SOR, czy u ginekologa, nie stwierdzono u mnie żadnej przyczyny bólu. Jedyne co, to dowiedziałam się, że może to być rwa kulszowa. Ostatnio niestety obrzęk pod prawym okiem występuje coraz częściej. Jest poprzedzony bardzo silnym bólem całej prawej nogi i okolic krzyża. Ból czasem mija po odpoczynku wieczornym, lecz gdy tak się nie dzieje zażywam leki przeciwbólowe. I tutaj pojawia się problem, bo gdy w nocy ból mija to budzę się spuchnięta na twarzy, ale tylko po prawej stronie i tak jak pisałam wcześniej najbardziej pod okiem. Proszę o poradę, w kierunku jakiej choroby powinam się przebadać.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Problem z jąkaniem u 31-latka

Mam 31 lat, a dokładnie od półtora roku zacząłem się jąkać, zacinać, mam także inne zaburzenia mowy - mówię niewyraźnie, zmieniam szyk sylab w danych słowie, zdarza mi mówić od rzeczy, nielogicznie, często nie jestem w stanie przetworzyć prawidłowo myśli... Mam 31 lat, a dokładnie od półtora roku zacząłem się jąkać, zacinać, mam także inne zaburzenia mowy - mówię niewyraźnie, zmieniam szyk sylab w danych słowie, zdarza mi mówić od rzeczy, nielogicznie, często nie jestem w stanie przetworzyć prawidłowo myśli na slowa. Byłem już u specjalistów - neurologopedy i neurologa. Jestem po badaniach - tomografia głowy i EEG. Wyniki w porządku, nie stwierdzono żadnych problemów "fizycznych", neurologicznych, logopedycznych. Zalecono branie ziołowych leków na uspokojenie, witaminy D, magnezu. Logopeda poradził więcej ruchu na świeżym powietrzu i stosowanie technik relaksacyjnych. Nie pomogło. Lekarz rodzinny zalecił też kontakt z psychologiem, ale nie znalazłem terapii dostosowanej do mojego problemu i nie kolidującej z godzinami pracy. Nie wiem czy wine upatrywać tylko w "duchu" czy jednak nie mogę wykluczyć zaburzeń neurologicznych i powinienem wykonać dalsze badania. Podczas szkoły i studiów też miałem sporo stresow, a także objawów depresyjnych jednak nigdy się nawet raz nie zająknąłem. Teraz mam problem z wypowiedzeniem krótkiego zdania bez zająknięcia, czy zacięcia. W żadnej literaturze, w opisach na forach nie spotykam się aby problem tego typu pojawil się dopiero w życiu doroslym, nacisk jest postawiony na dzieci które zaczynają się jąkać ucząc się mówić i albo z tego wyrastają, albo nie. Czy jestem jakimś dziwnym wyjątkiem? Jak mam sobie pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego objawy anemii powracają?

Witam, Od prawie roku męczą mnie uporczywe objawy, które ostatnio się jeszcze nasiliły. Od września do lutego leczyłam anemię, jednak od marca wyniki krwi są już dobre i cały czas się takie utrzymują. Wcześniej lekarze mówili, że objawy te... Witam, Od prawie roku męczą mnie uporczywe objawy, które ostatnio się jeszcze nasiliły. Od września do lutego leczyłam anemię, jednak od marca wyniki krwi są już dobre i cały czas się takie utrzymują. Wcześniej lekarze mówili, że objawy te to wynik anemii, jednak jej już nie ma, a objawy zostały. A są to objawy takie jak: - nagłe (bez powodu) przyspieszenie tętna - nawet do 130 - połączone zawsze z silnym uczuciem osłabienia i wrażeniem, jakbym miała zemdleć, - ogólnie wysokie tętno przez cały czas, 80-90 - zawroty głowy - czasami bóle w klatce piersiowej, ale nie ciągle w tym samym miejscu - raz z jednej, raz z drugiej strony, czasami za mostkiem - uczucie niepełnego oddechu - nierówne bicie serca - bóle brzucha, ale raczej nie w miejscu żołądka, tyko niżej, czasami bardzo nisko po lewej stronie, - pojawienie się wyprysków na całym ciele (jako nastolatka nie miłam z tym aż takiego problemu, tylko czasami coś wyskoczyło na twarzy) - pomimo dobrych wyników krwi cały czas mocno wypadają mi włosy - czasami doskwiera mi silny ból jednej z kończyn, ale też to się zmienia, nie ciągle tej samej. Miałam robione badania takie jak: - morfologia - ok - ekg - ok - badanie na pasożyty - ok - wszystkie hormony tarczycy - ok - cholesterol - lekko podwyższony - wątroba, trzustka - ok - białko CRP - ok - badanie ogólne moczu - ok - USG jamy brzusznej - ok - badanie neurologiczne - podczas pierwszej wizyty neurolog stwierdził że pod kątem neurologicznym wszystko jest ok. Jednak opisane wyżej objawy bardzo mnie męczą i uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Jedna z lekarek stwierdziła że to na tle nerwowym i zapisała mi lek uspokajający (Atarax). Jak najbardziej dopuszczam taką możliwość, jednak od kiedy pamiętam, mam dość niskie ciśnienie ok 100/60. Zazwyczaj podwyższony cholesterol i wysokie tętno idą w parze z wysokim ciśnieniem. U mnie jednak tak nie jest i obawiam się, że leki uspokajające mogą mi je jeszcze bardziej obniżyć. Co powinnam zrobić? Czy są jakieś leki uspokajające nie powodujące spadku ciśnienia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak pozbyć się żółtaczki u niemowlęcia?

Witam, mój synek ma 9 tygodni i utrzymująca się żółtaczke na poziomie 6.5. Mial zlecone szereg badań od chorób zakaźnych, metabolicznych i neurologicznych i wszystko jest ok, ale nadal nikt mi nie powiedział jak mam tej żółtaczki się pozbyć. Może... Witam, mój synek ma 9 tygodni i utrzymująca się żółtaczke na poziomie 6.5. Mial zlecone szereg badań od chorób zakaźnych, metabolicznych i neurologicznych i wszystko jest ok, ale nadal nikt mi nie powiedział jak mam tej żółtaczki się pozbyć. Może są jakieś sposoby prócz spacerów na słońcu? Boję się że coś mu się stanie jak będzie miał tak długo żółtaczke.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Jak właściwie interpretować takie wyniki?

Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji wyników p/ciał p/mózgowych ? Wynik 1:40 reakcja z włóknami mielinowymi, zakres norm <1:10 wynik ujemny oznacza ze metoda IFA nie stwierdzono p/ciał. Czy może mieć to związek z moim złym samopoczuciem ( straszne... Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji wyników p/ciał p/mózgowych ? Wynik 1:40 reakcja z włóknami mielinowymi, zakres norm <1:10 wynik ujemny oznacza ze metoda IFA nie stwierdzono p/ciał. Czy może mieć to związek z moim złym samopoczuciem ( straszne zawroty głowy, drżenie i słabość mięśni, stany podgorączkowe , bóle stawow ). MRI głowy bez odchyleń, borelioza ujemna. MRI szyi będzie w sierpniu. W badaniu neurologicznym dodatni objaw Babinskiego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Z czego wynikają moje dziwne dolegliwości podczas snu?

Dziwne dolegliwości podczas snu. Wybudzenie się z uczuciem braku powietrza drętwienie stóp i dłoni po chwili od przebudzenia pieczenie w głowie szum w uszach potrzeba oddania stolca i moczu. Po chwili silne dreszcze i lodowate dłonie i stopy. Czuję... Dziwne dolegliwości podczas snu. Wybudzenie się z uczuciem braku powietrza drętwienie stóp i dłoni po chwili od przebudzenia pieczenie w głowie szum w uszach potrzeba oddania stolca i moczu. Po chwili silne dreszcze i lodowate dłonie i stopy. Czuję się jakby krew nie docierała do mózgu. Miałam badania kardiologiczne neurologiczne w kierunku chorób reumatycznych hormonalne. Morfologia i glukoza ok. Gdzie się udać bo tak nie da się funkcjonować.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Problem ze znamieniem na łydce

Witam, Proszę o pomoc, w lipcu 2017 roku na mojej łydce pojawiło się znamię, wyglądąło jak reakcja alergiczna po przeleceniu lekiem na alergie znamię nie zeszło, lekarz rodzinny zapytał czy w tym miejscu nie ugryzł mnie kleszcz - wtedy... Witam, Proszę o pomoc, w lipcu 2017 roku na mojej łydce pojawiło się znamię, wyglądąło jak reakcja alergiczna po przeleceniu lekiem na alergie znamię nie zeszło, lekarz rodzinny zapytał czy w tym miejscu nie ugryzł mnie kleszcz - wtedy przypomniałam sobie, że w łydkę nie ale w okolicach pachwiny przy nodze tak ale szybko go zamroziłam i wyjęłam nawet nie zdążył urosnąć i delikatnie wisiał jak go mroziłam - miałam wrażenie że nie jest dobrze wkłuty i to też przekazałam lekarzowi, lekarz wdrożył 4 tygodniowe lecenie antybiotykiem. W styczniu 2018 w poradni chorób zakaźnych wykonano mi test metodą ELISA i tak przedstawiły się wyniki : Przeciwciała w kl. IgG 10,0 RU/ml; Przeciwciała w kl. IgM 13,9 RU/ml - lekarz powiedział, że wszystko w porządku - nie mam boreliozy. I tutaj moje pytanie czy badanie było wiarygodne po tym jak zostałam przeleczona antybiotykiem? Czy faktycznie mogłam mieć boreliozę? Czy po ponad roku od badania przy pojawiających się u mnie przez ostatnie 3 tygodnie licznych bólach głowy, wrażeniu mrowienia w skórze głowy i na twarzy, lekkim osłabieniu, nudnościami i momentami drżeniu ciała możliwe jest, że jednak borelioza wróciła i przekształciła się w neuroboreliozę? Czy celowe jest zrobienie badań Western Blot? Dodam, że podjęłam leczenie w kierunku stanów lękowych i depresyjnych (niepełne 2 tygodnie), konsultacja neurologiczna po badaniu neurologicznym (bez badań TK, czy rezonansu) - w porządku (nie pomyślałam żeby powiedzieć neurologowi o boreliozie). Bardzo proszę o pomoc!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy możliwe jest SM u 33-latki?

Dzień dobry Robiłam 2 razy rezonans głowy w pierwszym i drugim wyszły zmiany degeneracyjno demieliniazcyjne te same bez cech aktywnego procesu. NIE MAM ŻADNYCH OBJAWÓW W BADANIU NEUROLOGICZNYM BEZ ZMIAN TYLKO CZASEM DRWTWIWJE MROWI MI RĘKĄ I TWARZ ALE MAM... Dzień dobry Robiłam 2 razy rezonans głowy w pierwszym i drugim wyszły zmiany degeneracyjno demieliniazcyjne te same bez cech aktywnego procesu. NIE MAM ŻADNYCH OBJAWÓW W BADANIU NEUROLOGICZNYM BEZ ZMIAN TYLKO CZASEM DRWTWIWJE MROWI MI RĘKĄ I TWARZ ALE MAM TEŻ NERWICE WIĘC NIE WIEM CZY TO OD TEGO CZY MOŻE SM?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznacza zesztywnienie ciała?

Witam, kwestia dotyczy mojej mamy (68lat). Półtora roku temu pierwszy raz miejsce miała sytuacja (albo pierwszy raz to zauważyliśmy) w nocy zesztywnienia ciała, napięcia mięśni, zatrzymania oddechu i braku kontaktu. Mama charczała jakby chciała złapać powietrze a nie mogła. Po... Witam, kwestia dotyczy mojej mamy (68lat). Półtora roku temu pierwszy raz miejsce miała sytuacja (albo pierwszy raz to zauważyliśmy) w nocy zesztywnienia ciała, napięcia mięśni, zatrzymania oddechu i braku kontaktu. Mama charczała jakby chciała złapać powietrze a nie mogła. Po kilku/kilkunastu minutach odzyskała świadomość, nie była świadoma co się stało ale zachowywała się i czuła dobrze nie licząc przygryzionego języka. Pogotowie zabrało ją na SOR, na oddziale w MRI nie stwierdzono żadnych zmian nie licząc typowych dla wieku lekkich zmian demielinizacyjnych. W posiewie znaleźli "tylko" dużą ilość bakterii ecoli. Po wyleczeniu z bakterii i tygodniowym pobycie wypisali mamę bez diagnozy z kontrolą za rok. Na kontroli nie przeprowadzili żadnych badań tylko wywiad. Po ponad roku sytuacja się powtórzyła. Tata jednak obudził się dopiero gdy mama łapała już oddech po całym zajściu. Od tej pory "napady" zdarzają się systematycznie co miesiąc/ dwa/ dwa razy w ms. Nie widzimy zależności czym mogą być spowodowane (prowadzą spokojne życie na emeryturze). Zawsze jest to w nocy i wygląda podobnie, zaciśnięte kończyny, zesztywniałe mięśnie, brak oddechu. Później brak świadomości zajścia. Pogotowie było wzywane kilkukrotnie ale za każdym razem po zajściu mama czuła się dobrze, kontaktowała, podstawowe badanie neurologiczne było ok. Jedyne co zauważyliśmy od tamtej pory to lekkie pogorszenie pamięci. Sporadycznie nie pamięta, że poruszaliśmy jakiś temat lub byliśmy w jakimś miejscu. Nie utrudnia to codziennego funkcjonowania ale jest zauważalne i irytujące dla samej mamy. Do kogo się udać? Na neurologii nie widzą kłopotu ani potrzeby np powtórzenia MRI. ~ córka
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Drętwienie rąk i nóg oraz ból głowy - czy to nerwy?

Od kilku tygodni drętwienie rąk i nóg. Gdy skupiam na czymś wzrok to boli głowa. Mam wrażenie że jedno oko jest większe od drugiego i lekko ucieka, mroczki przed oczami. Był robiony rezonans i wyszła jedna drobna niecharakterystyczna zmiana demielinizacyjna.... Od kilku tygodni drętwienie rąk i nóg. Gdy skupiam na czymś wzrok to boli głowa. Mam wrażenie że jedno oko jest większe od drugiego i lekko ucieka, mroczki przed oczami. Był robiony rezonans i wyszła jedna drobna niecharakterystyczna zmiana demielinizacyjna. Lekarze mówią że wszystko jest w porządku, że to nerwy. Badanie neurologiczne prawidłowe. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co zrobić z takim zestawiem wielu różnych dolegliwości?

Co począć z zestawem wielu różnych dolegliwości takich jak chroniczne napięcia mięśniowe oporne na metody relaksacyjne, różnorodne lęki, liczne traumy i urazy, WWO, być może syndrom przewlekłego zmęczenia, dość wysoka niezaradność, zaburzenia koncentracji (podejrzenie ADD wg psychiatry), zaburzenia motywacji (również... Co począć z zestawem wielu różnych dolegliwości takich jak chroniczne napięcia mięśniowe oporne na metody relaksacyjne, różnorodne lęki, liczne traumy i urazy, WWO, być może syndrom przewlekłego zmęczenia, dość wysoka niezaradność, zaburzenia koncentracji (podejrzenie ADD wg psychiatry), zaburzenia motywacji (również przed-depresyjne), nadmierne uleganie znudzeniu, zaburzenie oddychania (prawdopodobnie wynikłe z traumy z dzieciństwa), problemy z decyzyjnością, planowaniem, abnegacja, wstręt do konformizmu, mizantropia, niskie IQ (ok 80), ambiwalencje, nadmiar monologów wewnętrznych, problemy z adaptacją, kruchość współpracy z terapeutami, czasem nadmierna podejrzliwość i krytycyzm... z diagnozowanych przez specjalistów - zaburzenia dysocjacyjne, depresyjno-lękowe, zespół stresu pourazowego, jeszcze niezdiagnozowane, ale prawie pewne - zaburzenia osobowości mieszane? Wykluczyłem badaniami hipotezę chorób neurologicznych. Obecnie straciłem również motywację do pracy z różnych powodów, głównie przez napięcia, znudzenie oraz traumę pocoachingową, która zakończyła się załamaniem i utratą resztek wiary w terapeutów. Obecnie żyje z oszczędności i mam zamiar ubiegać się o niepełnosprawność. Chyba, że znowu mi odbije jakaś chęć na terapie i znowu się załamię brakiem efektów. Doszło do tego, że terapia stała się czynnikiem stresogennym i wysoce ambiwalentnym czyli wzmagającym u mnie zaburzenia psychiczne. Mam swoje hobby, ale one tylko w nieznacznym stopniu amortyzują problemy. Czasem, jak mam motywację stosuje jakieś metody relaksacyjne z doraźnym lub żadnym efektem. Suplementy, zdrowsze jedzenie, życie pod lasem, hortiterapia, zioła nic nie wskórały, również przyjaźnie i praca zarobkowa. Ta ostatnia tylko sprawiła że wydałem kasę na bardzo drogą pseudo-terapię-coaching. Czy coś poza niepełnosprawnością czy stwierdzeniem, że jestem nieuleczalnie chory, czy coś pozostaje? 40-latek ze zdrowiem jak u 60-latka.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy badanie neurologiczne wykryje stwardnienie boczne rozsiane?

Jac Czy badanie neurologiczne wykryje stwardnienie boczne rozsiane
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Irena Oryńska
Lek. Irena Oryńska

Co oznacza ten zapis w badaniu neurologicznym?

Dzien dobry. Co oznacza zapis w badaniu neurologicznym KT13? Wykonuje komisje lekarska i na kartce mam taki wpis od neurologa. Po tym KT13 jest jeszcze cos ale ciezko stwierdzic czy jest to 12 czy R czy moze omega bo lekarz bardzo niewyraznie napisal. Prosze o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy podstawowe badanie neurologiczne wykryje stwardnienie boczne zanikowe?

Witam Czy podstawowe badania neurologiczne tj pukanie młoteczkiem, dotykanie rekami do nosa, wykryje stwardnienie boczne zanikowe.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Co oznaczają problemy ze wzrokiem i otępienie?

Witam. Od pol roku dziwnie sie czuję najpierw podwyzszony puls i cisnienie problemt ze wzrokiem otepienie uczucie jakbym byl po "piwie" do tego brak koncentracji , oslabieniei checi nic mnie nie cieszy uczucie gorąca w głowę i ucisku a takze... Witam. Od pol roku dziwnie sie czuję najpierw podwyzszony puls i cisnienie problemt ze wzrokiem otepienie uczucie jakbym byl po "piwie" do tego brak koncentracji , oslabieniei checi nic mnie nie cieszy uczucie gorąca w głowę i ucisku a takze lekkie mrowienie z lewej strony. Objawy sie początkowo zmieniały teraz czuje tylko to uczucie w glowie. Morfologia wyszla ok lekko podwyzszone ALT EKG holter i Echo tez ok MRI glowy bez zadnych zmian, proba tezyczkowa dodatnia, podstawowe badanie neurologiczne wporządku. Co może mi być? Dodam ze 7 lat temu mialem podobne objawy, ktore ustąpily. Mialem wtedy robione EEG i tez wyszlo dobrze Martwie się ze to SM.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Problem ze zmęczeniem, mdłościami i zawrotami głowy u 14-latka

Jaka może być przyczyna permanentnych mdłości, ciągłego zmęczenia i zawrotów głowy dojrzewającego 14-latka. Chłopak w ciągu roku urósł prawie 20 cm. Morfologia i mocz OK. Badanie kardiologiczne i neurologiczne OK. Lekko podwyższona glukoza. Najlepiej się czuje jak leży. Boi... Jaka może być przyczyna permanentnych mdłości, ciągłego zmęczenia i zawrotów głowy dojrzewającego 14-latka. Chłopak w ciągu roku urósł prawie 20 cm. Morfologia i mocz OK. Badanie kardiologiczne i neurologiczne OK. Lekko podwyższona glukoza. Najlepiej się czuje jak leży. Boi się omdlenia, nie chce wychodzić z domu i chodzić do szkoły, choć to wzorowy prymus! ?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy konieczna jest wizyta u lekarza po uderzeniu w skroń?

Witam Dokladnie 8 dni temu doszlo do uderzenia z piesci w obie moje skronie. Bezposrednio po zdarzeniu troche mnie zamroczylo ale oprocz tego nic wiecej. W miejscu uderzeń powstalo cos nie widoczne golym okiem ale pod naciskiem dawalo o sobie... Witam Dokladnie 8 dni temu doszlo do uderzenia z piesci w obie moje skronie. Bezposrednio po zdarzeniu troche mnie zamroczylo ale oprocz tego nic wiecej. W miejscu uderzeń powstalo cos nie widoczne golym okiem ale pod naciskiem dawalo o sobie znac dosc znacznym bólem i tak okolo 5 dni. Dzis jest 8 dzien od urazu. Od piątego dnia mam wrazenie dziwnego samopoczucia jakby otepienia. Obecnie czuje od czasu do czasu lekkie uklucia w glowie, głównie w okolicy skroni. Bylem u jakiegos starszego pana neurologa ktory nawet nie wysluchal do konca objaw, zrobil podstawowe badania neurologiczne i powiedzial ze nic mi nie jest i wyslal do domu. Mimo wszystko wydaje mi sie że od 5tego dnia czuje się lekko osowiały i obecnie jakby ciągniecie skóry z tylu glowy. Wczesniej troche czytalem o mozliwych zlych objawach i chyba troche sobie zaczalem wmawiac, niby czulem chwile lekkie mdlosci ale obecnie ich nie ma. Nie wiem co o tym myslec, czy zaufac opini wg mnie niewiarygodnego neurloga ktory wystawil diagnoze tak jakby od niechcenia? Jest sie czym martwic? Na co zwracac jeszcze uwage. Dostac skierwanie na tomografie z dnia na dzien to nie lada wyczyn na NFZ. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Patronaty