Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powieka: Pytania do specjalistów

Czy można wykonać stylizację rzęs przy AZS?

Witam. Piszę z takim zapytam. Miałam AZS na powiekach Pani dermatolog przepisała mi maść która mi pomogła i czy jak już mi to znikło to czy mogę wykonać stylizacje rzęs? Nie będzie to szkodliwe ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te krostki na powiekach?

Od kilku tygodni zmagam się z zaczerwienionymi, lekko spuchniętymi powiekami, na których powstają krostki, które bolą. Kilka dni jest lepiej, a za chwilę problem znów powraca. Z początku myślałam, że to uczulenie na tusz do rzęs, ale to jednak nie... Od kilku tygodni zmagam się z zaczerwienionymi, lekko spuchniętymi powiekami, na których powstają krostki, które bolą. Kilka dni jest lepiej, a za chwilę problem znów powraca. Z początku myślałam, że to uczulenie na tusz do rzęs, ale to jednak nie to. Cały czas szukam przyczyny, ponieważ staje się to uciążliwe. Co mogę na to poradzić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy możliwe są takie objawy u dziecka przy szkarlatynie?

Witam. U 7 letniego syna zdiagnozowana została szkarlatyna. Wysypka, gorączka i czerwone gardło. Niepokoi mnie bardzo opuchnięte czoło i powieki. Czy to normalne przy szkarlatynie. Twarz bardzo zmieniona.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić ze zmęczonym oczami?

Od jakiegoś roku zauważylem ze powiększyły mi się worki pod oczami, nie zaczynaja się one od kącika oka przy nosie a od drugiej strony i kończą się 3/4 długości dolnej powieki, nie schodzą nisko, i bardzo dziwnie wyglądają, jak by... Od jakiegoś roku zauważylem ze powiększyły mi się worki pod oczami, nie zaczynaja się one od kącika oka przy nosie a od drugiej strony i kończą się 3/4 długości dolnej powieki, nie schodzą nisko, i bardzo dziwnie wyglądają, jak by dwie łyżwy, na lewym oku jest to mniejsze, dochodzi gdzieś do polowy długości dolnej powieki, dodatkowo w prawym oku właśnie w tym worku czuje jak by coś tam było, mam wrażenie ze coś tam uciska cały czas, dodatkowo pojawiły się problemy z oczami, są często zmęczone, czerwone, lub nagle potrafią robić się czerwone, czuje również dyskomfort, byłem u okulisty i było to leczone, z oczami się lekko poprawiło ale wciąż coś jest nie tak.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to drganie w oku?

Dzień dobry. Od około tygodnia w lewym oku czuje takie jakby drganie, troche tak jakby pod powieką coś mi pulsowało. Nie trwa to bez przerwy ale codziennie zdarza sie taki epizod lub nawet kilka razy dziennie. Czasem boli mnie głowa... Dzień dobry. Od około tygodnia w lewym oku czuje takie jakby drganie, troche tak jakby pod powieką coś mi pulsowało. Nie trwa to bez przerwy ale codziennie zdarza sie taki epizod lub nawet kilka razy dziennie. Czasem boli mnie głowa po tej stronie. Oko też czasem szczypie lub robi sie czerwone ale kiedyś okulista powiedział mi że mam to lewe oko troche bardziej suche niż prawe. Zaczęłam sie martwić że to może być jakiś guz lub inne niebezpieczne schorzenie. Czy bez jakichkolwiek innych większych objawów jest to możliwe?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam rano zlepione powieki?

3 tygodnie temu była taka sytuacja że się obudziłem a powieki były „sklejone” tą wydzielina która ma chyba za zadanie nawilżać oko , oczy również były bardzo mocno czerwone , nie poszedłem do lekarza natomiast kupiłem krople i po 3... 3 tygodnie temu była taka sytuacja że się obudziłem a powieki były „sklejone” tą wydzielina która ma chyba za zadanie nawilżać oko , oczy również były bardzo mocno czerwone , nie poszedłem do lekarza natomiast kupiłem krople i po 3 dniach przeszło , natomiast od tamtego czasu zaczynam widzieć „mgłe” na prawe oko, nie jest to stałe , pojawia się ona kilka-kilkanascie razy w ciągu dnia, nie sądze żeby byly to objawy zacmy lub jaskry ponieważ mam 18 lat , lecz ten objaw mocno mnie nie pokoi.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to mogło spowodować jakiś wewnętrzny uraz gałki ocznej?

Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż niefortunnie zostałam uderzona daszkiem; od czapki z daszkiem podczas przywitania (przytulenia) z osobą znajomą. Daszek uderzył mnie niefortunnie w prawe oko, a dokładnie w miejscu zagięcia nad górną powieką, poniżej łuku brwiowego. Trwało to... Dzień dobry Proszę o poradę. Otóż niefortunnie zostałam uderzona daszkiem; od czapki z daszkiem podczas przywitania (przytulenia) z osobą znajomą. Daszek uderzył mnie niefortunnie w prawe oko, a dokładnie w miejscu zagięcia nad górną powieką, poniżej łuku brwiowego. Trwało to sekundę, ale w jej momencie poczułam dość mocne uderzenie tym daszkiem w gałkę oczną. Chciałam zapytać czy to uderzenie głową (daszkiem w okolicę oka) mogło spowodować jakiś wewnętrzny uraz gałki ocznej, nerwu wzrokowego, siatkówki, naczynek wewnątrz gałki ocznej lub czy mógł ten incydent w jakiś inny sposób zaszkodzić dla oka.. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Do jakiego lekarza powinienem umówić się na wizytę?

Witam , do jakiego lekarza się udać , jakie badania jeszcze zrobić ? Mam 30 lat od około już 2 lat się mecze , osłabienie , arytmię , nieprawidłowe stolce , pół rzadkie czy postrzępione luz jaśniejsze niż zwykle ,... Witam , do jakiego lekarza się udać , jakie badania jeszcze zrobić ? Mam 30 lat od około już 2 lat się mecze , osłabienie , arytmię , nieprawidłowe stolce , pół rzadkie czy postrzępione luz jaśniejsze niż zwykle , śluz czy zdarzyła się nawet krew , drżenia mięśni samoistne coś Ala skacząca powieka ale w całym ciele nawet w odbycie czy prostacie więc jakby mało witamin albo nie przyswajane, USG brzucha nie raz wszystko w normie , w gastroskopia wyszło zapalenie żołądka , h pylori, drobne owrzodzenia w przełyku i jeden gojacy się wrzód w żołądku , ale to już ponad pół roku temu i jako taki żołądek nie doskwiera bardziej te wypróżnienia i arytmię , z tomografię wyszły jakieś drobne torbeki na wątrobie do 10 mm, Z wyników krwi nieprawidłowości były w przypadku żelaza , zawsze za wysokie 200-300 przy normie do 180 i bilirubina też dwukrotnie podwyższona , proteinogram też z tego co pamiętam nie wyszedł zbyt dobrze przy czym jeszcze hemoglobina na granicy normy bądź lekko podwyższona 16-17 w tych granicach , nie robiłem jeszcze kolonoskopii ale się boje i nie wiem czy ona by mogła wyjaśnić to wszystko , hemochromatoza odrzucona , wyszło że mogę być nosicielem ale nie mogę na nią chorować , tarczyca , nerki , trzustka czy nawet enzymy wątrobowe mieściły się w normie jeśli chodzi o parametry laboratorium, a dodam jeszcze że wydaje mi się że wypada mi więcej włosów z głowy gdy po nich przejadę nad zalewem i więcej ich dostrzegam w łóżku , mocz często ciemny gdy np dużo pije gdzie powinien być jasny więc dziwne albo zdarza się i chyba oo jedzeniu jeśli to możliwe że jest żółty ale bardzo mętny i nieprzejrzysty ale następne oddawania moczu już są normalne , nie mogę funkcjonować normalnie z tym wszystkim . Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś mnie pokieruje co dalej zrobić , mam skierowanie do hematologa może się uda zrobić jakieś szczegółowe badania z krwi . Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy z zapaleniem spojówek mogę chodzić do pracy?

Czy mając potwierdzone zapalenie spojówek i pracując z drugim człowiekiem powinnam iść do pracy czy zostać w domu (czy to prawda, że ktoś ode mnie może się zarazić) ? Jeśli tak na jaki czas/ ile dni powinnam zostać w domu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak pozbyć się tych wszystkich uciążliwych dolegliwości?

Dzień dobry , mam 30 lat , od około 3 w większym stopniu odczuwam nieregularne bicia serca , przytykaniew klatce arytmie itp, w końcu chyba 4 holtera w życiu , poprzednie trzy nic nie wykazały to ten wykrył "liczne epizody... Dzień dobry , mam 30 lat , od około 3 w większym stopniu odczuwam nieregularne bicia serca , przytykaniew klatce arytmie itp, w końcu chyba 4 holtera w życiu , poprzednie trzy nic nie wykazały to ten wykrył "liczne epizody bloku przedsionkowo - komorowego 2 stopnia typu periodyki wenckbacha, okresowo 2:1 oraz liczne epizody zmiany rozrusznika prowadzącego serca. Odstęp PQ 230 ms , częstotliwość rytmu 83 Dodatkowe pobudzenia komorowe :8 Dodatkowe pobudzenia nadkomorowe 480, holtera był 3 dniowy , najdłuższa pauza 2.0 sek. Pytanie moje takie co dalej z tym robić , echo serca zrobione dwa razy i brak jakichkolwiek nieprawidłowości w zastawkach czy gdzie kolwiek , rtg klatki serce ok , z krwi od długiego czasu 2-3 lata podwyższone lekko wapń , żelazo ( ale gospodarka żelazowa w porządku) , bilirubina całkowita dwukrotnie podwyższona jeśli ma to jakieś znaczenie , nie wiem co dalej z tym robić bo te dolegliwości utrudniają życie a wgl pracę , długo przez to nie mogłem nic robić nie mówiąc jak mocno odbija się to na psychice przez tak długi czas , występują także drgania , tiki i nadpobudliwość mięśniową coś w stylu skaczącej powieki lecz całego calwgo ciała no w łydce czy udzie czy w klatce czy nawet odbycie , no dosłownie wszędzie , co warto dalej zrobić ? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Na co może wskazywać guzek na dolnej powiece?

Dzień dobry, od dwóch tygodni utrzymuje mi się na dolnej powiece czerwony guzek. Początkowo był on bolesny, podejrzewam że był to jęczmień. Zaczęłam stosować na niego maść OptiCleaner. Jednak nie widzę żadnej poprawy, guzek/krosta jest wciąż takiej samej wielkości,... Dzień dobry, od dwóch tygodni utrzymuje mi się na dolnej powiece czerwony guzek. Początkowo był on bolesny, podejrzewam że był to jęczmień. Zaczęłam stosować na niego maść OptiCleaner. Jednak nie widzę żadnej poprawy, guzek/krosta jest wciąż takiej samej wielkości, jedynie nie odczuwam już bólu. Nie powoduje też żadnego pogorszenia w widzeniu. Zaczynam się martwić i zastanawiać, czy nie jest to gradówka, wszystko by na to wskazywało. Jak długo może się ona utrzymywać? Co mogę zrobić, żeby przyspieszyć jej gojenie?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te drżenia powieki?

Witam. Od około 3 tygodni mam problem z drganiem powieki. Zdarza się to kilkanaście razy dziennie lub więcej. Biorę Magne B6 forte oraz witaminę b complex. Nie piję kawy ani alkoholu, nie siedzę długo przed komputerem, nie jestem narażona na... Witam. Od około 3 tygodni mam problem z drganiem powieki. Zdarza się to kilkanaście razy dziennie lub więcej. Biorę Magne B6 forte oraz witaminę b complex. Nie piję kawy ani alkoholu, nie siedzę długo przed komputerem, nie jestem narażona na jakiś większy stres. Nie przyjmuję żadnych leków ani nie mam innych niepokojących objawów. Czym to może być spowodowane?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak mam dalej stosować preparat magnezu?

Dzień dobry, od kilku tygodni suplementuję magnez ze względu na poranne drżenie rąk i drganie powieki. W czasie przyjmowania leku Magne B6 Forte (4 tabl. po 100 mg jonów magnezu) objawy ustąpiły, jednak ostatnio po skończeniu opakowania zmieniłam magnez na... Dzień dobry, od kilku tygodni suplementuję magnez ze względu na poranne drżenie rąk i drganie powieki. W czasie przyjmowania leku Magne B6 Forte (4 tabl. po 100 mg jonów magnezu) objawy ustąpiły, jednak ostatnio po skończeniu opakowania zmieniłam magnez na suplement MagMax (2 tabl. po 110 mg jonów) i dokuczliwe objawy znów się pojawiają. Czy mogę brać więcej tabletek suplementu niż przewiduje opakowanie, by dawka była taka jak w poprzednim preparacie? Dodam, że jestem osobą aktywną i jednocześnie podejmującą duży wysiłek umysłowy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza taki guzek w obrębie oka?

Jakiś czas temu wyczułem guzek na oku pod powieką. Trudno mi stwierdzić, czy jest to zgrubienie w środku powieki, czy na gałce ocznej. Czy w takiej sytuacji USG Oka jest wskazane, czy jednak lepszej oceny dokona lekarz na wizycie okulistycznej?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co zrobić z takim bólem prawego oka?

Od 3 dni mam ból prawego oka, oko samo w sobie nie boki, nie jest spuchnięte, czerwone, nie swędzi, nie łzawi, nie jest wrażliwe na światło czy dotyk, jednak przy zaciskaniu powieki pojawią się ból w wewnętrznym i zewnętrznym... Od 3 dni mam ból prawego oka, oko samo w sobie nie boki, nie jest spuchnięte, czerwone, nie swędzi, nie łzawi, nie jest wrażliwe na światło czy dotyk, jednak przy zaciskaniu powieki pojawią się ból w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku, z boku oka. Nie mam oprócz tego dolegliwości typu ból głowy, zawroty, wymioty. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy będę mogła pomalować rzęsy po takim czasie?

dzień dobry. tydzień temu w niedzielę zaczęło mi się ostre zapalenie spojówek jednak w poniedziałek poszłam do okulisty. zostały przepisane mi 2 rodzaje kropli do oczu (xiflodrop oraz lumobry) I masc do oka floxal. miałam zakończyć kuracje dzisiaj ale lekarka... dzień dobry. tydzień temu w niedzielę zaczęło mi się ostre zapalenie spojówek jednak w poniedziałek poszłam do okulisty. zostały przepisane mi 2 rodzaje kropli do oczu (xiflodrop oraz lumobry) I masc do oka floxal. miałam zakończyć kuracje dzisiaj ale lekarka powiedziała że jeśli się nie poprawi to do środy. tylko że właśnie moje oczy są już w dobrym stanie i chce brac te leki do środy aby mieć pewność. w sobotę mam imprezę i zwracam się z głupim pytaniem. jeśli pomaluje rzęsy nowym tuszem do rzęs bo poprzednie zostały wyrzucone, mogę mieć nawrót? czy lepiej nie malować?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Martyna Dudzińska
Mgr Martyna Dudzińska

Czy to dobrze, że nie włączono leczenia?

Dzień dobry. Mój 17-letni syn bardzo często choruje, nawet co 2 tygodnie (immunolog nie znalazł niczego niepokojącego w badaniach). Infekcje zawsze wiążą się z bólem głowy, przypominają zapalenie zatok. Innym niepokojącym i uciążliwym objawem są bardzo częste i... Dzień dobry. Mój 17-letni syn bardzo często choruje, nawet co 2 tygodnie (immunolog nie znalazł niczego niepokojącego w badaniach). Infekcje zawsze wiążą się z bólem głowy, przypominają zapalenie zatok. Innym niepokojącym i uciążliwym objawem są bardzo częste i bardzo silne bóle głowy (lekarze twierdzą, że napięciowe). Obserwujemy też wypadanie włosów, marznięcie stóp, obrzęk powiek, nerwowość, suchość skóry. Syn wolno rośnie. Obecnie ma 170 cm wzrostu. Objawy są nam znane, bo ja mam niedoczynność tarczycy, a mąż Hashimoto. U syna, przy TSH 6, ale ft4 w normie (13), endokrynolog nie włączył leczenia. Czy ma rację?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może oznaczać taki dyskomfort podczas patrzenia w dół?

Od 2 miesięcy uwiera mnie coś pod dolną powieką tylko podczas patrzenia w dół, nic tam nie widzę, jest to takie tępe jakby kłucie ale nie umiem do konca tego wyjasnić, to jest jedyny objaw jaki wlasciwie mam, co mi może być?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co może powodować taki rumień?

Witam Synek 5 lat. Ogólnie jest alergikiem (w testach skórnych wyszła nam alergia na pyłki traw, drzewa tj brzoza , olcha) od dwóch dni wychodzi nam dziwny rumień, zaczyna się na powiekach, później twarz , kark , za uszami.... Witam Synek 5 lat. Ogólnie jest alergikiem (w testach skórnych wyszła nam alergia na pyłki traw, drzewa tj brzoza , olcha) od dwóch dni wychodzi nam dziwny rumień, zaczyna się na powiekach, później twarz , kark , za uszami. Czasami te zmiany swędzą. Po zastrzyku dexawen po kilku godzinach zeszło. Na drugi dzień rumień jeszcze większy. Nic nowego nie zjadł, nie zmieniliśmy kosmetyków ani środków do prania. Syn nie ma goraczki , ogólnie dobrze się czuje. Męczy go kaszel oraz ma zaczerwienione oczka. Co może powodować taki rumień? Dodam że mamy w domu psa ale syn mieszka z psem od urodzenia. Dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Dr n. med. Tomasz Grzelewski
Patronaty