Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzustka: Pytania do specjalistów

Na co wskazuje ból pod żebrami i łopatką?

Co może oznaczać ból pod lewym żebrem i pod lewa łopatka? Czy to boli mnie od trzustki? Dodam że miałam robione usg jamy brzusznej i enzymy trzustki we i wątrobowe, Crp i ogólne badanie krwi i wszystko wyszło dobrze.... Co może oznaczać ból pod lewym żebrem i pod lewa łopatka? Czy to boli mnie od trzustki? Dodam że miałam robione usg jamy brzusznej i enzymy trzustki we i wątrobowe, Crp i ogólne badanie krwi i wszystko wyszło dobrze. Czy mimo tego ten ból oznacza problemy z trzustka czy pochodzi od czegoś innego?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznacza taki ból w górnej części klatki piersiowej?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od ponad dwóch miesięcy mam ból w górnej części klatki piersiowej górnej. Ból się zaczął kiedy miałem kaszel grypowy (kaszel trwał miesiąc nie było innych objawów grypy lecz kaszel był bardzo silny i dokuczliwy z... Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od ponad dwóch miesięcy mam ból w górnej części klatki piersiowej górnej. Ból się zaczął kiedy miałem kaszel grypowy (kaszel trwał miesiąc nie było innych objawów grypy lecz kaszel był bardzo silny i dokuczliwy z wydzieliną). Kaszel przeszedł a ból w klatce jest, promieniuje czasami do łopatki czasami do barku i szyi ,czasami występuje punktowo jest kłujący ,czasami piecze a czasami zdarza się że wogole nie boli. Z wykonanych badań: Morfologia okej mocz okej crp ob okej wątroba trzustka tarczyca okej rtg klatki okej EKG okej. Tomografia komputerowa klatki opis: obecna resztkowa przetrwała grasica , wszelkie węzły nie powiększone, kilka guzków nie większych niż 4 mm na płucach i jeden w innym obszarze 2.5 mm. Jamy oplucne wolne, przewlekle zmiany dyskopacyjne.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy moje bóle mają związek z kręgosłupem?

Dzień dobry. Od długiego czasu miewam bóle brzucha pod lewym i prawym żebrem, nierzadko również w górnej części brzucha (okolice żołądka). Po czasie ból zaczął promieniować pod prawą łopatkę. Również po czasie zacząłem miewać świąd skóry. Postanowiłem wykonać... Dzień dobry. Od długiego czasu miewam bóle brzucha pod lewym i prawym żebrem, nierzadko również w górnej części brzucha (okolice żołądka). Po czasie ból zaczął promieniować pod prawą łopatkę. Również po czasie zacząłem miewać świąd skóry. Postanowiłem wykonać rezonans magnetyczny jamy brzusznej z kontrastem. Zwłaszcza, że w okresie dziecięcym miałem podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki. Przed rezonansem wykonałem badania krwi: Amylaza (krew, mocz) - norma Lipaza - norma Bilirubina - norma Glukoza - norma ALT AST GGTP CA 19-9 - również norma USG - norma Bóle narastały tak kilka dobrych miesięcy. Otrzymałem wynik rezonansu magnetycznego. Nie jestem lekarzem, jednakże wydaje mi się, że wynik jest w normie ( poza torbielem na śledzionie ). Bardzo proszę Pana/ią Doktor o interpretację tych wyników. Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych, w DWI bez ognisk ograniczenia dyfuzji, w DCE patologicznego wzmocnienia po kontraście. Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, o prawidłowej IS. Drogi żółciowe są nieposzerzone. Żołądek bez uchwytnych patologii. Trzustka prawidłowej wielkości, o prawidłowej, jednorodnej IS, o gładkich zarysach, w DWI bez cech ograniczenia dyfuzji, w DCE bez ognisk patologicznego wzmocnienia po kontraście. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona niepowiększona. W miąższu śledziony widoczne jest drobne ognisko wielk. ok. 3-4 mm, o wysokiej IS w T2 tirm, bez ewidentnych cech wzmocnienia po kontraście, najpewniej drobna torbiel. Innych zmian w zakresie śledziony nie stwierdza się. Nadnercza o obrazie w granicach normy. Nerki w położeniu typowym, prawidłowego kształtu i wielkości, bez cech zastoju, bez zmian patologicznych. Węzły chłonne w jamie brzusznej są niepowiększone. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Pętle jelitowe w zakresie objętym badaniem, w zakresie wydolności metody, bez zmian guzowatych. Prawoboczne uwypuklenie kręgosłupa lędźwiowego. Innych zmian nie stwierdza się. Czy te bóle mogą wynikać od kręgosłupa? Mam pracę siedzącą 40h w tygodniu ( przed komputerem ), po pracy też potrafię posiedzieć kilka godzin. Średnia aktywność fizyczna ( ale jest ), nie jestem otyły. Mam 24 lata Pozdrawiam serdecznie!
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy mogę stosować ten lek i nie będzie miał wpływu na trzustkę?

Witam Choruję na Rzs od 4 lat Trzy miesiące temu przeszłam łagodne ozt a miesiąc temu miałam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego.Obecnie ma zaostrzenie i ból stawów, chciałam zapytać czy mogę zarzyć metypryd 4 mg który dostałam od lekarza... Witam Choruję na Rzs od 4 lat Trzy miesiące temu przeszłam łagodne ozt a miesiąc temu miałam zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego.Obecnie ma zaostrzenie i ból stawów, chciałam zapytać czy mogę zarzyć metypryd 4 mg który dostałam od lekarza reumatologa właśnie na taką okoliczność czy trzustka to wytrzyma i nie zaszkodzę sobie.Czy metotreksat mógł się przyczynić do tego że trzustka się zapaliła Pytam bo lekarz dopiero za miesiąc
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można spożywać czosnek przy raku trzustki?

Mam raka trzustki.Czy ja mogę jeść czosnek raczej naszą ślonską w0odzionke.Czy w ogóle można spożywać czosnek
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza wynik MR po usunięciu woreczka żółciowego?

Wynik rezonansu .Stan po cholecystektomi stan po papillotomi i usunięciu załogów żolciowych .Przewód zolciowy wspólny w odcinku nadtrzustkowym o świetle do 7,5 mm,w odcinku trzustkowy 10 mm - w odcinku dystalnym z dwoma złogami śr. 3mm i 2mm.Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe... Wynik rezonansu .Stan po cholecystektomi stan po papillotomi i usunięciu załogów żolciowych .Przewód zolciowy wspólny w odcinku nadtrzustkowym o świetle do 7,5 mm,w odcinku trzustkowy 10 mm - w odcinku dystalnym z dwoma złogami śr. 3mm i 2mm.Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone .Przewód wirsunga nieposzerzony. Proszę o odpowiedź czy te zlogi są w przewodzie trzustkowym blisko trzustki ? I czy jest inny sposób pozbycia się tych zlogow oprócz endoskopi .Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co mogą wskazywać te wyniki badań wątrobowych i trzustkowych?

Mam 40 lat zrobiłam próby wątrobowe i enzymy trzustki Lipaza wyszła mi 82, amylaza 83, Crp 0,58, GGTP 42, AST 20, ALT27, Bilirubina 9,40. Przeraża mnie podniesiona lipaza przeczytałam że może to być początek nowotworu. Bardzo proszę o odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy grozi mi zapalenie wątroby?

Witam zaniepokoiły mnie wyniki ostatniej tomografii komputerowej: wątroba znacznie powiększona dł.19,5cm w wym. CC. Jednorodna bez cholestazy. W tkance podskórnej podbrzusza p. W bliźnie pooperacyjnej osełkowaty ropień o wym. 5,5x2,5x2,5 z nasilonym pasmowatym odczynem wokół. Obecna przetoka otwierająca się na... Witam zaniepokoiły mnie wyniki ostatniej tomografii komputerowej: wątroba znacznie powiększona dł.19,5cm w wym. CC. Jednorodna bez cholestazy. W tkance podskórnej podbrzusza p. W bliźnie pooperacyjnej osełkowaty ropień o wym. 5,5x2,5x2,5 z nasilonym pasmowatym odczynem wokół. Obecna przetoka otwierająca się na skórze podbrzusza p. Ropień ściśle przylega do mięśnia prostego brzucha, z jego lokalnym pogrubieniem i zatarciem obrysów ( naciek zapalny z możliwością tworzacego się ropnia środmięśniowego). Bez cech niedrożność ani perforacji p.pok. uchyłkowatość esicy. Bez limfadenopatii w jamie brzusznej . Pęcherzyk żółciowy cienkościenny. Śledziona,trzustka,nadnercza,nerki bez patologii. 20 stycznia miałam ropne zapalenie wyrostka robaczkowego i usunęli go podczas operacji niestety nie udało się laparoskopowo tylko tradycyjnym cięciem. Po ty go ośmiu zebrała się ropa w jamie brzusznej i otworzyli na nowo ranę i przez kilka kolejnych dni płukali i czyścili. Wynik tej tomografii jest z przed tygodnia i byłam na oddziale chirurgii 3 dni, przeplukali kilka razy ranę i wypuścili do domu. Poprzednie dwie tomografię w ciągu tego miesiąca mówiły że z wotroba wszystko dobrze wyszło a tu nagle powiększona dwukrotnie. Co powinnam zrobić pójść na jakieś badania? Czy grozi mi zapalenie wątroby albo marskość? Dodam że alkoholu wcale nie pije.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dlaczego mam ten ciągły świąd stopy?

Od około miesiąca swędzą mnie stopy, ale nie podeszwa tylko góra. Nie widzę żadnych zmian, które wyglądają na grzybicę. Nie swędzi cały czas, tylko co jakiś czas zazwyczaj po kąpieli. Czytałem, że to może być objaw raka trzustki, wydaje mi się to trochę naciągane, ale dla własnego spokoju wolę spytać.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten wynik USG jamy brzusznej u 25-latki?

Witam, byłam na USG jamy brzusznej 11 miesięcy temu i było ok oprócz tego że był torbiel na nerce dziś byłam po 11 miesiącach zrobić USG i wyszło mi że trzustka w zakresie głowy i trzonu niejednorodna echogenicznie poza tym... Witam, byłam na USG jamy brzusznej 11 miesięcy temu i było ok oprócz tego że był torbiel na nerce dziś byłam po 11 miesiącach zrobić USG i wyszło mi że trzustka w zakresie głowy i trzonu niejednorodna echogenicznie poza tym bez uchwytnych zmian. Ogon trzustki niewidoczny, przesłonięty przez gazy jelitowe. Mega się boję czytałam że to ostre zapalenie w internecie w tamtym roku jeszcze było dobrze co to oznacza chcę mi się płakać;(
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak poradzić sobie z takim bólem z prawej strony klatki piersiowej?

Od listopada ubiegłego roku mam dziwny problem. Mianowicie, towarzyszą mi epizody bólu z prawej strony klatki piersiowej - centralnie pod prawą piersią. Ból jest dobrze zlokalizowany, sprawia wrażenie "powierzchownego", punktowego, będącego bardzo blisko żeber / skóry (nie jest głęboki ani... Od listopada ubiegłego roku mam dziwny problem. Mianowicie, towarzyszą mi epizody bólu z prawej strony klatki piersiowej - centralnie pod prawą piersią. Ból jest dobrze zlokalizowany, sprawia wrażenie "powierzchownego", punktowego, będącego bardzo blisko żeber / skóry (nie jest głęboki ani rozlany), nasilenie ma słabe do momentami umiarkowanego. Jest pulsujący / przerywany i co ciekawe nasila się w godzinach wieczornych / nocnych - potrafi wybudzić ze snu. Raczej nie jest związany z konkretną postawą ciała ani wykonywaniem ruchów. W dzień jest praktycznie nieodczuwalny poza nielicznymi incydentami bólowymi (trwającymi najczęściej kilka sekund). Wieczorem się nasila. Co jeszcze ciekawsze, w grudniu i styczniu ból był nieobecny - w lutym pojawił się kilka dni, by potem znowu zaniknąć na dłuższy czas a teraz ponownie atakuje mnie już od ponad tygodnia. Wątroba w badaniu obrazowym w jak najlepszym porządku, wyniki enzymów wątroby i trzustki w normie (poza GGTP 99 norma do 59), morfologia ok, RTG klatki i EKG serca robione w lipcu 2022 do badań okresowych do pracy również nie wykazały nieprawidłowości. Porwałem się nawet o pomiar CEA, CA 19,9, CYFRA 21-1 i CA 72-4 - wszystko w normie. Brak innych objawów chorobowych, czuję się relatywnie dobrze i funkcjonuję bez zastrzeżeń. Co to może być i jak mogę sobie pomóc? Z góry serdecznie dziękuję za porady
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jak ocenić wynik TK jamy brzusznej u 57-latki?

Witam, W opisie badania wyszło: trzustka hyperechogeniczna o gładkich zarysach. Czy wszystko ok? Dodam, że wątroba stłuszczona, niejednorodna, niepowiększona bez cholestazy i wyraźnych zmian ogniskowych. Dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Z czego mogą wynikać takie napady?

Witam. Mój problem zaczął się w zeszłą niedziele, kiedy wsiadłem do samochodu (12:00) i po paru minutach prowadząc dostałem jakiegoś ataku. Zaczęło mi spinać momentalnie mięśnie lewej strony ciała. Nogi, ręki i twarzy. Ręka zaczeła mi sie wyginać do... Witam. Mój problem zaczął się w zeszłą niedziele, kiedy wsiadłem do samochodu (12:00) i po paru minutach prowadząc dostałem jakiegoś ataku. Zaczęło mi spinać momentalnie mięśnie lewej strony ciała. Nogi, ręki i twarzy. Ręka zaczeła mi sie wyginać do środka ciała samoistnie z bólem, noga w ogóle przestała funkcjonować, na twarzy czułem, jakby lewa strona cała mi opadła. Próbowałem powiedzieć coś do dziewczyny, któa siedziałą na miejscu pasażera, ale nie mogłem. Jedynie bełkotałem. Udało mi się zatrzymać samochód i po paru sekundach (ok. 30sec) wszystko się ustabilizowało. Po tym ataku od razu pojechałęm na oddział celem zdiagnozowania przyczyny. Wysłali mnie do szpitala z podejrzeniem Udaru, bądź TIA. Zrobili mi badania, czyli zmierzyli ciśnienie, pobrali krew, zrobili tomografie głowy w tym kierunku. Nic nie wykazały, nic nie znaleźli i wszystko było w normie. Aktualnie chcą zrobić mi badania EEG, ale na nie musze czekać około dwóch tyodni. Chyba, że napad miałby sie powtórzyć, to mam od razu wracać na oddział i wypisali mnie do domu. Na zajutrz nic się nie działo i wszystko było w porządku, więc we wtorek poszedłem do pracy. I zaś znowu przy wsiadaniu do samochodu zaczął się ten napad, który wyglądał tak samo. z Tym, że juz nie jeden, a za każdym razem, gdy zmieniałem pozycje, wstawałem lub siadałem stało się to chyba z 4 bądź 5 razy. Napady trwały ok 5-10sec i od razu ustawały. Przerażony pojechałem znowu na oddział na którym nie powiedzieli i nie zrobili mi nic konkretnego. Napady oczywiście wtedy ustały chyba ze strachu. Napady trwają do teraz. Przeważnie w godzinach porannych i najcześciej kiedy właśnie wstaje, bądź zmieniam pozycje na łóżku. Jest to 2-5 razy w ciągu dnia i wlasnie tylko nad ranem przeważnie. 5-10sec i ustaje. Zacząłem sam szukać w internecie przyczyny i najbardziej pasuje do tych objawów tężyczka, ze względu na tą wyginającą się rękę i odcinke połowy ciała. Jedynie nie pasuje mi, że jest to włąśnie połowa ciała, lewa strona. Reszta jak problemy z wymową, Objaw Trousseau, drżenie rąk i ciała, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, mocne bóle głowy, zaburzenia koncentracji, Dodam, że w przeszłości miałem ostre zapalenie trzustki co również pasuję do objawów Tężyczki. Aktualnie szprycuje się witaminami. Biore Wapń, magnez, witamine D w nadziei, że to to i może troche ustanie. Moje pytanie, to co to może w ogóle być? Czy są jakieś sposoby inne aby zaradzić tym napadu do czasu badań EEG?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co zrobić z tymi dolegliwościami jelitowymi?

Witam. Od długiego czasu zmagam się z dolegliwościami jelitowymi. Ostatnio objawy się zaostrzyły,mam ciągłe luźne stolce na przemian z biegunkami. Albo na przykład normalny stolec z rana i po chwili już stolce są papkowate i luźne. Odczuwam też tak... Witam. Od długiego czasu zmagam się z dolegliwościami jelitowymi. Ostatnio objawy się zaostrzyły,mam ciągłe luźne stolce na przemian z biegunkami. Albo na przykład normalny stolec z rana i po chwili już stolce są papkowate i luźne. Odczuwam też tak jakby ucisk po lewej stronie jamy brzusznej i do tego pobolewają mnie plecy w odcinku lędźwiowym, podstawowe badania krwi ok, moczu ok, badania trzustki ok, usg jamy brzusznej nic nie wykazało prócz dużej ilości gazów,wszystkie te rzeczy są ok. Proszę o pomoc, od czego mam zacząć i co dalej.
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Na co wskazują wyniki badań po przebytym Covid?

Dzień dobry. Zwracam się z zapytaniem odnośnie mojego problemu a mianowicie: Na początku 2022 roku dopadł mnie i członków mojej rodziny Covid. W moim przypadku przeszedłem go w normalny sposób: zatkany nos, kaszel, brak smaku i węchu. Po około... Dzień dobry. Zwracam się z zapytaniem odnośnie mojego problemu a mianowicie: Na początku 2022 roku dopadł mnie i członków mojej rodziny Covid. W moim przypadku przeszedłem go w normalny sposób: zatkany nos, kaszel, brak smaku i węchu. Po około 10 dniach od momentu przejścia covidu pojawiły się dziwne dolegliwości mojego układu pokarmowego tzn. biegunki, które doskwierały kilka razy dziennie przez około 2-3 miesiące, bóle w różnych częściach ciała, burczenie w brzuchu, gazy, ból zlokalizowany pod lewym żebrem, dużo gęstej śliny, którą wykrztuszam, zmęczenie, brak siły itp. Z biegiem czasu część tych objawów pozostała: zamiast biegunek są luźne stolce, mniejsza ilość gęstej śliny, sporadyczny ból w lewym podżebrze i doszedł nowy objaw wypadanie włosów. Zmobilizowałem się aby zrobić badania: USG wyszło wporządku oprócz trzustki:" Trzustka echogenicznie niejednorodna", zaniepokoiłem się z zrobiłem Amylaze i Lipaze z krwii wyniki wyszły prawidłowe ( 80.0 u/l/ i 38.8u/l) . Zrobiłem także podstawowe badania z krwi z morfologia: Morfologia krwi (pełna) Leukocyty 8,98 -10^3/μl (4,0 — 10,0) Erytrocyty 5,7 10^6/μl (4,2 — 5,7) Hemoglobina ↑ 17,5 g/dl (13,0 — 17,0) Hematokryt 48,6 % (40,0 — 52,0) MCV 85,3 fL (80,0 — 96,0) MCH 30,7 pg (27,0 — 34,0) RDW - SD 38,7 fL (37,0 — 54,0) RDW-CV 12,4 % (11,0 — 14,5) Płytki krwi 250 10^3/μl (150 — 350) PDW ↓ 8,1 fL (9,0 — 17,0) MPV ↓ 7,9 fL (9,0 — 12,6) P-LCR ↓ 9,6 % (13,0 — 43,0) Płytkokryt (PCT) 0,2 % (0,17 — 0,38) MCHC 36,0 g/dl (32,6 — 36,6) Neutrofile (
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazuje taka płynowa zmiana w jamie brzusznej?

Po usg brzucha lekarz stwierdził "strukturę płynowa o średnicy co najmniej 14 cm, na lewo od pęcherza moczowego". Wysłał na tomografię. Wątroba, pęcherzyk żółciowy, trzustka, nerki, śledziona prawidłowe. Co może oznaczać ta "struktura płynowa "? Jakieś torbiele? Czy to może być coś groźnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznaczają te wyniki morfologii u 25-latki?

Witam mam 25 lat . Choruje na zaburzenia lękowe... Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy boli mnie zoladek pod mostkiem w dołku tak zwanym , nudnosci , brak apetytu , oslabienie , zawroty głowy, bóle plecow ... 10 grudnia... Witam mam 25 lat . Choruje na zaburzenia lękowe... Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy boli mnie zoladek pod mostkiem w dołku tak zwanym , nudnosci , brak apetytu , oslabienie , zawroty głowy, bóle plecow ... 10 grudnia 2022 miałam robione usg brzucha i wszystki było w porządku. Cały czas ląduje w szpitalu z takimi objawami ale nic w wynikach nie wychodzi . Co jakiś czas robię sobie sama prywatnie wyniki krwi i moczu ... dnia 26 stycznia wylądowałam na sorze z taki samymi objawami zrobiono mi wyniki na wątrobę, woreczek zolciowy i na trzustke gdzie wszystko wyszło w porządku tyle że w moczu wyszły mi 2 ciała ketonowe oraz moczany bezpostaciowe ... Dnia 24 lutego robiłam sobie wyniki z krwi . Proszę o jak najszybszą odpowiedź czy te wyniki wskazuje na jakąś powazna chorobę ponieważ się boję WBC 7,63 norma 4,0-10 RBC 5,31 norma 3,5-5,0 HGB 14,9 norma 11,0-15,0 HCT 45,6 norma 37,0-47,0 MCV 85,8 norma 80,0-100,0 MCH 28,1 norma 27,0-34,0 MCHC 32,7 norma 32,0-36,0 RDW-CV 12,4 norma 11,0-16,0 RDW-SD 40,6 norma 35-56 PLT 290 norma 150-400 MPV 9,7 norma 6,5-12 PCT 0,28 norma 0,11-0,28 PDW 16 norma 9-17 P-LCC 101 norma 30-90 NEU% 48,2 norma 50-70 . Błagam o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski

Czy po badaniu można wykluczyć choroby wątroby?

Witam serdecznie, Czy przy Usg jamy brzusznej (wątroba jednorodna, niepowiększona, normoechogeniczna bez zmian ogniskowych, trzustka podobnie, śledziona nie powiększona jednorodna, PZW drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone, aorta nieposzerzona, brak płynu ani kolekcji płynowej w jamie brzusznej. Nerki, UKMY oraz pęcherz prawidłowe. Czy po badaniu można wykluczyć choroby wątroby w tym marskość?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznaczają takie wyniki i dolegliwości, które towarzyszą mi od kilku dni?

Witam mam 25 lat choruje na zespół jelita drażliwego , i zaburzenia lękowe . Od kilku dni strasznie się źle czuje , mam nudności , brak apetytu , ból żołądka na środku i po prawej i po lewej stronie, raz... Witam mam 25 lat choruje na zespół jelita drażliwego , i zaburzenia lękowe . Od kilku dni strasznie się źle czuje , mam nudności , brak apetytu , ból żołądka na środku i po prawej i po lewej stronie, raz zwymiotowalam treścią pokarmowa .10 grudnia 2022 miała robione USG brzucha gdzie wszystko było w porządku tylko była duża ilość gazów w jelitach , 15 stycznia wylądowałam na sorze z podejrzeniem zapalenia wyrostka zrobiono mi wyniki typu crp, wbc, na trzustkę , na wątrobę i na kamicę ale wyniki też były w porządku . 21 stycznia robiłam sobie wyniki krwi prywatnie na stany zapalne . To są moje wyniki CRP 1,12 norma od 0,00 do 5,0 WBC 8,31 norma od 4,0 do 10,0 RBC 5,24 norma od 3,5 do 5,0 HGB 14,9 norma od 11,0 do 15,0 HCT 46,2 norma od 37,0 do 47,0 MCV 88,1 norma od 80,0 do 100,0 MCH 28,4 norma od 27,0 do 34,0 MCHC 32,3 norma od 32,0 do 36,0 RDW-CV 12,8 norma od 11,0 do 16,0 RDW-SD 43,0 norma od 35,0 do 56,0 PLT 315 norma od 150 do 400 MPV 9,2 norma od 6,5 do 12,0 PCT 0,29 norma od 0,11 do 0,28 PDW 15,9 norma do 9,0 do 17,0 P-LCC 96,0 norma od 30,0 do 90,0 P-LCR 30,5 norma od 11,0 do 35,0
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te duszności po posiłku?

Czy jest jakaś choroba/dolegliwość, która powoduje ciężkość, a czasami wręcz duszność po posiłku (czasem też ucisk w przełyku)? Dodam, że nietłustym i średnio objętościowym z uwagi na obecność kamienia w pęcherzyku żółciowym. Objawy te ustępują do godziny po zjedzeniu.... Czy jest jakaś choroba/dolegliwość, która powoduje ciężkość, a czasami wręcz duszność po posiłku (czasem też ucisk w przełyku)? Dodam, że nietłustym i średnio objętościowym z uwagi na obecność kamienia w pęcherzyku żółciowym. Objawy te ustępują do godziny po zjedzeniu. Morfologia w normie. Czy to może mieć jakąkolwiek przyczynę w pracy trzustki?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty