Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Apatia: Pytania do specjalistów

Każde moje działanie jest niedokończone - co robić?

Dzień dobry, od dłuższego czasu zaczynam czuć się dziwnie. Może nie jest to specjalnie widoczne w moim zachowaniu, ale bardzo czuję to w sposobie mojego myślenia. Chce nadmienić ,że skończyłam studia w tym roku i zaczęłam szukać pracy, niestety bez... Dzień dobry, od dłuższego czasu zaczynam czuć się dziwnie. Może nie jest to specjalnie widoczne w moim zachowaniu, ale bardzo czuję to w sposobie mojego myślenia. Chce nadmienić ,że skończyłam studia w tym roku i zaczęłam szukać pracy, niestety bez żadnego skutku do tej pory (jestem po kierunku artystycznym, staram się obecnie szlifować techniczne umiejętności), więc to też może być powodem mojego złego samopoczucia. Czuję się nieusatysfakcjonowana tym co robię, zabieram się za wiele rzeczy na raz i ich nie kończę. Mam wiele splątanych myśli że sobą w jednym momencie. Gdy staram się wyciszyć i zacząć czytać książkę zaczyna mi w głowie bardzo wyraźnie grać muzyka. Czuję jakby każde moje działanie, myśl było niedokończone. Lawiruję pomiędzy zachwytami nad tym co robię, a kompletną dewaluacją wszystkich moich dotychczasowych osiągnięć i mojego ego. Zaczynam się stresować ludźmi, a być może bardziej sobie wmawiam ,że się nimi stresuję, w każdym razie unikam kontaktu, nie podtrzymuję znajomości. Czuję jakbym wpadła w wyścig z samą sobą, w którym przegrywam, mimo że daję z siebie ile mogę. Słyszę nachalne myśli, bardziej zwroty, które wpadają mi w głowę bez przyczyny, i są naprawdę naprawdę wyraźne. Mam wrażenie ,że co chwila wpadam na genialny plan np. otworzenia własnego biznesu, stworzenia projektu artystycznego, gry, aplikacji, i wszystko to się dzieje w mojej głowie na raz. Jestem człowiekiem perfekcjonistą, z dużą ambicją, z dużymi wymaganiami wobec siebie. Wszystko przyspieszyło, ale jest jakby urwane. Jestem już tym zmęczona. Ciężko mi to nawet dobrze opisać.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Justyna Piątkowska
Mgr Justyna Piątkowska

Czy moje podejrzenie depresji jest słuszne?

Podejrzewam że mam depresję moje objawy to : Smutek, przygnębienie, niemożność odczuwania radości. Spadek aktywności, apatia, spowolnienie, niechęć do działania, suchość w ustach, Uczucie ciągłego zmęczenia, brak energii i sił do życia.Poczucie beznadziejności, niska samoocena.zmniejszone libido, ciągłe złe samopoczucie, brak humoru, poczucie niskiej wartości; czarne i pesymistyczne myśli; ciągły wybuch złości,
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Problemy z nawiązaniem kontaktu u 19-latka

Witam, jak moge sobie z tym poradzić? Zacznę od początku. Nigdy nie byłem duszą towarzystwa, nie lubię przebywania w dużej grupie osób. Od razu dodam, że wcześniej w szkole nie miałem żadnych problemów z rówieśnikami. W 2016 roku rozpocząłem nauke... Witam, jak moge sobie z tym poradzić? Zacznę od początku. Nigdy nie byłem duszą towarzystwa, nie lubię przebywania w dużej grupie osób. Od razu dodam, że wcześniej w szkole nie miałem żadnych problemów z rówieśnikami. W 2016 roku rozpocząłem nauke na wymarzonym kierunku w technikum. Z nauką wszystko było ok, przez rówieśników byłem odtrącony, wyzywany, czułem się niepotrzebny. Po 4 miesiącach pojawiły się stany lękowe, myśli samobójcze, ataki paniki, nadmierne obawy o zdrowie, poszedłem z mamą do psychiatry. Nie dostałem diagnozy, przepisał lek Fevarin. Lek brałem przez około 5 miesięcy, nie zauważyłem żadnej poprawy a mój stan się pogarszał. Psychiatra zaproponował zmiane szkoły lub przerwanie nauki, wybrałem drugą opcje. Po porzuceniu szkoły mój stan stopniowo się poprawiał, nawet zapisałem się do liceum, we wrześniu wszystko wróciło z podwójna siłą. (bardzo bałem się że ta sytuacja z technikum się powtórzy). Nie pojawiłem się nawet na jednej lekcji - ataki paniki, chęc ucieczki, wrażenie że zaraz zemdleje, lęk przed schizofrenią. Bliscy nie wiedzili co się ze mną dzieje. Z rodzicami postanowiliśmy, że za rok rozpocznę liceum dla dorosłych. W międzyczasie zmieniłem psychiatre, otrzymałem diagnozę nerwica depresyjno-lękowa, i lek Escitalopram 10mg, po lekach było dużo lepiej, lęki ustąpiły, nie pojawiały się ataki paniki. Obecnie mam 19 lat, uczę się w LO dla dorosłych, objawy ustąpiły, i pojawiły się nowe - apatia, unikanie kontaktów społecznych, ciągłe poczucie bezsensu. Nie moge do niczego się zmobilizować, wszystko co zacznę porzucam, uważam się za osobe nudną nie warta niczego, kompletnie nie umiem nawiązac z nikim kontaktu, nie umiem rozmawiać "o niczym", podtrzymać rozmowę, sprawę pogarsza brak zainteresowań i pasji. Czy to dystymia? Jak sobie pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Monika Stasiak-Wieczorek
Mgr Monika Stasiak-Wieczorek

Czy długie stosowanie leków z grupy SSRI nie doprowadziło do wzrostu tolerancji na lek?

Witam, od 8 lat biorę leki z grupy SSRI (Setaloft, 50 mg dziennie, a od dwóch tygodni biorę nowy lek, fevarin 50 mg) i chloroprotiksen w dawce 15 mg dziennie. Na początku farmakoterapii miałem 11 lat, obecnie mam 19. Cierpię... Witam, od 8 lat biorę leki z grupy SSRI (Setaloft, 50 mg dziennie, a od dwóch tygodni biorę nowy lek, fevarin 50 mg) i chloroprotiksen w dawce 15 mg dziennie. Na początku farmakoterapii miałem 11 lat, obecnie mam 19. Cierpię na zaburzenia lękowe, zaburzenia kompulsyjno-obsesyjne i fobię społeczną. Moje pytanie brzmi, czy tak długie stosowanie leków nie doprowadziło do wzrostu tolerancji na lek? Czy nie wpłynęło to na rozwój mojego intelektu w okresie dojrzewania? Psycholog zrobił mi badania i mam bardzo nieharmonijny rozwój intelektu, z przewagą dla inteligencji słownej. Przez ten czas zdarzyło mi się spożywać alkohol. Od jakichś dwóch lat czuję, że leki przestały działać, bo czasami odczuwam anhedonię, apatię i jestem przytłumiony, nie potrafię uzewnętrzniać emocji.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Irena Mielnik - Madej
Mgr Irena Mielnik - Madej

Brak apetytu i bezsilność - co mi jest?

Witam. Jestem kobietą i mam 18 lat. Ostatnio przechodzę bardzo trudny okres w życiu. Od pewnego czasu przestałam jeść śniadania co wcześniej byłoby dla mnie absurdem. Przestałam nosić kanapki do szkoły i jeśli odczuwam głód to nie pójdę i niczego... Witam. Jestem kobietą i mam 18 lat. Ostatnio przechodzę bardzo trudny okres w życiu. Od pewnego czasu przestałam jeść śniadania co wcześniej byłoby dla mnie absurdem. Przestałam nosić kanapki do szkoły i jeśli odczuwam głód to nie pójdę i niczego nie zjem chyba że ktoś mnie zmusi. Nie wysypiam się a codzienne wstawanie to dla mnie koszmar. Mam kłopoty w szkole. Odczuwam bezsilność,czuje że nie daje już rady płacze z byle powodu czuje się bardzo obciążona wszystkim a każda czynność to katorga. O czym to może świadczyć? Bardzo proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Iga Borkowska
Mgr Iga Borkowska

Gdzie szukać przyczyny moich objawów?

Dzień dobry, od paru lat mam problemy na tle nerwicowym. Od dziecka bywałam agresywna, ale raczej nie wobec innych, a wobec przedmiotów i siebie. Bardzo impulsywnie reagowałam na takie rzeczy jak np. uderzenie się o coś (i reakcja była na... Dzień dobry, od paru lat mam problemy na tle nerwicowym. Od dziecka bywałam agresywna, ale raczej nie wobec innych, a wobec przedmiotów i siebie. Bardzo impulsywnie reagowałam na takie rzeczy jak np. uderzenie się o coś (i reakcja była na ogół wybuchem agresji). W wieku około 18 roku życia zaczęłam mieć problemy z koncentracją i wzrokiem: na jedno oko rozdwajał mi się obraz (rozjeżdżał w górę i w dół) i doznawałam czasem przed tym uczucia, jakby ktoś mnie uderzył z tyłu głowy (nie ból, tylko jakby sam impakt). Potem z rozdwojenia zrobiło się tak, że wizja się przekrzywiała pod kątem, tzn. miałam głowę prosto, a widziałam obraz, jakbym ją przechyliła na bok. Miałam robiony rezonans i podstawowe badania neurologiczne: nic nie wykazały, oprócz jakiegoś niewielkiego zgrubienia w okolicy zatok nosowych, czy czołowych? Ale lekarz mówił, że to nic takiego. Problemy z widzeniem ustały same. Obok nich była też depresja (?) a w każdym razie apatia, ciągłe odczuwanie stresu, smutku. Te objawy zostały mi do dzisiaj, mam 25 lat. Na chwilę obecną odczuwam silne bóle stawów i mięśni, mam też nasilone problemy z agresją, czasem jak się z kimś pokłócę nie pamiętam co powiedziałam, albo pamiętam to tylko jak przez mgłę. Agresja zostaje raczej w obszarze werbalnym, czasami objawia się uszkadzaniem siebie (drapanie, bicie się). Jak się denerwuję, pomijając autoagresję, wszystko mnie zaczyna swędzieć, skóra głowy, na ciele. 3 lata temu byłam zgwałcona. Byłam u paru psychologów i psychiatrów, przed tym zdarzeniem, jak i po nim. Każdy specjalista podawał mi inne teorie. Problemy adaptacyjne, depresja, dwubiegunówka, "jakieś coś, co trzeba leczyć u terapeuty, co raczej nie jest depresją" (ostatnia opinia wydana przed dwoma miesiącami). Podaję całą tę historię, bo nie wiem co jest ze sobą powiązane. Jestem już zmęczona, mam problem z funkcjonowaniem, czasem łapię jakąś pracę, popracuję rok, potem muszę robić przerwę, ze względu na nerwy. Nie mam problemów z tym, żeby opanować złość w pracy, najwyżej wyjdę do łazienki, pomarudzę pod nosem i wrócę do obowiązków. Ale mam ogromny problem w głowie. Po prostu cierpię, a razem ze mną moi bliscy, bo nie wiedzą co się dzieje i jak mi pomóc. Jestem nieszczęśliwa, rozważam samobójstwo, chociażby dla dobra innych, żeby nie musieli się o mnie już martwić, chociaż najbardziej bym chciała po prostu poczuć się lepiej. Miałam już jedną próbę samobójczą, a brałam wtedy wg ówczesnej mojej pani psychiatry maksymalną dawkę antydepresantów. Proszę was, doradźcie mi do kogo mam się udać. Robiłam badania tarczycowe, podstawowe badania krwi, no i parę lat temu ten rezonans. Wszystko okraszone psychiatrami, psychologami. Wszystko w normie. Oprócz tego potrafię logicznie myśleć: kiedy coś mnie zdenerwuje, to umiem sobie wyjaśnić, że nic się nie stało, o ile nie uderzy mnie za szybko agresja lub smutek, bo wtedy po prostu przestaję myśleć. Czasem uda mi się policzyć w głowie do 10 i to też pomaga, ale jest coraz trudniej. Co powinnam zrobić?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Alicja Maria Jankowska
Mgr Alicja Maria Jankowska

Proszę o interpretację wyników tarczycy 34-latki

Witam Mam pytanie odnośnie wyników tarczycy; mianowicie tsh 0.546; ft3 2.71; ft4 0.97. Przy tym bardzo obfite miesiączki, apatia, zmęczenie, wypadanie włosów, stany depresyjne. Bardzo proszę o interpretację wyników
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Tertens AM a negatywne skutki uboczne

Dzień dobry. Mam 43 i od 2 lat leczę się na lekkie nadciśnienie (pomiary ciśnienia w granicach 140-145/90-95). Po lekach wartości te spadaja do 130/80 choc często są też w granicach 14/90. 5 miesięcy temu lekarz zmienił mi lek na... Dzień dobry. Mam 43 i od 2 lat leczę się na lekkie nadciśnienie (pomiary ciśnienia w granicach 140-145/90-95). Po lekach wartości te spadaja do 130/80 choc często są też w granicach 14/90. 5 miesięcy temu lekarz zmienił mi lek na Tertens AM 10 1,5mg (przy wcześniejszym leku miałem uporczywe skutki uboczne np. świąd skóry, który był nie do zniesienia, stosowałem go 2 miesiące; wcześniej brałem Axudan i Axtil, ale zmiana przychodni i lekarza wumusiła zmiany leków). Po zmianie na Tertens objawy ustąpiły. Niestety od około 3 miesięcy czuję się ponownie bardzo źle, a zauważone objawy (nie tylko przeze mnie) to: bardzo częste bole głowy, pieczenie w klatce piersiowej, wysuszenie śluzówki nosa, problem z widzeniem (zawroty, pogorszenie pola widzenia) apatia, niewyjaśnione zmęczenie, nadmierna senność lub bezsenność, otępienie i zmięszanie (problem z prawidłowym myśleniem, zapamiętywaniem, skupieniem się, można powiedzieć blokady "zawieszenia", braki słów w trakcie wysławiania się), brak popędu seksualnego, zmiany nastroju, zmiany osobowości (żona mówi, że czasem mnie nie poznaje z zachowaniem). Kilka dni temu powiedziałem na wizycie u kardiologa o tych dolegliwościach i mojej obawie, że może to skutki leku Tertens. Niestety lekarz stwierdził, że wszystko jest OK, że w/w lek jest bardzo dobrym i będziemy go nadal stosować, a objawy o których opowiedziałem przemilczał. Dodał tylko do Tertensu dodatkowy lek Zofenil. Moje pytanie dotyczy powyższej sytuacji: Zmienić lekarza? Zostawić ten lek czy upierać się przy zmianie na inny? Można odstawić lek np na 2-3 tygodnie, aby sprawdzić czy dolegliwości znikną? Proszę o wskazówkę jak dalej postępować, bo już się sam zastanawiam, czy może przesadzam, czy rzeczywiscie jest jakiś problem. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak łączyć lek Symla?

Stwierdzono u mnie depresję (lęki, niechęć do robienia czegokolwiek, apatia) dostałam coaxil 12,5mg 2x1 a później będzie zwiększenie dawki. Nie brałam leków bo chciałam wyjść z tego sama. Tydzień po stwierdzeniu depresji zemdlałam i okazało się, że mam padaczkę... Stwierdzono u mnie depresję (lęki, niechęć do robienia czegokolwiek, apatia) dostałam coaxil 12,5mg 2x1 a później będzie zwiększenie dawki. Nie brałam leków bo chciałam wyjść z tego sama. Tydzień po stwierdzeniu depresji zemdlałam i okazało się, że mam padaczkę. Dostałam symlę 2x25mg. Muszę zacząć leczenie depresji (czyli coaxil - tak mówi psyhistra). Moje pytanie: czy mogę brać jednocześnie coaxil i symlę. Dodam, że mam niskie ciśnienie skurczowe - 106-111, wysokie rozkurczowe 80-99 i niski puls 50-60. Mam niedomykalnoś" zastawki aortalnej. Boję się leków.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy przy takim znużeniu warto zrobić badania krwi?

Witam, mój problem polega na bardzo szybkim znużeniu i tak od kilku lat, po 2 godzinach w pracy jestem bardzo znużony i często oczy mnie bolą. Czy warto zrobić badania krwi?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Brak chęci i zainteresowań u 21-latki

Witam. Jestem 21 letnią kobietą. Nie mam siły żeby wstać, cokolwiek zrobić. Straciłam jakiekolwiek chęci i zainteresowania do czegokolwiek. Nic mnie nie satysfakcjonuje. Nie daję sobie rady na studiach, ciągle uciekam od problemów, unikam ich i nie chodzę na uczelnie,... Witam. Jestem 21 letnią kobietą. Nie mam siły żeby wstać, cokolwiek zrobić. Straciłam jakiekolwiek chęci i zainteresowania do czegokolwiek. Nic mnie nie satysfakcjonuje. Nie daję sobie rady na studiach, ciągle uciekam od problemów, unikam ich i nie chodzę na uczelnie, bo się strasznie stresuję i wydzielam spora ilość potu, przykro pachne. Nie wychodzę poza dom, nie otwieram nikomu drzwi chyba że mnie sytuacja zmusza. Nienawidzę przebywać między ludźmi, nie umiem jeść nawet przy rodzinie bo mnie na wymioty ciągnie. Dziennie płacze i nie mogę spać, wyspać się do porządku. Wstaję duzo wczesniej ale i tak nic nie robię. Nie mam apetytu ale jem ciągle, mimo ze nie czuje smaku. Dużo przez to ostatnio przytyłam. Denerwuje mnie rodzeństwo, nie chcę z nikim rozmawiać. Ciągle mnie brzuch boli i mam biegunkę oraz bóle głowy. Co mam zrobić, nie chce isc do lekarza? Nie chcę tej rozmowy. Kiedy rozmawiam na mój temat, zaraz płaczę. Poza tym nie lubię o sobie mówić, i tak nic nie wiem bo od kilku lat wegetuję... Po prostu nie mam sił na nic. Gdy mówię to mamie odpowiada Ogarnij się albo 'w głowie ci się przewraca, brakuje ci roboty'. Jutro znów muszę iść na uczelnię. nie dam rady... Proszę o radę.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Iga Borkowska
Mgr Iga Borkowska

Brak motywacji do wszystkiego u 22-latka - co robić?

brak motywacji witam,mam 22lata i od 2miesiecy nic mi sie nie chce, brak mi notywacji do wszystkiego. Studiuje dziennie,wczesniej nauka sprawiala mi przyjemnosc, teraz juz nie. Nic mnie nie cieszy. Jestem ciagle smutna i przybita, nie widze w niczym sensu.... brak motywacji witam,mam 22lata i od 2miesiecy nic mi sie nie chce, brak mi notywacji do wszystkiego. Studiuje dziennie,wczesniej nauka sprawiala mi przyjemnosc, teraz juz nie. Nic mnie nie cieszy. Jestem ciagle smutna i przybita, nie widze w niczym sensu. Mam problem z zasypianiem,klade sie spac o polnocy jednak zasypiam po 3rano i wstaje po 10. Jestem ciagle zmeczona wszystkim,brakuje mi sil. Oceny przestaly mnie interesowac.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Kulczycka
Mgr Katarzyna Kulczycka
Dotyczy: Psychologia Apatia

Co może być przyczyną nawracających infekcji i stanów zapalnych?

Jaka może być przyczyna ciągłych infekcji i stanów zapalnych organizmu (które, tak zostały określone przez dietetyka po przyjrzeniu się wynikom badań, ale osobiście nie wiem co to konkretnie oznacza)? Ogólnie od dziecka miałem problemy ze zdrowiem (migdałki wycięte). Aktualne badania... Jaka może być przyczyna ciągłych infekcji i stanów zapalnych organizmu (które, tak zostały określone przez dietetyka po przyjrzeniu się wynikom badań, ale osobiście nie wiem co to konkretnie oznacza)? Ogólnie od dziecka miałem problemy ze zdrowiem (migdałki wycięte). Aktualne badania tarczycowe wyglądają ok wg norm, lekko podwyższone są markery wątrobowe, niski poziom d3 (suplementowana), lekko podwyższona glukoza. Czy może to mieć związek również z psychiką stres? Czy może jest to forma jakiejść choroby autoimmunologicznej? Gdzie szukać, jakie kroki dalej? Objawy: - senność - osłabienie - apatia - obniżony nastrój, chmura umysłowa - wspomniane ciągłe infekcje i ciągle towarzyszące stany podgorączkowe - problemy z regeneracją, brak energii, zmęczenie - ciągły głód, zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne, utrata wagi - niska sprawność psycho-fizyczna - suchość w ustach, potrzeba ciągłego - poranne mdłości - wypadające włosy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Niechęć do życia, chociaż mam dopiero 20 lat

Zacznijmy od tego,że mam dopiero 20 lat,a już odczuwam niechęć do życia. Zaczęło się to już jakieś parę lat temu,a zaczęło się od obsesji na punkcie "odchudzania" czasami spędzałam miesiące,aby wymyślić,jak schudnąć przez co odczuwałam zmęczenie psychiczne,później przyszła fobia społeczna,już... Zacznijmy od tego,że mam dopiero 20 lat,a już odczuwam niechęć do życia. Zaczęło się to już jakieś parę lat temu,a zaczęło się od obsesji na punkcie "odchudzania" czasami spędzałam miesiące,aby wymyślić,jak schudnąć przez co odczuwałam zmęczenie psychiczne,później przyszła fobia społeczna,już w szkole miałam problemy z zawarciem znajomości lub odezwaniem się na lekcji,kiedy była taka potrzeba. Przez tą "fobię" nie było dane mi skończyć szkoły,najgorsze jest to,że mam również problem ze znalezieniem pracy pod względem tym,że boje się ludzi,jak pomyślę,że miałabym pracować w miejscu z ludźmi,to dostaje ataku paniki... W dodatku od lat mam strasznie chwiejną zmianę nastroju,i przyprawia mi to wiele kłopotów. W dodatku bardzo często czuję kłucie w klatce piersiowej,dość dużą potrzebę snu,w dodatku ciągle czuję uczucie zimna,nie mogę się dogrzać, i nie wiem,czy to ma coś do rzeczy,ale od jakiegoś czasu czuję jakby coś chodziło po moim ciele.. i szczerze? zaczynam trochę świrować,ponieważ nie wiem co się ze mną dzieję,a tekstem "idź do psychologa"wiele nie zdziała,ponieważ jak już pisała,jak mam iść do psychologa i opowiadać o swoich problemach skoro boje się i nie ufam ludziom?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Katarzyna Kulczycka
Mgr Katarzyna Kulczycka

Z czym powiązać moje objawy?

Dzień dobry, co może oznaczać bardzo wysoka osmalalność krwi 1414 (przy górnej granicy 290). Inne objawy to wysokie zmęczenie, apatia, bóle mięśniowe i częste wydalanie moczu? Dziękuję z góry za odpowiedź?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Skąd się bierze uczucie odrealnienia i inne niepokojące objawy?

Od jakiegos czasu uczucie odrealnienia, najpierw trzęsly mi sie rece teraz cale cialo nawet przy chodzeniu, oslabienie wzroku, brak apetytu, apatia. Co to moze byc? Nigdy nie mialem problemow psychologicznych. Dodam ze w tym czasie mialem sporo stresu bo mialem zapalenie gruczolu krokowego i stresowalem sie naglymi parciami moczu.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy poziom testosteronu u 21-latka jest w normie?

Witam. Mam 21 lat i obawiam się czy poziom mojego testosteronu jest w normie. Mam objawy jego niedoboru, tzn; mały popęd płciowy, brak porannego wzwodu, trudności z nabraniem masy mieśniowej, drażliwośc i apatie. Czy isnieją więc metody leczenia jego... Witam. Mam 21 lat i obawiam się czy poziom mojego testosteronu jest w normie. Mam objawy jego niedoboru, tzn; mały popęd płciowy, brak porannego wzwodu, trudności z nabraniem masy mieśniowej, drażliwośc i apatie. Czy isnieją więc metody leczenia jego niedoboru, POZA podawaniem samego testosteronu, czy da się jakoś natutralnie pobudzić organizm do jego wytwarzania? Nie chcę brać zastrzyków go do końca życia , więc jeśli to jest jedyna metoda, to nie ma dla mnie sensu wykonywanie badań i umawianie sie na kosztowną wizytę u endokrynologa.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Bartosz Domagała
Lek. Bartosz Domagała
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co może oznaczać apatia i senność u mojego dziecka?

Moje dziecko juz drugi dzien spi przez wiekszosc czasu.Ma 20 miesiecy,ostatnio przechodzila drobny katarek,do tego pokasluje.Podczas pokaslywania "popuszcza" troche w pieluszke na ciemny kolor.Nie chce jesc.Budzi sie tylko kiedy drazni ja pieluszka i chce jej sie pic.Z ruchliwego i wiecznie... Moje dziecko juz drugi dzien spi przez wiekszosc czasu.Ma 20 miesiecy,ostatnio przechodzila drobny katarek,do tego pokasluje.Podczas pokaslywania "popuszcza" troche w pieluszke na ciemny kolor.Nie chce jesc.Budzi sie tylko kiedy drazni ja pieluszka i chce jej sie pic.Z ruchliwego i wiecznie pelnego energii dziecka stala sie apatyczna i marudna.Nie ma temperatury,wiec jako ze mieszkam za granica lekarze uwazaja ze to nic powaznego i wystarczy podawac jej lek ogolny,cal-pol.Jednak mam obawy ze to moze byc cos powazniejszwgo wiec prosze o porade.Czy faktycznie przeczekac ten czas czy walic drzwiami i oknami zeby zajeli sie moim dzieckiem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Wysoka temperatura, wymioty i inne problemy u 2-letniej córki

Witam od 4 dni u córki utrzymuje się podwyższona temperatura, wymioty, brak apetytu, apatia i wzmożona senność, boli ją też gardło, któremu towarzyszy mokry kaszel. Córka 2 lata. Jaka może być przyczyna?
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Utrata bliskich osób i poczucie monotonii

Witam mam na imię Kaja mam 19lat. Przez jakiś czas czuję się słabo,wszystko jest dla mnie monotonne,nudne,nic mnie nie cieszy chyba że jest to szczęście ulotne,nie potrafie cieszyć się życiem wszystko jest dla mnie bez sensu, martwię się na zapas... Witam mam na imię Kaja mam 19lat. Przez jakiś czas czuję się słabo,wszystko jest dla mnie monotonne,nudne,nic mnie nie cieszy chyba że jest to szczęście ulotne,nie potrafie cieszyć się życiem wszystko jest dla mnie bez sensu, martwię się na zapas o jutro, żyje cały czas wspomnieniami i nie radzę sobie. W szkole jakoś sobie radzę,mam wspierających rodziców,kilku znajomych,ale i tak po powrocie do domu potrafie rozpłakać się w poduszkę,czuje w sobie taką pustkę.Mialam przyjaciółkę lecz odkąd ma chłopaka pozmieniało się nie jest tak jak wcześniej mniej rozmawiamy,wychodzimy. Przez to też tematy do rozmów zabrakło. Jeszcze tak niedawno temat za tematem i nieskończąca się rozmowa. Poprostu nie ma dla mnie czasu. Pare miesięcy temu straciłam kontakt z osobą przeciwnej płci na której mi zależało brakuję mi tego że kontakt się urwał nie rozmawiamy itp nie był to związek ani przyjaźń coś pomiędzy. Nawet za bardzo nie wiem czemu tak się stało że to wszystko z dnia na dzień się skończyło. Tak bez wyjaśnienia. Z tą osobą łączył mnie dłuższy kontakt nie widzieliśmy się codziennie ponieważ trochę km utrudniały to. Z media społecznościowych też mnie usunął żeby nie mogł widziec to co ja dodaje. Od samego początku znajomości coś miedzy nami zaikrzyło. Boli mnie to chodź minelo już trochę czasu dalej mi zależy. Próbuje zapomnieć chodź i tak mi to nie wychodzi i ląduje w łóżku z łzami. Po prostu cierpię nie jest to czasami tylko codziennie. Nie potrafie z żadnych sytuacji się cieszyć i wyciągnąć coś dobrego.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś
Patronaty