Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 4 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie krwi: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam takie duże problemy z oddychaniem?

Witam, jestem po dwóch zabiegach na nos. Pierwszy to była korekta malzowin nosowych po kilku latach drugi prostowanie przegrody nosowej. Przed tymi zabiegami oddychalem doskonale, od momentu pierwszego zabiegu mam wciąż problemy z oddychaniem, budzę się w nocy,... Witam, jestem po dwóch zabiegach na nos. Pierwszy to była korekta malzowin nosowych po kilku latach drugi prostowanie przegrody nosowej. Przed tymi zabiegami oddychalem doskonale, od momentu pierwszego zabiegu mam wciąż problemy z oddychaniem, budzę się w nocy, mam trudności z zwykłym normalnym funkcjonowaniem, wciąż chodzę mając przy sobie xylometazolin. Od stawiałem go już wielokrotnie ostatnio na pół roku jednak efekt był żaden z każdym dniem oddychalem coraz gorzej, zrobiłem tomografie żeby zobaczyć jak sytuacja wygląda obecnie proszę o informacje czy jest coś co można zrobić w moim przypadku oczywiście na podstawie wyniku badania. Dyskretne zgrubienie błoń śluzowych zachylkow zebodolowych obu zatok szczękowych po stronie prawej do 2.6 mm po lewej do 2.4 mm.Poza tym zatoki oboczne nosa oraz sitowie prawidłowo powietrzne, kompleksy ujściowe przewodowe obustronnie drozne, przerost błoń śluzowych małżowin nosowych istotnie uposledzajacy drożność przewodów nosowych
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy te anginy mogą pojawiać się na tle alergcznym?

Od marca 23 roku (aktualnie mamy listopad 23r) miałam już 5 angin. Badania krwi i wymaz z gardła wykazały paciorkowce na poziomie normalnym. Za każdym razem gdy tylko delikatnie mam osłabiony organizm powraca angina. Migdalki są mocno przerośnięte ,... Od marca 23 roku (aktualnie mamy listopad 23r) miałam już 5 angin. Badania krwi i wymaz z gardła wykazały paciorkowce na poziomie normalnym. Za każdym razem gdy tylko delikatnie mam osłabiony organizm powraca angina. Migdalki są mocno przerośnięte , podczas choroby sprawiają problem podczas snu. Zwykle mają jasnoszare naloty lub biale. Po 4 antybiotyku uznałam że czas zrobić przerwe skoro paciorkowcow I tak nie ma. Dodatkowo po tylniej ścianie gardła spływa mi czesto flegma. Czy to możliwe że te anginy są na tle alergicznym? Wizytę u alergologa mam w styczniu ale wiem ze kurz mi mocno przeszkadza i ciężko go uniknąć robiąc porządki. Anginy wracają gdy ćwiczę i nie mam czasu zjeść odpowiedniej ilości posiłków. Zwykle nie udaje mi się zjeść więcej niż 1700 kalorii dziennie a często 1200 np. Staram się odżywiać zdrowo więc te kalorie ciężko jest wyrobić ilościowo w warzywach np. Czy anginy które po teście z gardła wychodzą beż paciorkowciw też należy traktować antybiotykiem? Ostatnio lekarz uznał że lepiej tak i dlatego bralam 4 razy przez około pół roku antybuotki. Obawiam się że się uodpornie na nie a angina wirusiwa może sama przejsc. Proszę o pomoc mam wiele zapytań i nie wiem w jakim kierunku dalej pójść.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy konieczna będzie korekta wypełnienia w tej sytuacji?

Dzień dobry, miałam dwa dni temu robione leczenie kanałowe górnej piątki, wszystko z zębem dobrze tylko nie mogę włożyć nitki między tym zębem z obu stron a nitkuje codzienne zęby nicią woskowaną gdzie leży problem? Czy dentysta musi zrobi korektę wypełnienia ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała

Czy progesteron nie jest za niski?

Dzień dobry. Dowiedziałam się że jestem w ciąży. Na USG widoczny pęcherzyk płodowy z ciałkiem żółtym. Tego samego dnia zrobiłam badania krwi Beta 15353,04 Progesteron 16,52 Czy progesteron nie jest za niski? Czy muszę udać się pilnie do lekarza z tymi wynikami?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co należy robić z częstym oddawaniem moczu?

Witam, mam problem z częstym oddawaniem moczu w nocy, potrafię oddawać mocz nawet 4 razy w ciągu nocy, miałam robione badanie krwi i wyszło mi, ze mam GFR 90, eozynofile 0,1, kwas foliowy 11, witamina D tylko 29 oraz T4.... Witam, mam problem z częstym oddawaniem moczu w nocy, potrafię oddawać mocz nawet 4 razy w ciągu nocy, miałam robione badanie krwi i wyszło mi, ze mam GFR 90, eozynofile 0,1, kwas foliowy 11, witamina D tylko 29 oraz T4. Reszta jest w normie, Co mogę zacząć suplementowac zanim zobaczę się z lekarzem w Polsce ? Według lekarza w NL wszystko jest Ok.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy czarny kolor stolca jest związany z pożywieniem i lekami?

Dzień dobry, wczoraj zjadlam borowki amerykańskie dziś zauważyłam że mój stolec ma ciemny kolor- czarny , niż zazwyczaj . W ostatnim tygodniu jadłam też sporo buraczkow a także 3 dni temu przyjęłam węgiel aktywny 2 tabletki. Nie mam problemów z... Dzień dobry, wczoraj zjadlam borowki amerykańskie dziś zauważyłam że mój stolec ma ciemny kolor- czarny , niż zazwyczaj . W ostatnim tygodniu jadłam też sporo buraczkow a także 3 dni temu przyjęłam węgiel aktywny 2 tabletki. Nie mam problemów z wypróżnianiem. Miesiąc temu miałam badanie krwi - morfologia w porządku, Alt Ast i glukoza także w porządku. Czy mam się martwić czy jest to spowodowane spożywanym pokarmem?? Proszę o odpowiedź kobieta lat 24
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazuje taki opis USG szyi u 29-latki?

Dzien dobry, Miesiac temu miałam wykonane usg węzłów chłonnych szyi. Czy wyniki są niepokojące? Jakie kroki powinnam podjąć? Byłam u laryngologa , który twierdzi ze badanie USG powinnam powtórzyć za 3 miesiące. Od 1.5 miesiaca wystepuje u mnie sciskajacy, pulsujacy... Dzien dobry, Miesiac temu miałam wykonane usg węzłów chłonnych szyi. Czy wyniki są niepokojące? Jakie kroki powinnam podjąć? Byłam u laryngologa , który twierdzi ze badanie USG powinnam powtórzyć za 3 miesiące. Od 1.5 miesiaca wystepuje u mnie sciskajacy, pulsujacy bol glowy ze sztywnoscia karku. Zawroty głowy. Brak rownowagi przy zamknietych oczach, pogorszenie wzroku i czasami uczucie mrowienia twarzy. W badaniach krwi wyszlo ponizej normy żelazo (4.4umol/l)i wapn(7.65mg/dl) . Opis usg : Po stronę prawej dość liczne węzły chłonne prawidłowej struktury, nie przekraczajace 8mm średnicy. Podobne charakteru węzły chłonne, mniej liczne po stronie lewej. Powyżej podziału lewej tętnicy szyjnej wspolnej wezel chlonny prawidłowej struktury śr.maks.ok 14mm. Slinianki przyuszne o częściowo zatartych obrysach śr.maks . Do 80mm, niejednorodne. W sliniance przyusznej prawej dwa niecharakterystyczne obszary hypoechogeniczne śr.ok. 4mm I 5mm. W sliniance przyusznej lewej pojedyncze węzły chłonne własne prawidłowej struktury. W śliniance podżuchwowej prawej okrągła zmiana o wzmożonym unaczynieniu śr. Maks. Ok 6mm-Tu ? . Poza tym slinianki podżuchwowe prawidlowe. Tarczyca jednorodna, niepowiekszona.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak ocenić te wyniki badań krwi u 22-latki?

Witam, robiłam badania krwi. Zastawia mnie wynik. Limfocyty wynoszą 43,1 norma (20-40 oraz Eozynofile 0,6 norma (1-6). Reszta w normie. Proszę o ocenę wyników
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego mam powiększone węzły i na co wskazują te wyniki?

Witam, mam 25 lat od czerwca mam powiększone węzły chłonne , miałam robioną biopsie cienkoiglowa jednego węzła który pojawił się jako pierwszy po miesiącu zrobiłam USG wszystkich i dalej są dość powiększone i są wyczuwalne. Dostałam skierowanie do hematologa .... Witam, mam 25 lat od czerwca mam powiększone węzły chłonne , miałam robioną biopsie cienkoiglowa jednego węzła który pojawił się jako pierwszy po miesiącu zrobiłam USG wszystkich i dalej są dość powiększone i są wyczuwalne. Dostałam skierowanie do hematologa . Hematolog stwierdził że trzeba pobrać całego węzła do biopsji bo ma podejrzenie chloniaka , w dniu w którym miały być pobrane węzły lekarz chirurg stwierdził że są mniejsze niż 2 tygodnie temu i odmówił mi pobrania z zaleceniem powrócenia do hematologa stwierdził że to są węzły odczynowe . Robiłam również USG jamy brzusznej , RTG klatki piersiowej i badania krwi. Morfologia wyszła ok oprócz: Limfocyty 47 norma 20-45 Monocyty 2 norma 3-8 Witamina B12 1229 norma 197-771 Witamina D 25,40 Kwas foliowy 4,60 norma 3,10-20,50 Wynik biopsji cienkoigłowej: Materiał odpowiedni do oceny mikroskopowej. Zmiana niezłosliwa: w aspiracie z guzka śliniance przyusznej prawej stwierdza się komórki szeregu limfoidalnego.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Czy przy tych wynikach nie ma już innej możliwości?

Dzień dobry. Lekarze mówią,że jedynym wyjściem jest amputacja. Czy przy tych wynikach nie ma już innej możliwości? Aorta brzuszna nad i podnamiotowo nieposzerzona, szer. ok 20mm, z obecnością okrężnych płaskich "mieszanych i uwapnionych zmian miażdzycowych. Wszystkie tt. trzewne drożne, bez... Dzień dobry. Lekarze mówią,że jedynym wyjściem jest amputacja. Czy przy tych wynikach nie ma już innej możliwości? Aorta brzuszna nad i podnamiotowo nieposzerzona, szer. ok 20mm, z obecnością okrężnych płaskich "mieszanych i uwapnionych zmian miażdzycowych. Wszystkie tt. trzewne drożne, bez istotnych zwężeń. Tt.biodrowe wspólne i zewnętrzne drożne, z obecnością licznych półokrężnych "mieszanych" i uwapnionych zmian miażdżycowych-wielopoziomowe zwężenia maks. do 30-40%. Prawa t.biodrowa wspólna w odc.. dyst. poszerzona do 18mm;poza tym tt. biodrowe nieposzerzone. Obie tt.biodrowe wewnętrzne drożne,z obecnością okrężnych uwapnionych blaszek, o wąskim świetle. Prawa t.udowa wspólna drożna z obecnością masywnej uwapnionej blaszki wpuklającej się do światła naczynia; zakontrastowane światło wąskie,szer. ok. 3mm,zwężenie istotne >70% Lewa t.udowa wspólna niedrożna,wypełniona hipodensyjnymi masami. Obie tt. udowe powierzchniowe niedrożne, na całej dług. wypełnione hipodensyjnymi masami miażdżycowymi. Prawa t. głęboka uda drożna na całej dług. bez istotnych zwężeń. Lewa głęboka uda w odc. początkowym na dł. ok 95mm niedrożna w odc. dalszym zakontrastowana z krążenia obocznego,od gałęzi lewej t. biodrowej wewnętrznej. Tt. podkolanowe również niedrożne, tętniakowato poszerzone do 23mm, w całości wypełnione hipodenyjnymi skrzeplinami. Tt. na obu podudziach zakontrastowane z okalających gałęzi krążenia obocznego od tt.głębokich ud., z obecnoscią rozsianych drobnych uwapnionych blaszek-bez zwężeń istotnych. Tt. grzbietowe i podeszwowe stóp zakontrastowane. Badanie USG tętnic kończyn dolnych Aorta brzuszna nieposzerzona,drożna,zmieniona miażdżycowo, z zachowanym przepływem. Tętnice biodrowe(w widocznym zakresie)drożne,nieposzerzone,zmienione miażdżycowo, z zachowanym trójfazowym przepływem. Po stronie lewej dość wąskie. STRONA PRAWA: Tętnica udowa wspólna mocno zmieniona miażdżycowo. Widoczne uwapnione blaszki miażdżycowe na długim odcinku, krytycznie zwężają jej światło. Napływ na tętnice głęboką uda zachowany. Tętnica udowa powierzchowna, mocno zmieniona miażdżycowo,z licznymi krytycznymi zwężeniami, przepływ dwufazowy o niskiej amplitudzie. Tętnica podkolanowa mocno zmieniona miażdzycowo krytycznie zwężona, możliwe, że niedrożna,wypełnia się z krążenia obocznego. Na tętnicy piszczelowej tylnej i grzbietowej stopy przepływ dwufazowy o bardzo niskiej amplitudzie, do 10-15 cm/sek. z krążenia obocznego. STRONA LEWA Tętnica udowa wspólna i tętnica udowa powierzchowna w odcinku proksymalnym,niedrożna skrzeplinowo. Nie uwidoczniono napływu do tętnicy głębokiej uda. Tętnica udowa powierzchowna w odcinku dystalnym oraz podkolanowa- możliwe,że niedrożne ,nie uwidoczniono przepływu. Nie uwidoczniono przepływu na tętnicach podudzi. Bardzo proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można wykonać te badania?

Witam serdecznie. Od 3 tygodni przyjmuję lek Microgynon 21, tabletki będę przyjmować jeszcze do przyszłego poniedziałku. W następny czwartek chciałabym wykonać badania krwi ( profil tarczycowy, lipidogram, amylaza, d-dimery, hemoglobina glikowana, profil wątrobowy, żelazo). Czy po 3... Witam serdecznie. Od 3 tygodni przyjmuję lek Microgynon 21, tabletki będę przyjmować jeszcze do przyszłego poniedziałku. W następny czwartek chciałabym wykonać badania krwi ( profil tarczycowy, lipidogram, amylaza, d-dimery, hemoglobina glikowana, profil wątrobowy, żelazo). Czy po 3 dniach po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych można wykonać te badania, czy jednak powinnam poczekać jeszcze kilka dni, aby leki nie wpłynęły na wyniki badań i kiedy ewentualnie powinnam je wykonać? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania wykonać aby zdiagnozować RZS?

Czy pierwszym krokiem do zdiagnozowania RZS są badania krwi? Czy mogę wykonać pakiet badań krwi i później z wynikami udać się do specjalisty? Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie nadgarstki u obu rąk czasem nawet przy naciskaniu klamki czy otwieraniu... Czy pierwszym krokiem do zdiagnozowania RZS są badania krwi? Czy mogę wykonać pakiet badań krwi i później z wynikami udać się do specjalisty? Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie nadgarstki u obu rąk czasem nawet przy naciskaniu klamki czy otwieraniu okna. Boli mnie kark, często bol nasila się wraz z nadejsciem mrozów, czasem po przebudzeniu czuję ból bioder - taki strasznie denerwujący. Ostatnio bolą mnie także plecy, ogólnie jestem zmęczona, popołudniami odczuwam nasiloną senność, przez ostatni tydzień często mam uczucie suchych oczu. Ostatnio nie ma dnia, żebym wstała i stwierdziła że nic mnie nie boli. Na RZS choruje mój tata, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ja mam ponad 30 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jak ocenić taki opis morfologii u 26-latki?

Czy jest coś niepokojącego w wyniku morfologii: Leukocyty 6.55tys/ul (3.98-10.04) Erytrocyty 5.30mln/ul (3.93-5.22) - H Hemoglobina 14.2g/dl (11.2-15.7) Hematokryt 45.3% (34.1-44.9) -H MCV 85.5fl (79.4-94.8) MCH 26.8pg (25.6-32.2) MCHC 31.3g/dl (32.2-35.5) -L Płytki krwi 290tys/ul (150-400) RDW SD 38.8fl... Czy jest coś niepokojącego w wyniku morfologii: Leukocyty 6.55tys/ul (3.98-10.04) Erytrocyty 5.30mln/ul (3.93-5.22) - H Hemoglobina 14.2g/dl (11.2-15.7) Hematokryt 45.3% (34.1-44.9) -H MCV 85.5fl (79.4-94.8) MCH 26.8pg (25.6-32.2) MCHC 31.3g/dl (32.2-35.5) -L Płytki krwi 290tys/ul (150-400) RDW SD 38.8fl (36.4-46.3) RDW CV 12.7% (11.7-14.4) PDW 14.9fl (9.8-16.2) MPV 11.3fl (9.4-12.5) P LCR 36.8% (19.1-46.6) PCT 0.33% 0.17-0.38 Neutrofile 3.62tys/ul (2-7) Limfocyty 2.17tys/ul (1-3) Monocyty 0.62tys/ul (0.29-0.71) Eozynofile 0.10tys/ul (0.02-0.50) Bazofile 0.03tys/ul (0.02-0.10) Neutrofile 55.2% (40-80) Limfocyty 33.1% (20-40) Monocyty 9.5% (2-10) Eozynofile 1.5% (1-6) Bazofile 0.5% (0-2) NRBC 0tys/ul, 0% Żelazo 69ug/dl (33-193)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co mogę robić z nadmiernym owłosieniem?

Dzień dobry, od kąd pamiętam mam bardzo duże problemy z owłosieniem na ciele największy problem jest z udami, łydkami i od jakiegoś czasu także na brzuchu. Problem staje sie coraz bardziej dokuczliwy poniewarz włosy rosną bardo szybko i ciężko sie... Dzień dobry, od kąd pamiętam mam bardzo duże problemy z owłosieniem na ciele największy problem jest z udami, łydkami i od jakiegoś czasu także na brzuchu. Problem staje sie coraz bardziej dokuczliwy poniewarz włosy rosną bardo szybko i ciężko sie ich pozbyć. Co mogę z tym zrobić? Dodam jeszcze ze na nic nie choruję a ostatnie wyniki krwi były w normie.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że badanie beta HCG było zrobione za wcześnie?

Dzień dobry, od dawna staramy się z mężem o drugie dziecko, niestety bezskutecznie. Termin mojej ostatniej miesiączki to 6.10, monitoring cyklu wykonywany 16.10 (pęcherzyk był odpowiednich rozmiarów jak na dzień cyklu), kolejny monitoring 18.10 i pęcherzyk był już pękniętym stosunek... Dzień dobry, od dawna staramy się z mężem o drugie dziecko, niestety bezskutecznie. Termin mojej ostatniej miesiączki to 6.10, monitoring cyklu wykonywany 16.10 (pęcherzyk był odpowiednich rozmiarów jak na dzień cyklu), kolejny monitoring 18.10 i pęcherzyk był już pękniętym stosunek płciowy 17 i 18.10 wieczorem. W 16 dniu cyklu wprowadzono duphaston 2xdziennie. 25.10 wykonane badanie z krwi beta hcg wyszło negatywne, poniżej 0,1. Bóle brzucha jak na okres towarzyszą mi od ok 22.10. Duphaston odstawiony w niej wyniku beta hcg. Wciąż bolinie brzuch, okres powinien pojawić się wczoraj (mam go równo co 27 dni). Czy istnieje prawdopodobieństwo, że badanie beta hcg było zrobione za wcześnie, czy po prostu okres się przesuwa?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy taki wynik płytek krwi powinien mnie martwić?

Witam Otrzymałam wynik krwi wszystko wyszło w normie poza Plytkami krwi które wyszły za niskie 115 tys/ul* czy mam sie czym martwic? Proszę o odpowiedz bo odchodze od zmysłow, Chciałam dodac ,że moj lekarz rodzinny przepisał mi tylko witaminy z grupy B i kazał powtorzyć wyniki za miesiac.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co mogą wskazywać takie wartości?

Witam. Co oznacza obniżona hemoglobina i hemokryt podwyższone monocyty. Hemoglobina 10.9 hemokryt 32 monocyty 0.58
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy problem z przepływami może powodować aż tak złe samopoczucie?

Dzień dobry. Od paru lat mam problem, który powoduje że ciężko mi funkcjonować. Od jakiegoś czasu objawy są jeszcze mocniejsze. Dzwoni mi w uszach, robi mi się słabo, czasami mam uczucie jakbym miała kończyny jak w waty. Nie jestem... Dzień dobry. Od paru lat mam problem, który powoduje że ciężko mi funkcjonować. Od jakiegoś czasu objawy są jeszcze mocniejsze. Dzwoni mi w uszach, robi mi się słabo, czasami mam uczucie jakbym miała kończyny jak w waty. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, boje się nawet wyjść sama z domu tak źle się czuję. Rezonans magnetyczny wyszedł dobrze, badania krwi również, laryngolog nic nie widzi. Byłam ja przepływach tętnic szyjnych i kręgowych okazało się że mam turbulentny przepływ ponad 2,5 raza szybszy niż przewidują normy. Neurolog przepisał mi leki i kazał się zrelaksować i szukać czegoś co mnie odstresuje (dodam, że mam zdiagnozowaną nerwicą lękową, około 2 miesiące temu odstawiłam leczenie w uzgodnieniu z lekarzem). Czy problem z przepływami może powodować aż tak źle samopoczucie? Od zawsze byłam aktywną osobą a teraz nie jestem nawet w stanie pójść na siłownię, jedynie na spacer.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co może oznaczać obecność erytrocytów w moczu?

Część , mam takie pytanie , często w badaniach moczu pojawiaja mi się erytrocyty - obecne , czy mam się czym martwić i udać się dalej do specjalisty ? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak rozumieć takie wynik badania na obecność lamblii?

Witam, od roku bóle brzucha, cuchnące, nieregularne żółte stolce, zaczęło się od potężnych przelewań w brzuchu, jedna wizyta u gastrologa, badanie na obecność lamblii, w stolcu dwukrotnie nie wykryto, badania z krwi przedstawiały się następująco; Gardia lamblia przeciwciała IgM 24,682... Witam, od roku bóle brzucha, cuchnące, nieregularne żółte stolce, zaczęło się od potężnych przelewań w brzuchu, jedna wizyta u gastrologa, badanie na obecność lamblii, w stolcu dwukrotnie nie wykryto, badania z krwi przedstawiały się następująco; Gardia lamblia przeciwciała IgM 24,682 U/ml < 25 U/ml wynik ujemny, 25-30 U/ml wynik graniczny, > 30 U/ml wynik dodatni Gardia lamblia przeciwciała IgG 4,270 U/ml 10 U/ml - wynik ujemny, 10 - 16 U/ml - wynik graniczny, >16 U/ml - wynik dodatni badanie powtórzone we wrześniu b.r ; Gardia lamblia przeciwciała IgM 14,776 U/ml <25 U/ml - wynik ujemny, 25 - 30 U/ml - wynik graniczny, >30 U/ml - wynik dodatni Gardia lamblia przeciwciała IgG 22,600 U/ml <10 U/ml - wynik ujemny, 10 - 16 U/ml - wynik graniczny, >16 U/ml - wynik dodatni morfologia w normie, próby wątrobowe ALAT lekko podwyższony, bilirubina całkowita lekko podwyższona
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty