Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kardiologia: Pytania do specjalistów

Jak pozbyć się tych duszności?

witam serdecznie mam 29 lat od 4 lat zmagam sie z dusznosciami ktore mam od 2018 roku z tym sie nie da funkcjonowac spie normalnie ale jak sie budze nie jestem w stanie normalnie umyc zebow bo musze nabrac powietrza... witam serdecznie mam 29 lat od 4 lat zmagam sie z dusznosciami ktore mam od 2018 roku z tym sie nie da funkcjonowac spie normalnie ale jak sie budze nie jestem w stanie normalnie umyc zebow bo musze nabrac powietrza co chwila . z badan jakie wykonalem to echo serca bez zmian ekg bez zmian usg tarczycy i brzucha bez zmian spirometria w normie rtg klatki bez zmian . chce tylko powiedziec ze dziwnie to zabrzmi ale wypijajac trzy piwa niej odczuwam te dusznosci bardzo prosze o pomoc doswiadczonego specjalisty nie wiem gdzie sie mam juz z tym udac dalej prosze o porade
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy przy tachykardii mogę pić kawę?

Witam mam 18 lat i od 5 roku życia prowadzę bardzo stresujący tryb życia. Pare miesięcy temu byłam hospitalizowana z powodu wysokiego tętna 160. Normalnie mam zazwyczaj 100-102 w spoczynku. Miałam robione echo serca i kilkukrotne wykonana ekg. Po konsultacji... Witam mam 18 lat i od 5 roku życia prowadzę bardzo stresujący tryb życia. Pare miesięcy temu byłam hospitalizowana z powodu wysokiego tętna 160. Normalnie mam zazwyczaj 100-102 w spoczynku. Miałam robione echo serca i kilkukrotne wykonana ekg. Po konsultacji z kardiologiem stwierdził, że mam tachykardie wtórną, prawdopodobnie właśnie wynikającą z ciągłego stresu i lęku. Zalecił mi brać magnez. Leczę się psychiatrycznie i przyjmuję escitalopram 10mg. Moje pytanie jednak dotyczy kawy. Czy mogę pić kawę (piję tylko 1 dziennie) przy tachykardii?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

O czym mogą świadczyć takie dolegliwości u 24-latki?

Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili... Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili mi badanie krwi z którego nic nie wyszło, EKG też dobre. Lekarz powiedział że to objawy na tle nerwowym. Po wizycie w szpitalu przez kilka dni czułam się dobrze. Ale później nagle zaczęłam czuć dyskomfort w klatce piersiowej po lewej stronie, to było coś jak gniecenie, czasami kłucie. Poszłam do rodzinnego, lekarz przepisał mi hydroksyzyne abym mogła spać w nocy. Oraz skierowała mnie na ret klatki piersiowej, z którego wyszło że mam płytkie spłaszczenie z lewej strony oraz lekkie zaostrzenia na trzonach. Dostałam skierowanie do neurologa który kazał mi iść na rezonans odcinka szyjnego (czekam na wizytę). Każdy lekarz mówi że to nic poważnego, natomiast ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej, czasami czuję jakbym miała nagle zemdleć, oszaleć, jakbym miała stracić panowanie nad ciałem, lub mieć zawał serca. Robiłam badania krwi ponownie i tarczycę, wszystko w normie poza leukocytami które są lekko poniżej normy oraz MCHC. Nic mnie ni boli. To zaczyna być bardzo męczące, nie mogę się na niczym skupić, cały czas boje się że jestem poważnie chora lub że nagle umrę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jakie jest postępowanie po stłuczeniu klatki piersiowej?

Witam 20 grudnia przewróciłem się, uderzaj się w klatkę piersiową. Tego samego dnia byłem na ostrym dyżurze. Lekarz po zrobieniu rtg klatki piersiowej stwierdził zbicie klatki piersiowej. Od tamtej chwili odczuwam ból w prawej części klatki piersiowej przechodzący na plecy.... Witam 20 grudnia przewróciłem się, uderzaj się w klatkę piersiową. Tego samego dnia byłem na ostrym dyżurze. Lekarz po zrobieniu rtg klatki piersiowej stwierdził zbicie klatki piersiowej. Od tamtej chwili odczuwam ból w prawej części klatki piersiowej przechodzący na plecy. W niedzielę 25 grudnia złapał mnie ostry bul w klatce piersiowej z prawej strony, nie mogłem złapać oddechu, każdy ruch powodował ogromny ból. Po około 40 minutach mi to przeszło, byłem u lekarza,lekarz wykluczył problemy z sercem, po osłuchaniu powiedział że w płucach nic nie słyszy ale ból klatki piersiowej nadal się utrzymuję i przechodzi na plecy. Przy kasłaniu też jest kłujący ból,Chciałem zapytać co powinienem dalej robić, ile może boleć klatka piersiowa po stłuczeniu klatki piersiowej ??
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy mogę spożywać alkohol przy migotaniu przedsionków?

Witam miałem miesiąc temu migotanie przedzsiąków przy pulsie 250. Biore codziennie 3 razy polfenon 150mg Mam zerowe objawy związanych z sercem czuje sie po prostu normalnie i czy jest mozliwośc wypicia większej ilosci alkoholu chodzi mi o przykładowo 0.7 wódki... Witam miałem miesiąc temu migotanie przedzsiąków przy pulsie 250. Biore codziennie 3 razy polfenon 150mg Mam zerowe objawy związanych z sercem czuje sie po prostu normalnie i czy jest mozliwośc wypicia większej ilosci alkoholu chodzi mi o przykładowo 0.7 wódki Lub czy w ogóle moge sporzywac alkohol po takiej sytuacjii Dodatkowo nie wykryto w badaniu "echo" zadnego problemu.
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Kardiologia Serce

Czy mogę wykonać tatuaż po zawale serca?

Dzień dobry. 4 tygodnie temu przeszedłem zawał serca założono mi 4 stenty.Pytanie brzmi czy można robić tatuaże? Jeśli nie ma przeciwwskazań to po jakim czasie? Dziękuję bardzo za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy te problemy mają podłoże neurologiczne?

Witam. Miałem problem z nadciśnieniem, były to skoki ciśnienia, które same ustępowały. Do objawów z nadciśnieniem zaliczam także bóle głowy w okolicy potylicy i skroni, uczucie ściśniętego gardła ,słabość, kołatania serca. Leczyłem się kardiologicznie i mój lekarz stwierdził... Witam. Miałem problem z nadciśnieniem, były to skoki ciśnienia, które same ustępowały. Do objawów z nadciśnieniem zaliczam także bóle głowy w okolicy potylicy i skroni, uczucie ściśniętego gardła ,słabość, kołatania serca. Leczyłem się kardiologicznie i mój lekarz stwierdził po szeregu badań że na nadciśnienie nie choruje, ani nigdy nie chorowałem, ponieważ to od razu widać po stanie serca, a moje serce jest w świetnej kondycji. Lekarz stwierdził że mogę chorować na stres przewlekły. Dodam że objawy nasilają się głównie w okresie jesienno zimowym. Latem nie mam tego problemu. Moje pytanie jest takie czy to rzeczywiście problem po stronie psychicznej czy może problem może leżeć po stronie neurologicznej typu góz, tętniak itp. Jeszcze dodam że wynik badań krwi są w normie. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznaczają takie wyniki EKG?

Dzień dobry byłam na ekg i wyszło mi 116 Niereguralny rytm nadkomorowy , Rytm RP jest nieregularny , Rytm PP jest nieregularny, 420 Normogram, 502 Nieprawidłowe obniżenie ST Chciałabym wiedzieć co to oznacza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk

Co oznacza taki wynik echa serca 34-latka?

W badaniu echo serca dostałem taki wynik: Zastawka mitralna: śladowa niedomykalność; Aortalna: prawidłowa; trójpodzielna: prawidłowa; płucna: mała niedomykalność. Jama serca prawidłowa wielkość; kurczliwość w normie. Czy są powody do obaw lub leczenia? Czy wizyta u kardiologa z powyższym jest konieczna?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co mogą wskazywać te wszystkie dolegliwości i 26-latka?

Witam. Krótko opisze swoją historie. Mam 26 lat, prowadzę firm, całkiem dużo pracuje fizycznie. A mianowicie co się wydarzyło. W lipcu miałem dziwny przypadek słabości, zawrotów głowy takie prowadzące do omdlenia do którego nie doszło na całe szczęście. Nie chciało... Witam. Krótko opisze swoją historie. Mam 26 lat, prowadzę firm, całkiem dużo pracuje fizycznie. A mianowicie co się wydarzyło. W lipcu miałem dziwny przypadek słabości, zawrotów głowy takie prowadzące do omdlenia do którego nie doszło na całe szczęście. Nie chciało mnie puścić wiec pojechałem na pogotowie, tam nic nie stwierdzili, żadnych nieprawidłowości. Zrobili zdjęcie RTg klatki, ekg, odsłuchali itd i wszytsko Ok, wyniki również zrobili ale tam wszytsko w bardzo dobrej normie. Po tej sytuacji pare razy się to powtórzyło, najgorsze w tym wszytskim ze automatycznie jak się działy WW zjawiska zaczynałem się denerwować do tego dochodziło mocne i szybkie bicie serca drżenie rak itd. I tak z tym zostałem, ale na dzień dzisiejszy nie mam już takich sytuacji wręcz panicznych ale za to zostają takie objawy jak : -drętwienie kończyn raki nóg palców u rak -drżenie rak w podparciu -uczucie braku siły mięśniowej -mroczki przed oczami -szymu w uszach które się zmieniają wraz z zmiana pozycji głowy (schylanie) -uczucie drżenia ciała -ogólne uczucie osłabienia -szybko się męczę -no i najważniejsze uczucie ciężkiej głowy, brak pełnej koncentracji -sztywność karku (napięte mięśnie jak stal) -bóle w nadbrzuszu -uczucie drżenia ciała mięśni przy kręgosłupie oraz mięśni ud Wykonałem kilka badań -kardiolog, echo serca wszytsko Ok -tomografia głowy- opis wszytsko w normie -usg tętnic szyjnych - wykazało skrętny przebieg tętnicy kręgowej -badanie na bolerioze (ponieważ mam stwierdzona od 2015 roku bolerioze (wyniki wykazał „opisze to tak jak powiedział lekarz „ widać ze jest ale jest wyciszona) -badanie na tarczyce z krwi - również w normie -rezonans kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego tutaj wrzucam opis Szyjny lordoza szyjna spłycona; krążki m-k w odcinku szyjnym z cechami różnego stopnia zaznaczonego odwodnienia i o zachowanej wysokości; nierówności blaszek granicznych trzonów szyjnych; ogniska przebudowy tłuszczowej głównie w obrębie zęba obrotnika; nieduże zmiany wytwórcze na przednich i tylno bocznych krawędziach trzonów ze zwężeniem światła otworów m-k; poza tym kanał kręgowy i otwory m-k prawidłowo szerokie; rezerwa objętościowa kanału kręgowego zachowana; rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Lędźwiowy -lordoza lędźwiowa spłycona; -krążki m-k L4/5 i L5/S1 z cechami zaznaczonego odwodnienia i o zachowanej wysokości; -zmiany wytwórcze na przednich i tylno bocznych krawędziach trzonów, pogrubienie więzadeł żółtych ze zwężeniem światła otworów m-k; -tylna bardziej otworowa lewoboczna wypuklina krążka L4/5 z niedużą modelacją worka oponowego i zwężeniem lewego otworu m-k z możliwością ucisku na korzeń nerwowy; -towarzysząca zmianom wytwórczym szeroka okrężna wypuklina krążka m-k L5/S1 z prawoboczną lateralizacją z modelacją worka oponowego i zwężeniem obu otworów m-k bardziej po stronie prawej z możliwością ucisku na korzeń nerwowy; -ostre ustawienie kości krzyżowej; -przepukliny dotrzonowe z nierównością górnych i dolnych blaszek granicznych trzonów w badanym odcinku; -stożek końcowy bez zmian ogniskowych. Wiedziałem ze mam dyskopatię, korzystałem kiedyś z fizjoterapii ale z bólu w odcinku lędźwiowym, szybko i skutecznie pomagało. Teraz korzystam cały czas od 2 miejscu z fizjoterapii i oseopaty, Na pewno fizjoterapia zlikwidowała uczucie sztywności karku. I bóle w nadbrzuszu, ale co do tego to kiedyś miałem zapalenie błony śluzowej żołądka, ale raczej wyleczone. Moim zdaniem fizjoterapia niby pomaga ale czy tam skutecznie to bym nie powiedział Dziś byłem u nerutolga zgodnie z zaleceniem doktor rodzinnej ale na ta chwile nie stwierdził nic operacyjnego Proszę o komentarz i mam nadzieje ze jest to zrozumiałe co napsialem . Z gory dziękuje!! Pozdrawiam .
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy można łączyć te leki na serce?

Witam . Dostałam od nowej Pani kardiolog dodatkowy lek : Tertensif SR 1,5 mg, na stałe biorę równiez Co- PRESTARIUM INITIO 7mg 5mg , o czym powiedziałam , ale zapomniałam wspomnieĆ o tym,że zażywam równiez Concor - Cor 5 mg.... Witam . Dostałam od nowej Pani kardiolog dodatkowy lek : Tertensif SR 1,5 mg, na stałe biorę równiez Co- PRESTARIUM INITIO 7mg 5mg , o czym powiedziałam , ale zapomniałam wspomnieĆ o tym,że zażywam równiez Concor - Cor 5 mg. ( mam niewielką niedomykalność zastawki aortalnej - wrodzona) Puls mam dość niski. Czy mogę łączyc te leki ?( może powinnam obniż Concor - Cor do 2,5 mg ) Moja kolejna wizyta za miesiąc. Mam 67 lat od 20 lat choruję na nadcisnienie . Pozdrawiam i dziekuję .
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy muszę być kontrolowana przez kardiologa?

Ostatnio biegnąc na autobus ok. 100 metrów złapała mnie straszna zadyszka i ból serca, który utrzymywał się pół dnia. W autobusie myślałam, że zasłabnę. Również wchodzenie po schodach na 4 piętro sprawia, że mam zadyszkę. Wystarszyłam się, więc poszłam do... Ostatnio biegnąc na autobus ok. 100 metrów złapała mnie straszna zadyszka i ból serca, który utrzymywał się pół dnia. W autobusie myślałam, że zasłabnę. Również wchodzenie po schodach na 4 piętro sprawia, że mam zadyszkę. Wystarszyłam się, więc poszłam do lekarza POZ. Wspomniałam Pani doktor, że gdy byłam mała (okres podstawówki, klasy 1-3) miałam wykrytą arytmię po dość ciężkim zapaleniu płuc (leżałam wtedy w szpitalu, bo leczenie zapalenie płuc w domu nie przynosiło rezultatu). Byłam wtedy pod opieką kardiologa, miałam kilka razy holter i ekg wysiłkowe, potem wszystkie te badania wychodziły dobrze, więc już nie musiałam chodzić do kardiologa. Teraz miałam w przychodni zrobione EKG i doktor stwierdziła, że mam "rytm zatokowy niemiarowy" i dała skierowanie do kardiologa. Zaznaczę, że moja aktywność fizyczna ogranicza się do spacerów (ok. 6-10 tyś. kroków dziennie, czasami są dni, że nie chodzę prawie w ogóle), więc moja kondycja raczej nie jest dobra. Czy ten rytm zatokowy niemiarowy jest groźny i czy powinnam się martwić?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego moje serce mocno przyspiesza?

Dzień dobry, mam 20lat i od jakiegoś czasu mecze się prawdopodobnie z jakąś chorobą. Moje objawy to: nagłe szybkie bicie serca, czasami dość długo się to utrzymuje; ból w klatce piersiowej; drżenie rąk; skoki ciśnienia np mam 120/70... Dzień dobry, mam 20lat i od jakiegoś czasu mecze się prawdopodobnie z jakąś chorobą. Moje objawy to: nagłe szybkie bicie serca, czasami dość długo się to utrzymuje; ból w klatce piersiowej; drżenie rąk; skoki ciśnienia np mam 120/70 a po 20 min mam 142/ 123 lub mam normalne a za chwilę 100/60 podrośnie do normalnej i znów maleje; mam zawroty głowy; uczucie jakbym miała zaraz zemdleć lub przestać oddychać niekiedy towarzyszy mi lęk ale nie mam kiedy do niego; mrowienie nóg lub rąk
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy przy arytmii można stosować adrenalinę?

Dzień dobry, jestem umówiona na zabieg przeszczepu dziąsła, zostałam poinformowana o tym, że najprawdopodobniej w trakcie zabiegu będzie musiało zostać zastosowane znieczulenie z dodatkiem adrenaliny ze względu na możliwe krwawienie. Niestety mam arytmię i przyjmuje lek propranolol. Czy jest jakieś... Dzień dobry, jestem umówiona na zabieg przeszczepu dziąsła, zostałam poinformowana o tym, że najprawdopodobniej w trakcie zabiegu będzie musiało zostać zastosowane znieczulenie z dodatkiem adrenaliny ze względu na możliwe krwawienie. Niestety mam arytmię i przyjmuje lek propranolol. Czy jest jakieś zagrożenie w momencie użycia takiego znieczulenia przy arytmii? Czy można zastosować innego rodzaju znieczulenie podczas takiego zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Kardiologia Arytmia

Czy można w tej sytuacji spożywać alkohol?

Witam, przyjmuje co dziennie od miesiąca lek na madcisnie Nebicard 10. Łykam jedna całą tabletke rano koło godziny 7:00. Mam pytanie czy koło godziny 20/21 mogę wypic sobie piwo albo cos więcej?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dlaczego dziecko ma podwyższone kinazy?

Witam. Moja córka 7 miesięczna ma podwyższone CK i CK- MB. W 4 dobie życia wynik CK wynosił 1628 CKMB 34,2. W badaniach sierpniowych wyszło CK 331 zaś CKMB 12, wynik teraz z listopada wyszły CK 889 zaś CKMB 13,4.... Witam. Moja córka 7 miesięczna ma podwyższone CK i CK- MB. W 4 dobie życia wynik CK wynosił 1628 CKMB 34,2. W badaniach sierpniowych wyszło CK 331 zaś CKMB 12, wynik teraz z listopada wyszły CK 889 zaś CKMB 13,4. Lekarz wypisał te badanie celem sprawdzenia tak poprostu, córka urodzona o czasie bez żadnych komplikacji. Jesteśmy po konsultacji z neurologiem, kardiologiem, pediatrą i wszystko jest dobrze, córka rozwija się prawidlowo. Badania morfologiczne i moczu są też dobre. A CK jednak wzrosło. Jaka może być przyczyna ? Na co zwrócić uwagę /zaobserwować córki zachowanie, żeby wiedzieć co się dzieje ? Co może się wiązać z tym wynikiem? Dodam, że dziecko jest w pełni sprawne , ruchliwe, gaworzy, zaczyna raczkowac, leży na brzuszku.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dotyczy: Kardiologia Dziecko

Dlaczego mam te przyspieszone pulsy?

Witam Mam 32 lata i od jakiegoś czasu wieczorami przyspiesza mi puls 89-110 przy ciśnieniu 110/80 ... Wiąże się też to z kołataniem serca i uczuciem potrzeby głębokiego oddechu . Jestem osobą dość nerwowa i emocjonalna . Czy powinnam się już tym martwić ? Jakie badania wykonać ?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego moje serce kołacze przy niskim pulsie?

Dzień dobry Mam 21 lat, od 2,5 roku choruje na nerwice lękową. Nie leczę się farmakologicznie. Zawsze moje tętno spoczynkowe oscylowało w granicach 90 uderzeń/minutę. Dodatkowo od wielu lat odczuwam kołatania serca, jednak lekarze nie wykryli nic niepokojącego poza... Dzień dobry Mam 21 lat, od 2,5 roku choruje na nerwice lękową. Nie leczę się farmakologicznie. Zawsze moje tętno spoczynkowe oscylowało w granicach 90 uderzeń/minutę. Dodatkowo od wielu lat odczuwam kołatania serca, jednak lekarze nie wykryli nic niepokojącego poza niewielka niedomykalnością zastawki mitralnej. Od około tygodnia puls dziwnie zwolnił i wynosi około 65 uderzeń. Zdaje sobie sprawę, ze dalej mieści się to w normie jednak gdy puls spada poniżej 70 odczuwam zawroty głowy. Ponadto przy takim pulsie odczuwam bardzo uciążliwe kołatania prawie cały czas, gdy chodzę i puls wynosi około 100 nie są one odczuwalne. Czasem gdy serce kołacze mam problem z wzięciem głębokiego oddechu. Dodatkowo gdy stoję w miejscu dłużej niż 5 minut puls gwałtownie wzrasta, nawet do 160 uderzeń/minutę i towarzyszy temu silny, „rozsadzający” ból głowy. Podczas ruchu takie objawy nie występują. Zamierzam wybrać się do lekarza, jednak termin jest dosyć odległy, wiec chciałam uzyskać jakakolwiek informacje co może być przyczyna i czy może to być coś groźnego. Z góry dziękuje za poradę. Ciśnienie raczej jest w normie (czasem lekko podwyższone 140/90), cukier również w normie na tyle na ile udaje mi się go kontrolować).
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy stres powoduje te objawy?

Witam. Od pewnego czasu codziennie budzę się co godzinę w nocy, przez co wstaje bardzo niewyspana i zaczęłam zgrzytać zębami. (wiem o tym i zdaje sobie z tego sprawę, natomiast najczęściej jestem wtedy w głębokim śnie i nie przestaje,... Witam. Od pewnego czasu codziennie budzę się co godzinę w nocy, przez co wstaje bardzo niewyspana i zaczęłam zgrzytać zębami. (wiem o tym i zdaje sobie z tego sprawę, natomiast najczęściej jestem wtedy w głębokim śnie i nie przestaje, nie wiem jak to opisać). Do tego pojawiły się u mnie bóle w klatce piersiowej (niecodziennie i szybko ustępują), przypominające kłucie (miałam tak, gdy byłam w okresie dojrzewania). W ostatnim czasie mam bardzo dużo stresu, a czasami sama go sobie stwarzam. Czy kłucie w klatce piersiowej i zgrzytanie zębami może być z tym związane?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Patronaty