Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 4 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroby autoimmunologiczne: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam podwyższony poziom amylazy?

Mam nieznaczną hiperkaliemię (5,51) i podwyższoną amylazę (145). Mam napadowe uczucia wdychania powietrza bez tlenu, częste zawroty głowy, nudności. Mam też refluks od 2 lat, ale nigdy nie miałam duszności. Usg ok i inne badania. Poza tym nawracające grzybice... Mam nieznaczną hiperkaliemię (5,51) i podwyższoną amylazę (145). Mam napadowe uczucia wdychania powietrza bez tlenu, częste zawroty głowy, nudności. Mam też refluks od 2 lat, ale nigdy nie miałam duszności. Usg ok i inne badania. Poza tym nawracające grzybice pochwy mimo leczenia. Choruję na boreliozę (rumien 14 lat temu, nie leczona) i mam podejrzenie chorób autoimmunologicznych, insulinoopornosc i subkliniczna niedoczynność tarczycy. Ciągle mi zimno, dreszcze, od wiosny do jesieni to dramat. Tomograf miałam 2 lata temu, wyszła powiększona trzustka, ale taka moja budowa. Gastroskopia ok oprócz diagnozy Nerd. Miałam przewlekłe zapalenia pęcherza, ale wyniki są ok, ciśnienie raczej niskie. Z czego mogą być takie wartości? Mój lekarz nie umie odpowiedzieć.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam ten ucisk w obrębie brzucha?

Od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem z prawej strony brzucha, w obszarze na wysokości pępka i trochę powyżej. Nie jest to ból, ale uczucie ucisku, gniecenia. Jest mniej odczuwalne podczas stania i leżenia, bardziej podczas siedzenia. Przy ściśnięciu... Od jakiegoś czasu mam problem z uciskiem z prawej strony brzucha, w obszarze na wysokości pępka i trochę powyżej. Nie jest to ból, ale uczucie ucisku, gniecenia. Jest mniej odczuwalne podczas stania i leżenia, bardziej podczas siedzenia. Przy ściśnięciu ręką w tym miejscu nie boli, przy kaszlu również nie. Nie czuję też raczej jakichś uwypukleń. Nie mam przy tym aktualnie innych objawów, gorączki czy problemów z układem pokarmowym. Natomiast od dziecka cierpię na objawy typowe dla jelita drażliwego, szczególnie nadmierna aktywność jelit podczas stresu. W ostatnich latach bywały też częste zaparcia zamienne z biegunkami i bólem brzucha, jednak od ponad roku - kiedy regularnie zacząłem spożywać błonnik, nastąpiła bardzo zdecydowana poprawa w tym względzie. W najbliżej rodzinie są przypadki chorób o podłożu autoimmunologicznym - ojciec cierpi na ZZSK, jego siostra chorobę Crohna, więc pewnie jestem w grupie ryzyka. Co może być przyczyną ucisku i jakie badania należałby przeprowadzić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania jeszcze można wykonać w celu rozpoznania choroby wywołującej arytmię?

Witam, rok temu zaczęły się problemy z sercem, stwierdzono arytmię, przepisano leki coccor cor i rytmonorm. Zanim zaczął się problem z sercem miałam regularne bóle głowy, powiększony węzeł chłonny szyjny, napady senności, mocne poty. Morfologia, próby wątrobowe,... Witam, rok temu zaczęły się problemy z sercem, stwierdzono arytmię, przepisano leki coccor cor i rytmonorm. Zanim zaczął się problem z sercem miałam regularne bóle głowy, powiększony węzeł chłonny szyjny, napady senności, mocne poty. Morfologia, próby wątrobowe, mocz, RTG płuc w normie. Do powyższych dolegliwości doszły, drętwienia placów, nadal bóle głowy i zawroty, otępienie, ciężkość w oddychaniu (szczepiona na covid)co jakiś czas bóle mięśni całego ciała, bóle szyi, uczucie ssania, nagła senność, brak sil. Dodatkowe badania tzn USG tarczycy i węzłów w normie, badanie na choroby autoimmunologiczne w normie. Podejrzewano bolerioze. Igm cały czas dodatnie igg ujemne nawet przy powtórnym badaniu miesiąc później. Proszę o pomoc. Jakie badania jeszcze można wykonać w celu rozpoznania choroby wywołującej arytmię i powyżej wymienione dolegliwości.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie dane powinny być dostępne w wypisie?

Mąż podczas pobytu w szpitalu ( kolejna kontrolna diagnostyka choroby autoimmunologicznej,przewlekłej) został skierowany na konsultację psychologiczną w związku z zaburzeniami depresyjno lękowymi. Skrócony opis wniosków psychoterapeuty został umieszczony na wypisie szpitalnym, który jest w sumie dostępny dla wielu osób, wyniki... Mąż podczas pobytu w szpitalu ( kolejna kontrolna diagnostyka choroby autoimmunologicznej,przewlekłej) został skierowany na konsultację psychologiczną w związku z zaburzeniami depresyjno lękowymi. Skrócony opis wniosków psychoterapeuty został umieszczony na wypisie szpitalnym, który jest w sumie dostępny dla wielu osób, wyniki badań często ogląda internista, kardiolog, stomatolog... Umieszczone jest tam potwierdzenie zaburzenia, stosowane leki, proponowany sposób terapii i zdanie mówiące o tym jakie relacje są między małżonkami, co jest problemem w małżeństwie, domniemany lub odebrany w sposób jednoznaczny - wynikający z całą pewnością z opisu pacjenta,stosunek emocjonalny i zajmowanie się chorym mężem . I również zaproponowany sposób terapii. Tutaj zrodziło się nie pytanie, czy mieści się w etyce, w tajemnicy, w poszanowaniu imienia to, że takowe informacje, co prawda bez mego imienia i nazwiska, lecz wiele osób wie , że ja to ja , jest stosowne, jest prawidłowe? Czy z takiego wypisu szpitalnego "wszyscy" specjaliści innych dziedzin medycyny, osoby którym pacjent chce ukazać swoje wypisy szpitalne muszą i powinny to odczytać? Czy to nie narusza moich dóbr ? Dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski

Czy łuszczyca miała wpływ na poronienia?

Dzień dobry, jestem po 2 poronienich. Mam zdiagnozowaną łuszczycę. Czy ta choroba autoimmunologiczna mogła być powodem moich wczesnych poronień?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak wyleczyć blizny po trądziku?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące blizn potrądzikowych. Chciałam wykonać zabieg dermapen plus estgen na dziurki po krostkach, dużo dobrego się naczytałam o tym zabiegu, ale martwi mnie fakt, ze przeciwwskazaniem do takiego zabiegu są choroby autoimmunologiczne i immunosupresja. Choruje od... Dzień dobry, mam pytanie dotyczące blizn potrądzikowych. Chciałam wykonać zabieg dermapen plus estgen na dziurki po krostkach, dużo dobrego się naczytałam o tym zabiegu, ale martwi mnie fakt, ze przeciwwskazaniem do takiego zabiegu są choroby autoimmunologiczne i immunosupresja. Choruje od ponad roku na RZS i przyjmuje co tydzień 15mg metotrexatu. Od 6 lat mam także chorobę Hashimoto, ale hormony tarczycy są w normie większość czasu. Co by mogło złego się wydarzyć gdybym chciała wykonać ten zabieg tylko na małym obszarze gdzie mam blizny? Czy istnieją jakieś skuteczne alternatywy w leczeniu blizn dla chorujących przewlekłe jak ja? Z góry dziękuje za poradę, pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jaki implant zęba wybrać?

Przede mną konieczność wstawienia implantu zębowego, wybieram właśnie klinikę, czytam o różnych możliwościach. Jak to jest ze stopem Ti-6Al-4V ELI – z jednej strony czytam, że wanad może wywoływać egzemę i być dla człowieka toksyczny, czytam badanie na myszach 2... Przede mną konieczność wstawienia implantu zębowego, wybieram właśnie klinikę, czytam o różnych możliwościach. Jak to jest ze stopem Ti-6Al-4V ELI – z jednej strony czytam, że wanad może wywoływać egzemę i być dla człowieka toksyczny, czytam badanie na myszach 2 którym kontakt z tą mieszanką metali wpłynął na obniżenie funkcji poznawczych. Drugiej badanie, w którym porównuje się zawartość jonów w ślinie osób z implantami i bez i akurat w kwestii tego pierwiastka nie stwierdzono istotnej różnicy. Jest się czego bać i lepiej wybrać czysty tytan? I czy choroby autoimmunologiczne mogą mieć tu znaczenie (w kontekście materiałów, z jakich zrobiony jest implant, a nie implantów samych w sobie)?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Z czego może wynikać taka opuchlizna pod oczami?

Witam. Półtora miesiąca temu pojawiła się u mnie opuchlizna pod oczami (obustronna, z lewej strony większa), która po kilku dniach zaczela sie nasilać i twardnieć. Po zastosowaniu sterydów doustnie zmniejszyła się ale stwardnienie w tej okolicy utrzymuje sie juz 3... Witam. Półtora miesiąca temu pojawiła się u mnie opuchlizna pod oczami (obustronna, z lewej strony większa), która po kilku dniach zaczela sie nasilać i twardnieć. Po zastosowaniu sterydów doustnie zmniejszyła się ale stwardnienie w tej okolicy utrzymuje sie juz 3 tydzień. Opiszę wszystko, co może mieć jakikolwiek rzut na stan obecny: w lutym tego roku miałam przeprowadzaną septo i konchoplastykę nosa w szpitalu w Łodzi, która podobno zostala wykonana prawidłowo i faktycznie zapalenia zatok zmnijeszyły się, a chrapanie ustało. Objawy w/w opuchniecia najpierw skierowaly mnie do alergologa, ponieważ w połowie marca miałam wykonany zabieg powiekszania ust kw.hualuronowym (0.7ml u lekarza), a sam efekt jak i gojenie były lepsze niz prawidłowe. Niestety po 1,5mca wyskoczyła mi opryszczka, a wraz z nią pojawiła się ogromna opuchlizna ust co poskutkowało pojawieniem się w efekcie grudek pozapalnch. Natychmiast po 1 objawach zostałam objęta troskliwą opieką ów lekarza, który przepisal steryd i leki p-wir. Zlecił mi szereg badań krwi, (m in p-ciala ANA, anty TPO, hormony tarczycy, morfologia...), które wyszły w normie. Obrzek zniknął, a po okolo 2 tyg od otrzymania wynikow badan, preparat zostal rozpuszczony hialuronidazą z uwagi na pojawienie sie grudek pozapalnych. Przed w/w wizytą pojawil sie u mnie pecherzyk przypominajacy ugryzienie owada pod lewym okiem, który nie zmieniał wielkości, więc go zignorowałam. Po wykonanym zabiegu bardzo szybko usta się zregenerowaly i nie widzialam w tym obszarze absolutnie żadnego odczynu ani zmiany wygladu. Jednakże 4 dni później obszar pod oczami, szczególnie lewym, w okolicy pecherzyka, zaczal puchnąć i udałam sie do lekarza poz ktory zlecil badania pod kątem chorób nerek(krew i mocz) i konsultacje ze specjalistami. Opuchlizna pojawiała się przez kilka dni jednak miała dziwny przebieg-z początku miałam wrażenie, że daje się opanować i zmniejsza się, a innego dnia się znów nasilała. Badania wyszły w normie. 9 dni pozniej, konsultacje z alergologiem i laryngologiem (zlecił TK zatok) nie wniosły żadnych tropów. W miedzyczasie opuchlizna zaczela znów przybierac i twardnieć wiec natychmiast pojechalam do kolejnego lekarza po pomoc. Otrzymalam steryd po ktorym opuchlizna ustapila ale twarde obszary pod oczami pozostały do dziś. Nadal pojawia się lekka opuchlizna rano, która dodatkowo uwypukla wizualnie te zmiany, a twarde obszary/nacieki zajmują przestrzen pod oczami. Opis TK zatok uwzglednia obszary zatokowe-m.in "obszar górnych ścian zatok szczękowych ma minimalne zgrubienia sluzowkowe", stan pozostałych zatok, małżowin oraz przegrody-(która nota bene nadal jest lewostronnie skrzywiona mimo operacji) są prawidłowe. Badania inhibitorow C1 wyszly prawidlowe. Dermatolog rozklada ręce i proponuje dzialanie na ślepo ( chcemy uniknąć biopsji z uwagi na obszar). Dodam, że 4 lata temu miałam wykonane wypełnienie doliny łez u lekarza kwasem hialuronowym. Po konsultacji telefonicznej zostałam jednak poinformowana, że nie ma możliwości aby zabieg ten mógł mieć cokolwiek wspolnego ze stanem obecnym z uwagi na odległość czasową. Dziś miałam wizytę reumatologiczną, gdzie pan doktor ewidentnie wykluczyl tutaj możliwość wystapienia chorob z tego zakresu (ale zlecono badania proforma na podkladke.) Dostałam porade aby zgłosić się do chirurga szczekowego z płytą i tez wykonam ruch w tym kierunku lecz nie ukrywam, że sama juz trace wiarę, że ta deformacja twarz zawróci...Czy jest to możliwe aby iniekcja tego typu dala objawy po 4 latach? Jaka może być przyczyna lub katalizator tego co się u mnie dzieje- mimo wykluczenia chorób autoimmunologicznych, alergii oraz chorób reumatoidalnych? Czy mozliwe ze jest to powiklanie w tkankach po zabiegu w szpitalu? Czy jest jeszcze jakiś specjalista, który mógłby ocenić TK i wyniki pod względem tej tkanki? Czy powinnam wykonac dodatkowe badania? A może jakis apecjalista zajmuje sie takimi przypadkami?Proszę o poradę gdzie udać się po jednoznaczną diagnozę i pomoc. Z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy takie wyniki mogą wskazywać na jakąś chorobę autoimmunologiczną?

Dzień dobry,od maja zmagam się z gorszymi wynikami badań. Moje leukocyty są na granicy 3,2 tyś, nie mam eozynofili i bazofili. Neutrofile 1.5. Pojawiła się bardzo męcząca pokrzywka,chodziłam z nią do alergologa. Wszystkie testy wychodziły dobrze,więc pani alergolog... Dzień dobry,od maja zmagam się z gorszymi wynikami badań. Moje leukocyty są na granicy 3,2 tyś, nie mam eozynofili i bazofili. Neutrofile 1.5. Pojawiła się bardzo męcząca pokrzywka,chodziłam z nią do alergologa. Wszystkie testy wychodziły dobrze,więc pani alergolog poprosiła o badanie tej pokrzywki w innym kierunku. Lekarz dał mi dodatkowe badania na OB, które wyszło mi 21, CRP z wynikiem 11 i czynnik reumatologiczny ( RF) wyszedł mi 17,9. Od roku zmagam się też z uporczywym kaszlem. Branie wit.D i innych leków nie pomogło w polepszeniu wyników badań.Dostałam skierowanie do reumatologa w trybie pilnym. Czy takie wyniki mogą wskazywać na jakąś chorobę autoimmunologiczną?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ta bakteria może być przyczyną moich dolegliwości?

Witam, Od 11 m-cy mam bóle zatokowe głowy, obszary gdzie odczuwam ból wskazują na zatoki klinowe. Poza tym spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła. Oprócz tego bóle stawów, miewam dreszcze, kłujące bóle mięśni i stan podgorączkowy. Wszystko zaczęło... Witam, Od 11 m-cy mam bóle zatokowe głowy, obszary gdzie odczuwam ból wskazują na zatoki klinowe. Poza tym spływająca wydzielina po tylnej ścianie gardła. Oprócz tego bóle stawów, miewam dreszcze, kłujące bóle mięśni i stan podgorączkowy. Wszystko zaczęło się po infekcji/ przeziębieniu (mógł to być covid). Po około 2 tyg. po infekcji miałam bardzo silne zawroty głowy które trwały 1 dzień, po czym zaczęły się w/w dolegliwości o charakterze przewlekłym. Miałam wykonane mnóstwo badań, również w celu wykluczenia chorób autoimmunologicznych, 3 razy tomografię zatok. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, brak diagnozy. Od 8 m-cy regularnie stosuję steryd do nosa, który łagodzi ból zatok. Gdy próbuję zmniejszyć dawkę (obecnie przyjmuję maksymalną) ból bardzo się nasila. W ciągu 7 m-cy przyjęłam 5 antybiotyków, z czego większość nie dała żadnej poprawy, a niektóre częściowo. Wymienię po kolei: Summamed - brak poprawy, Zinnat - brak poprawy, Biofuroksym - poprawa w zakresie bólu stawów, pogorszenie w zatokach; Augmentin - brak poprawy, Klacid Uno - poprawa w zatokach, pogorszenie w stawach. Niedawno miałam robiony wymaz spod małżowiny nosowej. Czekam na kolejną wizytę u laryngologa, mam za 3 tyg. Wynik wymazu: "Staphyllococcus koagulazo ujemny" z komentarzem "flora fizjologiczna ". Antybiogramu nie wykonano. Bardzo proszę o poradę, czy ta bakteria może być przyczyną moich dolegliwości? Czy może powodować jakieś miejscowe infekcje? Dodam, że od początku crp i ob wychodziło w normie (dlatego też pierwszy antybiotyk dostałam dopiero po 3 m-cach i być może było za późno aby był wystarczający?). Jestem wyczerpana fizycznie i psychicznie. Choroba trwa już prawie rok i postępuje. Jak dotąd nikt nie potrafił mi skutecznie pomóc. Anna.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy mogłabym zrobić ten zabieg?

Witam, chciałabym wypełnić dolinę łez. Czytałam, że przeciwwskazaniem są choroby autoimmunologiczne, a ja mam chorobę Hashimoto i niedoczynność tarczycy. Czy mogłabym zrobić ten zabieg?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Czy należy taki migdał usunąć?

Mam 34 lata i migdalek gardlowy który mam powiekszony. Tak wyszło na rezonansie. Dodatkowo prawy migdalek podniebny jest większy niż lewy. Laryngolog stwierdził że no może być rakowe bo jak jest asymetria to może się rozwinąć rąk tym bardziej E... Mam 34 lata i migdalek gardlowy który mam powiekszony. Tak wyszło na rezonansie. Dodatkowo prawy migdalek podniebny jest większy niż lewy. Laryngolog stwierdził że no może być rakowe bo jak jest asymetria to może się rozwinąć rąk tym bardziej E ja mam choroby autoimmunologiczne. Przechodziłam w lipcu operacje zatok. Miałam usuwane torbiele z zatok szczękowych. Moje pytanie brzmi czy wyciąć te migdalki? Czy powinnam wyciąć migdalek gardlowy tzw trzeci? Moje aso to 30
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jestem w grupie wysokiego ryzyka?

3 miesiące temu byłam u lekarza, po przesłuchaniu mnie i zbadaniu powiedział ze słyszy szmer w płucach. Ciężko mi się oddycha ale się nie dusze. Po prostu kiedy oddycham to z trudem. Dużo pale papierosów a lekar powiedział ze... 3 miesiące temu byłam u lekarza, po przesłuchaniu mnie i zbadaniu powiedział ze słyszy szmer w płucach. Ciężko mi się oddycha ale się nie dusze. Po prostu kiedy oddycham to z trudem. Dużo pale papierosów a lekar powiedział ze od palenia kurczą mi się płuca. Rentgen nic nie wykazał. Dodatkowo mam chorobę autoimmunologiczna. Czy w czasach koronawirusa jestem zagrożona? Mam26 lat
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego dziąsła są opuchnięte?

Czym moze być spowodowana opuchlizna dziąseł, periodontolog stwierdził, że zapalenia nie ma, pod dziąsłem nie ma kamienia, na zębach również, dziąsła nie krwawią. Periodontolog stwierdził, że może być to objaw choroby autoimmunologicznej. Nie wiem jednak co z tym mam zrobić, gdzie iść po ratunek
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego odczuwam ciągle zmęczenie mimo młodego wieku?

Dzień dobry, Jestem mężczyzną, mam 20 lat i od 9 miesięcy zmagam się z problemem przewlekłego zmęczenia w ciągu dnia - już od poranka. Interesuje mnie to, dlaczego najlepiej i najbardziej energicznie czuję się gdy mam gorączkę lub jestem chory.... Dzień dobry, Jestem mężczyzną, mam 20 lat i od 9 miesięcy zmagam się z problemem przewlekłego zmęczenia w ciągu dnia - już od poranka. Interesuje mnie to, dlaczego najlepiej i najbardziej energicznie czuję się gdy mam gorączkę lub jestem chory. Taka sytuacja miała miejsce zarówno w marcu, gdy zmagałem się z COVIDem - moje myślenie i sprawność umysłowa były najlepsze i nie odczuwałem tzw. brain foga. To samo miało miejsce na początku maja, kiedy to przez 2 dni leżałem w łóżku z gorączką, prawdopodobnie w związku z zatruciem pokarmowym. Czy obawy o jakąś chorobę autoimmunologiczną/przewlekłe zapalenie mają sens? Wykonywałem w zeszłym tygodniu kompleksowe badania krwi (morfologia, TSH, CRP, żelazo etc.) - wszystko wyszło w normie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak poprawić relacje seksualne z żoną?

Dzień dobry, Mam mały problem będący wielkim problemem. Mam żonę od dwóch lat - szybko zdecydowaliśmy się na ślub bo po 7 miesiącach związku. Aktualnie żona ma bardzo intensywną depresję (jak sama twierdzi) którą całkowicie obarcza mnie z uwagi na... Dzień dobry, Mam mały problem będący wielkim problemem. Mam żonę od dwóch lat - szybko zdecydowaliśmy się na ślub bo po 7 miesiącach związku. Aktualnie żona ma bardzo intensywną depresję (jak sama twierdzi) którą całkowicie obarcza mnie z uwagi na brak zbliżeń między nami, a raczej na bardzo sporadyczne - 1 lub 2 w miesiącu. Notorycznie słyszę że to kolejna wymówka, że nie jest ze mną szczęśliwa, że już jej nie obchodzę. Z kolei za każdym razem gdy tylko jest przez chwilę miła, próbuje doprowadzić do seksu. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego że coś jest ze mną nie tak iż nie mam od dłuższego czasu w ogóle potrzeby doprowadzania do stosunku, ale nie wierzę że może być to podstawą tego typu zachowań z jej strony. Wczoraj nawet usłyszałem że jesteśmy dwoma obcymi sobie osobami pod jednym dachem. Generalnie nie wiem jak do tego wszystkiego podejść, ze mną jest coś nie tak bo po prostu nie mam na to ochoty, czuję że potrzebuję zbliżeń w postaci tulenia, całowania delikatnego na znak opieki/miłości, w głowę, po rękach delikatnie w usta - ale coś czego nie jestem w stanie w sobie odkryć - blokuje mnie przed seksem i kompletnie nie wiem co to może być i z czego to może wynikać - po prostu nie mam na to ochoty bo nie czuję takiej potrzeby... Uważam szczerze że mam piękną żonę, która potrafi się dostosować do moich ewentualnych potrzeb seksualnych, ale problem w tym że ja nie czuję abym miał jakiekolwiek potrzeby... Z dodatkowych informacji, mam chorobę autoimmunologiczną oraz przez dwa lata ze swojego życia nałogowo paliłem w bardzo dużych ilościach marihuanę a właśnie mija mniej więcej rok gdy rzuciłem ją całkowicie. Czy styl mojego życia kiedyś, może wpływać na brak potrzeb seksualnych w tej chwili? Czy może to problem hormonalny? Boję się że zniszczę nasze małżeństwo a nie wiem co jest nie tak i jak je ratować - bo dla żony seks jest niezmiernie ważny. Bardzo proszę o rady co to może być i jakie mogą być możliwości naprawy sytuacji. Z wyrazami szacunku.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Małgorzata Ziółkowska
Mgr Małgorzata Ziółkowska

Czy zaszczepić córkę na HPV?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące szczepionki GARDASIL 9 przeciw HPV. Narosło wokół niej dużo kontrowersji, czy warto szczepić córkę lat 14? Czy publikacje medyczne wskazuje na jakieś powikłania po podaniu szczepionki? Czy to prawda, że może indukować choroby autoimmunologiczne? dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Jakie badania wykonać x takiej sytuacji?

Witam, interesuje mnie przeszczep włosów. Pozostaje tylko pytanie jakie badania powinienem wykonać aby dowiedzieć się czy moja autoimmunologiczna choroba jaką jest nie wątpliwie łysienie plackowate jest aktywna czy też nie. Za pomoc dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Lek. Dorota Kowalczyk (Lipińska)
Patronaty