Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 6 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurologia: Pytania do specjalistów

Dlaczego mam takie problemy z utrzymaniem równowagi?

Witam , Od 2 lat mam uczucie bycia pijaną. Co jakiś czas pobolewa mnie kręgosłup . Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się mój stan się pogarsza i czuje się bardzo zdezorientowana . Rowniez mam problem z utrzymaniem rownowagi gdy stoję... Witam , Od 2 lat mam uczucie bycia pijaną. Co jakiś czas pobolewa mnie kręgosłup . Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się mój stan się pogarsza i czuje się bardzo zdezorientowana . Rowniez mam problem z utrzymaniem rownowagi gdy stoję mam wrażenie że lecę na boki ,ale tylko podczas stania przy chodzeniu nie ma problemów z równowagą.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie osłabienie może wynikać z długotrwałego stresu?

Jestem prawie 2 miesiące po laparoskopii torbieli luteinowej jajnika, która była dość duża i wielopechęrzykowa (7x5cm). Po powrocie ze szpitala zauważyłam nieznaczną zmianę czucia przodu w kierunku wewnętrznej strony uda (po stronie wykonywania zabiegu), objawy do dzisiaj nie ustąpiły.... Jestem prawie 2 miesiące po laparoskopii torbieli luteinowej jajnika, która była dość duża i wielopechęrzykowa (7x5cm). Po powrocie ze szpitala zauważyłam nieznaczną zmianę czucia przodu w kierunku wewnętrznej strony uda (po stronie wykonywania zabiegu), objawy do dzisiaj nie ustąpiły. Żyję w przewlekłym stresie od sierpnia, czyli momentu wykrycia zmiany i nastraszenia przez lekarzy. Dopiero 5 tygodni po zabiegu otrzymałam wyniki histopatologiczne, które nie wykazało niczego złego, jednak oczekiwanie bardzo źle na mnie wpłynęło, codziennie płakałam i miałam tylko czarne myśli, że to nowotwór. Myślałam, że po uzyskaniu wyników się uspokoję, jednak stres wrócił znajdując inne źródło - około tydzień temu, po powrocie do aktywności zauważyłam osłabienie mięśni, bardzo często jakby lekkie skurcze w całym ciele i ciągłe napięcie mięśni. Od kiedy skupiłam się na tych objawach znowu ciągle płacze i drży mi szczęka oraz wydaje mi się, że czuję drżenie w ciele, szukam odpowiedzi na forach i strasznie się martwię. Boję się iść do lekarza, boję się nie iść, boję się jakiejś diagnozy, np. SM lub SLA. Nie mogę jeść ani spać, nie chce się z nikim spotykać i obawiam się, że nabawiłam się nerwicy. Czy takie osłabienie może wynikać z długotrwałego stresu? Powinnam udać się do psychologa czy neurologa? Jestem zapisana na badania krwi od internisty oraz endokrynologa, jednak trochę się przeziębiłam i muszę czekać na ustąpienie objawów a odchodzę od zmysłów. Bardzo proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie zachowanie 6-latki jest normalne?

Witam! Moja 6-letnia córka podczas zabawy gdy się bardzo cieszy macha rączkami i wydaje przy tym lekki pisk. Czy to jest normalne? Ogólnie ma duże problemy z koncentracją, ale jak już się do czegoś przyłoży, to zrobi zadanie bardzo dobrze. Poza tym rozwija się całkiem normalnie. Jak można jej pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

O czym mogą świadczyć takie dolegliwości u 24-latki?

Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili... Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili mi badanie krwi z którego nic nie wyszło, EKG też dobre. Lekarz powiedział że to objawy na tle nerwowym. Po wizycie w szpitalu przez kilka dni czułam się dobrze. Ale później nagle zaczęłam czuć dyskomfort w klatce piersiowej po lewej stronie, to było coś jak gniecenie, czasami kłucie. Poszłam do rodzinnego, lekarz przepisał mi hydroksyzyne abym mogła spać w nocy. Oraz skierowała mnie na ret klatki piersiowej, z którego wyszło że mam płytkie spłaszczenie z lewej strony oraz lekkie zaostrzenia na trzonach. Dostałam skierowanie do neurologa który kazał mi iść na rezonans odcinka szyjnego (czekam na wizytę). Każdy lekarz mówi że to nic poważnego, natomiast ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej, czasami czuję jakbym miała nagle zemdleć, oszaleć, jakbym miała stracić panowanie nad ciałem, lub mieć zawał serca. Robiłam badania krwi ponownie i tarczycę, wszystko w normie poza leukocytami które są lekko poniżej normy oraz MCHC. Nic mnie ni boli. To zaczyna być bardzo męczące, nie mogę się na niczym skupić, cały czas boje się że jestem poważnie chora lub że nagle umrę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy te problemy mają podłoże neurologiczne?

Witam. Miałem problem z nadciśnieniem, były to skoki ciśnienia, które same ustępowały. Do objawów z nadciśnieniem zaliczam także bóle głowy w okolicy potylicy i skroni, uczucie ściśniętego gardła ,słabość, kołatania serca. Leczyłem się kardiologicznie i mój lekarz stwierdził... Witam. Miałem problem z nadciśnieniem, były to skoki ciśnienia, które same ustępowały. Do objawów z nadciśnieniem zaliczam także bóle głowy w okolicy potylicy i skroni, uczucie ściśniętego gardła ,słabość, kołatania serca. Leczyłem się kardiologicznie i mój lekarz stwierdził po szeregu badań że na nadciśnienie nie choruje, ani nigdy nie chorowałem, ponieważ to od razu widać po stanie serca, a moje serce jest w świetnej kondycji. Lekarz stwierdził że mogę chorować na stres przewlekły. Dodam że objawy nasilają się głównie w okresie jesienno zimowym. Latem nie mam tego problemu. Moje pytanie jest takie czy to rzeczywiście problem po stronie psychicznej czy może problem może leżeć po stronie neurologicznej typu góz, tętniak itp. Jeszcze dodam że wynik badań krwi są w normie. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jak leczyć zawroty głowy przy takim MR?

Kobieta, lat 43, leczone nadciśnienie tętnicze. Od poczatku sierpnia mam odretwiałą i słabą prawą stronę ciała. Zaczęło się od dużego palca u nogi, potem stopniowo dalsze partie. Miałam także pod koniec sierpnia incydent silnego krótkotrwałego bólu głowy z zwrotami. Mam... Kobieta, lat 43, leczone nadciśnienie tętnicze. Od poczatku sierpnia mam odretwiałą i słabą prawą stronę ciała. Zaczęło się od dużego palca u nogi, potem stopniowo dalsze partie. Miałam także pod koniec sierpnia incydent silnego krótkotrwałego bólu głowy z zwrotami. Mam także zaburzenia równowagi jak stoję na prawą stronę. Ponadto dyskoptię, przepuchliny i zwyrodnienie całego kręgosłupa. Ogólnie jestem słabsza. Nie mam problemów ze snem. Praca i stojąca i siedząca. Wynik rezonansu: Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Proszę o interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznacza taki wynik badania mózgu u 25-latki?

Witam, proszę o interpretację badania. Badanie wykonywane w celu podjęcia decyzji o odstawieniu leku keppra. Czy przy takim opisie odpowiednią decyzją będzie odstawienie go? Napad toniczno-kloniczny trzy lata temu, więcej się nie powtórzył. Opis badania: Artefakty z elektrod w tym... Witam, proszę o interpretację badania. Badanie wykonywane w celu podjęcia decyzji o odstawieniu leku keppra. Czy przy takim opisie odpowiednią decyzją będzie odstawienie go? Napad toniczno-kloniczny trzy lata temu, więcej się nie powtórzył. Opis badania: Artefakty z elektrod w tym nad T5. Zapis regularny, prawidłowo zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa składa się z rytmu alfa 10Hz o amplitudzie 12uV w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych oraz niskonapięciowego rytmu beta w odprowadzeniach czołowych. RZ obecna. Na tym tle zarejestrowano grupy fal wolnych theta 6-8Hz o amplitudzie tła w ok.skroniowo-ciemieniowych. HV i FST bez wpływu na zapis. Odcinkowo rozlane zwolnienie czynnosci podstawowej do niskonapieciowego rytmu theta.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak należy rozumieć takie wyniki rezonansu?

Proszę o odczytanie wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji... Proszę o odczytanie wyniku rezonansu. Pojedyncze ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 i FLAIR wielkości do 2mm, zlokalizowanych w istocie białej lewego płata czołowego- opisywane zmiany odpowiadają zmianom demielinizacyjnych najpewniej naczyniopochodnych. Ponadto jeszcze w kregoslupie czujnym w sekwencji T1 po kontraście jest widoczne punktowe wzmocnienie o wielkości 4,2 mm w tylnej części kanału kręgowego. Co to wszystko oznacza?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak postępować w przypadku takich zawrotów glowy?

Dzień dobry, od 4 miesięcy leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałem duolexetiene, sulpiryd i Xanax doraźnie, lecz zmieniłem psychiatrę i mi zmieniła finalnie tylko na Escitalopram 20mg 1-1-0. Na samym początku nerwicy pojawiły się zawroty głowy i derealizacja... Dzień dobry, od 4 miesięcy leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałem duolexetiene, sulpiryd i Xanax doraźnie, lecz zmieniłem psychiatrę i mi zmieniła finalnie tylko na Escitalopram 20mg 1-1-0. Na samym początku nerwicy pojawiły się zawroty głowy i derealizacja (dziwny pogląd na otoczenie) te skutki uboczne trwają aż po dziś. Dodatkowo chodzę do psychoterapeuty. Miałem wykonane badania: krwi wszystkie, kału, rezonans głowy, tomografia jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, gastroskopia, kolonoskopia itd - wyniki dobre, tylko mam mały refluks. Mam kilka pytań odnośnie mojej sytuacji 1. Jakie jeszcze badanie można wykonać żeby wykluczyć coś co powoduje zawroty głowy? 2. Czy zawroty i dziwny pogląd na otoczenie jest normalny? (Niekiedy potrafi doprowadzić do paniki lekkiej) 3. Czy przy nerwicy bóle mięśni są normalne? 4. Czy całkowicie minął zawroty i dziwny pogląd na otoczenie? I ile to może trwać? 5. Co Państwo radzą zrobić, jakie zachować myślenie w obecnej sytuacji? Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Kamila Bryłka
Lek. Kamila Bryłka

Co oznaczają zawroty głowy i nocne poty?

Od 5 dni mam zawroty głowy, od 2 dni doszło uczucie jakby zwarcia w głowie aż niekiedy cała drgam, nie wiem czy dlatego, że się tego nie spodziewam czy są tak silne. Oprócz tego czuje mrowienie w prawej ręce... Od 5 dni mam zawroty głowy, od 2 dni doszło uczucie jakby zwarcia w głowie aż niekiedy cała drgam, nie wiem czy dlatego, że się tego nie spodziewam czy są tak silne. Oprócz tego czuje mrowienie w prawej ręce i podczas chodzenia w prawej nodze. Jeśli to może mieć powiązanie od tych 5 dni towarzyszą mi także nocne poty, które nigdy wcześniej się nie zdarzały.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG?

Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal... Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 7,5-9 Hz o amplitudzie do 120 uV, rejestrowanej w przednich okolicach niskonapięciowej czynności fal beta oraz nielicznych, rozsianych, polimorficznych fal delta 1,4-3,9 Hz o amplitudzie do 90 uV. RZ wyrażona, symetryczna. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Zmiany o charakterze uogólnionym w stopniu średnim. W spoczynkowym zapisie czuwania nie zarejestrowano czynności napadowej. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Drugie badanie wykonane 2 tygodnie później. Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zachowanej organizacji prestrzennej Podstawowa czynność składa się z bogatej, dość nieregularnej, najlepiej wyrażonej w tylnych okolicach mózgu czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 8-9 Hz o amplitudzie do 140 uV oraz rejestrowanej w przednich okolicach mózgu niskonapięciowej czynności fal beta. RZ wyrażona, symetryczna. Fs bez wpływu na zapis. Zarejestrowano w Hw rozsiane fale ostre o amplitudzie do 100 uV oraz rozsiane, nieregularne zespoły iglica fala wolna 4-5 Hz o najwyższej amplitudzie do 130 uV w okolicach czołowych, wykazujące tendencję do uogólniania się W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione nieregulame wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Prawidłowy spoczynkowy zapis czuwania. Hw ujawnia czynność napadową- jak w opisie. W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione, nieregularne wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Które badanie jest lepsze? Czy zmiany między napadami są duże? I jaki jest właściwie mój stan, czy ogólnie poziom nieprawidłowości juest duży (chodzi oczywiście o padaczkę) Z tego co widzę, to w drugim badaniu nie ma czynności napadowej ale tylko podczas czuwania. Jest za to długa czynność napadowa podczas HW, są też fale ostre i iglice, które jak rozumiem są niepożądane. Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG, tzn czy zastosowane leki w całości przełożyły się już na zmianę zapisu EEG, czy możliwe jest, że oddziaływanie będzie wolne i za miesiąc wynik znowysie zmieni?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak postępować w przypadku tych objawów po porażeniu prądem?

Część co robić jeśli po porażeniu prądem kilka miesięcy temu ma się nadal jakieś dolegliwości czy to możliwe że po paru miesiącach mogą jeszcze jakieś dolegliwości wystąpić. Poraziła mnie pralka kilka miesięcy temu nie straciłam przytomności nie zgasło światło ale... Część co robić jeśli po porażeniu prądem kilka miesięcy temu ma się nadal jakieś dolegliwości czy to możliwe że po paru miesiącach mogą jeszcze jakieś dolegliwości wystąpić. Poraziła mnie pralka kilka miesięcy temu nie straciłam przytomności nie zgasło światło ale miewam dziwne dolegliwości, moje ciało dzwonię się zachowuje jak np. Ból kolan i nie mogę iść ...bolące oczy itd
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Dlaczego pojawiły się u mnie takie problemy?

Od ponad roku mam uczucie bycia pijanym. Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się ten stan się pogarsza czuje się bardzo otumaniona i dochodzą do tego zawroty głowy. Rowniez przy staniu prosto mam problem z utrzymaniem rownowagi i czuje zapadanie... Od ponad roku mam uczucie bycia pijanym. Ostatnio zauważyłam że przy schylaniu się ten stan się pogarsza czuje się bardzo otumaniona i dochodzą do tego zawroty głowy. Rowniez przy staniu prosto mam problem z utrzymaniem rownowagi i czuje zapadanie się , chodzę normalnie . Do tego czasami dochodzą bole glowy ,ucisk za uszami I wędrujące bole kręgosłupa (najczęściej odcinek szyjny) . Zwykle czynności nowe jak zamiatanie czy odkurzanie to dla mnie problem. Morfologia keratynina ,potas,sód ,ekg serca normie . Blednik wykluczony ,rezonans magnetyczny glowy również nie wykazal żadnych zmian. Dodam że jestem 5 miesięcy po porodzie i mam wrażenie że właśnie po porodzie objawy się nasiliły.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy ten wynik rezonansu zatok może świadczyć gruczolaku przysadki mózgowej?

Witam! Czy wynik rezonansu zatok Zmieniona struktura kostna kości klinowej o cechach łagodnego tłuszczaka wewnątrzkostnego może świadczyć gruczolaku przysadki mózgowej. Ponieważ lekarz ma takie podjrzenie że względu na wysoką prolaktynę 144 ng/ml. Z góry dziękuję za odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakiego specjalistę warto jeszcze odwiedzić?

Witam. Ze względu na problemu z brzuchem ( zawroty głowy i mdłości ) poszedłem do psychiatry. Myślałem,że w/w objawy obniżony nastrój to depresja. Stwierdzono u mnie stany lękowo-depresyjne. Zacząłem przygodę z Asertin, po którym cierpiałem na bóle brzucha i... Witam. Ze względu na problemu z brzuchem ( zawroty głowy i mdłości ) poszedłem do psychiatry. Myślałem,że w/w objawy obniżony nastrój to depresja. Stwierdzono u mnie stany lękowo-depresyjne. Zacząłem przygodę z Asertin, po którym cierpiałem na bóle brzucha i jelit. 2 miesiące później zmieniono lek na Asentre, po którym zacząłem mieć rozmazujacy się wzrok na wieczór. Jakieś 2 tygodnie temu doszło zapalenie wirusowe krtani i zawroty głowy, temperatura. Na SOR zalecenie żeby odstawić SSRI, podwyższone lekko CRP, wskaźniki trzustkowe i cholesterol. SSRI odstawione jakieś 2 tygodnie temu, zawroty głowy trochę mniejsze ale nadal mam rozmazujacy się wzrok. W dzieciństwie w rezonansie 2 stare ogniska niedokrwienne zwężona tętnica prawa szyjna. W między czasie gastrolog stwierdził IBS gastroskopia na sprawdzenie czy to nie celiakia. Dodatkowo do sprawdzenia tarczyca kortyzol. Jakiego specjalistę warto jeszcze odwiedzić ? Co to może być ? ( Obniżony nastrój, brak siły, dreszcze, gęsią skórka, zawroty głowy, nadmierna senność, brak energii)
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk

Co oznaczają te wyniki badań u 21-latka?

Dzień dobry, Niepokojące objawy, które mi towarzyszyły zaniepokoiły mnie. Trwają od 3 miesięcy. Mrowienia stóp, fascykulacje, drżenia mięśni, czasem szum w uszach kilkusekundowy, czasem lekkie uciski bólowe mięśni, obolały kark. Byłem u 2 neurologów, którzy nie zauważyli odchyleń, wykonałem... Dzień dobry, Niepokojące objawy, które mi towarzyszyły zaniepokoiły mnie. Trwają od 3 miesięcy. Mrowienia stóp, fascykulacje, drżenia mięśni, czasem szum w uszach kilkusekundowy, czasem lekkie uciski bólowe mięśni, obolały kark. Byłem u 2 neurologów, którzy nie zauważyli odchyleń, wykonałem badanie emg pod kątem SLA, oraz 2 rezonanse. Od urodzenia nerwus, prawdopodobnie niewykryta nerwica, hipochondria i depresja. Przez ostatni rok bardzo dużo stresu w moim życiu. Tryb życia siedzący, mało ruchu, całe życie zła postawa przy nauce. Badanie emg bez odchyleń. Rezonans głowy bez żadnych zmian oraz wynik rezonansu odcinka szyjnego kręgosłupa następujący: - na poziomie C3/4 okrężne uwypuklenie krążka m/kr typu bulging disc - na poziomie C5/6 niewielkie zaostrzenia na tylno-bocznych zarysach trzonów kręgów - pozostałe przestrzenie międzykręgowe objęte badaniem bez cech obecności pjm - poza tym kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez cech stenozy - wysokość trzonów oraz krążków m/kr prawidłowa - lordoza szyjna zmniejszona. Niewielkie lewoboczne skrzywienie pogranicza szyjno-piersiowego kręgosłupa z rotacją trzonów w lewo - rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału. Czy jest szansa na rozwój jakiejś poważniejszej choroby? Co oznacza opis rezonansu odcinka szyjnego? Czy drżenia mięśni są uzasadnione w tym przypadku?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z takimi atakami paniki?

Witam, od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie ataki paniki( uderzenie gorąca, palpitacja serca i ogromny lęk) wcześniej pojawiało się mrowienie rąk, buzi języka oraz pleców. Czy te wszystkie objawy mogą być spowodowane tężyczka, przyznam że w 2014r miałam robione badanie EMG w którym wynik na tężyczkę wyszedł dodatni
odpowiada 2 ekspertów:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

O czym może świadczyć opóźnienie w rozwoju mowy u mojego dziecka?

Witam, mój syn ma 2 lata i 10 miesięcy. Bardzo martwię się o jego mowę. Mało mówi zdaniami składającymi się z 2-3 słów. Mówi mama, jaka( tata) , babi, piju piju (na picie ), mama bum bum ijo (mama pojechała... Witam, mój syn ma 2 lata i 10 miesięcy. Bardzo martwię się o jego mowę. Mało mówi zdaniami składającymi się z 2-3 słów. Mówi mama, jaka( tata) , babi, piju piju (na picie ), mama bum bum ijo (mama pojechała po jajko niespodzianke) itp. ogólnie naliczyłam około 50slow i jakieś 10 zdań. Przyszło mi do głowy że może ma autyzm i ta myśl spędza mi sen z powiek. Oczywiście wybierzemy się do specjalisty, ale już teraz mega się tym stresuje. Ogólnie syn reaguje na polecenia, wyrzuci np papierek do śmieci czy przyniesie misia, odnośnie wołania go po imieniu to częściej reaguje niż nie, bawi się z tatą w chowanego, wskazuje palcem jak czegoś chce, hałas nie stanowi dla niego problemu, często bawi się sam (nie ma rodzeństwa czy innych dzieci w pobliżu, nie chodzi jeszcze do przedszkola ), lubi kiedy jest dużo ludzi , zaczyna wtedy dokazywać, tańczyć itp. Zastanawiam się czy może to przez telewizję i bajki nie nauczył się mówić jak na trzylatka. Ograniczamy mu teraz tv i telefon ale dużo tego oglądał z czego nie jestem dumna. Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o cechy autyzmu ? I jak pomóc w rozwoju mowy?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Z jakim specjalistą należy skonsultować mój problem?

Dzień dobry. Będac dzisiaj w sklepie raptownie zaczęłam widzieć zniekształcone ludzkie twarze,trwało to jakieś 5 min ,nie mogłam również rozczytać liter,dziwnie się czułam. Dodam ,że cierpię prawdopodobnie na chroniczne napieciowe bóle głowy i ból utrzymuje się cały czas za... Dzień dobry. Będac dzisiaj w sklepie raptownie zaczęłam widzieć zniekształcone ludzkie twarze,trwało to jakieś 5 min ,nie mogłam również rozczytać liter,dziwnie się czułam. Dodam ,że cierpię prawdopodobnie na chroniczne napieciowe bóle głowy i ból utrzymuje się cały czas za oczami i w ich okolicach. Do jakiego specjalisty się udać ,co robić ?
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Czy konieczna jest pilna wizyta u neurologa?

Czy muszę w trybie pilnym udać się do neurologa? Wynik badania rezonansu głowy: Wsekwencji ,, hemo,, wprawej okolicy potylicznejwidoczny jest obszar niskosygnałowy o nieostrych zarysach , nieuchwytny wpozostałych sekwencjach badania, niewykazujący patologicznegowzmocnienia-może odp drobnymdepozytomhemosyderyny (mikrocavernoma?, przebytemikrokrwawienie?)
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty