Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Neurologia: Pytania do specjalistów

Co oznacza taki nerwiak?

Witam. W 2017 roku przecielam nozem bardzo gleboko dlon w kierunku palca wskazujacego.Zostaly uszkodzone wlokna czuciowe nerwu posrodkowego palca.(brak czucia,mrowienie polowy palca). W miejscu blizny przeciecia nozem bardzo bardzob boli.Bol jest promieniujacy i przeszywajacy.Moje pytanie brzmi nastepujaco.Wielu lekarzy mowi o... Witam. W 2017 roku przecielam nozem bardzo gleboko dlon w kierunku palca wskazujacego.Zostaly uszkodzone wlokna czuciowe nerwu posrodkowego palca.(brak czucia,mrowienie polowy palca). W miejscu blizny przeciecia nozem bardzo bardzob boli.Bol jest promieniujacy i przeszywajacy.Moje pytanie brzmi nastepujaco.Wielu lekarzy mowi o nerwiaku(to nowotwor).u mnie ewentualnie pani neurolog zasugerowala nerwiaka .Nie robilam badan w kierunku zdiagnozowania nerwiaka.czy to nerwiak,(nowotwor)ktory podejrzewa pani doktor,gdyz w opisie badania EMG napisala podejrzenie nerwiaka.czy inny nerwiak niegrozny po urazie nerwu.czytalam ze taki nerwiak istnieje ale to nie jest zadna zmiana nowotworowa.jak mialam robione EMG w 2017 roku nie zapytalam pani doktor o co chodzi z tym nerwiakiem.Bardzo prosze o odpowiedz
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak ocenić ten wynik MR głowy u 34-latki?

witam, wykonałam rezonans MR głowy i wyszlo mi: "w tkankach miękkich powłoki czaszki głównie lewej okolicy ciemieniowej widoczne są pojedyncze ogniska o charakterze włókniaków śr do 1,2 cm" Z góry dziękuję za pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego moje ciało drętwieje?

Mam postepujace drętwienie ciała, w tym momencie już wszystkich kończyn i nasila sie. Zaczęło się od łaskotania w różnych częściach ciała. Mięśnie odczuwam jakby były zmęczone, moja kondygnacja ruchowa pozostawia wiele do życzenia. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy mogę mieć guza mózgu mając 37 lat?

Tego roku miałam rezonans glowy dokładnie w styczniu z powodu zawrotow i bolow głowy na rezonansie nie wyszło nic niepokojącego ja nadal źle sie czuje ciągle bóle głowy zaburzenia rownowagi uczucie omdlen że zaraz zemdleje dkg sercs w por,adku morfologia... Tego roku miałam rezonans glowy dokładnie w styczniu z powodu zawrotow i bolow głowy na rezonansie nie wyszło nic niepokojącego ja nadal źle sie czuje ciągle bóle głowy zaburzenia rownowagi uczucie omdlen że zaraz zemdleje dkg sercs w por,adku morfologia krwi też wiec jaka może byc przyczyna tego i czy w ciągu 8miesiecy mógł wytworzyć się guz mozgu proszę odpowiedź na dodatek mam ciągle uczucie takiego niepokoju boję się że zaraz cos mi sie stanie ogarnia mnie słabość strach przed omdleniem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co oznaczają bóle głowy i krew z nosa?

Dzień dobry od jakiegoś czasu prawie co dziennie boli mnie głowa i oczy ostatni także coraz częściej leci mi krew z nosa czy to coś poważnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co robić z tymi zawrotami głowy?

Witam, Miesiąc temu byłem w Chorwacji. Podczas drogi do (szczególnie w górach) świat zaczął mi wirować w głowie, miałem nudności i ogólnie złe samopoczucie. Dziwne uczucie jakby świat się zlewał. Musiałem przerwać wakacje. Byłem przekonany, że to przez mój lęk... Witam, Miesiąc temu byłem w Chorwacji. Podczas drogi do (szczególnie w górach) świat zaczął mi wirować w głowie, miałem nudności i ogólnie złe samopoczucie. Dziwne uczucie jakby świat się zlewał. Musiałem przerwać wakacje. Byłem przekonany, że to przez mój lęk wysokości i zmianę klimatu. Wróciłem i było wszystko ok. Niestety dzisiaj i kilka dni temu miałem podobny stan. Głównie zawroty głowy (pracuje przy komputerze) i poczucie, że wszystko wiruje, zlewa się. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę wrócić do pracy w takim charakterze przy SM?

Czy z SM stwardnienie rosianym mogę wrócić do pracy na kopalnie ???
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten ból ręki może być objawem nerwicy?

Witam. Mam 24 lata, od jakiegoś czasu odczuwam przemieszczający się bol w lewej ręce, jest to bardziej bol chwilowego ucisku po czym po kilku minutach ustaje, zazwyczaj przemieszcza się od barku do palców. Jakis czas temu mialam robione echo serca... Witam. Mam 24 lata, od jakiegoś czasu odczuwam przemieszczający się bol w lewej ręce, jest to bardziej bol chwilowego ucisku po czym po kilku minutach ustaje, zazwyczaj przemieszcza się od barku do palców. Jakis czas temu mialam robione echo serca Pani doktor powiedziala ze wszystko jest dobrze, za miesiąc mam mieć założony holter. Cisnienie i tętno zazwyczaj książkowe, w chwili zdenerwowania tętno skacze do 100-110 uderzen, czasami podczas pomiaru wyskakuje ikonka informującą o arytmi po czym po zmierzeniu ciśnienia raz jeszcze ikonka znika. Ostatnio na wizycie u neurologa stwierdzono nerwice lękową. Czy ten bol reki może być jednym z objawów somatycznych nerwicy czy może być coś nie tak z sercem?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest szansa na cofnięcie się zmian po porażeniu nerwu twarzowego?

Od urodzenia mam porażenie nerwu twarzowego po prawej stronie twarzy. Powieka nie domyka się przy zamknięciu oka, usta lekko podnoszą się przy uśmiechu, a przy podnoszeniu brwi ona lekko reaguje. Do tego występują drgawki. Czy są jakieś szanse na przywrócenie sprawności twarzy?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy faktycznie powinnam martwić się taką zmianą?

Witam, 2 tyg temu miałam wykonany rezonans magnetyczny w celu oceny nerwów słuchowych (szum w lewym uchu). Kwestie szumu mam już rozwikłana natomiast martwi mnie to co znaleziono w tym badaniu. Mianowicie: W istocie białej prawego płata czołowego pojedyncza, drobna,... Witam, 2 tyg temu miałam wykonany rezonans magnetyczny w celu oceny nerwów słuchowych (szum w lewym uchu). Kwestie szumu mam już rozwikłana natomiast martwi mnie to co znaleziono w tym badaniu. Mianowicie: W istocie białej prawego płata czołowego pojedyncza, drobna, nieprawidłowa zmiana wysokosygnałowa w obrazach T2-zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu nerwów VII i VIII po stronie lewej przebiega naczynie krwionośne co przy zgodności objawów klinicznych może przemawiać za konfliktem naczyniowo- nerwowym. Poza tym prawidłowa morfologia okolic kątów mostowo-móżdżkowych i uwidocznionych odcinków nerwów czaszkowych. Ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdzono. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Czy powinnam martwić się ta zmiana i co ewentualnie teraz zrobić? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co wynika z takiego badania kręgosłupa?

Witam serdecznie, od sześciu lat mam objawy rwy kulszowej. Początkowo nie było to takie dokuczliwe ponieważ było to ciągnięcie nogi prawej, które zwalczałam zwykłymi tabletkami przeciwbólowymi oraz wmawiałam sobie że to rozchodzę. Pomagało na dłużej... Do czasu kiedy ataki stawały... Witam serdecznie, od sześciu lat mam objawy rwy kulszowej. Początkowo nie było to takie dokuczliwe ponieważ było to ciągnięcie nogi prawej, które zwalczałam zwykłymi tabletkami przeciwbólowymi oraz wmawiałam sobie że to rozchodzę. Pomagało na dłużej... Do czasu kiedy ataki stawały się częstsze, bardziej bolesne... Od trzech lat tułam się do lekarza rodzinnego, na własną rękę poszłam do ortopedy który powiedział że będzie tylko gorzej, wypisał leki i dał zl na 2 tyg. Lekarz rodzinny robi to samo- leki, zl na tydzień. Zrobiłam prywatnie RM kręgosłupa w odcinku LS wyszło mi takie coś : pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej, sygnał wysokości trzonów kręgów oraz krążków m/k w normie. Nieco obniżony krążek m/k L5/S1przy zachowanym prawidłowym jego sygnale. Zmian dyskopatycznych nie stwierdza się. W trzonie L3 i Th12 drobne naczyniaki śr.po 6mm-bez znaczenia klinicznego. Konstytucjonalnie dość wąski kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym i otwory m/k L4/L5, L5/S1 Zmiany przeciążeniowe w stawach m/k L4/L5 i L5/S1. Na zobrazowanych poziomach nie widać ucisku na korzenie nerwowe. Stożek rdzenia w normie. Nie wiem co oznacza ten opis ale dolegliwości bólowe nasilają się, nie pamiętam już dni kiedy nie brałam leków przeciwbólowych. Boli mnie mniednica, raz prawa raz lewa noga. Ostatnio miałam atak w pracy, ból był taki jakby ktoś raził mi plecy paralizatorem, odjęło mi wtedy nogę na chwilę, nie mogłam chodzić ponieważ ból za każdym razem kiedy postawiłam stopę i chciałam przenieść na nią ciężar ciała objawiał się właśnie takim "rażeniem prądem" I znów leki, zl na 2 tyg. Takie ataki zdarzają się co drugi miesiąc, albo raz w miesiącu. Mam pracę w której stoję cały dzień, czasem idąc na inny dział 8 godz chodzę- cały czas. Nie dźwigam. W nocy wybudza mnie ból, musze wtedy zrobić sobie kopczyk z poduszek i spać na wpółleżąco. Kiedy wchodzę po schodach jest znośnie, schodząc odczówam ból, chodzę powoli, małymi kroczkami ponieważ zrobienie większego kroku to ból oraz obawa przed pogłębieniem go. Mój pracodawca ma dość moich absencji, mój lekarz chyba już też patrzeć na mnie nie może. A ja? Jestem u kresu sił, pracować trzeba, ibuprofen brany po 2400 też powoli przestaje pomagać, a leki na tramalu są raczej nie dla mnie bo pracuję z ludźmi i muszę mieć przytomny umysł... Może ktoś z Państwa wie co to może być...
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Rafał Ochowiak
Mgr Rafał Ochowiak

Co oznacza ten obraz badania przysadki?

Proszę o interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego przysadki Przysadka mózgowa o wymiarach 10x11x7mm niejednorodnie wzmacnia się po podaniu kontrastu. Lejek przysadki ustawiony symetrycznie. Płat nerwowy zachowany prawidłowo. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych zachowane prawidłowo. Twór guzowaty wlk. ok. 25x16x17mm nieznacznie, brzeżnie... Proszę o interpretacje wyniku badania rezonansu magnetycznego przysadki Przysadka mózgowa o wymiarach 10x11x7mm niejednorodnie wzmacnia się po podaniu kontrastu. Lejek przysadki ustawiony symetrycznie. Płat nerwowy zachowany prawidłowo. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych zachowane prawidłowo. Twór guzowaty wlk. ok. 25x16x17mm nieznacznie, brzeżnie wzmacniający się po podaniu kontrastu w przednio-górnej części zatoki klinowej lewej, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki jamistej lewej. Twór polipowato-torbielowaty?- do obserwacji. Pozostałe zatoki nosa prawidłowo upowietrzone.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza ten napięciowy ból głowy?

Witam Jestem tu jedną z wielu osób które mają prawdopodobnie napięciowy ból głowy. Opiszę swój problem piszę tutaj ponieważ chcę zrozumieć przebieg choroby. Mam 33 lata waga 60 kg wzrost 158 cm 8 miesięcy temu urodziłam synka 3 tygodnie... Witam Jestem tu jedną z wielu osób które mają prawdopodobnie napięciowy ból głowy. Opiszę swój problem piszę tutaj ponieważ chcę zrozumieć przebieg choroby. Mam 33 lata waga 60 kg wzrost 158 cm 8 miesięcy temu urodziłam synka 3 tygodnie po urodzeniu dopadł mnie ból głowy rwał około 2 tygodnie i przeszedł. Około miesiąca temu ponownie dopadł nie ból głowy trwał 3 tygodnie pojechałam do Pani Neurolog która stwierdziła że to jest napięciowy ból głowy przepisała mi lek Amitriptylinum 10 mg jedną tabletkę przed snem kuracja 2 miesiące . Efekt taki że po dwóch dniach brania tabletki ból minał. biorę codziennie przed snem. ale jednego dnia nie wziełam ponieważ byłam na urodzinach i wypiłam 2 lamki wina dlatego w nocy przed snem tabletki nie wziełam. Następnego dnia ból pojawił się taki sam jak wcześniej trwał cały dzień aż do pójsćia spać kiedy wziełam tabletkę Amitriptylinum 10 mg przed snem to naspępnego dnia ból minął Moje pytania brzmią : - czy ja już nigdy nie będę mogła pić alkoholu nawet okazjonalnie i w małych ilościach? - czy kiedykolwiek ten napięciowy ból głowy się skończy i nie będę musiała brać tych tabletek - czy jest możliwość że ten napięciowy ból głowy jest przez niedobór jakiś witamin ? bo próbowałam się odchudzać - jak długo trzeba brać takie leki aby być całkowicie zdrowym ? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

W jakim kierunku prowadzić dalej diagnostykę?

Witam, mam 31 lat, mężczyzna – dokładnie miesiąc temu pierwszy objaw duszności, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie kończyn oraz twarzy (ten objaw towarzyszy mi od dłuższego czasu, prawie zawsze w nocy), jakby lekkiego niedowładu lewej ręki oraz nogi, po czym... Witam, mam 31 lat, mężczyzna – dokładnie miesiąc temu pierwszy objaw duszności, ucisk w klatce piersiowej, drętwienie kończyn oraz twarzy (ten objaw towarzyszy mi od dłuższego czasu, prawie zawsze w nocy), jakby lekkiego niedowładu lewej ręki oraz nogi, po czym doszło mocne drżenie mięśni. Trafiłem do NŚOZ, zmierzono mi ciśnienie (150/90) oraz zrobiono EKG (w normie). Ciśnienie zostało obniżone i wróciłem do domu. Na nadciśnienie się leczę i nie miałem z nim problemów, po tym ataku kontroluje i również nie ma problemu. Stwierdzony również mam refluks żołądka. Od tamtej pory towarzyszy mi uczucie ciągłego zmęczenia, bóle mięśni, szum w uszach, częste napady dziwnego uczucia jakby powietrze znikało w środku. Codziennie odczuwam z różnym natężeniem uczucie oszołomienia, jakbym nie wiedział co się dzieje i ktoś powoli odłączał mi „prąd”, z wrażeniem, że zaraz zemdleje. Objawy często poprzedzają uderzenia gorąca w różnych częściach ciała, najczęściej klatki i twarzy. W ostatnich dniach doszły problemy z przełykaniem śliny (czasami jej brak, czasami jakby gardło było ściśnięte i musze powtórzyć przełknięcie) ale przy potrawach lub napojach nie ma problemu. Od tamtej pory zrobione: morfologia z rozmazem – OK, mocz – OK, Białko CRP – OK, D-dimery – OK, próby wątrobowe – OK (lekko podwyższone GGTP norma 54 wynik 60) TSH – OK, Ferrytyna – OK, Cholesterol całkowity Norma 140-200 wynik 214, HDL Norma 35-75 Wynik 83, pozostałe – OK, Wit.D3 Norma 35-80 Wynik 11,4 (od razu rozpoczęta suplementacja, wynik po miesiącu 43), Wit,B12 – OK, Testosteron – OK, Glukoza – OK, Sód, Potas, Magnez, Żelazo, Wapno – OK, Kortyzol gdzieś zginął wynik ale był lekko podwyższony, Bolerioza IgG,IgM - OK Wizyty i badania: Neurolog – skierowanie na MRI z kontrastem mózgu, ogólnie ok. skierowanie do neurochirurga w celu omówienia „naczyniak żylny 18x2mm w prawym płacie ciemieniowym” – nie powinien dawać wyżej wymienionych objawów. Kardiolog – Echo serca z Dopplerem OK USG jamy brzusznej – kamień w pęcherzyku żółciowym 7mm, pozostałe OK Czekam na TK kręgosłupa szyjnego. Oczywiście pierwsze co na myśl przychodzi nerwica, ostatnio powiedzmy miałem bardziej nerwowy okres w życiu ale raczej wszystko się ustabilizowało i nie powinno to wywołać aż takich objawów… Od dwóch tygodniu suplementuje witaminy, biorę tabletki ziołowe sedivitax na noc i napar z ziół na uspokojenie. Niestety zero poprawy. Wspomnę, że od listopada byłem na diecie i schudłem 17 kg (z 92 na aktualne 75) ale od lipca odpuściłem i utrzymuje wagę. Pracę mam biurowo a aktywność fizyczna raczej niewielka więc zrzucenie wagi ogólnie polegało na obniżeniu dostarczanych kcal (ok. 1800 dziennie) Może ktoś podpowiedzieć, w jakim kierunku iść dalej? Czy szukać raczej zaburzeń na tle nerwowym? Z góry dziękuje za odpowiedzi!
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy jest szansa na powrót mojego węchu?

Dzień dobry! W połowie października miałem koronawirusie potwierdzonego testem , przeszedłem go dość lekko z utratą węchu i smaku. Do tej pory zmysły nie powróciły do końca , potrafię wyczuć niektóre zapachy ale bardzo słabo i tylko pod nosem,... Dzień dobry! W połowie października miałem koronawirusie potwierdzonego testem , przeszedłem go dość lekko z utratą węchu i smaku. Do tej pory zmysły nie powróciły do końca , potrafię wyczuć niektóre zapachy ale bardzo słabo i tylko pod nosem, smak to w zasadzie podstawowy , nawet nie czuje dymu z papierosa. Co ja mam robić byłem już u wielu specjalistów a oni każą tylko brać witaminy , robić trening węchu i czekać . Czy straciłem te zmysły na zawsze ? Mam problem z jedzeniem przez to i popadłem w depresję . Czy mam jeszcze jakąkolwiek szansę na normalność ? Mam dopiero 30 lat...
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego odczuwam ten ucisk w głowie?

Podczas pobytu w szpitalu w ostatnich dniach przez ten czas odczuwałem silną chęć wyjścia i ucisk z tyłu głowy, przez pare tygodni po wyjściu czułem coś że mi siedzi z tyłu głowy i od tamptej pory mam mocno ograniczone odczucia... Podczas pobytu w szpitalu w ostatnich dniach przez ten czas odczuwałem silną chęć wyjścia i ucisk z tyłu głowy, przez pare tygodni po wyjściu czułem coś że mi siedzi z tyłu głowy i od tamptej pory mam mocno ograniczone odczucia np. na dotyk ludzi ( mrowienie w głowie) , przestało działać też na mnie coś takiego jak ASMR który przed tą dolegloiwością powodował u mnie silne mrowienie w głowie, podczas całego pobytu , szczegulnie na w tym ostatnich dniach czułem sie żle mając uczucie jakby mój umysł ograniczył się mocno, jakby moje odczucia schowały do środka głowy
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy przed EEG trzeba odstawić Trittico?

Czy biorąc 150 mg leku Trittico muszę go odstawić przed badaniem EEG?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy jest szansa na wyleczenie objawów udaru?

Tata w nocy z niedzieli na poniedziałek upadł i miał rozległy udar mózgu - niedowład prawostronny. Pomoc została uzyskana około 10 rano - nie na czas. Ma również zapalenie płuc. Lekarz mówi,że jest w stanie miernym. Nie ma z... Tata w nocy z niedzieli na poniedziałek upadł i miał rozległy udar mózgu - niedowład prawostronny. Pomoc została uzyskana około 10 rano - nie na czas. Ma również zapalenie płuc. Lekarz mówi,że jest w stanie miernym. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Ja odwiedziłam go we wtorek i przywitał mnie uśmiechem, ściskał rękę,pociągnął i przytulił. Chciał coś powiedzieć i płakał,bo nie potrafił. Nawet próbował usiąść. Reagował odpowiednio na to co mówilam. Niestety w czwartek nie miałam już z nim kontaktu, nie reagował. Otwiera jedno oko,ale patrzy w przepaść. Nie odwzajemnia uścisku dłoni. Pytałam lekarki czy dostaje jakieś leki na uspokojenie,bo nie mam z nim kontaktu . Odparła ,że nie i jest taki od początku. Nie wiem co mam myśleć,bo ja widziałam go w zupełnie innym stanie. Czy jest szansa...czy może się jeszcze pogarszać...
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co może być przyczyną tej senności i bólu głowy?

Witam, mam ciśnienie 142/56 puls 94, jestem senny mam lekkie bóle głowy oraz jestem rozdrażniony. Uprawiam sport 5 razy w tygodniu ale dzisiaj mam dzień wolny. Co może być przyczyna ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co znaczy mój opis tętnic?

Witam, w TK angio tt szyjnych mam zapis "skrajnie typoplastyczna prawa t. kręgowa- śr. 1mm przy dominującej lewej t. kręgowej (5mm) zasilającej t. podstawną". Reszta w tym badaniu bez zmian. Proszę o interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Patronaty