Zbytnia powolność u nastolatki

Witam ;) Mój problem to powolność. Cokolwiek robię to robię to zbyt wolno! Nie dlatego że mi się nie chcę po prostu zawsze byłam bardzo dokładna ale powolna. Mama od małego nazywała mnie 'flegmą' a pani mówiła że piszę piękne wypracowania ale 'potrzebuję chyba troszkę więcej czasu'. Ciągle słyszę 'dobrze, tylko trzy razy szybciej' ale z drugiej strony jestem bardzo 'żywotna'. Lubię szybko biegać, szybko myślę ale proste czynności trwają u mnie wieki! To denerwuję już nawet mnie! Proszę o radę.

Dzień Dobry,
To fantastyczne, że jest Pani właśnie taka; potrafi robić coś szybko a coś wolno.
Każdy jest jakiś..... wyzwaniem dla nas samych jest samoakceptacja. Jeżeli zaakceptowanie samej siebie takiej właśnie jest Pani z jakiś powodów trudno - to zachęcam do podjęcia decyzji o psychoterapii.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Warto się przyjrzeć, w jakich konkretnie sytuacjach jest Pani wolniejsza niż inni- czy w takich, które stanowią obowiązki? Są zewnątrz-motywowane?
Być może ta powolność jest przejawem nieświadomego buntu, protestu?
Czy pojawia się to tylko w domu i szkole? Czy także w relacjach z rówieśnikami labo poza domem (np na wakacjach) itp?
Zachęcałabym najpierw do dokładnego określenia rodzaju sytuacji i "wyzwalaczy", to pozwoli Pani ustalić przyczynę i cel takich zachowań, a stąd już prosta droga do ich eliminacji.
Może to Pani zrobić samodzielnie lub pod opieka specjalisty- psychologa.