Zbytnia powolność u nastolatki

Witam ;) Mój problem to powolność. Cokolwiek robię to robię to zbyt wolno! Nie dlatego że mi się nie chcę po prostu zawsze byłam bardzo dokładna ale powolna. Mama od małego nazywała mnie 'flegmą' a pani mówiła że piszę piękne wypracowania ale 'potrzebuję chyba troszkę więcej czasu'. Ciągle słyszę 'dobrze, tylko trzy razy szybciej' ale z drugiej strony jestem bardzo 'żywotna'. Lubię szybko biegać, szybko myślę ale proste czynności trwają u mnie wieki! To denerwuję już nawet mnie! Proszę o radę.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry,
To fantastyczne, że jest Pani właśnie taka; potrafi robić coś szybko a coś wolno.
Każdy jest jakiś..... wyzwaniem dla nas samych jest samoakceptacja. Jeżeli zaakceptowanie samej siebie takiej właśnie jest Pani z jakiś powodów trudno - to zachęcam do podjęcia decyzji o psychoterapii.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

0

Warto się przyjrzeć, w jakich konkretnie sytuacjach jest Pani wolniejsza niż inni- czy w takich, które stanowią obowiązki? Są zewnątrz-motywowane?
Być może ta powolność jest przejawem nieświadomego buntu, protestu?
Czy pojawia się to tylko w domu i szkole? Czy także w relacjach z rówieśnikami labo poza domem (np na wakacjach) itp?
Zachęcałabym najpierw do dokładnego określenia rodzaju sytuacji i "wyzwalaczy", to pozwoli Pani ustalić przyczynę i cel takich zachowań, a stąd już prosta droga do ich eliminacji.
Może to Pani zrobić samodzielnie lub pod opieka specjalisty- psychologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Upławy u nastolatki

Uławy..Tak nazywa się wydzielinę z pochwy. Jednak czytałam, że to całkowicie normalne, że istnieją "złe upławy" i dobre spowodowane tym, że pochwa po prostu wydala z siebie płyny w kolorze białym/brązowym/żółtawym. Stosuję dobry płyn do higieny intymnej oraz dbam o higienę ogólną. Mam się czym niepokoić? Upławy nie istnieją cały czas, jednak pojawiają się zawsze w miesiącu przez okres 3-4 dni.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nadwaga u nastolatki

Dzień dobry , mam duży problem . Jestem Gruba . mam 18 lat , 176 cm wzrostu a waze prawie 80 kg . Sama nie daje sobie rady zeby schudnąc a próbowałam juz kilkanaście razy . Co mam zrobic ? z gory bardzo dziękuję za pomoc .
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań
71 poziom zaufania

Witam
Przede wszystkim należy podejść do problemu ze spokojem i cierpliwością. Skuteczne odchudzanie nie jest procesem,który możemy zrealizować w 1 czy 2 miesiące. Pierwszym krokiem powinna być zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia.
Prawidłowa dieta nie polega na drastycznym ograniczaniu podaży energii, ale na umiejętności wybierania zdrowych produktów. Warto kierować się poniższymi wskazówkami:
-Spośród produktów będących źródłem białka należy wybierać : chude mleko i produkty mleczne, jaja, chude mięso, ryby
- Spośród głównych źródeł węglowodanów warto sięgać po: pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron, kasze, płatki zbożowe (owsiane, razowe), otręby
- Źródłem tłuszczu w diecie powinny być: dodawane na surowo oleje roślinne, oliwa z oliwek, pestki dyni, orzechy
- Należy codziennie spożywać warzywa i owoce, najlepiej świeże
- Warto wykluczyć słodycze i kaloryczne przekąski oraz napoje słodzone. W przypadku odczuwania potrzeby spożycia czegoś słodkiego, można sięgnąć po owoce lub przygotować np. koktajl z jogurtu naturalnego z malinami i bananem.
- Konieczne jest zachowanie regularności posiłków -najlepiej 5 razy dziennie, w odstępach co 4 godziny
- Stosowaną obróbką kulinarną powinno być gotowanie oraz pieczenie w folii lub rękawie
Bardzo ważnym czynnikiem jest regularna aktywność fizyczna - najlepiej ok. 45 min dziennie , np.gimnastyka, aerobik, biegi, jazda na rowerze, taniec, siłownia, pływanie
Przy zastosowaniu tych porad, masa ciała będzie ulegała normalizacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty