Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie krwi: Pytania do specjalistów

O czym mogą świadczyć takie dolegliwości u 24-latki?

Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili... Mam 24 lata i jestem studentką. Na początku listopada pojechałam do szpitala ponieważ zaczęłam się źle czuć. Miałam zawroty głowy, zdretwiała mi lewa ręka, miałam drżenie całego ciała, oraz trudności z oddychaniem i przyspieszony puls. W szpitalu zrobili mi badanie krwi z którego nic nie wyszło, EKG też dobre. Lekarz powiedział że to objawy na tle nerwowym. Po wizycie w szpitalu przez kilka dni czułam się dobrze. Ale później nagle zaczęłam czuć dyskomfort w klatce piersiowej po lewej stronie, to było coś jak gniecenie, czasami kłucie. Poszłam do rodzinnego, lekarz przepisał mi hydroksyzyne abym mogła spać w nocy. Oraz skierowała mnie na ret klatki piersiowej, z którego wyszło że mam płytkie spłaszczenie z lewej strony oraz lekkie zaostrzenia na trzonach. Dostałam skierowanie do neurologa który kazał mi iść na rezonans odcinka szyjnego (czekam na wizytę). Każdy lekarz mówi że to nic poważnego, natomiast ja z dnia na dzień czuję się coraz gorzej, czasami czuję jakbym miała nagle zemdleć, oszaleć, jakbym miała stracić panowanie nad ciałem, lub mieć zawał serca. Robiłam badania krwi ponownie i tarczycę, wszystko w normie poza leukocytami które są lekko poniżej normy oraz MCHC. Nic mnie ni boli. To zaczyna być bardzo męczące, nie mogę się na niczym skupić, cały czas boje się że jestem poważnie chora lub że nagle umrę.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co może być przyczyną braku miesiączki i bólu piersi?

Dobry wieczór, bardzo proszę o poradę, mam 37 dc i brak miesiączki, strasznie bolą mnie piersi, z czwartku na piątek bardzo bolało mnie podbrzusze z prawej strony, badanie krwi wykluczyło ciążę beta 2,3 (niestety), staramy się o dziecko, więc wszystko... Dobry wieczór, bardzo proszę o poradę, mam 37 dc i brak miesiączki, strasznie bolą mnie piersi, z czwartku na piątek bardzo bolało mnie podbrzusze z prawej strony, badanie krwi wykluczyło ciążę beta 2,3 (niestety), staramy się o dziecko, więc wszystko na to wskazywało, a tu takie rozczarowanie, co może być przyczyną braku miesiączki i potwornego bólu piersi? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tymi nagłymi parciami na stolec?

Od kilku dni mam skurcze bóle brzucha. Nagle parcie na stolec wzdęcia i gazy zwłaszcza rano. Do toalety muszę iść od razu po posiłku. W nocy wszystko ok. Badania krew mocz USG, pasożyty ok Występuje falami nasila się... Od kilku dni mam skurcze bóle brzucha. Nagle parcie na stolec wzdęcia i gazy zwłaszcza rano. Do toalety muszę iść od razu po posiłku. W nocy wszystko ok. Badania krew mocz USG, pasożyty ok Występuje falami nasila się w trakcie okresu teraz stolec normalny jak zwykle codziennie i co drugi dzień Potem biegunka i to samo co robic jakie leki i jaki lekarz m pomoże
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają moje wyniki gastroskopii oraz towarzyszące mi objawy?

Dzień Dobry, Moje wyniki gastroskopii z 30/09/2022: biopsja antrum i angulus- umiarkowane nieaktywne przewlekłe śródmiąższowe zapalenie żołądka, bez atrofii, z metaplazją jelitową 1 , biopsja fundus - lekkie przewlekłe śródmiąższowe zapalenie błony śluzowej żołądka bez metaplazji. Brak Helicobacter pylori... Dzień Dobry, Moje wyniki gastroskopii z 30/09/2022: biopsja antrum i angulus- umiarkowane nieaktywne przewlekłe śródmiąższowe zapalenie żołądka, bez atrofii, z metaplazją jelitową 1 , biopsja fundus - lekkie przewlekłe śródmiąższowe zapalenie błony śluzowej żołądka bez metaplazji. Brak Helicobacter pylori (zaleczone w sierpniu 2022). Gastroskopia: 2 wrzody - Wrzód odźwiernika Forest 3 i wrzód trawienny. Obecność aspektu wybroczynowego na poziomie podstawowym. Przepuklina rozworu przełykowego na wysokości 5cm. . Badania krwi z 29/11/2022 : większość prawidłowa, z wyjątkiem Klirens kreatyniny (GFR) - 186 ml/min, ferrytyny 206 ng/ml oraz współczynnik nasycenia transferyny 16% Powody badań: - ból żołądka, na początku pustego, dzisiaj po zjedzeniu czegokolwiek, - Zgaga, - ciągłe zmęczenie, - częste infekcje, - długo utrzymujący się kaszel - silne pocenie się w nocy - spadek wagi - utrata apetytu - od niedawna ból w okolicach lewej nerki i wątroby. Mieszkam na stałe we Francji i mam wrażenie, że jestem zbywana przez lekarza ponieważ jestem obcokrajowcem. Po zobaczeniu moich wyników powedział, że nie mam się czym martwić i przepisał leki na zbicie kwasów żołądkowych i paracetamol na umorzenie bólu. Palę papierosy, ok. 20 dziennie, nie nadużywam alkoholu, Jestem osobą otyłą. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Z czego może wynikać ten długotrwały ból brzucha?

Od 5-6 lat cierpi na bóle brzucha z prawej strony przeważnie, czasami cały brzuch. Doszły też bóle pleców. Miała przez ten czas zrobione pełno badań krwi, moczu, kału, USG, MRI, CT, X-Ray. Nic nie znaleziono oprócz kamieni nerkowych które... Od 5-6 lat cierpi na bóle brzucha z prawej strony przeważnie, czasami cały brzuch. Doszły też bóle pleców. Miała przez ten czas zrobione pełno badań krwi, moczu, kału, USG, MRI, CT, X-Ray. Nic nie znaleziono oprócz kamieni nerkowych które usunięto. Miała również laparoskopie zwiadowczą, ponieważ podejrzewano endometriozę, nie znaleziono nic. Znaleziono również cystę na kręgosłupie, bardzo malutką i stwierdzono, że ona nie powoduje takich objawów i że nie będą z nią nic robić bo mogą coś uszkodzić. Ma również przepuklinę rozworu przełykowego, bierze na to omeprazol. Jednak ból brzucha jak i pleców nie ustępuje. Ma częste wymioty nawet po wypiciu szklanki wody. Na ból dostawała przez ten czas: kodeinę co-dydramol, tramadol, morfinę w szpitalach, różne leki przeciwwymiotne. Skoro żadne badania przez tyle lat nie wykazują żadnych dolegliwości to czy możliwe, że ten ból jest wywołany umysłowo lub przez te leki które dostaje? Czy warto w takim razie udać się do kliniki bólu, psychiatry?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krystyn Czerniejewski
Lek. Krystyn Czerniejewski

Czy takie osłabienie może wynikać z długotrwałego stresu?

Jestem prawie 2 miesiące po laparoskopii torbieli luteinowej jajnika, która była dość duża i wielopechęrzykowa (7x5cm). Po powrocie ze szpitala zauważyłam nieznaczną zmianę czucia przodu w kierunku wewnętrznej strony uda (po stronie wykonywania zabiegu), objawy do dzisiaj nie ustąpiły.... Jestem prawie 2 miesiące po laparoskopii torbieli luteinowej jajnika, która była dość duża i wielopechęrzykowa (7x5cm). Po powrocie ze szpitala zauważyłam nieznaczną zmianę czucia przodu w kierunku wewnętrznej strony uda (po stronie wykonywania zabiegu), objawy do dzisiaj nie ustąpiły. Żyję w przewlekłym stresie od sierpnia, czyli momentu wykrycia zmiany i nastraszenia przez lekarzy. Dopiero 5 tygodni po zabiegu otrzymałam wyniki histopatologiczne, które nie wykazało niczego złego, jednak oczekiwanie bardzo źle na mnie wpłynęło, codziennie płakałam i miałam tylko czarne myśli, że to nowotwór. Myślałam, że po uzyskaniu wyników się uspokoję, jednak stres wrócił znajdując inne źródło - około tydzień temu, po powrocie do aktywności zauważyłam osłabienie mięśni, bardzo często jakby lekkie skurcze w całym ciele i ciągłe napięcie mięśni. Od kiedy skupiłam się na tych objawach znowu ciągle płacze i drży mi szczęka oraz wydaje mi się, że czuję drżenie w ciele, szukam odpowiedzi na forach i strasznie się martwię. Boję się iść do lekarza, boję się nie iść, boję się jakiejś diagnozy, np. SM lub SLA. Nie mogę jeść ani spać, nie chce się z nikim spotykać i obawiam się, że nabawiłam się nerwicy. Czy takie osłabienie może wynikać z długotrwałego stresu? Powinnam udać się do psychologa czy neurologa? Jestem zapisana na badania krwi od internisty oraz endokrynologa, jednak trochę się przeziębiłam i muszę czekać na ustąpienie objawów a odchodzę od zmysłów. Bardzo proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak postępować w przypadku takich zawrotów glowy?

Dzień dobry, od 4 miesięcy leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałem duolexetiene, sulpiryd i Xanax doraźnie, lecz zmieniłem psychiatrę i mi zmieniła finalnie tylko na Escitalopram 20mg 1-1-0. Na samym początku nerwicy pojawiły się zawroty głowy i derealizacja... Dzień dobry, od 4 miesięcy leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałem duolexetiene, sulpiryd i Xanax doraźnie, lecz zmieniłem psychiatrę i mi zmieniła finalnie tylko na Escitalopram 20mg 1-1-0. Na samym początku nerwicy pojawiły się zawroty głowy i derealizacja (dziwny pogląd na otoczenie) te skutki uboczne trwają aż po dziś. Dodatkowo chodzę do psychoterapeuty. Miałem wykonane badania: krwi wszystkie, kału, rezonans głowy, tomografia jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, gastroskopia, kolonoskopia itd - wyniki dobre, tylko mam mały refluks. Mam kilka pytań odnośnie mojej sytuacji 1. Jakie jeszcze badanie można wykonać żeby wykluczyć coś co powoduje zawroty głowy? 2. Czy zawroty i dziwny pogląd na otoczenie jest normalny? (Niekiedy potrafi doprowadzić do paniki lekkiej) 3. Czy przy nerwicy bóle mięśni są normalne? 4. Czy całkowicie minął zawroty i dziwny pogląd na otoczenie? I ile to może trwać? 5. Co Państwo radzą zrobić, jakie zachować myślenie w obecnej sytuacji? Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Kamila Bryłka
Lek. Kamila Bryłka

Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami w wieku 21-lat?

Witam. Mam 21 lat. Całe życie zmagałam się z anginami po kilka razy w miesiącu. W 2018 roku miałam wycięte migdałki. Od tego czasy gardło bolało i tez miałam problemy ale nie były już to anginy. W styczniu ledwo przeszłam... Witam. Mam 21 lat. Całe życie zmagałam się z anginami po kilka razy w miesiącu. W 2018 roku miałam wycięte migdałki. Od tego czasy gardło bolało i tez miałam problemy ale nie były już to anginy. W styczniu ledwo przeszłam coronovirusa. A od maja do września podczas pracy w Holandii miałam przez cały okres grzybice jamy ustnej, której lekarze nie chcieli leczyć bo WYNIKI I USG wszystkie są ciagle dobre. Przez całe życie lekarze podawali mi TEN SAM antybiotyk- Amoksiklav. W Holandii tez. Wiem, ze jak nie działa raz to nie powinno się go brać drugi, ale nie mogłam przemówić lekarzom. Aktulanie jestem w Polsce i się leczę. Miałam ostatnio guzka okazało sie na usg ze to jest powiększony węzeł chłonny lekarze to zbagatelizowali. Dzisiaj podczas w nocy urósł mi drugi po prawej stronie!!!!!!! Codziennie od miesięcy budzę sie ze strasznym bólem. Dzisiejszy jest dodatkowy o ból prawej strony. Cała prawa strona i guz mi promieniują. Strasznie cierpię. Płakać mi chce cały czas. Miałam wszystkie te płatne tez badania krwi na tarcze wszystko w normalnie. Inne badania krwi i podstawowe tez. Wszystko idealnie. Usg tez i wyszło ze to mały powiększony węzeł chłonny. Ja potrzebuje pomocy. Nikt nie bierze mnie na poważnie. Nie mam tez pieniędzy na prywatnych lekarzy wiec chodzę na NFZ. Bardzo proszę o radę. Wszyscy z którymi o tym rozmawiam mówią mi ze mam widoczna powiększona tarczyce, na usg było napisane ze może to być niedoczynność ale wszystkie badania są dobre. Co mam robić?????? Pomocy.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Co oznacza ten przewlekły ból brzucha?

Witam juz jakieś pół roku mam objawy takie jak ciągły ból brzucha , najbardziej w nadbrzuszu i w okolicy pępka i do tego ciągłe pulsowanie brzucha tez w okolicy pępka , najbardziej pulsuje jak sie połoze. Dodam jeszcze ze prawie... Witam juz jakieś pół roku mam objawy takie jak ciągły ból brzucha , najbardziej w nadbrzuszu i w okolicy pępka i do tego ciągłe pulsowanie brzucha tez w okolicy pępka , najbardziej pulsuje jak sie połoze. Dodam jeszcze ze prawie rok stosuje krążek antykoncepcyjny Nuvaring, brzuch mi sie troche powiekszyl . Dwa miesiące temu robilam usg jamy brzusznej z polecenia lekarza rodzinnego które nie wykazało nic niepokojącego. Badania krwi tez w porządku.. mimo wszystko to dalej nie ustąpiło i bardzo się martwię...
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznacza taka morfologia u 31-latki?

Proszę o interpretację wyników morfologii. Kobieta, 31 lat. Przewlekłe Zapalenie żołądka, bakteria hp. Praca fizyczna 3 zmianowa. Leukocyty 3,7 Erytrocyty 4,02 Hemoglobina 12 Hematokryt 35% Mcv 88 Mch 30 Mchc 33,9 Płytki krwi 239 Rdw-sd 39,7 Rdw-cv 12,5 Pdv 12,8 Mpv 11,2 PLCR 34,2 Neutrofile 0,98 Limfocyty 2,30 Monocyty 0,40 Eozynofile 0,04 Bazofile 0,0 Neutrofile 26,2 Limfocyty 61,7 Monocyty 10,7 Eozynofile 1,1 Bazofile 0,3
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Jakie jeszcze badania wykonać w związku z brakiem okresu?

Witam serdecznie, mam 32 lata i problemy z miesiączką. Zacznę od tego, że w wieku 18 lat stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników, bez wykonania badań hormonalnych z krwi. Jedni ginekolodzy twierdzą, że mam ten zespół inni nie... Witam serdecznie, mam 32 lata i problemy z miesiączką. Zacznę od tego, że w wieku 18 lat stwierdzono u mnie zespół policystycznych jajników, bez wykonania badań hormonalnych z krwi. Jedni ginekolodzy twierdzą, że mam ten zespół inni nie - tylko na podstawie badań USG transwaginalnego. Przez 13 lat przyjmowałam hormony novynette, w tym czasie miesiączki były regularne. W listopadzie ubiegłego roku sama, bez konsultacji odstawiłam leki, uznałam, że po takim czasie mogą mi zaszkodzić i spowodować skutki uboczne. Przez pierwsze dwa miesiące po odstawieniu miesiączki były regularne, w tym czasie odstawiłam leki od nerwicy (od kilku lat mam przewlekłą nerwicę lękową) i okres miałam co dwa miesiące, od sierpnia tego roku przestałam miesiączkować. Mamy grudzień a ja dalej nie mam okresu. Nie jestem w ciąży. Zrobiłam TSH z podziałem T4 i T3 jest w normie. Proszę o informację co powinnam zrobić. Jakie wykonać badania z krwi?Dodam, że jak brałam hormony to cytologia zawsze wychodziła gr 2, w maju tego roku pierwszy raz miałam gr.1. Czy dożywotnio będę skazana na przyjmowanie leków? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski
Dr n. med. Dariusz Pysz-Waberski

Co oznacza taki wynik badania krwi u 21-latki?

Dzień dobry, jestem w 21 tygodniu ciąży i wykonałam dzisiaj badania krwi. Wyniki, które mnie trochę zaniepokoiły to: TSH 0,959 Ft3 4,43 Ft4 10,54 Co to oznacza? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie wyniki mogą wskazywać na jakąś chorobę autoimmunologiczną?

Dzień dobry,od maja zmagam się z gorszymi wynikami badań. Moje leukocyty są na granicy 3,2 tyś, nie mam eozynofili i bazofili. Neutrofile 1.5. Pojawiła się bardzo męcząca pokrzywka,chodziłam z nią do alergologa. Wszystkie testy wychodziły dobrze,więc pani alergolog... Dzień dobry,od maja zmagam się z gorszymi wynikami badań. Moje leukocyty są na granicy 3,2 tyś, nie mam eozynofili i bazofili. Neutrofile 1.5. Pojawiła się bardzo męcząca pokrzywka,chodziłam z nią do alergologa. Wszystkie testy wychodziły dobrze,więc pani alergolog poprosiła o badanie tej pokrzywki w innym kierunku. Lekarz dał mi dodatkowe badania na OB, które wyszło mi 21, CRP z wynikiem 11 i czynnik reumatologiczny ( RF) wyszedł mi 17,9. Od roku zmagam się też z uporczywym kaszlem. Branie wit.D i innych leków nie pomogło w polepszeniu wyników badań.Dostałam skierowanie do reumatologa w trybie pilnym. Czy takie wyniki mogą wskazywać na jakąś chorobę autoimmunologiczną?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Na co wskazuje wysoki poziom żelaza?

O czym może świadczyć wysoki poziom żelaza? Czy potrzebne są dodatkowe badania ? Żelazo 233.20 ug/dL[50-170]H Ferrytyna 27.73 ng/mL[4,6-204] ;Morfologia (25 parametrów) Leukocyty 4,72 x10^3/uL[3,98-10,04]~,Neutrofile 1,88 x10^3/uL[1,5-7,7]~,Limfocyty 2,20 x10^3/uL[1,1-4,5]~,Monocyty 0,44 x10^3/uL[0,1-0,9]~,Eozynofile 0,15 x10^3/uL[0,02-0,5]~,Bazofile 0,04... O czym może świadczyć wysoki poziom żelaza? Czy potrzebne są dodatkowe badania ? Żelazo 233.20 ug/dL[50-170]H Ferrytyna 27.73 ng/mL[4,6-204] ;Morfologia (25 parametrów) Leukocyty 4,72 x10^3/uL[3,98-10,04]~,Neutrofile 1,88 x10^3/uL[1,5-7,7]~,Limfocyty 2,20 x10^3/uL[1,1-4,5]~,Monocyty 0,44 x10^3/uL[0,1-0,9]~,Eozynofile 0,15 x10^3/uL[0,02-0,5]~,Bazofile 0,04 x10^3/uL[0-0,2]~,Neutrofile 39,9 %[34-71,1]~,Limfocyty 46,6 %[19,3-51,7]~,Monocyty 9,3 %[4,7-12,5]~,Eozynofile 3,2 %[0,7-5,8]~,Bazofile 0,8 %[0,1-1,2]~,IG 0,20 %[0-0,5]~,NRBC 0,010 x10^3/uL[0-0,03]~,Erytrocyty 4,24 x10^6/uL[3,93-5,22]~,Hemoglobina 14,1 g/dl[11,2-15,7]~,Hematokryt 40,9 %[34,1-44,9]~,MCV 96,5 fl[79,4-94,8]H,MCH 33,3 pg[25,6-32,2]H,MCHC 34,5 g/dl[32,2-35,5]~,RDW-SD 42,5 fl[36,4-46,3]~,RDW-CV 12,1 %[11,7-14,4]~,Płytki krwi 338 x10^3/uL[150-400]~,PDW 12,5 fl[9,8-16,2]~,MPV 10,6 fl[9,4-12,5]~,P-LCR 29,5 %[19,1-46,6]~,PCT 0,36 %[0,17-0,38]~;
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie wyniki krwi są prawidłowe i nie muszę się martwić?

Czy wyniki krwi są dobre? Czy jest się czym martwić? Leukocyty=6.27 G/I 4.0-11.0 Erytrocyty=5.13 T/I 3.8-5.8 Hemoglobina=13.4 g/dl 11.5-16.5 Hematokryt=41 % 36-47 MCV=79.9 fl 77-95 MCH=26.1 pq 27-32 MCHC=32.7 g/dl 32-36 RDW=13 % 11.5-14.5... Czy wyniki krwi są dobre? Czy jest się czym martwić? Leukocyty=6.27 G/I 4.0-11.0 Erytrocyty=5.13 T/I 3.8-5.8 Hemoglobina=13.4 g/dl 11.5-16.5 Hematokryt=41 % 36-47 MCV=79.9 fl 77-95 MCH=26.1 pq 27-32 MCHC=32.7 g/dl 32-36 RDW=13 % 11.5-14.5 Płytki krwi=224 G/l 150-400 MPV=10. fl 9.4-12.6 Neutorcyty=3.02 G/I 2.0-7.5 Limfocyty=2.68 G/I 1.4-4.5 Monocyty=0.41 G/I 0.2-0.8 Eozynocyty=0.12 G/I 0.04-0.4 Bazocyty=0.03 G/I 0.0-0.1 %Neutrocytów=48.2 % 37-75 %Limfocytów=42.7 % 12-50 %Monocytów=6.5 % <12 %Eozynocytów=1.9 % <7 %Bazocytów=0.5 % <2 OB (K) [C59]= 8 mm/godz do 20 Żelazo (S) [O95]= 68 ug/dl 37-145
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bianka Małczuk
Lek. Bianka Małczuk

O czym mogą świadczyć takie wyniki badań krwi u dziecka?

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie badań krwi u dziecka 7 lat. Dziecko bez żadnych dolegliwości badanie robione by wykluczyć alergię. W wynikach poziom eozynocytów jest wysoki 21.8% gdzie zakres jest 1.0 - 5.0% i 2.37 eozunocytów gdzie zakres jest... Dzień dobry Mam pytanie odnośnie badań krwi u dziecka 7 lat. Dziecko bez żadnych dolegliwości badanie robione by wykluczyć alergię. W wynikach poziom eozynocytów jest wysoki 21.8% gdzie zakres jest 1.0 - 5.0% i 2.37 eozunocytów gdzie zakres jest 0.02-0.75. O czym to może świadczyć? Lekarz alergolog wykluczył już alergię, powiedział także że nie byłyby tak wysokie przy infekcji. Dostaliśmy leki na odrobaczenie i czekamy by wykonać kolejną morfologię ale o czym może to świadczyć gdy wyjdzie znów źle?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają takie problemy z dłońmi?

Dzień dobry, Mam 38 lat i od ponad 16 pracuję jako masażystka sportowa. W ostatnich miesiącach zaczęłam czuć duży dyskomfort ze strony moich dłoni zwłaszcza lewej (poranna sztywność i tępy ból,które po "rozruszaniu" ustępują,ale dyskomfort pozostaje). W RTG wyszły... Dzień dobry, Mam 38 lat i od ponad 16 pracuję jako masażystka sportowa. W ostatnich miesiącach zaczęłam czuć duży dyskomfort ze strony moich dłoni zwłaszcza lewej (poranna sztywność i tępy ból,które po "rozruszaniu" ustępują,ale dyskomfort pozostaje). W RTG wyszły minimalne ubytki kostne, w USG stan zapalny). Byłam z tym problemem już u kilku lekarzy : jeden z ortopedów zasugerował RZS (co mnie bardzo zaskoczyło) dla spokoju zrobiłam zasugerowane badania krwi (min RF i AntyCCP) które raczej to wykluczyły. Zapisano mi Biofenac w tabletkach i zasugerowano ewentualnie terapię osoczem.Biofenac nie pomógł. Inny specjalista zasugerował,że mam dnę moczanową (poziom kwasu moczowego 5 mg/dL (dietetycznie raczej nie narażam się wybitnie na dnę z tego co mi wiadomo). Zasugerowano zrobienie dodatkowo rezonansu dłoni i ewentualnie terapię Ortokhine. Lekarz reumatolog do którego odesłał mnie lekarz ortopeda, stwierdził jednak,że rezonans nie jest konieczny, dna i RZS raczej nie możliwe, wskazał raczej na ewidentne skutki wieloletniego wykonywania obciążającego zawodu. Zostały mi zalecone leki min. ziołowe np. Ramalaja Forte, Piascledine, preparaty z czarciego pazura (maść), olej rycynowy i Wit. D oraz przestrzeganie diety z wykluczeniem produktów na które mam nietolerancję mogące obciążyć stawy. Po miesiącu boli i drętwieje bez zmian,a nawet chyba ciut bardziej mimo,że nie obciążam niczym dłoni aktualnie. Nie wiem co robić. Narazie mam przerwę w pracy,ale chciałabym do niej wrócić od stycznia,ale niestety boję się. Będę bardzo wdzięczna za poradę co faktycznie powinnam zrobić. Jestem zdezorientowana skrajnie różnymi opiniami specjalistów,a o terapii osoczem/Ortokhine słyszałam też negatywne opinie i że jest bardzo bolesna. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co może oznaczać ten ucisk pod prawym żebrem?

Dzień dobry. Od kilku dni czuje ucisk pod prawym żebrem. Tak jakby coś siedziało pod ostatnim żebrem i napieralo na nie. Dzieje się tak tylko podczas siedzenia. Jak stoję lub leżę wszystko jest w porządku. Nic mnie nie boli. Nie... Dzień dobry. Od kilku dni czuje ucisk pod prawym żebrem. Tak jakby coś siedziało pod ostatnim żebrem i napieralo na nie. Dzieje się tak tylko podczas siedzenia. Jak stoję lub leżę wszystko jest w porządku. Nic mnie nie boli. Nie mam zaparć, biegunki, nudności i nie wymiotuję. Niestety nie zdążyłam jeszcze zrobić żadnych badań z krwi.
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek

Co oznacza dyskomfort w cewce moczowej i pachwinie?

Przez ostatnie 2 miesiace mam następujące objawy: Od jakiegos czasu mam lekki dyskomfort w cewce moczowej przy oddawaniu moczu podczas i po czasami w srodku penisa, do tego dochodzi dziwny dyskomfort w pachwinach ale nie stały. Czasami jest caly dzien... Przez ostatnie 2 miesiace mam następujące objawy: Od jakiegos czasu mam lekki dyskomfort w cewce moczowej przy oddawaniu moczu podczas i po czasami w srodku penisa, do tego dochodzi dziwny dyskomfort w pachwinach ale nie stały. Czasami jest caly dzien czasami objawia sie pod wieczor czasami jest od rana. Podejrzewam ponowne zapalenie prostaty juz kilka razy sie z tym męczyłem pare razy po kilka miesiecy jednak wtedy mialem objawy częstomocz uczucia braku wypróżnienia. Trwa to juz okolo 1,5 miesiaca do 2 miesiecy czasami jest lepiej gdy pije duzo plynow. Aktualnie jest inaczej bo mam dziwny dyskomfort w cewce podczas oraz po podczas takie lekkie pieczenie. We wczesniejszych nawrotach zapalenia prostaty mialem bardziej objawy czestomoczu i nie moglem sie do konca jakby wysikac. Choroby weneryczne wykluczone zrobilem badania, usg jąder w normie lekarz zauważył w lewej pachwinie przepuklinę jednak mnie zazwyczaj czuje dyskomfort w obu pachwinach nie tylko w jednej. Po badaniu u urologa stwierdził przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, podczas badanie per rectum byla bolesna pobrano z niej wymaz z cewki po jej bolesnym masażu. Dzis odebralem wyniki, martwi mnie calkowity brak bakterii w wymazie i w moczu. Czy przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego BEZBAKTERYJNE moze bolec przy badaniu per rectum? Bo to mnie zastanawia czy bez bakterii prostata rowniez jest tkliwa tak jak byla u mnie czy to raczej świadczy o innym schorzeniu?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka

Jak długo żyje wirus HIV?

Witam, Ile czasu wirus hiv przeżywa na zabrudzonych przedmiotach? Czy jeśli pielęgniarka podczas pobierania krwi dotknie nas w miejscu wkłucia krwią poprzedniego pacjenta to będzie ona jeszcze zakaźna?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Dr n. med. Krzysztof Gierlotka
Patronaty