Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 6 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gastroskopia: Pytania do specjalistów

Czy przy takiej dolegliwości mogę stosować te kapsułki?

Czy przy podejrzeniu jelita drażliwego oprócz probiotyku Sanprobi IBS oraz Iberogastu, można także stosować kapsułki z maślanem sodu ?
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Czy taki wygląd języka jest niepokojący?

Witam, Od dwóch lat walczę z refluksem, który objawia się silną zgagą, za pomocą Dexilantu. Miałam wykonywaną gastroskopię i stwierdzono u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka na tle nerwowym. Od kilku miesięcy zaczął niepokoić mnie wygląd mojego języka.... Witam, Od dwóch lat walczę z refluksem, który objawia się silną zgagą, za pomocą Dexilantu. Miałam wykonywaną gastroskopię i stwierdzono u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka na tle nerwowym. Od kilku miesięcy zaczął niepokoić mnie wygląd mojego języka. Znajduje się na nim gruby, gesty biały nalot (czasem żółty w zależności, co pije). Czy jest to powód do niepokoju? Aktualnie znajduje się w Niemczech i do Polski zjadę za 3 miesiące. Czy stan mojego zdrowia znacznie się pogorszy, jeśli w ciągu tego okresu czasu nie zjawie się w gabinecie lekarskim? Mam 21 lat i nie wiem, co robić
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co mogą znaczyć te bóle okolic żołądka?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu miewam nawracające bóle w okolicy żołądka które rozchodzą się praktycznie po całym brzuchu. Ból pojawia się na początku w tak zwanym dołku. Na początku jest dość mocny a po ten taki tępy i trwa nawet... Dzień dobry. Od dłuższego czasu miewam nawracające bóle w okolicy żołądka które rozchodzą się praktycznie po całym brzuchu. Ból pojawia się na początku w tak zwanym dołku. Na początku jest dość mocny a po ten taki tępy i trwa nawet kilka dni. Usg jamy brzusznej nic nie wykazało, gastroskopia jak to lekarz powiedział "żołądek idealny", aspat, Alat, glukoza i morfogia zcrozmazem też w porządku. Co może być przyczyną i gdzie szukać pomocy bo już dobieram sobie do głowy. Jakie jeszcze mogę zrobić badania, w jakim kierunku. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy przed gastroskopią mogę przyjąć te leki?

Dzień dobry, mam umówioną gastroskopię. Problem w tym, że z głodu mam potworne bóle brzucha, skurcze wywołują wręcz biegunkę i boję się że nie dojadę na badanie. Czy mogę przyjąć jakiś lek wieczorem, ostatecznie rano kilka godzin przed zabiegiem? Np. nospa, iberogast, pantopraz?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym bulgotaniem w brzuchu po gastroskopii?

Dzień dobry. Tydzień temu miałam gastroskopię i ciężko ją przeszłam, ponieważ cały czas wymiotowałam żółcią. Czy to normalne, że wciąż mam bardzo silne bulgotanie i burczenie w brzuchu, gazy oraz ból brzucha?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy słusznie podejrzewam, że to rzeczywiście jest nerwica?

Dzień dobry, piszę tutaj ponieważ szukam pomocy. Dotychczasowe kilka lat biegania po różnych lekarzach nie przynosi oczekiwanych efektów. Zacznę od tego, że jestem młodą osobą, która jeszcze do niedawna miała wiele energii, a kilka lat sprawiło, że nie potrafię już... Dzień dobry, piszę tutaj ponieważ szukam pomocy. Dotychczasowe kilka lat biegania po różnych lekarzach nie przynosi oczekiwanych efektów. Zacznę od tego, że jestem młodą osobą, która jeszcze do niedawna miała wiele energii, a kilka lat sprawiło, że nie potrafię już normalnie funkcjonować. Oczywiście podkreślę, że miewam gorsze dni i ten właśnie nastał dzisiaj. Pięć lat temu, może cztery zaczęłam odczuwać dziwne dolegliwości - zawroty głowy, " otumanienie" (utrzymuje się to do dnia dzisiejszego, zdarza sporadycznie. W tym samym momencie dostałam pierwszy raz częstoskurcz serca nadkomorowy. Dodam tylko, że jestem po wrodzonej wadzie serca (VSD, PS i PDA). Z oczywistych powodów szukano przyczyny w moim sercu. Znaleziono podczas badań niedoczynność tarczycy oraz niedobór potasu. Problemy zdrowotne u mnie rozpoczęły się po traumatycznym wydarzeniu, którego nadal nie "przepracowałam" - zaznaczam to, ponieważ psychiatra zdiagnozował u mnie nerwice lękową oraz depresję. Pragnę dodać, że od czasu kiedy częstoskurcze pojawiały się częściej strach na co dzień stawał się coraz silniejszy i teraz niestety objawia się ciągłym myśleniem o sercu, zawale, śmierci.. Lekarz psychiatra przepisał mi leki na depresję oraz na nerwicę leki na uspokojenie na noc, ponieważ nie mogę spać w nocy - wybudza mnie często ból żołądka ciepło oraz szybkie bicie serca - od razu myślę o zawale, częstoskurczu, zaczynam szybko oddychać, hiperwentyluję się - zaczynają mi drętwieć dłonie, usta - kolejny strach - zawał. Dodatkowo wczoraj podczas gastroskopii wykryto u mnie zapalenie żołądka i dwunastnicy - dostanę na to pewnie IPP, jutro mam konsultację z lekarzem rodzinnym. Przez tyle lat nikt nie wpadł na pomysł nerwicy, chociaż wspominałam o tym kilkukrotnie.. Zwyczajnie chciałabym normalnie żyć - bez strachu i stresu. Lekarz psychiatra zapisał mi leki na zaburzenia, ale lekarz rodzinny zaznaczył żeby póki co się wstrzymać z ich przyjmowaniem ponieważ działają źle na żołądek. Proszę o pomoc.

Czy mam stosować dietę po gastroskopii?

Miałam badanie gasroskopię z przyczyny bardzo niski poziom żelaza 40 norma od 50 do 170 i ferytyny 7 przy normie od 13 do 150. Badanie miało równiez służyć diagnozie pod katem celiakii. Podczas gastroskopii lekarz usunął mi polipa. Wyniki... Miałam badanie gasroskopię z przyczyny bardzo niski poziom żelaza 40 norma od 50 do 170 i ferytyny 7 przy normie od 13 do 150. Badanie miało równiez służyć diagnozie pod katem celiakii. Podczas gastroskopii lekarz usunął mi polipa. Wyniki będą za 3 tygodnie i dopiero dowiem się coś więcej. Czy teraz powinnam stosować jakąś dietę lub iść do lekarza po jakieś tabletki na żołądek.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak leczyć te powikłania po anginach?

Po miesiącu leczenia złymi lekami anginy pojawił się ropień okołomigdałowy. Trafilem na tydzień do szpitala, tam byl nacinany i poszerzany, do tego klindamycyna i metronidazol. Stan się poprawil więc zostalem wypisany do domu. Jednak ciągle utrzymuje sie stan zapalny... Po miesiącu leczenia złymi lekami anginy pojawił się ropień okołomigdałowy. Trafilem na tydzień do szpitala, tam byl nacinany i poszerzany, do tego klindamycyna i metronidazol. Stan się poprawil więc zostalem wypisany do domu. Jednak ciągle utrzymuje sie stan zapalny w gardle mimo oszczędzania się. Dodatkowo wystepuje suchość w ustach i białawy nalot na języku. Po wyjściu ze szpitala zacząłem odczuwać dolegliwości ze strony żołądka tj.puste odbijanie, uczucie pełności po niewielkim posiłku, czasami nudności. Na gastroskopii wyszło podejrzenie żółciowego zapalenia żołądka, chociaż bez konkretnej przyczyny. Od trzech tygodni stosuję helides 1x1 20mg, prokit 3x1 50mg , gaviscon na noc, oraz śpię na wysokich poduszkach. Proszę o pomoc bo dowiedziałem już kilku lekarzy a efektów brak
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z takimi bólami żołądka?

Witam. Przychodzę z takim problemem bo już sama nie wiem gdzie się udać. Od roku miałam ataki bólu żołądka dokładnie w rąk zwanym dołku, które pojawiały się coraz częściej. Był to ból który utrzymywał się nawet do 3 dni. Zrobiłam... Witam. Przychodzę z takim problemem bo już sama nie wiem gdzie się udać. Od roku miałam ataki bólu żołądka dokładnie w rąk zwanym dołku, które pojawiały się coraz częściej. Był to ból który utrzymywał się nawet do 3 dni. Zrobiłam gastroskopie, usg jamy brzusznej, morfologi z rozmazem, próby wątrobowe i trzustkowe, crp. Byłam też u kardiologa który wykonał ekg, echo i holter. Wszystkie badanie wyszły bardzo dobrze. Przez 2 dni dodatkowo miałam ucisk w klatce piersiowej i w plecach między łopatkami. Dodam że ginekologicznie też wszystko w porządku. Lekarz rodzinny stwierdził nerwice i przepisał promolan. Stosuje dopiero tydzień. Ale żołądek ciągle boli. Co jeszcze mogę zrobić lub zbadać bo wariuje. Utrudnia mi to normalne funkcjonowanie. Dodam że 2 lata temu byłam też leczona na nerwice gdyż miałam bóle różnych części ciała acwszysykue badania wychodziły prawidłowo.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Jakie jeszcze badania wykonać aby rozwiązać mój problem?

Proszę o wskazowke jakie jeszcze padania wykonać aby rozwiązać mój problem. W połowie lipca powiększyły mi się węzły chłonne z boku szyi jest ich kilka dwa największe 27x8mm,nastelnie powiększyły się węzły chłonne pod żuchwą. Obecnie doszedł wezel chłonny z... Proszę o wskazowke jakie jeszcze padania wykonać aby rozwiązać mój problem. W połowie lipca powiększyły mi się węzły chłonne z boku szyi jest ich kilka dwa największe 27x8mm,nastelnie powiększyły się węzły chłonne pod żuchwą. Obecnie doszedł wezel chłonny z tyłu głowy oraz na klatce piersiowej. Wizyta u laryngolog, endokrynologa, hematologa nic nie wniosła. Badanie gastroskopia i kolonoskopia, oprócz refluksu i przepukliny nic nie wykazały. Boli mnie szyja z prawej strony gdzie są te węzły, boli mnie tył potylicy oraz kark. Morfologia bez żadnych dużych odchyleń jak to stwierdził hematolog, usg jamy brzusznej w normie. Skąd te powiększenie węzłów i pojawianie się nowych. Wykonałem nawet badanie na boleriozie, wirusowe zapalenie wątroby, rtg klatki piersiowej wszystko ok. Teraz jeszcze miałem biopsje tych węzłów. Proszę o wskazowke w jakim kierunku jeszcze mam iść aby się zdjagnozować. Jestem cały obolały w okolicach głowy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak pozbyć się tego problemu z oddychaniem?

Witam, jestem mężczyzną w wieku 24lat. Mam 192cm wzrostu oraz 120kg wagi. Od około roku mam problemy z wzięciem pełnego oddechu, objawiło mi się to razem z nudnościami, po gastroskopii wykazało, że mam refluks. Przeszedłem kilkutygodniową terapię lekową i... Witam, jestem mężczyzną w wieku 24lat. Mam 192cm wzrostu oraz 120kg wagi. Od około roku mam problemy z wzięciem pełnego oddechu, objawiło mi się to razem z nudnościami, po gastroskopii wykazało, że mam refluks. Przeszedłem kilkutygodniową terapię lekową i pomogło z nudnościami a problem z oddychaniem jest nadal. Około miesiąc temu pojawiły się problemy z sercem, często przyśpieszone tętno i uczucie łomotania serca a dodatkowo od około tygodnia częsty ból głowy umiejscowiony z tyłu i przodu jak przy zapaleniu zatok. Miałem robiony holter ciśnieniowy, który nie wykazał nic niepokojącego. Miałem też robione EKG oraz badanie bezdechu sennego, które nie wykazały nic. Badania na tarczyce oraz usg - w porządku. Badanie krwi nie wykazało nic poza za wysokim cholesterolem(ok 250.) Nie wiem w jakim mam iść dalej kierunku z badaniami a czuje się co raz gorzej. Zauważyłem też, że objawy często nasilają się jak zjem coś ciężkostrawnego.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak poprawić swój komfort życia po trudnej ciąży?

Witam. Mój problem zaczął się rok temu po ciężkiej ciąży, trudnym porodzie i komplikacjach. Od tamtej pory wiodę nerwowe życie i podejrzewam, że to wina dolegliwości... Przez większość dnia odczuwam nudności. Często po posiłkach czuje dyskomfort w górnej części... Witam. Mój problem zaczął się rok temu po ciężkiej ciąży, trudnym porodzie i komplikacjach. Od tamtej pory wiodę nerwowe życie i podejrzewam, że to wina dolegliwości... Przez większość dnia odczuwam nudności. Często po posiłkach czuje dyskomfort w górnej części brzucha i od razu muszę się wyproznic. Jest mi wtedy niedobrze w trakcie ale też po wyproznieniu jeszcze przez parę minut zanim się wszystko ustabilizuje. Często odczuwam lekkie bóle w górnej części brzucha, bardziej po lewej strony oraz kłucie na wylot w żebrach z lewej strony, z przodu, na boku ale też i w plecach. Często miewam luźne stolce ale tez i zaparcia. Miałam gastroskopie, wyszła bakteria hp i mała ilość żółci w żołądku. jestem po leczeniu ale nic się nie zmieniło. Przyjmowałam leki na refluks, ponieważ często towarzyszy mi swędzenie w przełyku ale też nic się nie zmieniło. Morfologia, próby watrobowe, nerkowe i trzustkowe w normie. Usg brzucha również dobrze. Nie mam już sił, jest mi ciągle niedobrze, nie wiem już co mam robić, moje samopoczucie z tego powodu jest coraz gorsze...
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Dr n. med. Adam Curylo
Dr n. med. Adam Curylo

Dlaczego moje ręce robią się chłodne?

Witam, przy zmianie temperatury robi mi się siny opuszek palca serdecznego lewej reki gdy potre wraca do normalnego koloru, ale nie zawsze powoduje to niska temperatura czasem siedziac dłuższy czas ręce robią się chłodne i wtedy tez palec robi się... Witam, przy zmianie temperatury robi mi się siny opuszek palca serdecznego lewej reki gdy potre wraca do normalnego koloru, ale nie zawsze powoduje to niska temperatura czasem siedziac dłuższy czas ręce robią się chłodne i wtedy tez palec robi się siny ale tylko opuszek. Wyniki morfologia ok, 2 lata temu miałam rtg pluc też wszystko dobrze, mam silna nerwice biorę hydroksyzyne, częste ataki paniki. Miałam gastroskopie (mam refluks), byłam w szpitalu w czerwcu miałam wszystkie badania , morfologia biochemię potas sód i dotlenienie organizmu, wszystko w normie, krzepliwość w normie, co może przyc przyczyną tego sinienia ? W lato też występuje rzadko ale jednak. Mam to już dość długo około 3 lat. Ale teraz jakby się nasiliło lub bardziej zwracam na to uwagę. Proszę o pomoc. Lekarze mówią że tak może być że to taka uroda.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Jak rozumieć ten wynik gastroskopii u 30-latki?

Dzień dobry. Przedwczoraj miałam wykonane badanie gastroskopii. Rozpoznanie refluksowe zapalenie żołądka. Test na helicobacter pylori ujemny. Od tamtej pory w ciągu dnia odczuwam pieczenie w brzuchu co mnie niepokoi. Za 3 tygodnie będę miała także wyniki badania histopatologicznego. Lek, który... Dzień dobry. Przedwczoraj miałam wykonane badanie gastroskopii. Rozpoznanie refluksowe zapalenie żołądka. Test na helicobacter pylori ujemny. Od tamtej pory w ciągu dnia odczuwam pieczenie w brzuchu co mnie niepokoi. Za 3 tygodnie będę miała także wyniki badania histopatologicznego. Lek, który mam brać to proursan w dawce 2x1. Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznacza ten ból w klatce piersiowej po gastroskopii?

4 dni temu miałam gastroskopie z pobraniem wycinków (w tym z przelyku). Od 3 dni mam ból w klatce piersiowej. Ból zlokalizowany jest nad piersiami po lewej stronie. Ból nie jest bardzo silny ale trochę się niepokoje. Nasila się... 4 dni temu miałam gastroskopie z pobraniem wycinków (w tym z przelyku). Od 3 dni mam ból w klatce piersiowej. Ból zlokalizowany jest nad piersiami po lewej stronie. Ból nie jest bardzo silny ale trochę się niepokoje. Nasila się przy oddychaniu i chodzeniu. Nie mam dodatkowych objawów ze strony układu pokarmowego oprócz pieczenia po jedzeniu. Czy to może być ból w miejscu pobrania wycinka? W czasie badania bylam bardzo spięta, więc zastanawiam się czy nie nadwyrezylam sobie miesni lub nerwow.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam te bóle brzucha i biegunki?

Witam. Od jakiegos czasu borykam sie z problemami z moimi jelitami. Zaczelo sie od nudnosci oraz zlego samopoczucia. 3 razy w miesiacu mam calkowite rozwolnienie wraz z ogromnym skrętem na dole brzucha. Wystepuja zaparcia oraz momentami parcie na stolec.... Witam. Od jakiegos czasu borykam sie z problemami z moimi jelitami. Zaczelo sie od nudnosci oraz zlego samopoczucia. 3 razy w miesiacu mam calkowite rozwolnienie wraz z ogromnym skrętem na dole brzucha. Wystepuja zaparcia oraz momentami parcie na stolec. Miewam zawroty glowy oraz uderzenia gorąca. Usg brzucha wzorowe oraz gastroskopia z kolonoskopia. Krew oraz trzustka bez zarzutu. Prosze o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to może być problem ze ślinianką?

Od pół roku zmagam się z dziwnym bólem w okolicy nasady języka i niżej do krtani z lewej strony. Miałam wpierw zapalenie migdałka językowego i ropień migdałka po tej stronie. W tym samym czasie refluksowe zapalenie krtani. Miałam tomograf... Od pół roku zmagam się z dziwnym bólem w okolicy nasady języka i niżej do krtani z lewej strony. Miałam wpierw zapalenie migdałka językowego i ropień migdałka po tej stronie. W tym samym czasie refluksowe zapalenie krtani. Miałam tomograf i rezonans szyi z kontrastem oraz gastroskopie. Wyszedł refluks a w szyi wszystko dobrze. Teraz mam takie kłucie palenie pieczenie jakby nasady języka i niżej jakby krtani czy między krtanią a przełykiem. Mam jeszcze obrzęk tej części krtani co styka się z gardłem. Nagłośnia mi wystaje i chyba szoruje po języku. Jak skręcam szyje w tą lewą stronę to mnie coś kłuje pod językiem po tej lewej stronie jakby nóż przejeżdżał. Czasem to pulsuje piecze wrażenie przyklejonej szorstkiej szmaty. Może to być problem ze ślinianką? Nerwoból językowo-gardłowy?zespół Eagle? Ale czy to by wyszło w tk i rezonansie szyi? Już nie wiem co robić bo badania porobione i biorę leki IPP.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy jest potrzeba robienia kolejnych badań?

Czy jest potrzeba robienia kolejnej kolonoskopii i gastroskopii skoro w 2016r przy krwi w kale utajonej krwi na kale niskiej hgb nie wykryto nic poza poszerzonymi splotami żylnymi odbytu. Co robic
odpowiada 1 ekspert:
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński

Czy konieczna jest u mnie specjalna dieta?

Dzień dobry. Po gastroskopii i biopsji wykryto u mnie helikobakter pylori i zapalenie żołądka dużego stopnia. Przyjmuje emanera,amotaks i metronidazol. Niestety nikt mnie nie poinformował czy muszę stosować również specjalną dietę. Proszę o radę
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty