Uzależnienie od cięcia się żyletką

Przez ponad 8 lat nie potrafiłam się rozstać z żyletką.Dosłownie dostawałam spazmów kiedy uświadamiałam sobie że wyszłam z domu bez niej. Oczywiście przy tym też się cięłam. I to strasznie. Wyszłam z tego i w ogóle fajnie jest, ale wczoraj znalazłam jedną ze swoich starych żyletek skitranych po całym domu. Czuję, że muszę się pociąć, ale wiem, że nie powinnam. Bo ja wiem jak się takie coś kończy. Boję się jej wyrzucić ale też boję się mieć ją przy sobie.Boję się lekarzy. Nie wiem co robić.Pomocy

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to namawiam na podjęcie leczenia, pomimo Pani dużego lęku przed kontaktem z lekarzem.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego - gdzie najpierw zbada Panią lekarz, a następnie zaproponuje najlepszą dla Pani metodę / formę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Proszę skonsultować się z psychoterapeutą. I podjąć psychoterapię. Wspólnie poszukać w Pani emocjach przyczyn, dla których ma Pani potrzebę wykonania nacięcia. Nie pisze Pani o lęku przed psychoterapeutami, więc rozumiem, że dopuszcza Pani taki kontakt. Zachęcam do konsultacji i rozważenia psychoterapii.