Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 7 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tomografia komputerowa: Pytania do specjalistów

Jakie są sposoby na wyleczenie zatok?

Witam, Od połowy listopada borykam się z problemem zatok. Dostałam antybiotyk Augumentin, który początkowo pomógł. Jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Dostałam ponownie ten sam antybiotyk - ale tu już nie było poprawy. Wykonane zostało TK zatok. Wynik: Lewa... Witam, Od połowy listopada borykam się z problemem zatok. Dostałam antybiotyk Augumentin, który początkowo pomógł. Jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Dostałam ponownie ten sam antybiotyk - ale tu już nie było poprawy. Wykonane zostało TK zatok. Wynik: Lewa zatoka szczękowa w całości wypełniona przez masy śluzówkowe - obejmują ujście i ze zgrubieniem sitowia. Ujście niedrożne. W prawej zatoce szczękowej okrężne zgrubienie śluzówkowe gr. do 5,5 mm - ujście drożne. Część komórek sitowia zacienione gł. lewostronne. W prawobocznej części zatoki klinowej zgrubienia śluzówkowe przy ścianie przedniej - ujście drożne. Zatok czołowa ze zgrubieniami u podstawy - ujścia drożne. Po okazaniu opisu TK, bez analizy zdjęć dostałam skierowanie do szpitala na operację metodą Caldwell-Luck'a. Jestem przerażona... Nie ma innego sposobu wyleczenia tych zatok? Pozdrawiam, Klaudia
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jaka jest przyczyna tego zgrubienia na policzku?

Witam serdecznie. Mam 24 lata, od 4 miesięcy wyczuwam na policzku podłużne zgrubienie na wysokości górnych zębów, jest ono wzdłuż slinianki przyusznej. Miałam robione zdjęcie pantomogramu, rezonans twarzoczaszki i usg slinianek. Wszystko wyszło dobrze, w usg i w rezonansie... Witam serdecznie. Mam 24 lata, od 4 miesięcy wyczuwam na policzku podłużne zgrubienie na wysokości górnych zębów, jest ono wzdłuż slinianki przyusznej. Miałam robione zdjęcie pantomogramu, rezonans twarzoczaszki i usg slinianek. Wszystko wyszło dobrze, w usg i w rezonansie widoczne tylko drobne węzły chłonne które są wbudowane w slinianki i są nie powiększone. Od jakiegoś czasu pobolewa mnie cała szczęka i żuchwa, czasami ból jest kłujący, a przeważnie taki przeszywający który idzie przez całą szczęnkę aż do ucha, czasami bolą policzki jak się na nich opre ręką, jest to ból uciążliwy.. Bolą mnie kości obok ucha. Bolą mnie kości pod brodą? Do tego piecze mnie język i mam przewlekły ból gardła. Byłam u laryngologa powiedział że nigdzie nic złego nie widzi tylko właśnie to że ta slinianka jest taka spulchniona i nos wygląda na alergiczny. U chirurga szczękowego również byłam, obejrzał usg slinianki i pantomogram i nic więcej nie poradził. Z innych objawów to straszny ból kręgosłupa, czasami ból kości. Leczę się u neurologa na tężyczke, suplementuje magnez. Oprócz tego leczę się u endokrynologa na niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemie i insulinoopornosc. Hormony wyrównane, ostatnio usg tarczycy wszystko dobrze. Robiłam również usg szyi ponieważ mam przewlekły ból gardła, czasami czuję jakbym miała coś w szyji z lewej strony przy przełykaniu lub przy ruchach szyją. Usg nic nie wykazało. Laryngolog podejrzewał refluks ale jeszcze nie robiłam gastroskopii. Bardzo mnie martwią te bóle szczęki, żuchwy, czasami policzka przy górnych zębach czasami przy dolnych.. Stomatolog mówi że zęby zdrowe. OB - 10, morfologia: HCT- 41,2 RBC - 4,50 WBC-8,2 MCV-91,6 MCHC-35 MCH-32 RDW-CV - 13,5 PLT - 205 MPV-12,2^ PDW - 15,6 PLCR - 44,2^ LYM- 3,2 LYM(%) - 38,9 MXD - 0,2 MXD(%) - 3,0 NEUT - 4,8 NEUT(%) - 58,1 morfologia z rozmazem ręcznym podzielone-47% kwasochłonne 3% limfocyty - 47% (norma do 45%) monocyty - 2% limfocyty pobudzone 1%. LDH - 134,7% Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Np. Tomografię? Czy jeżeli jest to coś złego to mogło nie wyjść w rezonansie? Ostatnio żyje ciągle w stresie bo nie wiem do kogo się z tym udać. Naczytałam się o nowotworach szczęki, żuchwy i szyji i już mam wrażenie że to na pewno to. Każdy mnie odsyła gdzie indziej. Proszę o porady..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy długo można chodzić z taką zmianą?

witam 1 grudnia zrobiłam tomograf zatok na którym wyszło: duża polipowata zmiana (torbiel) w prawej zatoce szczękowej wychodząca z jej ściany bocznej o podstawie 3.12 cm oraz średnicy około 2.88 cm półkuliście uwypuklająca się do światła tej zatoki ograniczając jej... witam 1 grudnia zrobiłam tomograf zatok na którym wyszło: duża polipowata zmiana (torbiel) w prawej zatoce szczękowej wychodząca z jej ściany bocznej o podstawie 3.12 cm oraz średnicy około 2.88 cm półkuliście uwypuklająca się do światła tej zatoki ograniczając jej powietrzność. Powietrzność pozostałych zatok obocznych nosa zachowana. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Pogrubienie błony śluzowej tylnej ściany lewej komory zatoki klinowej do ok 4mm. Morfologia krwi ok, ob i crp też. Objawy to lekkie pobolewania głowy nad prawym okiem. Zęby zdrowe - skończyłam właśnie leczyć. Nie czuje zatkanego nosa, czasem wydzielina spływa po tylnej ścianie gardła. Lekarz prowadzący zalecił zabieg- termin wrzesień 2021. Zalecenia stosowanie sterydów metmin jeden raz dziennie. Drugi zaś lekarz zrobił endoskopie i powiedział że dramatu nie ma i można zaleczyć to farmakologicznie - metmin wizyta kontrolna za 4 miesiące. Pytanie czy tak długo można chodzić z tak dużą zmianą (chodzi o zabieg, bo to pewnie nieuniknione)? Czy jest szansa że się obkurczy po stosowanie metmin? A może do czasu zabiegu powinnam używać jeszcze jakiś leków aby nie rosło? z góry dziękuje za odpowiedzi
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co oznacza taki opis badania wątroby 68-latki?

Witam, jak rozumieć opis badania usg "wątroba powiększona, z cechami steatosis, z obecnością hypoechogenicznego ogniska o wymiarach ok. 16x11mm w w segmencie drugim" pozostałe narządy bez zmian. TK dopiero za kilka dni a bardzo się martwię. Kobieta, 68lat. Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Dlaczego miewam te częste bóle głowy?

Witam, mam 24 lata chcę zapytać o ewentualny powód częstego bólu głowy od dłuższego czasu. A więc tak, od jakiś 2 tygodni prawie codziennie bolą mnie obie skronie, ból jest raczej kłujący. Rano nie boli w ogóle albo bardzo słabo... Witam, mam 24 lata chcę zapytać o ewentualny powód częstego bólu głowy od dłuższego czasu. A więc tak, od jakiś 2 tygodni prawie codziennie bolą mnie obie skronie, ból jest raczej kłujący. Rano nie boli w ogóle albo bardzo słabo jednak narasta w ciągu dnia, aż wieczorem jest najsilniejszy czyli około 7-8 w skali 1-10, nasila się również w sytuacjach zwiększonego zdenerwowania, wzburzenia czy sytuacjach stresujących. Zdarzają się też okresy w ciągu dnia gdy przestaje boleć. Nie mają na niego wpływu pozycje czy wykonywane czynności, pomaga za to sen, zwykle po przebudzeniu jest słabszy. Nie mam innych objawów jak wymioty czy nudności, zaburzeń mowy, wzroku czy równowagi, sztywności karku, żadnego z nich. Mam niskie ciśnienie rozkurczowe (około 60), tętno w normie. W lato była robiona tomografię komputerową głowy i była wszystko dobrze Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową i biorę leki antydepresyjne, od paru tygodni. Ostatnie tygodnie są ogólnie dla mnie bardzo stresujące i nie wiem czy ma to wpływ. Do tego jeszcze powiem bo nie wiem czy ważne, dopiero co mam wyleczoną anginę ropną. Lekarz zaleca zrobić tomografię komputerową, wcześniej podejrzewał że ból jest spowodowany właśnie anginą. Dużo ostatnio śpię ale to też może z powodu gorączki przy anginie. Trochę się martwię co to może być bo na termin badania trzeba czekać długo. Czy możliwe by w ciągu 5 miesięcy coś się w głowie zrobiło?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Czy mam wykonać ponownie tomografię?

Witam, Rok temu wywróciłam się i uderzyłam głową o ulice. Przez około tydzień miałam w tym miejscu siniaka, który codziennie mnie bolał, nie jakoś dokuczliwie, ale czułam lekki ból w tym miejscu, nawet bez dotykania. Po około 1,5 miesiąca... Witam, Rok temu wywróciłam się i uderzyłam głową o ulice. Przez około tydzień miałam w tym miejscu siniaka, który codziennie mnie bolał, nie jakoś dokuczliwie, ale czułam lekki ból w tym miejscu, nawet bez dotykania. Po około 1,5 miesiąca siniaka już dawno nie było, natomiast pozostał lekki ból w tym miejscu (pojawia się około raz, dwa razy na dzień). Poszłam do lekarza internisty, następnie miałam wizytę u neurologa, obaj lekarze stwierdzili, że raczej nic się nie stało, ale poprosiłam o skierowanie na tomografie komputerową głowy. Badanie wykonałam, wyniki jak najbardziej w normie, żadnych zmian. Jednak minął rok, a ja wciąż odczuwam ten lekki ból w miejscu uderzenia. Czy powinnam ponownie wykonać tomografie lub może udać się na inne badanie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy ość może być niewidoczna w TK?

Witam moje problemy zdrowotne zaczęły się od ości która utknęła mi na poziomie gardła Dolnego przełyku miałem robione cztery gastroskopię. Zdjęcie klatki piersiowej i szyi przednie i boczne. Dwie tomografię odcinka szyjnego. Nigdy laryngoskop je oglądało trzech laryngologówOści nie... Witam moje problemy zdrowotne zaczęły się od ości która utknęła mi na poziomie gardła Dolnego przełyku miałem robione cztery gastroskopię. Zdjęcie klatki piersiowej i szyi przednie i boczne. Dwie tomografię odcinka szyjnego. Nigdy laryngoskop je oglądało trzech laryngologówOści nie znaleziono a ja cały czas czuję i kłucie i mam opuchnięte gardło Dolny do tego zaczęły się pojawiać inne objawy z przewodu pokarmowegoCzy jest możliwe że została ona w jakiś sposób przeoczona
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Jak mam wyleczyć taki trądzik?

Witam, od jakiegoś czasu prowadzę walkę z trądzikiem, jestem teraz na etapie usuwania blizn lecz jeszcze czasami wyskakują mi małe wypryski. Do rzeczy, zrobiłem szereg badań w kierunku trądzika: helicobacter -ujemne , testosteron,hormony tarczycy,prolaktynę, (... Witam, od jakiegoś czasu prowadzę walkę z trądzikiem, jestem teraz na etapie usuwania blizn lecz jeszcze czasami wyskakują mi małe wypryski. Do rzeczy, zrobiłem szereg badań w kierunku trądzika: helicobacter -ujemne , testosteron,hormony tarczycy,prolaktynę, (FSH), (LH) w normie , oprócz dhea które było troche powyżej. Badania krwi w normie, ostatnimi badaniami byly pasożyty, glista ludzka-ujemne, lamblia- wynik graniczny - 11 (10-16), w kale brak lambli innych jaj. Powiem szczerze , że byłem dośc zdziwiony, ponieważ od dłuższego czasu miewam dziwne wzdęcia, gazy. Od 2 miesiecy prowadze calkowicie zdrowa diete i dosc czesto miewam dziwne nicienie w kale, a mimo tego nic nie wykryto. Jestem narazie na kuracji pasolakiem. Dowiedziałem się ostatnio o grzybie Candida, objawy sie zgadzaja , dodatkowo bialy nalot na jezyku, który posiadam, myślicie że to jest to?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Jak ocenić ten wynik TK u 73-latki?

Czy taki opis TK wymaga szybkiej interwencji? Dzień dobry,moja mama lat 73,dostała skierowanie na TK głowy ponieważ trzy tygodnie temu miała poranne zawroty głowy.W opisie napisano: Podejrzenie obecności tętniaka w okolicy rozwidlenia tętnicy podstawnej,wskazana dokładniejsza ocena w badaniu angio.W... Czy taki opis TK wymaga szybkiej interwencji? Dzień dobry,moja mama lat 73,dostała skierowanie na TK głowy ponieważ trzy tygodnie temu miała poranne zawroty głowy.W opisie napisano: Podejrzenie obecności tętniaka w okolicy rozwidlenia tętnicy podstawnej,wskazana dokładniejsza ocena w badaniu angio.W strukturach głebokich lewej półkuli mózgu widoczne jest pojedyncze,niecharakterystyczne,hypodensyjne ognisko wielkości 5 mm.Najprawdopodobniej przebyty udar lakunarny
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy takie zawroty głowy mogą występować na tle nerwowym?

Witam. Miałam dziś takie dziwne uczucie w głowie. Jak by mnie na chwilę przycmilo. Takie chwilowe odcięcie. Ciśnienie dobre. Robilam jakiś czas temu tk głowy wszystko ok. Proszę o poradę z czym te dziwne uczucie może mieć związek? Jakie badania... Witam. Miałam dziś takie dziwne uczucie w głowie. Jak by mnie na chwilę przycmilo. Takie chwilowe odcięcie. Ciśnienie dobre. Robilam jakiś czas temu tk głowy wszystko ok. Proszę o poradę z czym te dziwne uczucie może mieć związek? Jakie badania zrobić? Jestem bardzo nerwowa i ostatnio mam wiele problemow. Czy to może być na tle nerwowym? Bardzo boję się że ta sytuacja może poprzedzac udar. Proszę o odpowiedź. Mam 32 lata a moje samopoczucie od jakiegoś czasu to koszmar
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co wynika z tej tomografii komputerowej?

Dzień dobry. Proszę o odniesienie się do wyniku badania TK klatki piersiowej z kontrastem. Dane kliniczne : guzek w płucu P, stan po Covidzie 2 miesiące temu. W segmencie 3 płuca P zwalniały guzek śr. 6mm. W szczytach płuc... Dzień dobry. Proszę o odniesienie się do wyniku badania TK klatki piersiowej z kontrastem. Dane kliniczne : guzek w płucu P, stan po Covidzie 2 miesiące temu. W segmencie 3 płuca P zwalniały guzek śr. 6mm. W szczytach płuc pojedyńcze zwłóknienia. W śródpiersiu widoczne niepowidkszone węzły chłonne. Drzewo oskrzelowe prawidłowo drożne. Za rozwidleniem tchawicy, przy przełyku hipodensyjna struktura śr. 21mm- uchyłek? Serce niepowiększone. Aortą piersiowa nieposzerzona. Pogrubienie nadnercza P - do badania celowanego. Kości bez zmian meta. Ok. 40 lat palenia - obecnie nie palący. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam to uczucie odcięcia w głowie?

Witam. Miałam dziś takie dziwne uczucie w głowie. Jak by mnie na chwilę przycmilo. Takie chwilowe odcięcie. Ciśnienie dobre. Robilam jakiś czas temu tk głowy wszystko ok. Proszę o poradę z czym te dziwne uczucie może mieć związek? Jakie badania... Witam. Miałam dziś takie dziwne uczucie w głowie. Jak by mnie na chwilę przycmilo. Takie chwilowe odcięcie. Ciśnienie dobre. Robilam jakiś czas temu tk głowy wszystko ok. Proszę o poradę z czym te dziwne uczucie może mieć związek? Jakie badania zrobić? Jestem bardzo nerwowa i ostatnio mam wiele problemow. Czy to może być na tle nerwowym? Bardzo boję się że ta sytuacja może poprzedzac udar. Proszę o odpowiedź. Mam 32 lata a moje samopoczucie od jakiegoś czasu to koszmar I proszę o pomoc mam takie wrażenie że pomimo że jak idę spać to mam problem z zasypaniem oraz mam wrażenie że mój mózg nie odbiera sygnału że ciało odpoczywa Pomimo tego że biorę przed spaniem MELATONINA LEKAM 5 mg i tak mam problemy z zaśnięciem Czuję się jak bym żyła w innym świecie Nie mam chęci żyć i czuję jak bym straciła chęć życia Czasami nic mi się nie chce nawet jeść czy pójść pod prysznic Mogłam bym leżeć cały dzień w łóżku Mam uczucie przycmienia w głowie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Co mam zrobić z tym zanikiem kości żuchwy?

Z 7-ki wypadł mi kawałek kości. Wygląda to jak dziurka w dziąśle. Zrobiłam TK tej okolicy i wyszło mi, że mam spory zanik kości, który nie wiadomo skąd się wziął. Lekarz stwierdził, że nie dość, że zębów nie da się... Z 7-ki wypadł mi kawałek kości. Wygląda to jak dziurka w dziąśle. Zrobiłam TK tej okolicy i wyszło mi, że mam spory zanik kości, który nie wiadomo skąd się wziął. Lekarz stwierdził, że nie dość, że zębów nie da się uratować to ciężko będzie wstawić tam jakikolwiek implant. Jestem młodą osobą i nie wyobrażam sobie funkcjonować bez uzębienia. Czy jest jakiś sposób, żeby uratować zęby? Usuwanie to dla mnie ostateczność.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Czy takie objawy mógł spowodować antybiotyk?

Ból zoladka , jelit ? Niedawno przeszlam rozlegle zapalenie otrzewnej mialam zrobiona laparoskopie wszystko wyczyszczono , w szpitalu musialam zostac ponad tydzień i w tym czasie mialam podawany antybiotyk dozylnie po tygodniu wyszłam do domu i niestety po 7 dniach... Ból zoladka , jelit ? Niedawno przeszlam rozlegle zapalenie otrzewnej mialam zrobiona laparoskopie wszystko wyczyszczono , w szpitalu musialam zostac ponad tydzień i w tym czasie mialam podawany antybiotyk dozylnie po tygodniu wyszłam do domu i niestety po 7 dniach w domu musialam wrocic na oddzial lekarze podejrzewali zapalenie wyrostka jednak TK wykluczylo to. Crp bylo podwyzszone wiec znowu antybiotyk dozylnie 10 dni ( bez żadnej osłony ) Po 10 dniach wyszłam do domu i od tamtej pory mam bole zoladka i jelit w Usg robionym przez chirurga wszystko jest wporzadku , wyniki krwi w tym Crp tez sa dobre. Czy może to być od antybiotyku i tak dlugo sie utrzymywać czy raczej szukac innej przyczyny ? Według lekarzy jest wszystko dobrze ale nie daje mi to spokoju, dziekuje za odpowiedz :)
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mogę zrobić z tym uciskiem skroni?

Ucisk w okolicy ucha skroni czasem nosa I gardla wszystko po prawej stronie. Niepomagaja antybiotyki przeciwbolowe. Ostatnio podali mi na izbie kroploowke z bardzo mocnymi przeciw bolowy I podczas tej kroplowk czulam jak objawy sie nasilaja nie podzialala wogole. Tomografia... Ucisk w okolicy ucha skroni czasem nosa I gardla wszystko po prawej stronie. Niepomagaja antybiotyki przeciwbolowe. Ostatnio podali mi na izbie kroploowke z bardzo mocnymi przeciw bolowy I podczas tej kroplowk czulam jak objawy sie nasilaja nie podzialala wogole. Tomografia glowy OK Badanie krwi super Laryngolog OK Neurolog ok Pomagaja inhalacje na jakis czas. Prosze pomozcie lecze sie w niemczech I odsyla ja mnie od drzwi do drzwi. Rozwazam nad wyjazdem do Polski moze Polscy lekarze mi pomoga to trwa juz 1.5 miesiaca
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy muszę mieć takie echo serca?

Witam. Z powodu drobnych ognisk naczyniopochodnych w mózgu (miewam migreny z aurą) lekarze chcą wykluczyć PFO. W tym celu miałam mieć przezprzelykowe echo serca jednak z powodu silnego odruchu wymiotnego nie byłam w stanie go wykonać. Moje pytanie: czy istnieją... Witam. Z powodu drobnych ognisk naczyniopochodnych w mózgu (miewam migreny z aurą) lekarze chcą wykluczyć PFO. W tym celu miałam mieć przezprzelykowe echo serca jednak z powodu silnego odruchu wymiotnego nie byłam w stanie go wykonać. Moje pytanie: czy istnieją inne badanie (rezonans, tomografia, tradycyjne echo przezklatkowe?) które miga wykryć pfo czy jednak konieczne będzie poddanie się badaniu przez przełyk pod narkozą?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski

Czy powinnam zrobić tomografię szczęki i żuchwy?

Witam serdecznie, mam 24 lata. Od 4 miesięcy wyczuwam zgrubienie na policzku w środku jamy ustnej na wysokości górnych zębów, podobno jest to ujscie slinianki przyusznej. To zgrubienie przeważnie jest 2-3 razy większe niż po drugiej stronie. Czasami wraca... Witam serdecznie, mam 24 lata. Od 4 miesięcy wyczuwam zgrubienie na policzku w środku jamy ustnej na wysokości górnych zębów, podobno jest to ujscie slinianki przyusznej. To zgrubienie przeważnie jest 2-3 razy większe niż po drugiej stronie. Czasami wraca do normalnych rozmiarów, przy dotyku nie boli, natomiast czasami czuję jak przechodzi mnie taki dziwny ból przez całą szczękę, aż do ucha. Czasami mnie pobolewa policzek w okolicach górnych zębów a czasami dolnych, a czasami okolica za ósemkami. Czasami boli mnie również ucho albo ta kość która jest przy uchu. Ból szczęki nie jest mocny i nie do wytrzymania ale jest przeszywający. Byłam u stomatologa, laryngologa, chirurga szczękowo twarzowego i neurologa, żadnen nic nie poradził. Miałam robione USG slinianek które wyszło dobrze, mam tam tylko drobne nie powiększone węzły chłonne wbudowane w sliniankę, podobno tak może być. Do tego robione zdjęcie pantomogramu ponieważ była usuwana ósemka, również nie wykazało żadnych podejrzeń oraz rezonans magnetyczny z kontrastem Twarzoczaszki. Również oprócz tych węzłów chłonnych wbudowanych nic nie ma. Moje pytanie brzmi czy jeżeli jest to coś poważnego w tej szczęce/żuchwie czy sama nawet nie wiem gdzie to czy mogło to nie wyjść w tych badaniach które zrobiłam? Czy powinnam zrobić Tomografię szczęki i żuchwy? Proszę o poradę, nie wiem już do kogo mam iść i jakie badania zrobić. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

O co chodzi w tym wyniku syna?

Witam. Byłam dziś z Synem 6 letnim na prześwietlenu kręgosłupa i czaszki bo strasznie skarżył się na ból szyi i ma problem z funkcjonowaniem , cały czas odchyla głowę do dołu , twierdzi że to mu pomaga. Dostaliśmy już wyniki... Witam. Byłam dziś z Synem 6 letnim na prześwietlenu kręgosłupa i czaszki bo strasznie skarżył się na ból szyi i ma problem z funkcjonowaniem , cały czas odchyla głowę do dołu , twierdzi że to mu pomaga. Dostaliśmy już wyniki i z nimi musimy udać się do neurologa. Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć tak w skrócie o co moze w tym chodzić. Pogrubienie tk.miekkich tylnej ściany gardła górnego powodujące zwężenie przestrzeni powietrznej nosogardła o ok. 80%
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Gdzie mogę się udać z moim problemem?

Dzień dobry, Od około miesiąca zmagam się z problemem. Najpierw pojawiła mi się swędząca pokrzywka na skórze głowy, twarzy i dekoldu. Później zaczęłam mieć problem z oddychaniem, zaczęłam odczuwać, że ciężej mi sie oddycha oraz odczuwałam lekki ból przy mostku.... Dzień dobry, Od około miesiąca zmagam się z problemem. Najpierw pojawiła mi się swędząca pokrzywka na skórze głowy, twarzy i dekoldu. Później zaczęłam mieć problem z oddychaniem, zaczęłam odczuwać, że ciężej mi sie oddycha oraz odczuwałam lekki ból przy mostku. Po czym wysypka zeszła. Zaczęłam mieć ataki dreszczy oraz temp. 37,2. W zwiazku z moimi objawami trafiłam do szpitala. Z wyników krwi, EKG serca oraz brzucha nic nie wyszło. Jest podejrzenie tachykardii, ale to do sprawdzenia z kardiologiem (jestem zapisana) Również tomograf nic nie wykazał. Test na pasożyty typu lomblia ujemny. Zostalam wypisana do domu. Aktualnie mam caly czas temp. 37,2; wysypka powrocila swędzi i jest na dekoldzie oraz plecach, jestem bardzo osłabiona, nie potrafię przejść 500m do sklepu bez zrobienia przerwy w polowie (idę bardzo wolnym tempem). Błagam o pomoc, gdzie mogę sie udac?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Co oznacza taka diagnoza po upadku ze schodów?

Witam. Mój tato trafił do szpitala po upadku z kamiennych schodów. Pogotowie go zabrało i zrobiono mu tomografię gdzie wyszło że ma kilka krwiaków na przednim płacie. Przetransportowano go do drugiego szpitala gdzie jego stan się znacznie pogorszył i nie... Witam. Mój tato trafił do szpitala po upadku z kamiennych schodów. Pogotowie go zabrało i zrobiono mu tomografię gdzie wyszło że ma kilka krwiaków na przednim płacie. Przetransportowano go do drugiego szpitala gdzie jego stan się znacznie pogorszył i nie był świadomy w tejże chwili. Zrobiono mu kolejna tomografię gdzie wyszło że jeden urósł do większych granic i od razu go operowano. Obecnie śpiączka i lekarze jedyne co mówią to bardzo ciężki stan neurologiczny ale stabilny. Ma 68lat. Jak rozumieć bardzo poważny stan neurologiczny i jak wgle rozumieć jego stan gdzie dodają ze stabilny aczkolwiek 2 doba dochodzi jak jego stan stoi w miejscu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
Patronaty